Karadeniz Bölgesi

Trabzon

 SÜRMENE Trabzon’un en çok bilinen ilçelerinden olan ve tarih boyunca çok sayıda  ev sahipliği yapan Sürmene, en çok sevilen yerlerden biridir. Sürmene denildiği zaman akla ilk gelen bıçaktır. Sürmene seyahatinize renk katmak için hazırladığımız bu yazımızda, Sürmene’de yapılacak Aktiviteleri bulacaksınız. Meşhur Sürmene Bıçaklarını Görün “Sürmene bıçakları neden bu kadar meşhur olduğunu, diğer bıçaklardan farkı nedir” diye merak ediyorsanız, hemen söyleyeyim. ... Devamını Oku »

Kayseri Ve Güzel Görüntüsü

Kayseri Ve Güzel Görüntüsü #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Kayseri , #Karadeniz İç Anadolu Bölgesi’nin orta Kızılırmak bölümünde, Erciyes DağınErciyes Dağı, 3.917 m. yüksekliği, bulutları delen zirvesi, tepesinden eksik olmayan karı ve insana ilahî duygular veren azametiyle, Kayseri’nin sembolüdür.Tümünü oku (yeni pencerede açılırın eteklerinde modern bir il. Kuzey ve kuzeybatıda Yozgat, Kuzey ve kuzeydoğuda Sivas, doğuda Kahramanmaraş, ... Devamını Oku »

Amasya Turu Ve Gezilecek Yerleri

Amasya Turu Ve Gezilecek Yerleri

Amasya Turu Ve Gezilecek Yerleri Amasya Turu Ve Gezilecek Yerleri,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Amasya ismi, burada yaşamış olan bir Amazon kraliçesi olan Amasis‘den gelmektedir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde birçok padişah Amasya’da dünyaya gelmiş ve şehzadelik yapmıştır. Bu sebeple Amasya’nın Osmanlı tarihi açısından da önemi büyüktür. I. Mehmet, II. ... Devamını Oku »

Zonguldak İli Hakkında Bilgi

Zonguldak İli Hakkında Bilgi

Zonguldak İli Hakkında Bilgi Zonguldak İli Hakkında Bilgi,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Zonguldak İli Hakkında Bilgi,Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz bölümünde yer alan il. Güneyden Bolu, Çankırı, doğudan Bartın ve Kastamonu illeri, batıdan ise Karadeniz ile çevrilidir. Türkiye’nin kömür yatağıdır. Trafik numarası 67’dir. Zonguldak İli Hakkında Bilgi,Zonguldak, Zonguldak ilinin ... Devamını Oku »

Rusya’nın Güzellikleri

Rusya’nın Güzellikleri #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist , #Turistlikyerler , #Rusya Rusya bölgeleri içinde yüzden fazla civarında vatan olan topluluklar bulunan bir devlettir. Rusya Federasyonu, Yüz Ölçümü açısından dünyanın en büyük ülkesidir. Toplam 17.075.000 km2lik bir bölgeye hakimdir. Bu kadar büyük olan ülke Asya kıtasının geniş bir bölümüyle, Doğu Avrupa alanının bir kısmını bulundurmaktadır. ... Devamını Oku »

Akçaabat Hakkında Bilgi

Akçaabat Hakkında Bilgi Akçaabat Hakkında Bilgi,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Karadeniz kıyısındaki en önemli limanlardan biri olması nedeniyle tarihin her döneminde Akçaabat’ın ticari hayatı canlı olmuştur. I. Dünya Savaşının başlangıcında 5 bine yakın şehir, 60 bini aşkın toplam nüfusu ile önemli bir merkez olan ilçenin ticari ve ... Devamını Oku »

Artvin Hakkında Önemli Bilgiler

Artvin Hakkında Önemli Bilgiler

Artvin Hakkında Önemli Bilgiler Artvin Hakkında Önemli Bilgiler,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan şehri. Dik bir yamaç üzerine kurulan, tarihi ve tabii güzellikleri ile göz kamaştıran Artvin; kuzeydoğusunda Gürcistan sınırı, güneydoğusunda Kars, güneyinde Erzurum, batısında Rize ile çevrilidir. Kuzeybatısında Karadeniz’e, ortalama 50 kilometrelik ... Devamını Oku »

Giresun Hakkında Önemli Bilgiler

Giresun Hakkında Önemli Bilgiler Giresun Hakkında Önemli Bilgiler,Giresun ve diğer şehirleri öğrenmek ve o şehirler hakkında bilgi toplamak için web sitemizi tercih edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Giresun’un Güzellikleri’un adının kökeni hakkında iki farklı görüş vardır. Bunlardan birincisini ünlü seyyah Evliya Çelebi Seyahatnamesi’nde şöyle ifade etmektedir. Giresun’un Güzellikleri fındığı ile tanınan Karadeniz Bölgesinde yer alan il. Kiraz ... Devamını Oku »

Artvin’in Gezilecek Yerleri

Artvin'in Gezilecek Yerleri

Artvin’in Gezilecek Yerleri Artvin’in Gezilecek Yerleri,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan şehri. Dik bir yamaç üzerine kurulan, tarihi ve tabii güzellikleri ile göz kamaştıran Artvin; kuzeydoğusunda Gürcistan sınırı, güneydoğusunda Kars, güneyinde Erzurum, batısında Rize ile çevrilidir. Kuzeybatısında Karadeniz’e, ortalama 50 kilometrelik kıyısı vardır. İl ... Devamını Oku »

Zonguldak Ve Gezilecek Yerleri

Zonguldak Ve Gezilecek Yerleri

Zonguldak Ve Gezilecek Yerleri Zonguldak Ve Gezilecek Yerleri,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz bölümünde yer alan il. Güneyden Bolu, Çankırı, doğudan Bartın ve Kastamonu illeri, batıdan ise Karadeniz ile çevrilidir. Türkiye’nin kömür yatağıdır. Trafik numarası 67’dir. Zonguldak, Zonguldak ilinin merkezi olan şehirdir. Karadeniz kıyısında bulunan ... Devamını Oku »

Gümüşhane Hakkında Önemli Bilgiler

Gümüşhane Hakkında Önemli Bilgiler

Gümüşhane Hakkında Önemli Bilgiler Gümüşhane Hakkında Önemli Bilgiler,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Doğu Karadeniz Bölgesi Karadeniz bölgesinin en dağlık, en fazla yağış alan bulutlanmanın çok olduğu, nem oranının en fazla olduğu bölümdür.Bu bölümde halk geçimini balıkçılık ve tarımcılıktan kazanır. Aynı zamanda Karadeniz Bölgesinin en çok balıkçılığın ve tarımcılığın ... Devamını Oku »

Rize Ve Güzel Dağları

Rize Ve Güzel Dağları #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist İl toprakları doğudan Artvin, güneyden Erzurum ve Artvin, batıdan Trabzon, güneybatıdan Bayburt illeri, kuzeyden ise Karadenizle çevrili olup, yüzölçümü bakımından Türkiye’nin ikinci en küçük ilidir. Trafik numarası 53’tür. Rize’nin tarihi ancak komşu illerin ve bölgelerin tarihleri ile bağlantılı olarak ele alınabilmiştir. Rize ilinin adı ile ilgili ... Devamını Oku »

Ordu’yu Gezelim

Ordu’yu Gezelim #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Ordu, Karadeniz bölümünde, bulunan ildir.Ordu, Batıdan Samsun, güneyden Tokat ve Sivas, doğudan Giresun illeri ve kuzeyden Karadeniz’le çevrilidir.Ordu, Dünyaca ünlü fındık diyarıdır. Trafik plaka numarası 52’dir. Ordu’yu Gezelim.Ordu il merkezi 41° kuzey paraleli ve 37° ve 38° doğu meridyenleri arasında,Ordu Karadeniz Bölgesinin, Doğu Karadeniz bölümünde yer almaktadır.Ordu’yu Gezelim,Ordu, İlin kuzeyini Kuzey Anadolu dağlarının ... Devamını Oku »

Düzce Hakkında Bilgiler

Düzce Hakkında Bilgiler #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Düzce,Karadeniz’in kenarları içinde bulunduğundan  genel özellikleri ile Karadeniz ikliminin etkileri görülür.Düzce, Ancak Karadeniz ikliminin yanı sıra Akdeniz ve Karasal iklimleri arası geçiş özelliği gösterir.Düzce, İklimi çeşitli etkenlerin sonucunda şekillenir. Düzce,Türkiye’nin birçok illeri arasındaki bulunduğu yer, Bolu ili topraklarının kuzey ve batısında Sakarya ilinin doğusunda ve Zonguldak İlinin güneybatısında bulunur.Düzce’nin Kuzeyinde Karadeniz ile ... Devamını Oku »

Sakarya’yı Gezelim

Sakarya’yı Gezelim #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Sakarya’yı Gezelim.Sakarya Marmara bölgesinin Kocaeli-Sapanca bölümünde yer alan il.Sakarya İl toprakları 29° 57’ ve 30° 53’ doğu boylamları ile 40° 17’ ve 41° 13’ kuzey enlemleri arasında yer alır.Sakarya Doğudan Bolu, güneyden Bilecik, batıdan Kocaeli, kuzeyden Karadenizle çevrilidir. Trafik numarası 54’tür. Sakarya’yı Gezelim.Sakarya ili Karadeniz ve Marmara bölgesinde hüküm süren iklim ... Devamını Oku »

Artvin Tüm Güzellikleri

Erzincan Hakkında Önemli Bilgiler

Artvin Tüm Güzellikleri #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist , #Turistlikyerler Kuzeybatısında Karadeniz’e, ortalama 50 kilometrelik kıyısı vardır. İl toprakları 40°35’ ve 41°32’ kuzey enlemleri ile, 41°07’ ve 42°26’ doğu boylamları arasında yer alır. 7.436 kilometrekarelik yüzölçümü ile en küçük illerden biridir. Trafik numarası (08)’dir.Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan şehri. Dik bir yamaç üzerine kurulan, tarihi ... Devamını Oku »

Ukrayna Turizm Mekanı

Ukrayna Turizm Mekanı #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist , #Turistlikyerler Ülke toprakları, Doğu Avrupa Ovasının büyük bölümünü kaplar. Kuzeydoğusunda Orta Rusya Platosunun bir uzantısı yer alır. Karadeniz kıyıları boyunca uzanan Karadeniz düzlüğü, Kırım Yarımadasında Kuzey Kırım Düzlüğünü meydana getirir. Batıda yer alan Karpat Dağlarının uzunluğu 240 km’yi geçer. Karadeniz ile Azak Denizi arasında kalan ... Devamını Oku »

Samsun’u Gezelim

Samsun’u Gezelim #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist , #Turistlikyerler , #Samsun Karadeniz bölgesinin Orta Karadeniz bölümünde yer alan il. İl toprakları 37° 08’ ve 34° 30’ doğu boylamları ile 40° 05’ ve 41° 45’ kuzey enlemleri arasında kalır. Doğudan Ordu; güneyden Tokat, Amasya ve Çorum; batıdan Sinop illeriyle çevrilidir. İlin kuzeyinde ise Karadeniz yer ... Devamını Oku »

Azerbaycan Hakkında Bilgiler

Azerbaycan Hakkında Bilgiler #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Avrupa , #Azerbaycan Azerbaycan 39° 24′ kuzey enlemleri ile 44° 46′ doğu boylamları arasındaki coğrafı bölgeye yerleşmiştir. Sınırların uzunluğu 2013 km dir. Azerbaycan’ın İran’la 611 km, Türkiye ile 9 km, Rusya ile 284 km, Gürcistan ile 322 km ve Ermenistan ile 787 km sınırı vardır. Doğusunda ise Hazar Denizi ile çevrilmiştir. ... Devamını Oku »

Anadolu Hisarı Hakkında Bilgiler

Anadolu Hisarı Hakkında Bilgiler #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Bizans’a Karadeniz’den gelen yardımları engellemek amacıyla yapılmış olan Anadolu Hisarı Rumeli Hisarı’nın tam karşısında yer almaktadır. Günümüzde İstanbul Boğazı’nın kenarında yer almasıyla küçük bir balıkçı kasabasını andıran Anadolu Hisarı sessiz, sakin yapısıyla ve tarihi güzelliğiyle görülmeye değer mekanlardandır Kaynak:onedio Devamını Oku »

Kastamonu

Kastamonu #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Eski bir yerleşim merkezi olan Kastamonu il merkezi ve ilçelerinde birçok eski eser ziyarete açıktır. Belli başlıları Araç, Taşköprü, Küre, Abana ilçeleri sit alanı kapsamındadır. Taşköprü`de Zımbıllı Tepe (Pompeipolis), İnebolu`da Abaş Tepesi, Geriş Tepesi, İslam Tepesi, Çatalzeytin`de Ginolu Koyu, Cide İlçesinde Gideros Koyu arkeolojik sit alanıdır. Türkiye nin ... Devamını Oku »

Trabzon’u Gezelim

Trabzon’u Gezelim #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Trabzon, Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz bölümünde yer alan merkezii bir şehirdir.Trabzon Karadeniz bölgesinin doğusunda yer alan il. İl toprakları 40° 33’ ve 41° 07’ kuzey enlemleriyle 37° 07’ ve 40° 30’ doğu boylamları arasında yer alır. Batıdan Giresun, güneyden Gümüşhane ve Bayburt, doğudan Rize illeri, kuzeyden ise ... Devamını Oku »

Bayburt

Bayburt #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Doğu Karadeniz bölgesinin iç kesiminde yer alan ve Doğu Anadolu ile geçiş bölgesinde bulunan bir ilimiz. İlin kuzeyinde Trabzon ve Rize, doğusunda Erzurum, güneyinde Erzincan, batısında Gümüşhane yer alır. Trafik kod numarası 69’dur. Bayburt ismi, tarihi kaynaklarda değişik şekilde geçmektedir. Beşinci asır kayıtlarında “Bayberd” olarak Doğu Roma İmparatorluğu ... Devamını Oku »

Fatsa Turizm Bölgesi

Fatsa Turizm Bölgesi #zuppet , #Fatsa , #Turizmmerkezi , #Turizm , #Turistlikyerler , #Fatsaşehir Orta Karadeniz Bölgesinde yer alan Ordu iline bağlı Fatsa, 283 km² yüzölçümüne sahip bir ilçedir. Şehir nüfusu 63.721, toplam nüfusu 120.774 olan ilçede 9 belde, 60 köy ve 60 mahalle vardır. Tarihi M.S. 1. Yüzyıla kadar uzanan Fatsa, 14. Yüzyılda Hacıemiroğulları Beyliğinin egemenlik altında önemli bir ... Devamını Oku »

Uludağ

Uludağ #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Uludağ , #Turizm , #Turist Uludağ, Olimpos Dağı olarak da bilinir. Bursa ili sınırları içinde, 2543 m yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan dağ.Evliya Çelebi seyahatnamesinde bu dağdan CEBELİ RUHBAN diye söz eder. Ayrıca halk arasında KEŞİŞ dağı olarakta bilinir. Homeros Uludağ’a Olympos Misios veya Bithynik ... Devamını Oku »

Zonguldak

Zonguldak #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #zonguldak , #Gezilecekyer Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz bölümünde yer alan il. Güneyden Bolu, Çankırı, doğudan Bartın ve Kastamonu illeri, batıdan ise Karadeniz ile çevrilidir. Türkiye’nin kömür yatağıdır. Trafik numarası 67’dir. Zonguldak, Zonguldak ilinin merkezi olan şehirdir. Karadeniz kıyısında bulunan şehir, özellikle limanıyla Türkiye’nin Karadeniz ülkeleriyle arasındaki deniz ticaretinde önemli bir yere ... Devamını Oku »

Zonguldak Ve Güzellikleri

Zonguldak Ve Güzellikleri Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz bölümünde yer alan il. Güneyden Bolu, Çankırı, doğudan Bartın ve Kastamonu illeri, batıdan ise Karadeniz ile çevrilidir. Türkiye’nin kömür yatağıdır. Trafik numarası 67’dir. #Karadeniz , #Turist , #Zonguldak , #GezipGörelim , #Turizm Zonguldak, Zonguldak ilinin merkezi olan şehirdir. Karadeniz kıyısında bulunan şehir, özellikle limanıyla Türkiye’nin Karadeniz ülkeleriyle arasındaki deniz ticaretinde önemli bir yere ... Devamını Oku »

Ordu’dan Bilgiler

Ordu’dan Bilgiler #Ordu, #gezelim , #orduvecoğrafya , #zuppetcom , #orduhakkında Askeri anlamda Ordu bir devletin silahlı kuvvetlerinin tümü ya da herhangi bir askeri kuvvetin en büyük birliğine verilen isimdir. Bu sayfada Ordu ilimiz anlatılmaktadır.İlin nüfusu 2007 adrese dayalı genel nüfus sayımına göre 715,409 kişidir. Bunun 358.856 i Kadın 356.553 i Erkek dir. Ordu Merkez ilçe 167.829 dir Merkez toplam ise ... Devamını Oku »

Trabzon’u tanıyalım ve görelim

Trabzon’u tanıyalım #Karadeniz , #Trabzon , #Trabzonvekaradeniz , #Yurtiçiillerimiz   Trabzon bulunduğu bölge bakımından yağmurlu ve doğal güzellikleri olan karadizimizin incisidir.Gerek turuzim gerekse kültürel olarak çoğu ilimizden farklı bir ilimizdir.Yemekleri harikadır.Mutlaka trabzonun bir yemeğide olsa yemenizi tavsiye ederim. Trabzon, Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz bölümünde yer alan merkezii bir şehirdir.Trabzon Karadeniz bölgesinin doğusunda yer alan il. İl toprakları 40° 33’ ve ... Devamını Oku »

Kartalkaya kayak cenneti

Kartalkaya kayak cenneti Kışın tatilyapmaya fırsatı olan vatandaşlar için Bolu’da harika bir tatil mekanı olan kartalkaya yurt içi veya yurt dışından gelenler için bir kayak dünyasıdır. Kartalkaya, Bolu şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunan bir kayak cennetidir. Kartalkaya’da iki tane otel, otellerin içinde yüzme havuzu, restoran, bar, 2 tane teleseyij ve 6 adet teleksi ile bir kayak merkezinden bekleyebileceğiniz herşey ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.