İnternetten Otel Rezervasyonu Öncesi Bilinmesi Gerekenler

İnternet’ten Otel Rezervasyonu Yapmak Güvenli Midir?

İnternet’ten otel rezervasyonu yapabilirsiniz.  Fakat doğru ve güvenilir rezervasyon sitelerini seçmeniz gerekir. Bu yüzden size internet’ten rezervasyon öncesi dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık;

Rezervasyon Öncesi Dikkat Edilmesi gerekenler

1- Otelinizi seçtikten sonra ödeme sırasında Ekranın üstünde yer alan adres çubuğuna bakın! http:// ile başlayan adres, https:// ‘e dönüşmeli ve güvenlik kilidi işareti bulunmalı. Arada bulunan “s” secure yani güvenlik anlamını taşır.

2- Kredi kartı ile ödeme yapmayı gerçekleştirecek iseniz 3D Secure tercih etmenizi öneririm. 3D secure sayesinde yeni bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Bu sayfa bankanız tarafından size gönderilmiş olan süre limitli kodu girmenizi isteyecektir. Bu işlem kartın doğru kişide olup olmamasını kontrol eder. Eğer ilk kez alışveriş yapacaksanız eğer kesinlikle uygulamanızı öneririm.

3- Rezervasyonu yapılacak sitenin ana sayfasında “gizlilik politikası” yer almalı. Bu genelde link olarak karşınıza çıkar. Üzerine basarak gizlilik politikasını içeren anlaşılabilen bir yazı ile karşılaşmanız gerekir.

4- Site kullanım kuralları ve/veya iptal-iade şartlarının belirlenmiş olması gerekiyor. Bu kural genellikle sitenin ana sayfasında altında bulunur.

Bu 4 kuralı bulunduran sitelerden rezervasyon yapabilirsiniz.  Fakat siz yine de site hakkında yapılan yorumları da gözden geçirin. Olumlu veya olumsuz yorumlar sayesinde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Uygun ve yakın otelleri bulmak için http://yakinotelbul.com adresini kullanınız. Karşınıza bir harita çıkacaktır. Haritanın üstüne adres ya da yer adı girdiğiniz zaman otellerin listeleriyle haritada konumlarını göreceksiniz. Listede ilk sıralarda en yakın oteller bulunur. Otellerin mesafelerini takip edebilirsiniz. Oda sayılarını, kaç yıldızlı olduğunu, oda fiyatları gibi detay kısımlarını listeden görebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.