Ege Bölgesi

Kuşadası’nın En İyi 10 Plajı

M.Ö. 3000’lere uzanan tarihi, Hristiyanlar için önemli bir hac merkezi sayılan Meryem Ana Evi ve mavi bayraklı plajları ile ünlü. Tertemiz denizi ve ince kumlu plajları ile her yıl binlerce turisti ağırlayan Kuşadası yazın denizin tadını çıkarmak isteyenler için mükemmel bir ev sahibi. Yılancı Burnu Plajı Burası karaya mendirekle bağlı Güvercin Adası’nda yer alıyor. Ada, üzerinde tarihi Bizans’a kadar uzanan ve Osmanlı döneminde korsanlara karşı karakol ... Devamını Oku »

Bodrum Merkeze Yakın Konaklama, Uygun Otel ve Pansiyonlar

Bodrum merkezde veya merkeze yakın otel pansiyon, villa şekline uygun konaklamalar bulunur. Fiyatlar her sezona göre değişiklik gösterir. Bu yüzden geç olmadan rezervasyon yapmanız sizin için daha iyi olur. Bodrum Merkezde Hangi Otelde Kalınmalı? Çocukla gidilip kalınabilecek aile için uygun otel veya pansiyon bulamamış veya arıyor olabilirsiniz ya da iş için seyahat ediyorsunuz. Çiftlere uygun veya toplu arkadaşlarla kalabileceğiniz bir otel arıyor ... Devamını Oku »

Kuşadası’nın En İyi Plajları

Yılancı Burnu Plajı Bu kısım karaya mendirekle bağlı Güvercin Adasında bulunuyor. Ada, üzerinde tarihi Bizans’a kadar uzanan ve Osmanlı devrin de korsanlara karşı karakol gibi kullanıldığı için Korsan Kalesi olarak da bilinen Güvercin Kale’sinin ev sahibi. Adanın arkasında kalan, şimdiki adı ile Yılancı Burnu ise tatilcilerin gözde yeridir. Burnun kıyı kesiminde bulunan beach club’lar da zümrüt rengindeki denizin keyfini tadabilirsiniz. Dalgasız ama ... Devamını Oku »

Bursa’nın Görkemli Yapısı

Bursa’nın Görkemli Yapısı Bursa’nın Görkemli Yapısı,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Bursa gezisi için genellikle 2-3 günlük bir süre ayırıyor. Bu süre zarfında şehirde yer alan tüm önemli yerleri gezmek mümkün olmasa da en önemli 15-20 yeri gezip görmek mümkün. Sayfa boyunca Bursa’daki en önemli 15 gezi noktasını sıralı ... Devamını Oku »

İzmir’in Bilgi Köyü

İzmir'in Bilgi Köyü

İzmir’in Bilgi Köyü İzmir’in Bilgi Köyü,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Birgi’nin en önemli sembolleri arasında bulunan Aydınoğlu Mehmet Bey Camii (Ulu Cami), 1312 yılında yaptırılmış. Birçok caminin aksine minaresi ön sağ köşede bulunan caminin üzerinde bir de antik aslan heykeli yer alıyor. Mimarlık şaheseri olarak adlandırılan Çakırağa Konağı ... Devamını Oku »

İzmir’de Şirince Köyü

İzmir'de Şirince Köyü

İzmir’de Şirince Köyü Irak Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Meyveli şarapları, Safranbolu evlerini andıran yapıları, taze meyveleri ve köy dokusu bozulmamış sokakları ile Şirince, şehir stresi ve koşturmasından kaçarak sığınılabilecek bir özellik taşıyor. Restorasyon çalışmaları sürdürülen 2 kilisenin bulunduğu köy, haftasonu kahvaltıları, akşam yemekleri ve konsept ... Devamını Oku »

Santorini’de Gezi Turu

Santorini'de Gezilecek Yerler

Santorini’de Gezi Turu Santorini’de Gezilecek Yerler,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Yeni Gezilecek Yerler: Fira’da yer alan Agiou Mina Kilisesi, Prehistoric Kilisesi, Oia’da yer alan Caldera Koyu ve güzelliği ile nefes kesen Kamari Plajı’dır. Oia: Santorini Adası’nın göz bebeği olan Oia neredeyse yerli – yabancı her tanıtımda gördüğümüz ... Devamını Oku »

Barselona’da Gezilecek Yerler

Barselona'da Gezilecek Yerler

Barselona’da Gezilecek Yerler Barselona’da Gezilecek Yerler,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Akdeniz’in en güzel şehirlerinden olan Barselona İspanya’nın ikinci büyük kenti. Katalonya Özerk Topluluğu’nun başkenti olan şehir sahip olduğu birbirinden güzel yapılar ile gezginlerin büyük ilgisini çekiyor. Mimar Antoni Gaudi’nin muhteşem eserleri olan Sagrada Familia Bazilikası, Park Güell ... Devamını Oku »

Muğla Gezisi

Muğla Gezisi

Muğla Gezisi Muğla Gezisi,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Marmaris’in tarihi M.Ö. 12000’lere kadar gider. 2007 yılında Bedir Adasındaki Nimara Mağarasında yapılan kazı çalışmaları sonucu bulunan materyaller bunu teyit etmektedir.17 Eylül 2007’de Marmaris Müzesi’ndeki basın toplantısı}… Bölgeye Karia adı Kar’ın ülkesi anlamıda sonradan verilmiştir.Ege ve Akdeniz’in kıyılarının bereketi, ... Devamını Oku »

Bursa Hakkında Bilgiler

Bursa Hakkında Bilgiler #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Bursa Hakkında Bilgiler,Bursa Osmanlı Devletinin bir ara başkentliğini yapan,Bursa evliyalar diyarı,Bursa tarihi abideler şehri,Bursa tabii güzellikleri ve binlerce senedir bilinen şifalı kaplıcaları ile dünyaca isim yapan il. Bursa,Marmara Bölgesinin güneyinde yer alan Bursa, Bilecik, Balıkesir, Kütahya, Kocaeli, İstanbul illeri ve Marmara Denizi ile çevrili, Marmara bölgesini, Ege Bölgesi ve İç ... Devamını Oku »

İzmir Ve Alaçatı’sı

İzmir Ve Alaçatı’sı #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist , #Turistlikyerler İçerisinde onlarca güzel küçük butik oteller şeklinde konaklayabileceğiniz yerler de mevcuttur. Tabiki rüzgar sörfü en başta gelen özelliği olduğu için yaz aylarında bile denizin kıyıdan az açıklarında oldukça güzel rüzgarlar mevcuttur. Makaleyi fazla uzatmadan sizleri İzmir Çeşme Alaçatı resim galerisi ile başbaşa bırakıyoruz. Türkiye’nin ... Devamını Oku »

Antalya’nın Doğduğu Yer

Antalya’nın Doğduğu Yer Kaleiçi

Antalya’nın Doğduğu Yer #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya , #Antalya Değerini ve önemini bir an olsun kaybetmeyen Kaleiçi, her döneme ayak uydurmayı başardığı gibi bu döneme de uyum sağladı demek doğru olur. Tutkunları, aşıkları, vazgeçmeyenleri vardır Kaleiçi’nin. Antalya’ya giden her öğrencinin ilk keşfidir, ilk hayranlık uyandıran yeridir Antalya Kaleiçi… Kaleiçi’nin sevenleri, sadece Türkler değil, İngilizler, Almanlar, Fransızlar, Ruslar ... Devamını Oku »

Bitez

Ağaçlı Köy Bitez

Bitez #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Bitez Bitez, Bodrum’dan kara yolu ile 8 km, deniz ile 2,5 deniz mili uzaklığındadır. Aracınız yoksa telaşa kapılmayın, Bodrum merkezden sıklıkla yapılan minibüs servisleri ile 15 dakika içinde Bitez’desiniz. Ben yürümek istiyorum derseniz 1 saatte araç sesinden uzak bir yol güzergahı da mevcut. Bitez güzel olduğu kadar temiz de. Bodrum’a iki koy uzaklıkta ... Devamını Oku »

Assos Hakkında Bilinmeyenler

Assos Hakkında Bilinmeyenler #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Kolonistlerle kurulan bu  şehirlerinin kuruluşlarına baktığımızda sistemli bir hareket gözlüyoruz. Şehir kuruluşlarında göçmen kafilelerin başında bunlara önderlik eden ve genellikle aristokratlar arasından seçilen bir önder bulunur ve kentin kurulmasıyla görevlendirilmiş bu kişiye ”oikist” adı verilir. Kentin kurulum şeması dönemin kolonistlerince geliştirilen yöntemlerle şekillenmiştir. Assos’un temellerini atan ... Devamını Oku »

RUSYA VE TÜM GÜZELLİKLERİ

RUSYA VE TÜM GÜZELLİKLERİ #Zuppet , #Rusya , #Avrupa , #rusyayıgezelim , #gezilcekyerler Rusya sınırları içinde yüz civarında milliyete mensup topluluklar bulunan bir devlet. Kuzeyinde Kuzey Kutup Denizi; doğusunda Pasifik Okyanus; batısında Estonya, Litvanya, Beyaz Rusya, Letonya, Ukrayna, Moldavya, Baltık Denizi; güneyinde Kazakistan, Moğolistan, Çin, Gürcistan, Azerbeycan, Hazar Denizi, Kuzey Kore, Karadeniz yer alır. Toprak bakımından dünya ülkeleri arasında birinci, ... Devamını Oku »

İzmir

İzmir #Turizm , #zuppet , #Konu , #İzmir , #İzmirhakkında Tarihi ve tabii güzellikleri ile de Türkiye’nin en güzel llerinden biridir.. 37° 45′ ve 39° 15′ kuzey enlemleri ile 26° 15′ ve 28° 20′ doğu boylamları arasında yer alır. Balıkesir, Manisa, Aydın ve Ege Denizi ile çevrilidir. İzmir, renkli bir tabiata, zengin bir tarihi mirasa ve bol ürün veren topraklara ... Devamını Oku »

Selanik

Selanik #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Yunanistan , #Selanik Selanik (Θεσσαλονίκη-Thessaloniki) Yunanistan’ın ikinci büyük şehr ve Yunan Makedonya bölgesinin başşehridir. Yunanistanda Ege denizinin meydana getirdiği Selanik körfezinde bulunan bir şehir. Türkiye’de Selânik olarak bilinir. Mustafa Kemal Atatürk’ün 1881’de doğduğu şehirdir. Jöntürk hareketi de büyük ölçüde bu şehirde gelişmiştir. 1912’de Balkan savaşları sonunda şehir Yunanistan yönetimine geçmiştir. 1924 nüfus mübadelesi ... Devamını Oku »

Alanya’yı Dolaşalım

Alanya’yı Dolaşalım #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Alanya Kuzeyinde Toros Dağları Güneyinde Akdeniz’in bulunduğu küçük bir yarımada üzerinde kurulmuştur. Antik çağda Pamfilya ve Klikya arasındaki çizgide yer aldığı için pazen Pamfilya bazen de Klikya olarak anılmıştır. Alanya’nın ilk iskanı ile ilgili kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Prof Dr Kılınç KÖKTEN ‘in 1957 yılında Kent merkezine ... Devamını Oku »

Kuşadası’na Gidelim

Kuşadası’na Gidelim #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Kuşadası, Aydın iline bağlı bir ilçedir. İl merkezine 71 kilometre uzaklıkta, Ege Bölgesi’nin denizle buluştuğu kıyı şeridinde yer almaktadır. Kuzeyde Selçuk ve Pamucak, güneyde Milli Park’ın bulunduğu Dilek Yarımadası ile sınırlanan ilçe merkezi, İzmir, Efes, Meryemana, Milet, Didim, Pamukkale, Marmaris, Bodrum gibi önemli turistik merkezlerin odağında bulunmaktadır. ... Devamını Oku »

Bursa Cenneti

Bursa Cenneti #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Bursa , #Uludağ Osmanlı Devletinin bir ara başkentliğini yapan, evliyalar diyarı, tarihî abideler şehri, tabiî güzellikleri ve binlerce senedir bilinen şifalı kaplıcaları ile dünyaca isim yapan il. Marmara Bölgesinin güneyinde yer alan Bursa, Bilecik, Balıkesir, Kütahya, Kocaeli, İstanbul illeri ve Marmara Denizi ile çevrili, Marmara bölgesini, Ege Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesine ... Devamını Oku »

Gelibolu

Gelibolu #Gelibolu , #Çanakkale , #Zuppet , #Turizm , #Turistyerleri , #Gezilebilecekyerler Gelibolu Çanakkale Boğazı ile Saros Körfezi arasında, güneye doğru genişleyerek uzayen yarımadaya verilen isim. Gelibolu’nun antik ismi Khersonesos’tur. Türkiye’nin kuzey batısında yer alan yarımada, aynı zamanda Avrupa kıtasının güney-doğusundaki son kara parçasıdır. Kuzey’de dar (5 km) Bolayır kıstağı ile Trakya’ya bağlanır. Bir fay ile sınırlanmış yüksek ve düz ... Devamını Oku »

Bursa’yı Gezip Görelim

Bursa’yı Gezip Görelim #Turizm , #zuppet , #Konu , #Bursa , #bursahakkında Osmanlı Devletinin bir ara başkentliğini yapan, evliyalar diyarı, tarihî abideler şehri, tabiî güzellikleri ve binlerce senedir bilinen şifalı kaplıcaları ile dünyaca isim yapan il. Marmara Bölgesinin güneyinde yer alan Bursa, Bilecik, Balıkesir Balıkesir Marmara Denizi ve Ege Denizi sahilinde bulunan, turizm bakımından gelişmiş, Türkiye’nin önemli illerinden biri. Kaplıcaları, ... Devamını Oku »

Hollanda Ve Önemli Bilgileri

Hollanda Ve Önemli Bilgileri #Zuppet , #Hollanda , #Avrupa , #hollandayıgezelim , #gezilcekyerler Avrupa’da, Almanya ile Belçika ortasında bulunan bir sınır devleti. 53°33’-50°46’ kuzey paralelleriyle, 3°22’-7°13’ doğu meridyenleri ortasındadır. Kuzey-güney uzunluğu 306 km, doğu-batı genişliği ise ortalama 250 kilometredir. Genellikle düz ve alçak olan topraklarının % 40’ı denizleri doldurmak suretiyle kazanılmıştır. Toplam yüzölçümü 41,526 km²’dir. (135. sırada) Nüfusu 15,346,000 (61. ... Devamını Oku »

Mersin Ve Tatil

Mersin Ve Tatil #zuppetcom , #tatil, #turizm , #turist , #mersin , #mersinvetatil Kentin kuzeyindeki Yumuktepe höyüğünde yapılan kazılarda birçok katman ortaya çıkarılmıştır. Bunların en eskisi, MÖ 6300 lere, en yenisi ise Selçuklu dönemine tarihleniyor. Kazılardan çıkarılan eserler, Adana Arkeoloji Müzesi ve Mersin Müzesinde sergileniyor. Mersin’in tarih sahnesine çıkışı 19. yüzyılın ortalarına rastlar. Bu dönemde henüz bir köy olan bölge, ... Devamını Oku »

Bodrum Tatil Şehri

Bodrum Tatil Şehri #zuppetcom , #tatil, #turizm , #turist , #bodrum , #bodrumvetatil Bodrum, doğu ve batı limanlarının birleşmesinden meydana gelen yarımada üzerinde yükselen kalesi veiki limanın kıyılarına dizilmiş bembeyaz evleri, gümbetleri ve denize inen daracık sokakları şöhreti dünyaya yayılmış yatları, tersaneleri ile ünlü bir yöredir.   Homeros’un ‘Ebedi mavilikler ülkesi’ dediği ve bir diğer Bodrumlu Cevat Şakir’in de ‘başka ... Devamını Oku »

LEFKOŞA

LEFKOŞA #Lefkoşa , #zuppet , #Kıbrıs , #Güney Kıbrıs Adası’nda kent, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkentidir. Adanın kuzeydoğusunda, Trodos Dağları ile Beşparmak Dağları arasındaki Mesarya Ovası’nın ortasında, Kanlıdere (Pedias) Irmağı’nın çizdiği kıvrımın içindedir. Lefkoşe, bu derenin yığdığı alüvyonlar nedeniyle verimli topraklar üzerinde yer almasına karşın, adının en sıcak ve kurak kesimidir. Az yağış aldığı için bitki örtüsü açısından yoksuldur. Kentte ... Devamını Oku »

Tatil cenneti fethiye

Tatil cenneti fethiye #Fethiye , #Tatil , #Turizm , #Tatilkenti , #Muğla Turizm bakımından ülkemiz için kazanç sağlayan ve turistlerin ilgisi çeken bir ilimizdir. İlimizde Konaklama için çeşitli otellerimiz bulunur.Tatil için gelecekler için güzel plajları,otellerinde çeşitli tatil imkanları bulunur.Eyer bir gün Türkiye’ye gelecekseniz tatil için bam başka bir bölgemizdir. Efsaneye göre Güneş Tanrısı Apollon, Finike Kralı Agenor’un küçük kızına aşık ... Devamını Oku »

Çanakkale Turist Merkezi

Çanakkale Turist Merkezi #Çanakkale , #Turizmmekanı , #Turizm , #Turistmerkezi Çanakkale sahilleriyla Avrupa ve Asya’yı birleştiren Marmara ve Ege Denizini birbirini bağlayan Çanakkale zaferlarının en kanlı muharebelerinin cereyan ettiği, çok sayıda kayıplik, anıt ve mezarlıkların bulunduğu Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Troya, Assos gibi eski uygarlık merkezlerinin beşiği olan il iç ve dış turizmde önemli bir yer almaktadır. Çanakkale ilinin ... Devamını Oku »

Kuşadası’nı tanıyalım

Kuşadası’nı tanıyalım Kuşadası, Aydın şehrine bağlı bir ilçemizdir. İl merkezine 71 kilometre ilerdesir, Ege Bölgesi’nin denizle buluştuğu kıyı şeridinde bulunmaktadır. Kuzeyde Selçuk ve Pamucak, güneyde Milli Park’ın bulunduğu Dilek Yarımadası ile sınırlanan ilçe merkezi, İzmir, Efes, Meryemana, Milet, Didim, Pamukkale, Marmaris, Bodrum gibi önemli turistik merkezlerin odağında bulunmaktadır. Kuşadası Limanı, Yunanistan’a ait Sisam adasına yakın olması nedeniyle, buraya gelen turistler ... Devamını Oku »

Balçova Teleferik 10 Günde Rekora İmza Attı

İzmirlilerin büyük ilgi gösterdiği BalçovaTeleferik, 10 günde taşıdığı toplam 37 bin 811 ziyaretçiyle de İzmir’in 7 ilçesinin nüfusunu geride bıraktı. 11 Ağustos 2015 Salı – İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 15.5 milyon liraya AB standartlarında yenilediği, hem körfez hem de baraj gölü manzarasıyla kentin önemli turistik tesislerinden biri olan Balçova Teleferiği ziyaretçi akınına uğruyor. 31 Temmuz Cuma günü yeniden hizmete başlayan Teleferik ilk hafta ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.