Doğu Anadolu Bölgesi

Gaziantep Hakkında Önemli Bilgiler

Gaziantep Hakkında Önemli Bilgiler Gaziantep Hakkında Önemli Bilgiler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Gaziantep Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan il. 36°28’ ve 38°01’ doğu boylamları ile 36°38’ ve 37°32’ kuzey enlemleri arasında kalan il toprakları; doğuda Şanlıurfa, kuzeydoğuda Adıyaman, kuzeyde Kahramanmaraş, batıda Adana ve Hatay illeri, güneyde ise ... Devamını Oku »

Bitlis Hakkında Bilgiler

Bitlis Hakkında Bilgiler #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Bitlis hakkında bilgiler. merkez ilçe ve bağlı ilçelerinde birer belediye teşkilatı, il merkezine bağlı Yolalan, Adilcevaz ilçesine bağlı Aydınlar, Ahlat ilçesine bağlı Ovakışla, Güroymak ilçesine bağlı Gölbaşı ve Günkırı, Hizan ilçesine bağlı Kolludere ile Mutki ilçesine bağlı Kavakbaşı ve Koyunlu beldelerinde birer belediye teşkilatı olmak üzere toplam 15 yerleşim merkezinde ... Devamını Oku »

Nijer’i Gezelim

Nijer’i Gezelim #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Nijer,Afrika ülkelerinden biri olan Nijer’in başkenti yaklaşık 775.000 nüfuslu Niamey şehridir. Ülkenin gerçek dili Fransızca0, bunun yanında Nijer’in ulusal dilleri arasında Hausa, Fulfulde, Gulmancema, Kanuri, Zarma, Tuareg dilleri de yerini alıyor. Ülke 3 Ağustos 1960 tarihinde kurulmuştur. Toplam nüfusu 15,3 milyon kişidir (2009 yılı tahmini). Temmuz – ... Devamını Oku »

Suriye Ve Gezilecek Yerler

Suriye Ve Gezilecek Yerler #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist , #Turistlikyerler , #Suriye 32° 19’ – 37° 20’ kuzey enlemleriyle 35° 37’ – 42° 22’ doğu boylamları arasındadır. Kuzey ve kuzeybatıdan Türkiye, doğudan Irak, güneyden Ürdün, batıdan İsrail, Lübnan ve Akdeniz ile çevrilidir. Suriye hakkında bilgiler Arap Cumhuriyeti ortadoğu ülkelerinden. Başkenti Şam’dır. Yüzölçümü 185.180 ... Devamını Oku »

Erzincan

Erzincan #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist , #Erzincan Erzincan Her çeşit meyvenin yetiştiği, târih boyunca birçok büyük savaşların yapıldığı ve son bin senede on bir defâ haritadan silinen, “etrafı dağlık ortası bağlık” bir il. İl toprakları 40° 46’ ve 38°15’ doğu meridyenleri ile 39°01’ ve 40°04’ kuzey paralelleri arasında yer alır. Doğuda Erzurum, güneyde ... Devamını Oku »

Gaziantep

Gaziantep #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Gaziantep , #Doğu , #Antep Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan il. 36°28’ ve 38°01’ doğu boylamları ile 36°38’ ve 37°32’ kuzey enlemleri arasında kalan il toprakları; doğuda Şanlıurfa, kuzeydoğuda Adıyaman, kuzeyde Kahramanmaraş, batıda Adana ve Hatay illeri, güneyde ise Suriye sınırı ile çevrilidir. Trafik numarası 27’dir. Kilim, sabun, bulama, baklava ve fıstığıyla meşhurdur. ... Devamını Oku »

Kars Kültürel Bir Şehirdir

Kars Kültürel Bir Şehirdir #zuppet , #Kars , #Turizmmerkezi , #Turizm , #Turistlikyerler , #Karsşehir “‘Kars”‘, Türkiye’nin kuzeydoğu kesiminde yer alan aynı adlı ilin merkez ilçesidir. Ermenistan ülkesine komşu olan merkez ilçeye bağlı, yirmi iki mahalle ve yetmiş köy bulunmaktadır. Rakımı bakımından Türkiye’nin en yüksek il merkezi olan Kars, köyleri ile birlikte nüfusu yüz bini aşan şehirlerden birisidir (Şehir merkezi: ... Devamını Oku »

Yok Olmadan Önce Ülkemizde Görmeniz Gereken Yerler Nerelerdir

Yok Olmadan Önce Ülkemizde Görmeniz Gereken Yerler Nerelerdir

Dünya’nın en eski yerleşimlerinin kurulduğu Anadolu, binlerce yıl pek çok farklı ve köklü medeniyete, kültüre ev sahipliği yapmış. Bu topraklar üzerinde kurulan her medeniyet o kadar kalıcı izler, kalıcı eserler bırakmış ki bugün bile ülkemizde çok sayıda tarihi eser var. Bunların yanında bulunduğu konum itibariyle Anadolu toprakları, dünya üzerindeki en güzel coğrafyalardan birine sahip. Ve doğa hiçbir güzelliğini esirgememiş bu ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.