Kaş’ı Gezelim

Kaş’ı Gezelim

Kaş’ı Gezelim,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

#Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya

Yüzyıllar önce Akdeniz’in önde gelen uygarlıkları hep bu topraklarda kurulmuş, tiyatrolar, şehirler, su kanalları ile bu toprakları donatmış. Günümüze ise bu dönemlerden parça parça da olsa eşsiz eserler kalmış.

Tatil yapmak herkes için farklı anlamlar taşıyor, kimine göre beş yıldızlı otellerde dış dünyaya adım atmadan dinlenmek, kimilerine göre oteli sadece uyuyacak yer olarak görmek ve dünyayı keşfetmek. Eğer size ikinci cümle daha sıcak geliyorsa, tercih edeceğiniz rotalardan biri Kaş, hatta hemen şimdi!

Kaş, Antalya’nın kendine özgü ilçelerinden biri. Bir dağın eteğinde kurulmuş, doğal yapısı gereği çok da fazla etrafa yayılamamış bir yerleşim yeri. Eski yüzyıllar için harika bir sığınak, şimdi ise atmosferini hiç kaybetmeyen, içinden enerji fışkıran bir tatil rotası.

Akdeniz’in en güzel manzaraya sahip antik tiyatrolarından biri; Kaş Antik Tiyatrosu. Çukurbağ Yarımadası’na giden yolun hemen üzerinde. Antiphellos Antik Kenti’nin nadide eserlerinden. Yüzyıllardır korunarak bugünlere gelmeyi başarmış. Gün batarken çıkın merdivenlerin en üstüne ve buradan seyre dalın Meis, Akdeniz’i…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.