Amerika ve En Güzel Şehirleri

Amerikayı merak edenler ya da görmek için can atanlar Amerika birleşik devletlerinin, hepsinin birbirinden güzel şehirlerini hemen görmek isteyeceksiniz. Farklı kültürlere sahip ihtişamlı ve modern olan şehirleri tatil sevenler için gidip görülmesi gereken yerlerdir.

1-) San Francisco

Kaliforniya Eyaletinin kuzey kısmında bulunan merkezdir. San Francisco Altına hücum döneminin başlarında hemen yükselmiş ve büyümüştür. 1906 depreminde yıkıma uğramış fakat tekrar kurulmuştur.
2-) New York City 
Dünya’da en ünlü ve büyük gökdelenlerin bulunduğu New York her zaman, her alanda öncelik alan bir yerdir. Manhattan, Brooklyn, Queens, The Bronx, Staten Island olarak toplam 5 kısımdan oluşur. New York, her kısımın kendine ait kültürleriyle zengindir. Sürekli harekette olan şehirlerden biridir.
3-) Boston 
En kalabalık şehirlerden biridir. Amerika’nın en eski şehirlerinden biri olan Boston, 1630 yılında İngiltere Puritan yerleşimcileri tarafından kurulmuştur.
4-) Portland
Oregon Eyaletinin başkentidir. Gelişmiş metropol şehirlerinden biridir. İlkbahar ve Kış aylarında hava yağışlı geçer. Genelde yaz aylarında tatil için daha çok tercih edilir.

5-) Las Vegas

 
Şehir kumarhane ve eğlence merkezi olarak gerçekleştirilmiştir. Amacı dünyanın eğlence merkezi olmasıdır. Çok sık ziyaret edildiğinden dolayı giderek büyümüştür. Las Vegas hem yapay gölleriyle hem de eğlence merkeziyle Amerikan hayallerinin tam tamına yaşandığı şehirlerdendir.
6-) Minneapolis
Amerika Birleşik Devletlerinin en büyük kentinden biridir. Kültür, sanat ve eğitim kurumlarını içinde bulunduran kent hareketli bir yaşama sahiptir.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.