İç Anadolu Bölgesi

Ankara’yı Gezelim

Ankara Gezisi

Ankara’yı Gezelim Ankara’yı Gezelim ,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Ankara gezilecek yerler bakımından sürekli fakir bir şehir olarak gösterilse de birkaç günlük bir gezi boyunca eğlenceli vakit geçirebileceğiniz birçok yeri içinde barındırıyor. Ülkemizin başkenti olan şehirde Cumhuriyet tarihimizle ilgili yapı ve müzeler başta olmak üzere birçok gezilecek yer ... Devamını Oku »

Niğde Gezisi

Niğde'nin Gezilecek Yerleri

Niğde Gezisi Niğde’nin Gezilecek Yerleri,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Niğde Türkiye’nin elma bahçesi (ambarı) olarak tanınan il. Niğde ili, İç Anadolu’nun Orta Kızılırmak bölümünde; Nevşehir, Kayseri, Adana, İçel (Mersin), Konya ve Aksaray illeri arasında yer alır. Trafik numarası51’dir. Hititler devrinde Niğde bölgesi “Nakita” isimli bir yerleşme merkeziydi. Zayıf ... Devamını Oku »

Çankırı Gezisi

Çankırı Hakkında Bilmedikleriniz

Çankırı Gezisi Çankırı Hakkında Bilmedikleriniz,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Çankırı Orta Anadolu’nun kuzeyinde Kızılırmak ve Batı Karadeniz havzaları içinde yer alan bir ilimiz. Çankırı toprakları 40°30’ ve 41° kuzey enlemleri ile 32°30’ ve 34° doğu boylamları arasında kalır. Çorum, Ankara, Bolu, Kırıkkale, Zonguldak ve Kastamonu illeri arasında kalır. Trafik ... Devamını Oku »

Kapadokya Gezisi

Kapadokya Gezisi

Kapadokya Gezisi Kapadokya Gezisi,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Yurt içi gezi rotaları arasında hem Türk hem de yabancı ziyaretçilerin en çok dikkatini geçen destinasyon tabii ki Kapadokya. Dünyada adını duymayan insanın olmadığı Kapadokya, Türkiye’de gezmeniz görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. ‘Güzel Atlar Ülkesi’ anlamına gelen Kapadokya çok eski ... Devamını Oku »

Kütahya’nın Önemli Güzellikleri

Kütahya'nın Güzellikleri

Kütahya’nın Güzellikleri #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Kütahya rengarenk çinileriyle, Türkiye’nin çini atölyesi olarak bilinen, şifalı kaplıcaları ile meşhur, milli tarihimizde müstesna bir yeri bulunan, Ege bölgesinin İçbatı Anadolu bölümünde yer alan il. 38o 70’ ve 39o 80’ kuzey enlemleri ile 29o 00’ ve 30o 30’ doğu boylamları arasında yer alır. Kuzey ve kuzeybatıdan Bursa, kuzeydoğudan Bilecik, doğudan ... Devamını Oku »

Erzincan Hakkında Önemli Bilgiler

Erzincan Hakkında Önemli Bilgiler

Erzincan Hakkında Önemli Bilgiler Erzincan Hakkında Önemli Bilgiler,diğer şehirleri öğrenmek ve o şehirler hakkında bilgi toplamak için web sitemizi tercih edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Erzincan hakkında Her çeşit meyvenin yetiştiği, tarih boyunca birçok büyük savaşların yapıldığı ve son bin senede on bir defa haritadan silinen, “etrafı dağlık ortası bağlık” bir il. İl toprakları 40° 46’ ve ... Devamını Oku »

Kırşehir Hakkında Önemli Bilgi

Kırşehir Hakkında Önemli Bilgi #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Kırşehir Hakkında Bilgiler,Türkler uçsuz bucaksız bir kırın ortasında olan bu kasabayı fethederek Bizanslılardan aldıklarında bu kente “Kır şehri” demişlerdir.Kırşehir Bir ara “Gülşehri” ismi ile de anılan kentin ismi “Kırşehir” olmuştur. Eski ismi “Makissos”, daha sonra “Justiniapolis” olarak anılmıştır. Kırşehir Hakkında Bilgiler,Kırşehir İç Anadolu’nun Orta Kızılırmak bölümünde yer alan bir ilimiz.Kırşehir ... Devamını Oku »

Niğde’yi Gezelim

Niğde’yi Gezelim #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Niğde’yi Gezelim.Niğde Türkiye’nin elma bahçesi (ambarı) olarak tanınan il. Niğde ili, İç Anadolu’nun Orta Kızılırmak bölümünde; Nevşehir, Kayseri, Adana, İçel (Mersin), Konya ve Aksaray illeri arasında yer alır. Trafik numarası51’dir. Niğde, Hititler devrinde Niğde bölgesi “Nakita” isimli bir yerleşme merkeziydi. Zayıf bir rivayete göre de Niğde ismi, ilk çağ isimlerinden “Cadyna”dan ... Devamını Oku »

Kastamonu’nun Gezilecek Yerleri

Kastamonu’nun Gezilecek Yerleri #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Eski çağlarda “Gastumanna” olan bu isme Bizanslılar “Kastamon” ve Müslüman Araplar “Kastamuniye” demiştir. Bu bölgeye sahib olan Türkler ise “Kastamoni” demişlerdir. Cumhuriyet devrinde ilin adı “Kastamonu” olarak kabul edilmiştir. Sümer lisanında “Tuman” (Tumanna) şehir demektir. “Gas”lar ise Sümerlerin bir koludur. “Gastumanna” Gasların şehri demektir. (Kastra-kommen) Yunanca ... Devamını Oku »

Yozgat’ı Gezelim

Yozgat’ı Gezelim #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Türkiye’nin beş tahıl ambarından biridir. Trafik numarası 66’dır.Türkmenler bu kasabaya “Yoz Kant” (Otlak Kenti) ismini vermişlerdir. Zamanla bu kelime “Yozgat” olarak halk dilinde yerleşmiştir. İç Anadolu bölgesinin Orta Kızılırmak bölümünde yer alan bir il. İl toprakları 34°02’ ve 36°09’ doğu boylamları ile 38°54’ kuzey enlemleri arasında kalır. Doğudan Sivas, kuzeyden Tokat ... Devamını Oku »

Nevşehir Hakkında Bilgiler

Nevşehir Hakkında Bilgiler #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya “Yeni şehir” manasına gelen “Nevşehir” ismini almıştır. “Muşkara” isminden önceki ismi “Nissa” olup, bu isim Hititler tarafından verilmişti. Linkler Çok eski çağlardan beri bir köy olmaktan ileriye gidemeyen bu yere Türkler “Muşkara” olarak isim verirlerdi. Bu köyden yetişen sadrazam ve sultana damad olan İbrahim Paşa, birçok eser yaptırarak bu köyü ... Devamını Oku »

Amasya Ve Güzellikleri

Amasya Ve Güzellikleri #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya , #Amasya (Amasya) Hakkında Bilgi Hakkında Bilgi, Yeşilırmak’ın açtığı dar boğaz üzerinde, deniz seviyesinden 400 m yükseklikte, dağ, ova-su ve yeşilliğin kucaklaştığı bir ildir. Yeşilırmak, şehrin ortasından akar. Nehrin batısı eski şehirdir. (Amasya) Hakkında Bilgi Hakkında Bilgi; Yozgat, Tokat, Çorum ve Samsun illeri ile çevrilidir. 35° 03′ ve 36° 02′ ... Devamını Oku »

Sivas Turları

Sivas Turları #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Gaziantep , #Doğu , #Sivas Türk Kurtuluş Savaşının temellerinin atıldığı, Selçuklu devrinin dev eserleriyle süslü, yüzölçümü bakımından Konya’dan sonra ikinci sırada yer alan bir ilimiz. Sivas ili topraklarının büyük kısmı İç Anadolu Bölgesi’nin yukarı Kızılırmak bölümünde diğer kısımları ise Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu bölgesinde olup, 35° 50’ ve 38° 14’ doğu ... Devamını Oku »

Konya’yı Gezelim

Konya’yı Gezelim #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Bazı rivayetlere göre ise Horasan bölgesinden Anadolu’ya göç eden iki ermiş (evliya) Konya’nın bağlık ve bahçelik manzarasını görünce içlerinden biri “Buraya konalım mı?” demiş, arkadaşı ise “Kon ya!” demiş ve bu isim şehrin ismi olarak kalmıştır. Konya Türklere tam 211 yıl başkentlik yapmıştır. Anadolu’nun ilim, kültür ve ... Devamını Oku »

Kayseri’nin Turistlik Yerleri

Kayseri’nin Turistlik Yerleri #Kayseri , #Zuppet , #Tatil , #Tatilyerleri , #Turizm , #Turist Kayseri, M.Ö. 4000 ile M.S. 2000 olmak üzere 6000 yıllık bir tarihe sahiptir. M.Ö. 2000 yıllarında Anadolu’ya gelen Hititler, Kayseri’ye 22 km uzaklıkta bulunan Kültepe (Kaniş) şehrini kurmuşlardır. Kültepe, Kayseri ovasının en büyük şehri ve Anadolu’nun en büyük höyüklerinden biridir. Kültepe’nin hemen yanında yer alan Karum’da ... Devamını Oku »

Türkiye’nin Başkenti

Türkiye’nin Başkenti #Zuppet , #GüneyKore , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri Türkiye Cumhuriyetinin başkenti, ikinci büyük şehri. Nüfus bakımından İstanbul’dan, yüzölçümü bakımından da Konya’dan sonra ikincidir. Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Aksaray ve Eskişehir arasında yer alır. 38°33′ ve 40°47′ kuzey enlemleri ile 30°52′ ve 34°06′ doğu boylamları arasındadır. Batıdan doğuya, kuzeyden güneye transit yolların düğüm noktasıdır. Büyük bir kısmı İç Anadolu ... Devamını Oku »

Kayseri Turları

Kayseri Turları #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist İç Anadolu Bölgesi’nin orta Kızılırmak bölümünde, Erciyes Dağının eteklerinde modern bir il. Kuzey ve kuzeybatıda Yozgat, Kuzey ve kuzeydoğuda Sivas, doğuda Kahramanmaraş, güneyde Adana, güneybatıda Niğde, batıda ise Nevşehir illeriyle çevrilidir. 34°56’ ve 36°59’ doğu boylamları ile 37° 45’ ve 38° 18’ kuzey enlemleri arasında yer alır. ... Devamını Oku »

Konya Turları

Konya Turları #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Konya Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük ili. Konya, büyük kısmı İç Anadolu bölgesinde, küçük bir kısmı Akdeniz bölgesinde olup; Orta Anadolu Yaylası üzerinde Ankara, Niğde, Aksaray, İçel, Antalya, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Karaman ile çevrilidir. 36°22’ ve 39°08’ kuzey paralelleri ile 31°14’ ve 34°05’ doğu meridyenleri arasında ... Devamını Oku »

Kapadokya Hakkında Bilgiler

Kapadokya Hakkında Bilgiler #peribacaları , #Kapadokya , #kapadoyahakkındabilgiler , #peribacalarınerede? Bulunmuş olduğu doğal, Kültürü ve Tarihi değerleriyle Türkiye’yi dünyaya tanıtan en güzel turizm Bölglerinden biri olan Kapadokya, İç Anadolu bölgesinde, Nevşehir ve Kırşehir ile Niğde, Aksaray ve Kayseri’nin de bazı bölümlerini içine alan bölgededir. Hayatımızda milyonlarca sene önce Erciyes, Hasandağ ve Göllüdağ’ın çıkarttığı lavlar ve yine milyonlarca yıllık bir macera ... Devamını Oku »

Safranbolu Hakkında Bilgiler

Safranbolu Hakkında Bilgiler #Safranbolu , #Ahşapev , #Karabük , #Karaelmas üniversitesi Safranbolu, Karabük ilinin en geniş , kalabalık ve  gelişmiş ilçesidir. Eski Osmanlı şehir mimarisini gösteren eski ve görkemli  evleri ile ünlü olan şehir bu özelliği sayesinde 17 Aralık 1994 tarihinden beri Dünya Miras Listesi’nde yer almakta ve turistik ilgi çekmektedir. İsmini, bölgede yetişen ve nadir bir bitki olan safrandan alır. ... Devamını Oku »

Balkanlarda Görülmesi Gereken 10 Yer

Çeşme'de Tatil Nasıldır

Balkanlar Yarımadası, Avrupa’nın büyük bir kısmını kapsayan ve kıtanın en eski yerleşim yerlerinden biridir. Sayısız tarihi kasabaları ve doğal güzellikleriyle en popüler turistik mekanlardır. Dağlardan sahillere, eski yapılardan lüks konaklama yerlerine kadar herkes için uygun bir şeyler var buralarda. 10. The Balkan Flexipass, Sırbistan, Karadağ     Balkan Ekspres’in Balkanlar’da kolay bir şekilde seyahat edebilmeniz için bol seçenekleri vardır. Bir ... Devamını Oku »

Yok Olmadan Önce Ülkemizde Görmeniz Gereken Yerler Nerelerdir

Yok Olmadan Önce Ülkemizde Görmeniz Gereken Yerler Nerelerdir

Dünya’nın en eski yerleşimlerinin kurulduğu Anadolu, binlerce yıl pek çok farklı ve köklü medeniyete, kültüre ev sahipliği yapmış. Bu topraklar üzerinde kurulan her medeniyet o kadar kalıcı izler, kalıcı eserler bırakmış ki bugün bile ülkemizde çok sayıda tarihi eser var. Bunların yanında bulunduğu konum itibariyle Anadolu toprakları, dünya üzerindeki en güzel coğrafyalardan birine sahip. Ve doğa hiçbir güzelliğini esirgememiş bu ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.