Bitez

Bitez

#Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Bitez

Bitez, Bodrum’dan kara yolu ile 8 km, deniz ile 2,5 deniz mili uzaklığındadır. Aracınız yoksa telaşa kapılmayın, Bodrum merkezden sıklıkla yapılan minibüs servisleri ile 15 dakika içinde Bitez’desiniz. Ben yürümek istiyorum derseniz 1 saatte araç sesinden uzak bir yol güzergahı da mevcut. Bitez güzel olduğu kadar temiz de. Bodrum’a iki koy uzaklıkta olmasına rağmen, turizme
yeni açılan yerleşim yerlerinden biri. Sokakları, yol tabelaları hatta minibüs duraklarına kadar her şey özenli.

Ağaçlı Köy Bitez

Ağaçlı Köy Bitez

Bodrum’da dolaştınız geldiniz, denize de girdiniz. Akşam oldu acıktınız doğal olarak. Bitez’de ne yenir diye düşünmeyin. Ahtapot salatası, karide, sübye, kalamar tava, dolma, ızgara, levrek, çipura yapan balık lokantalarının dışında dünya mutfağından yemekler sunan restoranlar da Bodrum Bitez’de mevcut.

Tatiliniz Perşembe gününü de içeriyorsa şanslısınız. Dalından koparılmış taze meyve ve sebzeleri, günlük süt ürünlerini, hatta giysi ve ev araç gereçleri bulabileceğiniz meşhur Bitez pazarına da gidebilirsiniz.

Doğa yürüyüşlerini sevenlere büyük keyif veren yürüyüş yolları da var burada. Kış aylarından gürül gürül akan dereler, yaz mevsiminde kuruduğu için off road ve yürüyüş yolları olarak kullanılıyor. Mandaliin bahçeleri arasında, dereler içerisinde yürümek, etrafınızda beyaz evlerin kapılarında size selam veren yaşlı insanları görmek büyük keyif…

Bodrum Bitez Kadınlar Kahvesi. Sadece kadınlara özel, yaz günlerinde birçok kadını önündeki açık alanda örgü örerken, çay ya da kahve içerken ya da tavla oynarken görebileceğiniz Kadınlar Kahvesi. Hep erkekler mi kahvede dedikodu yapacak değil mi?

Bitez yüzmek ve güneşlenmenin yanında su kayağı, kano, deniz bisikleti gibi farklı alternatifler de sunar. Bodrum yarımadasında rüzgar sörfü denilince akla gelen iki yer vardır, Bitez ve Akyarlar. Rüzgar sörfü öğrenmek isterseniz sörf okullarındaki profesyonel eğitmenlerden ders de alabilirsiniz.

Gündüzü de gecesi de keyif dolu Bodrum Bitez’in. Ayrıca konaklama restoran fiyatları Bodrum’a göre çok daha uygun. Aktivite açısından da zengin. Bodrum Bitez’de tatilinizi geçirmek isterseniz eğer, birçok otel arasından, keyfinize ve bütçenize uyan bir tesis seçebilir, ailenizle veya sevdiklerinizle keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.