Artvin’in Harika Güzellikleri

Artvin’in Harika Güzellikleri

Artvin’in Harika Güzellikleri,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

#Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya

Dolishane Kilisesi, şehrin tarihine ışık tutan önemli bir yapıdır. Kilisenin varlığı 10.yüzyıla dayandırılmaktadır. Kilise il merkezine 32 km uzaklıkta olan Hamamlı köyündedir. Kiliseye ulaşım oldukça kolaydır. Kolaylıkla ulaşacağınız bölgede gezinerek yeni yerler keşfedebilirsiniz. Son olarak Dolishane Kilisesi yakınında konaklayabileceğiniz oteller de olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Artvin’in Ardanuç ilçesinde bulunan Cehennem Deresi Kanyonu, Artvin’in en görülesi yerlerinden biridir. Bu kanyon çok fazla bilinmemesinden dolayı, ziyaret edeni azdır. Dik patikalarla dolu olan Cehennem Deresi Kanyonu, Amerika’nın Arizona eyaletine bağlı olan Grand Canyon’dan sonra dünyanın en büyük ikinci kanyonu özelliğini taşımaktadır. Eğer Artvin’de bir keşif yolculuğuna çıkmayı düşünüyorsanız Cehennem Deresi Kanyonu’nu mutlaka görüp gezmelisiniz.

Borçka Karagöl, Artvin’in Borçka ilçesinde bulunan ve eşsiz güzelliğiyle doğaseverlerin vazgeçilmez uğrak yerlerinden biridir. Artvin’in Klaskur köyü yakınlarında yer alan Borçka Karagöl bir heyelan gölüdür. 1900’lü yılların başında Klaskur olarak bilinen yaylanın yakınında bulunan bir tepenin kayması sonucu, Klaskur Deresi’nin önünü kapatması ile meydana gelmiş Borçka Karagöl, 2002 yılında tabiat parkı ilan edilmiştir. Borçka Karagöl’e 5-10 km uzaklıkta konaklama yapabileceğiniz pek çok pansiyon bulunuyor. Bununla birlikte dilerseniz milli park içinde çadır da kurabiliyorsunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.