Göcek Tatil Yerleri

Göcek Fethiye’nin küçük ama bir o kadarda güzide beldelerinden sadece bir tanesidir.Göcek adını tam olarak nereden aldığını bilinmemekle beraber 1900’lü yılların en başlarında adı Köycek İskelesi olarak bilinmektedir. Özellikle uluslararası sulardan gelen uzun yol gezginleri için kapalı körfezi ile sakin ve güvenli bir limandır.  Temiz Akdeniz suları , yemyeşil çam ormanları ve plajları ile saklı bir cennet kabul edilen Koyları ve adaları ile deniz yolcuları için vazgeçilmez bir rota haline getirmiştir. Tatil amacı ile karayolu ile gelen yerli ve yabancı turistlere hizmet verecek kapasitede kaliteli konaklama birimleri, eğlenceli sahili ve yakın mesafelerdeki birçok plaj ve koyu ile tatilciler için değişik bir alternatiftir.

Göcek Tatil Yeri

Göcek Tatil Yeri

 

Göcek beldesinin kendisi gibi küçük bir o kadarda şirin bir çarşısı vardır. Bu çarşıda tatilcilerin tatil dönüşü hatıra olarak sevdiklerine  almak isteyecekleri hediyelik eşya çeşitlerinden tutunda bir tekneye kadar alabilecekleri her şeyi çok rahat bulabirsiniz . Beldenin kuzeyinde yüksek dağlar güneyinde ise Akdeniz’in büyüleyici masmavi sularıyla çevrilidir.

Göcek, Muğla-Fethiye yolu üzerinde bulunmaktadır. 2006 yılına kadar karayolundan Göcek’e ulaşmak için tatilciler tarafından  Göcek Geçidi olarak bilinen oldukça dar ve virajlı bir yoldan geçmeleri gerekiyordu. Ancak 2006 yılından itibaren bu sorunu ortadan kaldırmak için Göcek Tüneli hizmete açılmıştır. Bunun sonucunda  tatilciler yaklaşık 1 km’lik bir tünelle bu virajlı, dar ve  sıkıntılı yoldan kurtulmuş oldular. Bu tünel Göcek’e yapılmış olan en büyük ve en yararlı yatırımlardan biridir.

Göcek bulunduğu merkezi  konum itibariyle Muğla’nın bütün ilçelerine çok yakın mesafede bulunmaktadır.  Göcek’in bu özelliği tatilcilerin Göceği seçmelerindeki en önemli ve en  ilgisini çeken  özelliklerden biridir. Tatilciler arzu ederlerse  15-20 dakikalık yolculuklarla Fethiye ve Köyceğiz’i, isterlerse 30 dakikalık yolculuklarla Dalaman ve Dalyan gibi görülmeye değer yerleri de gezebilirler.  Göcek’in bir diğer güzel özelliği de ilçede büyük bir yat limanına sahip olmasıdır. Tatilciler bu limandan  arzu ettikleri taktirde,tatillerini daha renklendirmek adına tekne turlarına çokta yüksek olmayan fiyatlarla  katılabilirler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.