2015 GÖZDE TATİL YERLERİ

Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, 2015’in en gözde 10 seyahat destinasyonunu belirledi. Son üç yılın uçuş arama verileri ve Gelecek Bilimi Laboratuvarı’nın öngörüleriyle hazırlanan araştırmaya göre, 2015’te seyahatseverler egzotik yerlere yönelecek.
İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve en hesaplı alternatifleri sunan Skyscanner, son üç yılın uçuş arama verilerini ve Gelecek Bilimi Laboratuvarı’nın öngörülerini kullanarak, 2015’in en gözde destinasyonlarını araştırdı.
Araştırma sonuçlarına göre, 2015’te Japonya’nın Okinawa Adası, Tayvan’ın başkenti Taipei ve Güney Kore’nin başkenti Seul gibi destinasyonlar, seyahatseverler tarafından ilgi toplayarak yılın gözdeleri arasına girecek. Son üç yılın global uçuş arama verileri de bu destinasyonları destekler nitelikte. Son üç yılın verilerine göre Japonya’nın Okinawa Adası’na yapılan uçuş aramaları yüzde 102 artarken, Tayvan’ın başkenti Taipei’ye yapılan aramalarda yüzde 56’lık bir artış gözlemleniyor. Güney Kore’nin başkenti Seul’e yapılan aramalarda ise yüzde 50’lik bir artış yaşanıyor.

Listede ayrıca Brezilya, İzlanda, Yunanistan’ın Mikonos Adası, ABD’nin Florida eyaletinin Fort Lauderdale şehri, Güney Kore’nin başkenti Seul, Sri Lanka’nın başkenti Kolombo ve Panama da bulunuyor.

Skyscanner’ın belirlediği 2015’in en gözde 10 destinasyonu listesi ile Türkiye’den yapılan son üç senedeki uçuş aramaları karşılaştırıldığında Mikonos Adası, Fort Lauderdale, Seul gibi destinasyonların Türkler tarafından da ilgi gördüğü ortaya çıkıyor. Türkiye’den yapılan uçuş aramalarında Amerika’nın Florida eyaletinde yer alan Fort Lauderdale’ye yüzde 20’lik bir artış yaşanması, Yunanistan’ın Mikonos Adası aramalarının yüzde17 oranında artması ve Güney Kore’nin başkenti Seul’un yüzde 9’luk bir artış göstermesi, Türklerin global seyahat trendlerini yakından takip ettiğini gösteriyor.
Panama ve Sri Lanka keşfetmeye değer
Skyscanner’ın araştırmasında yer alan bazı destinasyonların Türkler tarafından henüz keşfedilmemiş olduğu gözlemleniyor. 2015’in en gözde 10 destinasyonu arasında yer alan Panama ve Sri Lanka’nın başkenti Kolombo, Türkler tarafından daha yeni keşfedilmeye başlanıyor. Son üç yılın uçuş arama verilerine bakıldığında, global uçuş aramalarında yüzde 25’lik bir artış gözlemlenen Sri Lanka’nın başkenti Kolombo ve yüzde 12’lik bir artış görülen Panama’ya, Türkiye’den artış sadece yüzde 2. Az da olsa bu artış, Türklerin 2015 yılında bu egzotik destinasyonları keşfedebileceğini gösteriyor.
Dünya çapında 2015 yılının en gözde ilk 10 destinasyonu:
1. Okinawa Adası, Japonya
2. Taipei, Tayvan
3. Bhutan
4. Brezilya
5. İzlanda
6. Mikonos Adası, Yunanistan
7. Fort Lauderdale, Florida, ABD
8. Seul, Güney Kore
9. Kolombo, Sri Lanka
10. Panama

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.