Brighton’da Gezilecek Yerler

BRİGHTON

Sahil kentlerinden bir tanesi olan Brighton her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen tatil yerlerinden biridir. Brighton çok sayıda dil okuluna da ev sahipliği yapmakta ve bu sayede dünyanın birçok yerinden öğrencileri ağırlamaktadır. Özellikle yaz aylarında şehrin sokakları, parkları ve plajları bu öğrencilerle şenlenir.

Royal Pavilion


Royal Pavilion çok sayıda turistin ziyaret ettiği bir yerdir.
Brighton’ın merkezinde yer alır. Brighton’a yolunuz düşerse burayı ziyaret edebilirsiniz.

Brighton Pier

Brighton’a gelip de Brighton Pier’i görmeden dönen çok azdır. Brighton Pier her yıl çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilir. Brighton Pier denildiğinde hediyelik eşya satan dükkanlar, restorantlar, trambolinler, atlı karınca gibi hem çocukların hem de yetişkinlerin keyifli zamanlar geçirebileceği bir yer akla gelir.

North Laine

Birçok mağaza ve cafe’lerin yer aldığı bu kısım her gün çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır. North Lane’e gidip çeşitli ürünlerin satıldığı mağazaları gezebilirsiniz. Bu mağazalardan kendinize ve sevdiklerinize hediyeler alabilir, cafelerden bir tanesinde bir şeyler atıştırabilirsiniz ve Brighton’ın bu popüler noktasında birbirinden renkli fotoğraflar çekebilirsiniz.

Sea Life Brighton

1872’de yaptırılan Sea Life Brighton deniz kaplumbağası ve köpek balıkları gibi çok sayıda ilgi çekici canlıya ev sahipliği yapmaktadır.

Brighton Marina

Brighton Marina’da alışveriş yapabileceğiniz mağazalar, yiyip içebileceğiniz cafe ve restoranlar, vizyondaki filmleri seyredebileceğiniz sinema, kuaför ve çok daha fazlası vardır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.