Hostel Nedir? Avantajları – Dezavantajları

Yurt dışına seyahat etmeyi seviyorsanız ve seyahat etmeyi planlıyorsanız bir sürü konaklama türleri bulunur ve bunlardan biri de hostel’dir. Hosteller düşük bütçeli olarak bilinir. Eğer hostel de bir gecelik rezervasyon alıyorsanız o gecelik için size oda değil yatak sadece rezerve edilir. Bu durumda sizin yatağınız da diğer 4 veya 20 kişi ile aynı odada olabiliyor. Banyoları yurtta bulananların ki gibidir. Her katta 1 veya 2 tane banyo bulunur.

Hostelde Konaklamanın Avantajları

1) Ucuzdur

Genelde oteller ile karşılaştırıldığı zaman çok ucuz olduğunu görürsünüz. Tabiki de fiyatlar her ülkeye göre değişebilir ya da hostelden hostele değişebilir.

2) Toplu Halde Seyahat Edenler için Avantajı

Çoğu hosteller de bir odada 20 kişiye kadar kalınır. Eğer toplu halde seyahat ediyor iseniz eğlenceli bir tat alabilirsiniz ve ayrıca kimler hangi odalarda kimlerle kalacak gibi sorunlarınız da olmaz.

3) Birçoğunda Mutfak Vardır

Yemeğinizi kendiniz pişirip tasarruf sağlayabilirsiniz bu sizin için bir avantajdır. Her hostelin mutfakları vardır.

4-) İlginç İnsanlar Tanışma

Dünyanın birçok yerinde hosteller de konaklayan ilginç insanlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu tür insanların hikayelerini, gördükleri ülkelerle ilgili anılarını dinleyebilir.

Hostellerde Konaklamanın Dezavantajları

1)Mahremiyet yoktur

Çoğu hosteller de tek kişilik odalar bulunur, ancak bu tür odalara istekler çok olduğundan dolayı genelde buralara rezervasyon yaptırmak mümkün olmamaktadır.

2) Banyolar Ortaktır

Hosteller de bulunan banyolar yurtlarda ki banyolar gibidir. Her katta bir tane ortak kullanılacak banyo alanı bulunur. Bu durum da birçok kişinin tercih etmediği bir durumdur.

3-) Hırsızlık Riski Vardır

Odanız da başkaları ile kaldığınız için hırsızlık konusu olabilir. Bu durum kilitli olmayan dolapları bulunan hosteller için geçerli olan bir durumdur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.