AMSTERDAM’ın Bir Birinden Güzel Yerleri

AMSTERDAM’ın Bir Birinden Güzel Yerleri

AMSTERDAM’ın Bir Birinden Güzel Yerleri,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

#zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler

Amsterdam deyince akla ilk gelen yerlerden biride meşhur Red Light. Yolunuzun buraya düşmemesi mümkün değil. Herkes büyük bir merak içinde, camların arkasındaki bu hayatları görmek istiyor. Seks ticareti oldukça serbest, kadınlar kanal boyundaki evlerin pencere kenarlarında kırmızı ışıklar altında iç çamaşırları ile kendilerini sergiliyorlar. Bir evde kırmızı florasan yanıyorsa ve kırmızı perdeler varsa o evde %90 bir seks kölesi var demektir. Bu bayanların Polonya ve Bulgaristan’dan başka işlerde çalışacakları söylenerek mafya tarafından kandırılıp buraya getirildikleri ve bu işlerde çalıştırıldıklarını öğrendiğimde, camların önünde gülüp dans etmeyi canlarını kurtarmak adına yaptıklarını anladım.

Bu şehir Hollanda’nın diğer şehirlerinden sadece başkent olma özelliği ile değil çok farklı atmosferi ilede ayrılıyor. Hollanda’ya gitmenin en uygun yolları eğer geniş vaktiniz varsa Germanwings, Ryanair gibi hava yolları ile olabilir. Geniş vakit diyorum; çünkü bu uçaklar aktarmalı gidiyor ve bazen uzun bekleyişler yapabiliyorlar. Zaman zaman bazı hava yolu firmaları uygun fiyatlı Amsterdam Uçak Bileti kampanyaları düzenliyor. Önceden gideceğiniz tarih belli ise biletinizi erken almak size maddi olarak kazanç getirecektir. Yalnız vize konusunda sizi uyarmak isterim; eğer Hollanda dışında başka bir Avrupa ülkesinden schengen vizesi aldıysanız kapıda sorun yaşayabilirsiniz.

Şehir oldukça küçük bir iki günde yürüyerek her yerini gezmeniz mümkün. Kuzey denizinin şehrin içlerine kadar girerek kollara ayrılmış olması Amsterdam’a çok özel bir hava katıyor. Tıpkı Venedik gibi bir çok kanal ve bu kanalların üzerinde bir çok köprü var. Şehirdeki tüm evler meşe kazıklar üzerine oturtulmuş. Zaman içinde kazıklar eğilmeye başlayınca evlerde eğilerek ilginç görüntüler oluşturmuşlar. Hatta kanal kenarındaki bir kaç eve dans eden evler adı verilmiş. Kanal kenarlarında bağlı yüzlerce bisiklet akşama kadar sahiplerini bekliyor. Bu arada Amsterdam’da yüksek oranda bisiklet hırsızlığı yapıldığını yazmadan geçemeyeceğim. Sabah erken saatte dışarı çıktığınızda yüzlerce şık giyimli kadın ve erkeği pedal çevirirken görürsünüz. Amsterdam’da trafik kazası geçirmekten çok bir bisikletlinin size çarpmasından korkmalısınız. Kendilerine ayrılmış olan bisiklet yolundan hızla geçip gidiyorlar. Size tavsiyem asla bisiklet yolundan yürümemeniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.