Almanya’da ziyaret etmeniz gereken en iyi yerler

ALMANYA

Almanya’da herkese ve her zevke uygun bir şeyler bulmak çok kolay. Eğer Almanya’ya gidiyorsanız size önereceğim yerleri de görmenizi tavsiye ederim. Almanya’nın harika köşelerini ziyaret ederek harika anılar edinebilirsiniz.

1-)  Quedlinburg

Quedlinburg’a uğradığınızda kendinizi zamanda geriye doğru yolculuğa çıkmış gibi hissedebilirsiniz. Harz Dağları’nın kuzeyinde bulunan bu şirin Ortaçağ kenti, Rönesans döneminin en güzel sembollerinden biri olarak UNESCO Dünya Mirası listeleri arasında yer alıyor. Quedlinburg’da renkli yarı ahşap evler ve Arnavut kaldırımlı sokaklarından ziyade, 1300’lü senelerden kalma ve Almanya’nın en eski evlerinden olan “Has’ı ” da görürsünüz. Quedlinburg’a en kolay Leipzig, Hannover ve Berlin’den ulaşabilirsiniz.

2-) Münih

Berlin ve Hamburg’dan sonra Almanya’nın en büyük üçüncü kentidir. Münih, mükemmel dağ manzaralarından ziyade neşeli insanlarla dolu bira salonları ile ünlüdür. Tabi Münih’in güzelliği sadece bira ve eğlenceden ibaret değil. Son yıllarda dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında olan Münih, görkemli tarih ile modern şaheserlerin, alışveriş ile kültürün, göller, dağlar ve bir sürü doğal güzelliğin şehir hayatıyla harmanlandığı bir yerdir, mutlaka gezip görülmesi gereken yerlerdendir.

3-) Köln

İlk 1709 yılında Köln’de üretilen kolonya, ismini şehirden alıyor, ve şehirde bir kolonya müzesi var. Köln, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir.

Ren Nehri üzerine kurulu olan bu zarif şehirde ikiz kuleleriyle ünlü Katedral binası ilk göze çarpan güzelliklerinden. Büyük bir çikolata müzesi ve “aşk kilitleriyle” kaplı Hohenzollern Köprüsü’nün bulunduğu Köln’de, aşıklar köprüye taktıkları kilitlerin anahtarını nehre fırlatarak, hiç bitmeyecek bir aşk dileğinde bulunuyorlar.

4-) Hamburg

Londra ve New York’tan sonra dünyanın en büyük üçüncü limanının yer aldığı Hamburg’da bir gününüzü geçiriyorsanız, Fischmarkt’a uğrayıp enfes, envai çeşit deniz ürünlerine göz atıp tadına bakabilirsiniz. Alışveriş yapmayı seviyorsanız Alsterarkaden isimli devasa alışveriş alanını ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Şehir hayatından biraz olsun uzaklaşmak istiyorsanız Avrupa’nın en büyük Japon bahçesi Pflanzen und Blumen’i gezip tanıyabilirsiniz. Birçok kişi tarafından “dünyanın kaçış noktası” olarak da adlandırılan Hamburg’da, dünyanın en büyük minyatür demiryolu ile çocukluğunuza yolculuk yapabilirsiniz.

5-) Stuttgart

Almanya’nın otomotiv sanayinin kalbinin attığı bu şehirde Mercedes-Benz ve Porsche’nin genel merkezi bulunmaktadır. Eğer araba sevdalısı iseniz her iki fabrikanın da müzesini gezebilirsiniz. Karlshöhe kısmındaki üzüm bağlarını gezip, şarap tadarak, şehri tepeden izleme fırsatına sahip olabilirsiniz. Şehrin mimarisi Stuttgart’ın köklü tarihinin kanıtı. Bir yand ultra-modern Fernsehturm’dan (televizyon kulesi), öbür tarafta 10. yy ait Altes Schloss (Eski Kale).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.