Fransa

Normandiya & Bayeux Plajları

Fransa’da Görmeniz Gereken 10 Yer

 

Normandiya Fransa’nın kuzeyinde bulunuyor. Bayeux da Normandiya bölgesinde olan bir kentidir.. Bayeux katedrali ve orada sergilenmiş olan bayeux tapestry ile ünlü olan bu kısım çok güzel plajlara sahip olduğundan dolayı iyi bir tarihi gezi için mükemmel bir yerdir. Günü birlik geziler için buraya gelebilirsiniz.

 

 

Notre Dame Katedrali, Paris

Fransa’da Görmeniz Gereken 10 Yer

 

Notre Dame Katedrali, Paris’te bulunan ve en çok tanınan bir yerdir. 19. yy başlarında Paris şehir planlamacıları, katedralin ihmal edilmişliğine dayanarak katedrali yıkmak istemişlerdir.

Fransız yazar olan Victor Hugo, halkın bütün ilgisini çekmek için Notre Dame’ın Kamburu adında bir roman yazmıştır. Bu sayede Notre Dame herkes tarafından tanınmıştır.

 

 

 

Versay Sarayı

Fransa’da Görmeniz Gereken 10 Yer

Versay sarayı, Paris’in sadece 25 km güneybatısında bulunuyor. Versay Sarayı, eskiden Fransız Kral ve kraliçelerinin yaşamlarını sürdürdükleri bu saray , şimdi müze olarak kullanılıyor.

Buraya gelip yarım gününüzü hem muhteşem bahçelerini , sarayın içini hem de bahçenin en güzel yerine bakan Aynalı galeriyi gezebilirsiniz ,çevrede bulunan en iyi restorantlar da yemeğinizi yiyip, şarabınızı tadabilirsiniz.

 

Bordeaux
Fransa’da Görmeniz Gereken 10 Yer

 

En büyük ve en eski şarapları burada üretiliyor. Fransızlar kırmızı şarapta kararlıdırlar. Şarap fabrikalarını sık sık ziyaret edin.

 

 

 

Lyon
Fransa’da Görmeniz Gereken 10 YerLyon Fransa’nın güneydoğusunda bulunan kentidir. Paris’ten 480 km uzaklıkta bulunur. Lyon Fransa iş dünyasının merkezindedir , Fransız gastronomisinin de merkezidir. Soğuk sevmeyen, kuzey ülkelerinden biri olmadığı sürece bu durumu kabullenemeyen bünyemiz tarafından size verilecek tavsiye de tabi ki Lyon’a bu dönemde gitmeniz yönünde olacak. Evet Lyon yazın turistik açıdan en kalabalık dönemini yaşıyor, ancak zaten Paris tadında turistik bir şehir olmadığı için durumun fotoğraf çekmek için aklını yitirmiş Asyalılara saldırma noktasına geleceğiniz bir dereceye gelme ihtimali oldukça düşük.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.