Güney Kore’de Görülmesi Gereken Yerler

Güney Kore’ye daha önce hiç gittiniz mi? Eğer gitmemişseniz size gidip görmeye değer kısımları görmenizi öneririz. Güney Kore’nin hepsi birbirinden güzel olan manzaralarını farklı şekilde görmek istiyor musunuz? Seyahat etmek isteyenler için gezip görmek istedikleri listeye eklenmesi gereken yerler.

1-) Sambuyeon Şelalesi:

Sambuyeon şelalesi Gangwon şehrinde bulunuyor. Şelalenin görüntüsü sanki masallardan çıkıp gelmiş gibi. Vahşi bir ejderhanın şelalede yaşamını sürdürdükten sonra özgürlüğüne kavuşmasını konu alan destanlar var. Ülkede çok beğenilen, en temiz havanın olduğu ve dinlenmek için en iyi yerlerden biridir. Ziyarete giden kişileri ağırlamak için konaklama imkanları da vardır.

2-) Namhansanseong Kalesi:

Güney Kore’ de en önemli yerlerden biridir. 1621 yılında temeli atılmış tarihi mekanlardan biridir. Yürüyüş pankuru inşa edilmiş ve herkesin kullanması için açılmıştır. Genelde gün içerisinde yürüyüş yapmak için tercih edilen yerdir.

3-) Sareung:

Kraliçe Jeongsun adına yaptırılmış mezardır. Genellikle öğrenciler ve tarihçiler tarafından kullanılmaktadır. Aynı zamanda ziyaretçilerini de ağırlıyor.

4-) Geumsan Boriam Tapınağı:

Kendisini ziyaret edenlerin manevi değerlerini yükseltmesi için eşsiz bir yerdir. Ayrıca geceyi geçirme imkanı da sunuluyor.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.