Akdeniz Bölgesi

Antalya’nın Tüm Turistlik Yerleri

Antalya’da Turistlik Yerler #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist , #Turistlikyerler , #Antalya 1-Kızıl Kule 2-Alara Kalesi 3-Yivli Minare Camii 4-Ahi Yusuf Mescidi 5-Bali Bey Camii 6-Korkut Camii 7-Mehmed Paşa Camii 8-Emir Bedreddin Camii 9-Müsellim Camii 10-Murad Paşa Camii 11-Ömer Paşa Camii 12-Kale Camii 13-Karatay Medresesi 14-Ulu Cami Medresesi 15-Atabey Armağan Medresesi 16-Emir Sinaneddin Medresesi ... Devamını Oku »

Muğla Gezisi

Muğla Gezisi

Muğla Gezisi Muğla Gezisi,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Marmaris’in tarihi M.Ö. 12000’lere kadar gider. 2007 yılında Bedir Adasındaki Nimara Mağarasında yapılan kazı çalışmaları sonucu bulunan materyaller bunu teyit etmektedir.17 Eylül 2007’de Marmaris Müzesi’ndeki basın toplantısı}… Bölgeye Karia adı Kar’ın ülkesi anlamıda sonradan verilmiştir.Ege ve Akdeniz’in kıyılarının bereketi, ... Devamını Oku »

Alaçatı’yı Gezelim

Alaçatı'yı Gezelim

Alaçatı’yı Gezelim Alaçatı’yı Gezelim,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Alaçatı’yı Gezelim,Türkiye’nin en güzel doğal güzellik ve turistik mekanlarından biri de Alaçatı’dır. İzmir iline bağlı Çeşme ilçesinin bir beldesi olan bu belde Ege Denizine kıyısı olup turistik olarak tarihi ve mimarı olarak büyük önem taşıyan tarihi taş evleri ve ... Devamını Oku »

Isparta’nın Genel Özellikleri

Isparta’nın Genel Özellikleri #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Isparta’yı Gezelim,Isparta güller ve göller diyarı, halısı ile ünlü il.Isparta’yı Gezelim, Isparta Akdeniz bölgesinin Antalya bölümünde ve Göller yöresinde Burdur, Afyonkarahisar, Konya, Antalya, Beyşehir ve Burdur gölleri arasında yer alan şirin bir ildir. Isparta’yı Gezelim,30°01’ ve 31°33’ doğu boylamları ile 37°18’ ve 38°30’ kuzey enlemleri arasında kalır. Isparta’ya Türkiye’nin halı ... Devamını Oku »

Adana’nın Güzellikleri

Adana'nın Güzellikleri

Adana’nın Güzellikleri #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Türkiye’nin güney bölgesinde “Beyaz Altın” (Pamuk) ambarı ve en bereketli toprakları bağrında bulunduran bir vilayeti. Türkiye’nin yüzölçümü bakımından dokuzuncu, nüfus bakımından dördüncü büyük şehridir. Doğu Akdeniz bölgesinde; Kayseri, Kahramanmaraş, Gaziantep, Niğde, İçel (Mersin), Osmaniye ve Hatay illeri ile çevrilidir. 36°32´ ve 38°23´kuzey enlemleri ile 34° 42´ ve 36°42´ doğu boylamları arasında ... Devamını Oku »

Hakkında Bilgiler

İsrail Hakkında Bilgiler #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler İsrail Hakkında Bilgiler.İsrail,Asya ve Afrika kıtalarının kesiştiği alanda yer almaktadar. Asya bölgesinde bulunmaktadır.İsrail’in batısında Akdeniz, kuzeyinde Lübnan ve Suriye, doğusunda Ürdün,İsrail’in güneyinde ise Mısır ve Kızıldeniz ile çevrilidir.İsrail Ülkesi’nin başkenti Kudüs’tür ancak bu durum BM tarafından tanınmamakta ve pek çok ülkenin temsilcilikleri Tel Aviv kentinde bulunmaktadır.İsrail, Bazı ülkelerin ise Ramat ... Devamını Oku »

Venezuela’yı Gezelim

Venezuela’yı Gezelim #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Venezuela’yı Gezelim.Güney’in kuzeyinde yer alan bir devlet. Kuzey’de Karayib Denizi ve Atlas Okyanusu ATLAS OKYANUSU Alm. atlantischer Ozean, Fr. Océan Atlantique, İng. Atlantic Ocean. Dünyanın ikinci büyük denizi.Büyüklük bakımından Büyük Okyanustan sonra gelir. Doğusunda Avrasya ve Afrika, batısında Amerika (kuzey ve güney) bulunur.Venezuela Bu okyanus, eski dünya ile yeni dünyayı birbirinden ... Devamını Oku »

Hatay Hakkında Bilgiler

Hatay Hakkında Bilgiler #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Hatay Hakkında Bilgiler.Hatay Türkiye’nin güneyinde yer alan il. 35°52’ ve 37°04’ kuzey enlemleri ile 35°40’ ve 36°35’ doğu boylamları arasında yer alır.Hatay İl toprakları, doğu ve güneyde Suriye sınırı, kuzeydoğuda Gaziantep, kuzey ve kuzeybatıda Adana, batıda ise İskenderun Körfezi ile çevrilidir.Hatay Trafik numarası 31 ’ tir ... Devamını Oku »

Mersin Hakkında Bilgiler

Mersin Hakkında Bilgiler #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Mersin,Akdeniz bölgesinin Adana kısmında olup, Adana, Konya, Niğde, Antalya ve Akdeniz ile çevrilidir.Mersin 32° 56’ ve 35°11’ doğu boylamları ile 37°26’ ve 36°01’ kuzey enlemleri arasında yer alır.Mersin Türkiye’nin turfanda ürünler bahçesi ve Torosların eteklerinde bol güneşli,Mersin şirin bir bölgedir.Mersin Trafik numarası 33’tür.İlin merkezi olan Mersin, ... Devamını Oku »

Medine

Medine #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Bugün Suudi Arabistan sınırlarında yeralmaktadır. Her Hac Mevsimi Mekke ile birlikte Milyonlarca Hacı tarafından ziyaret edilir. Medine kelimesi şimdiki anlamda devlet demektir, Arapça Arabi Benu İsmail dili ile İbranca İbrani Benu İsrail dili olmakla.Zaten, Hz. Muhammed Yesrip’teki site devletini, Yesrip halkı olan Yemen’li Evs ve Hazreç ile Benu ... Devamını Oku »

Kıbrıs

Kıbrıs #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Doğu Akdeniz’ki Kıbrıs adasının kuzeyinde kurulu devlet. KKTC 1983 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Kıbrıs Adası Sicilya ve Sardunya’dan sonra Akdeniz’in üçüncü büyük adasıdır.Adanın toplam yüzölçümü 9282 km2’dir. 30 .20′ ve 34 . 55′ doğu boylam daireleri arasındadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yüzölçümü 3355 km 2’dir. Adada, Akdeniz iklimi ... Devamını Oku »

Malta ve Güzellikleri

Malta ve  Güzellikleri #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Sicilya’nın güneyine doğru yer almaktalar. Malta takımadaları 3 adadan oluşur: Malta, Gozo ve Comino. Takımadalar arasında en büyüğü olan Malta 237 km², Gozo 68 km² ve Comino 2 km² yüzölçümüne sahiptir. Adalar, Sicilya’nın güneyinde yer almaktalar. Malta Adaları toplam 316 km2’ lik bir alan kaplar; İstanbul’un ... Devamını Oku »

Mekke

Mekke #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist , #Turistlikyerler , #Mekke Hz.İbrahim’in MÖ 2000ler’de yerleştirdiği Hanımı Hz. Hacer ve Oğlu Hz. İsmail’in ertafında İnşa olunan Arabistan Yarımadasını’nın Kızıldeniz sahilleri’ne yakın şehirdir. Suudi Arabistan topraklarında bulunur. Müslümanların kutsal ve önemli şehridir. MS 570ler’de Hz. Muhammed bu yerde dünyaya geldi. 610’da Kur’an Alak Suresi ile bu Kent’te ... Devamını Oku »

Mısır’ın Kutsal Güzellikleri

Mısır’ın Kutsal Güzellikleri #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist , #Turistlikyerler , #Mısır Asya topraklarında bulunan bölümü Sina Yarımadası ile beraber 1.020.000 km²’lik bir yüzölçümü bulundurmaktadır. Batı tarafta Libya, güneyde Sudan ve kuzeydoğuda Filistin ve İsrail’le sınırı bulunuyor. Mısır’ın kuzeyde Akdeniz’e, doğuda Kızıldeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Sina ile Asya’ya birleştiren Mısır’ın kuzeydoğusunda İsrail, doğusunda Kızıldeniz ve ... Devamını Oku »

Tatil İçin Alanya

  Tatil İçin Alanya Yalnızca ülkemizin değil tüm dünyanın tanıdığı tatil beldelerinden Antalya, Akdeniz’in en güzel plajlarına sahip…   Turizm sektörünün can damarlarından biri olan Antalya,Akdeniz‘in tatil başkentidir adeta. Ülkemizi yurt dışında gururla tanıtan bu şehir, sahip olduğu plajlar, masmavi denizi, farklı yüzyıllara tarihlenen antik kentleri, gizli kalmış koyları ile vazgeçilmez bir tatil destinasyonu… Oldukça geniş bir coığrafyaya yayılan Alanya, ... Devamını Oku »

Fethiye Cenneti

Fethiye Cenneti #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist , #Fethiye Fethiye, Muğla iline bağlı ilçe. Fethiye’nin ilk adı “Meğri” idi. Meğri’nin adı Belediye Meclisi’nin 1914’te aldığı bir kararla ilk Türk Hava Şehidi Teyyareci Fethi Bey’in adına ithafen “Fethiye” olarak değiştirilmiştir. Fethiye çok eski çaglardan beri önemli bir yerlesim merkezidir. M.Ö.S. YY’ da adinin Isik ülkesi ... Devamını Oku »

Kıbrıs Turistlerin Gözdesi

Kıbrıs Turistlerin Gözdesi #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Kıbrıs, Türkiye’nin güneyinde bulunan, Akdeniz’in üçüncü büyük adası. Türkiye’ye olan uzaklığıAnamur Burnundan 65 km’dir. Adanın yüzölçümü 9.251 km2dir. Sicilya ve Sardunya’dan sonra Akdeniz’in üçüncü büyük adası olan Kıbrıs; Toroslar’ın çevrelediği Çukurova bölgesi ile Amanoslar’ın kuşattığı bugünkü Hatay bölgesi arasında bir ada olması dolayısıyla bu kara parçaları ... Devamını Oku »

Mersin Güneşi İle Ünlü

Mersin Güneşi İle Ünlü #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Mersin , #Akdeniz Akdeniz Bölgesi Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinden biridir. Anadolu’nun güneyinde Akdeniz kıyısı boyunca uzanır; genişliği 120-180 km arasında değişir. Batı ve k.batısında Ege Böl., kuzeyinde İç Anadolu Böl. , doğusunda G.Doğu Anadolu Böl. Güneyinde ise Akdeniz bulunur. G.doğudan Suriye ile komşudur. Yüzölçümü 110000 km2 dolayındadır; Türkiye toplam alanının ... Devamını Oku »

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Kahramanmaraş Kahramanmaraş Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunan ve bir kısmı bu bölgelere ait olan Kahramanmaraş’ın toprakları 27°11’ ve 38°36’ kuzey enlemleri ile 36°15’ ve 37°42’ doğu boylamları arasında yer alır. Doğudan Malatya, Adıyaman, Gaziantep; güneyden Adana; batıdan Kayseri; kuzeyden ise Sivas illeri ile çevrilidir. Trafik numarası ... Devamını Oku »

Yurdumuzun Turist Aşığı Antalya

Yurdumuzun Turist Aşığı Antalya #zuppetcom , #Antalya , #Turizm , #Turist , #Kumsal , #gezilcekyerler sahilinde #turizm bakımından çok gelişmiş bir il. Türkiye’nin muz ve portakal bahçesi olarak isimlendirilen Antalya; Akdeniz kıyısında, İçel (Mersin) Konya, Isparta, Burdur ve Muğla illeri ile çevrilidir. İl toprakları 36°06′ ve 37°27′ kuzey enlemleri ile 29°14′ ve 32°27′ doğu boylamları arasında yer alır. Üç tarafı ... Devamını Oku »

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti #Kıbrıs , #kuzey , #KKTC , #Türkiye , #Turizm Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Doğu Akdeniz’ki Kıbrıs adasının kuzeyinde kurulu devlet. KKTC 1983 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Türkiye dışında hiçbir ülke tarafından tanınmayan devletin başkenti  Lefkoşa. Resmi dili Türkçe olan ülkenin nüfusu yaklaşık 210.000 kişidir. Para birimi Yeni Türk Lirası’dır. Kıbrıs Adası Sicilya ve Sardunya’dan sonra Akdeniz’in ... Devamını Oku »

Bodrum Tatil Şehri

Bodrum Tatil Şehri #zuppetcom , #tatil, #turizm , #turist , #bodrum , #bodrumvetatil Bodrum, doğu ve batı limanlarının birleşmesinden meydana gelen yarımada üzerinde yükselen kalesi veiki limanın kıyılarına dizilmiş bembeyaz evleri, gümbetleri ve denize inen daracık sokakları şöhreti dünyaya yayılmış yatları, tersaneleri ile ünlü bir yöredir.   Homeros’un ‘Ebedi mavilikler ülkesi’ dediği ve bir diğer Bodrumlu Cevat Şakir’in de ‘başka ... Devamını Oku »

LEFKOŞA

LEFKOŞA #Lefkoşa , #zuppet , #Kıbrıs , #Güney Kıbrıs Adası’nda kent, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkentidir. Adanın kuzeydoğusunda, Trodos Dağları ile Beşparmak Dağları arasındaki Mesarya Ovası’nın ortasında, Kanlıdere (Pedias) Irmağı’nın çizdiği kıvrımın içindedir. Lefkoşe, bu derenin yığdığı alüvyonlar nedeniyle verimli topraklar üzerinde yer almasına karşın, adının en sıcak ve kurak kesimidir. Az yağış aldığı için bitki örtüsü açısından yoksuldur. Kentte ... Devamını Oku »

Datça Hakkında bilgiler

Datça Hakkında bilgiler #Datça , #Tatil , #Datça’daTatilyapmak , #Datçavetatil , #Tatilsezonu Coğrafi olarak Güney-Batı Ege’de bölge alan Datça Muğla ilimize bağlı bir ilçedir, 1282 de Menteşoğulları’nın hakimiyetine giren bu topraklar 1390 senesinde Yıldırım Beyazıt tarihinde Osmanlı İmparatorluğuna katılmış olup Sultan Reşad zamanında Yarımadaya Reşadiye yarımadası denilmiştir. Cumhuriyet döneminde 1928 tarihinde Muğla İline bağlı bir ilçe olan Datça’nın ilk merkezi ... Devamını Oku »

Adana hakkında bilgiler

Adana hakkında bilgiler #Adana , #Adanaiklimi , #adanabölgesi , #Adanaturları , #Adanayazsezonu Güney’e doğru dönük olduğu için güneşin en fazla olduğu ve sıcakların en yoğun olduğu illerimizdendir. Bu nedenle deniz de serinlemek , tatil yapmak için güzel ve göz kamaştıran bir ilimizdir. Ovada az olarak görülen kar, dağlarda erkenden bitmeye başlar ve bazı aylarca kalır. Adana’da senenin 195.6 günü yaz ... Devamını Oku »

Antalya’dan bilgiler

Antalya’dan bilgiler #Antalya , #Turizm , #Yaz sezonu , #Akdeniz Antalya, Türkiye’nin illerinden biri ve en fazla insanımızın olduğu beşinci şehridir. 2014 den itibaren 2.222.562 kişilik nüfusa sahiptir. Nüfusun 1.122.997’si (%50,53) erkek, 1.099.565’i (%49,47) kadındır. Tamamı Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer alır ve Antalya Körfezi’yle Batı Torosların arasında kurulmuştur. Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin altıncı geniş ilimizdir. Güneyinde Akdeniz, batısına doğru Muğla, kuzeyinde ... Devamını Oku »

Kuşadası’nı tanıyalım

Kuşadası’nı tanıyalım Kuşadası, Aydın şehrine bağlı bir ilçemizdir. İl merkezine 71 kilometre ilerdesir, Ege Bölgesi’nin denizle buluştuğu kıyı şeridinde bulunmaktadır. Kuzeyde Selçuk ve Pamucak, güneyde Milli Park’ın bulunduğu Dilek Yarımadası ile sınırlanan ilçe merkezi, İzmir, Efes, Meryemana, Milet, Didim, Pamukkale, Marmaris, Bodrum gibi önemli turistik merkezlerin odağında bulunmaktadır. Kuşadası Limanı, Yunanistan’a ait Sisam adasına yakın olması nedeniyle, buraya gelen turistler ... Devamını Oku »

Aşkın Şehri Roma

Romantizmin başkenti Roma’nın büyüsüne henüz kapılmadıysanız ya da bir kez daha o atmosferin içine girmek istiyorsanız Jolly’nin Roma turuna bir göz atın. Mevsim yüzünü sonbahara dönerken romantizmin başkenti Roma eşsiz bir durak olacak Her köşede büyüleyici bir eser, neredeyse kendinizi binlerce yıl öncesinde hissedeceğiniz kadar görkemli antik kalıntılar, çeşmelerle, heykellerle süslü adeta tablo gibi meydanlar… Evet, Akdeniz’in ve belki de ... Devamını Oku »

İtalya’daki Gizli Saklı İki Ada

Postacı filminin Procida Adası ve Ischia Adası… Doğa, deniz, lezzet buraların zaten olmazsa olmazı.   Ischia Adası yakınında bulunan Amalfi Sahili’nin ve Capri’nin gölgesinde kaldığı için Türklerin pek gözdesi değil. Halbuki yemyeşil doğası, termal havuzları ve güzel plajlarıyla gerçekten cazip bir tatil için ideal. Gitmek için Napoli’ye uçuyorsunuz ve Beverello Limanı’ndan feribotla 45 dakikada adaya ulaşıyorsunuz. Altı farklı bölgeden oluşan ... Devamını Oku »

Mersin’e Yamaç Paraşütü İsteği Artıyor

Kentin yeşili ve mavisiyle ön plana çıkan ilçesi Anamur’da, yamaç paraşütçüleri, Akdeniz manzarası eşliğinde kendilerini yüzlerce metreden aşağıya bırakıyor Mersin’in önemli tatil yörelerinden Anamur’daki yüksek noktalar, yamaç paraşütü tutkunlarının ilgisini çekiyor. İlçenin yeşil doğasıyla ön plana çıkan tepelerinden Azıtepe, her yıl çok sayıda sporseveri ağırlıyor. Yamaç paraşütçüleri, Akdeniz manzarası eşliğinde kendilerini yüzlerce metreden aşağıya bırakıyor. Mersinli yamaç paraşütçülerinin yanı sıra, ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.