Alaska’ya Gidelim

Alaska’ya Gidelim

Alaska’ya Gidelim,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

#Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya

Alaska’daki pek çok farklı yerde, Alaska’yı büyük bir oyun alanı gibi hisettik: Yetişkinler kendi yaşantılarına net bir biçimde zaman ayırıyor; örneğin kafesini öğleden sonra saat 5’te kesinlikle kapatıyor. Ardından yukarda bahsettiğim ve bahsetmediğim pek çok aktiviteye zaman ayırarak, bu büyük oyun parkı hissini yaratıyorlar.

Alaska muhteşem bir doğa parçası, tam anlamıyla el değmemiş. İnsanın seyrettikçe içi gidiyor. Özellikle Türkiye’de doğa konusunda alınan pek çok vahim karar düşünüldüğü zaman “gelişme” ancak “doğaya saygılı ve sürdürülebilir gelişme” ne demek rahatlıkla görüyor, kendi ülkem için de belki her zaman olduğundan daha çok üzülüyorum. Örneğin Alaska ekonomisinde rol oynayan balıkçılığa dair değerlerden bir tanesi “sürdürülebilirlik”. Özellikle doğanın el değmemişliğine şahit olduktan sonra, bu aşamada “sürdürülebilirlik” vizyonunun olması doğaya dair değerlerin ne denli önde olduğunun bir göstergesi.

Alaska’da yapılabilecekler özellikle doğa odaklı: Yürümek, yeni ya da bildiğimiz hayvanlarla kendi doğal ortamlarında tanışmak, kano yapmak, bisiklete binmek, buzullar, kamp yapmak, balık avlamak ilgi alanlarınıza girmiyorsa, bu nadide doğa parçasını ziyaret sizin için öncelikli olmayabilir. Alaska, gidip doğa ile bütünleşebileceğiniz, yeryüzü cennetini yaşayabileceğiniz bir macera. Alaska’da doğa öylesine öncelikli ki, önemli bir parçası hayvanları gözlemleme üzerine kurulu turizme ragmen, yine hayvanların selahhiyeti ve rahatsız edilmemesi birinci öncelik olarak turistlere hatırlatılıyor. Örneğin çok uzaktan gördüğünüz bir hayvanın dahi sesinizle dikkatini çekmemeniz gerekiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.