Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Kars’ın Meşhur Köyü

Kars’ın Meşhur Köyü Kars’ın Meşhur Köyü,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya 1877-1878 yıllarında Osmanlı İmparatorluğu ile Rusya arasında gerçekleşen ve Rumi takvime göre 1293 yılında olmasından dolayı tarihe 93 harbi diye geçen savaşta Osmanlı bölgeyi Ruslara bırakmak zorunda kalmış, Ruslar ise bu bölgeye Malakanları yerleştirip Zavot’u da Malakanlara yayla ... Devamını Oku »

Siirt’i Tanıyalım

Siirt’i Tanıyalım #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Siirt’i Gezelim.Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan il.Siirt İl toprakları; 38°15’ ve 37°45’ kuzey enlemleriyle 42°54’ ve 41°32’ doğu boylamları arasında yer alır.Siirt Doğudan Van, kuzeyden Bitlis, batıdan Batman güneyden Şırnak illeriyle çevrilidir.Siirt Trafik numarası 56’dır. Siirt adının Sami dilinden geldiği öne sürülmektedir.Siirt Bazı kaynaklarda bu adın Keldani dilinde ... Devamını Oku »

Şanlıurfa Hakkında Önemli Bilgi

Şanlıurfa Hakkında Bilgi

Şanlıurfa Hakkında Önemli Bilgi #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Güneydoğu Anadolu bölgesinin Orta Fırat bölümünde yer alan il. İl toprakları 36° 40’ ve 38° 02’ kuzey enlemleriyle 37° 50’ ve 40° 12’ doğu boylamları arasında kalır. İl; doğudan Mardin, kuzeydoğudan Diyarbakır, kuzeyden Adıyaman, doğudan Gaziantep illeri, güneyden ise Suriye sınırıyla çevrilidir. Trafik numarası 63’tür. Peygamberler şehri, peygamberler diyarı ... Devamını Oku »

Divriği Gezelim

Divriği Gezelim #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist , #Turistlikyerler , #Divriği İlçe merkezi, Çaltı Suyunun güney kıyısında kurulmuştur. Sivas-Erzincan demiryolu ilçe merkezinden geçer. İl merkezine 169 km mesâfededir. İlçe belediyesi Cumhûriyetten önce kurulmuştur. Coğrafi Konum : Divriği ilçesi, Fırat nehrinin kolu olan Çaltı Çayı vadisi yakınında kurulmuştur. İlçenin doğusunda Erzincan, batıda Kangal, kuzeyde Zara-İmranlı, ... Devamını Oku »

Mardin Hakkında Bilgiler

Mardin Hakkında Bilgiler #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Güneydoğu Anadolu Bölgesi (GAB) Türkiye’de bulunan 7 coğrafi bölgeden en küçük olan bölgedir.Suriye ve Irak’ın kuzeyinde, Doğu Anadolu Bölgesi’nin güneyine doğru, Akdeniz Bölgesi’nin doğusuna doğru ve İran’ın batısında doğru yer alan bölgedir. Devamını Oku »

Van’ın Güzellikleri

Van’ın Güzellikleri #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Van Ve Güzellikleri Gölü kenarında bir sayfiye şehri olan (Tuşba) Turuşba’yı Urartulu kumandan Van Ve Güzellikleri, imar etmiştir. Zamanla Turuşba ismi yerine Van Ve Güzellikleri ismi kullanılmaya başlanmıştır. Van Ve Güzellikleri şehrini ilk kuran Asur kraliçesi Semiramis’tir ve annesinin ismini vermiştir. Van Ve Güzellikleri Doğu Anadolu bölgesinin Yukarı Murad-Van Ve Güzellikleri ... Devamını Oku »

Antartika

Antartika #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya 1820 ile 1830 yılları arasında Antarktika’nın araştırılması için daha çok çalışma yapıldı. Fabian von Bellngshausen adlı bir Rus araştırmacı kıtayı dolaşmış ve 1821 yılında bir çok ada keşfetmiştir. 1823’te İngiliz gemicisi James Weddell kendi adı ile anılan denizi buldu. Fransız araştırmacı Dumont d’Urville 1840’da Adelie Sahili’nin haritasını çizdi. ABD deniz yüzbaşısı Charles ... Devamını Oku »

Uruguay’ı Gezelim

Uruguay’ı Gezelim #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist , #Turistlikyerler Kuzeydeki yüksek araziler hariç, Uruguay toprakları dalgalı, yeşillik ovalar ve alçak tepelerle kaplıdır. Kuzey dağlık olmakla birlikte ülkenin en yüksek noktası olan Cerro Mirador (540 m) güneydedir. Uruguay’da mutedil (ılıman) bir iklim hüküm sürer. Sıcaklık ortalaması Ocak ve Şubat aylarında 22°C, Temmuz aylarında 10°C’dir. Yağmur ... Devamını Oku »

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Kahramanmaraş Kahramanmaraş Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunan ve bir kısmı bu bölgelere ait olan Kahramanmaraş’ın toprakları 27°11’ ve 38°36’ kuzey enlemleri ile 36°15’ ve 37°42’ doğu boylamları arasında yer alır. Doğudan Malatya, Adıyaman, Gaziantep; güneyden Adana; batıdan Kayseri; kuzeyden ise Sivas illeri ile çevrilidir. Trafik numarası ... Devamını Oku »

Çin

Çin #Çin , #zuppet , #çinliler , #çekikgöz , #Nufusufazla Çin Halk Cumhûriyeti, yüzölçümü itibariyle dünyanın üçüncü, nüfus itibariyle en büyük ülke. Güney Doğu Asya’da yer alır. Yüzölçüm ‘dir. Başkenti Pekin olan ülekenin resmi dili Çince, para birimi Yuan’dır. Ülkede pek çok dine inanan insan yaşamaktadır. Bu dinlerden en yaygın olanları; Konfüçyüzm, Budizm, Taoizm, İslamiyet’tir. Doğusunda Güney Kore, kuzeydoğusunda ve ... Devamını Oku »

Balkanlarda Görülmesi Gereken 10 Yer

Çeşme'de Tatil Nasıldır

Balkanlar Yarımadası, Avrupa’nın büyük bir kısmını kapsayan ve kıtanın en eski yerleşim yerlerinden biridir. Sayısız tarihi kasabaları ve doğal güzellikleriyle en popüler turistik mekanlardır. Dağlardan sahillere, eski yapılardan lüks konaklama yerlerine kadar herkes için uygun bir şeyler var buralarda. 10. The Balkan Flexipass, Sırbistan, Karadağ     Balkan Ekspres’in Balkanlar’da kolay bir şekilde seyahat edebilmeniz için bol seçenekleri vardır. Bir ... Devamını Oku »

Yok Olmadan Önce Ülkemizde Görmeniz Gereken Yerler Nerelerdir

Yok Olmadan Önce Ülkemizde Görmeniz Gereken Yerler Nerelerdir

Dünya’nın en eski yerleşimlerinin kurulduğu Anadolu, binlerce yıl pek çok farklı ve köklü medeniyete, kültüre ev sahipliği yapmış. Bu topraklar üzerinde kurulan her medeniyet o kadar kalıcı izler, kalıcı eserler bırakmış ki bugün bile ülkemizde çok sayıda tarihi eser var. Bunların yanında bulunduğu konum itibariyle Anadolu toprakları, dünya üzerindeki en güzel coğrafyalardan birine sahip. Ve doğa hiçbir güzelliğini esirgememiş bu ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.