Kış Sezonu

New York’ta Yaşamak Neden Güzel, Neden Zor?

New York’ta Yaşamak Neden Güzel? -Sizi hiç sorgulamazlar. Kıyafet, gelenek, eğitim, gelecek, geçmiş… -Herkesi olduğu gibi kabul ederler. -Başarılı olan herkes iş bulur. -Sizin başarılı olduğunuz işlerden başka bir şey istemezler. -Uzun süreden fazla çalıştıysanız paranızı alırsınız. -İnsanların eğlenmek için mazeretleri oldukça fazladır. İşçi Bayramlarını da konserle kutlarlar. -Cadde de arkanıza bakmadan gezebilirsiniz. Sabahın en erken saatlerinde bile metroda kimse kimseyi rahatsız ... Devamını Oku »

Kayak Nasıl Yapılır? Yeni Başlayanlar İçin Kayak Rehberi

Kayak merkezleri bakımından zengin ülkelerden biriyiz. Uludağ, Palandöken, Kartepe, Ilgaz, Erciyes, Elmadağ… Kayak sevenleri her kış misafir ediyorlar. Bacakları, kalçaları, karın kaslarını geliştiren kayak denge, hız, kondisyon ile birlikte spordur. Disiplin oldukça önemli olan kayağa başlamadan bir eğitmenden duruş, dönüş, kayma, düşme gibi tüm ayrıntılar öğretilir ve uygulamalarla birlikte tecrübe dönüşür. Kayak Yapmak Riskli mi? Kayak dışarıdan riskli, cesaret ve öz güven ... Devamını Oku »

Brighton’da Gezilecek Yerler

BRİGHTON Sahil kentlerinden bir tanesi olan Brighton her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen tatil yerlerinden biridir. Brighton çok sayıda dil okuluna da ev sahipliği yapmakta ve bu sayede dünyanın birçok yerinden öğrencileri ağırlamaktadır. Özellikle yaz aylarında şehrin sokakları, parkları ve plajları bu öğrencilerle şenlenir. Royal Pavilion Royal Pavilion çok sayıda turistin ziyaret ettiği bir yerdir. Brighton’ın ... Devamını Oku »

Kayseri Ve Güzel Görüntüsü

Kayseri Ve Güzel Görüntüsü #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Kayseri , #Karadeniz İç Anadolu Bölgesi’nin orta Kızılırmak bölümünde, Erciyes DağınErciyes Dağı, 3.917 m. yüksekliği, bulutları delen zirvesi, tepesinden eksik olmayan karı ve insana ilahî duygular veren azametiyle, Kayseri’nin sembolüdür.Tümünü oku (yeni pencerede açılırın eteklerinde modern bir il. Kuzey ve kuzeybatıda Yozgat, Kuzey ve kuzeydoğuda Sivas, doğuda Kahramanmaraş, ... Devamını Oku »

Avustralya Ve Güzel Görüntüsü

Avustralya Ve Güzel Görüntüsü #Zuppet , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Türkiye Pasifik Okyanusu arasında uzanır. Tüm bir kıtayı kaplayan tek ülkedir. Komşuları Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda’dır. En küçük kıtanın büyük bir bölümü üzerinde kurulan bir devlet. Asya’nın güneydoğusuna doğru, Güney Yarımküresinde uzanır ve dünya milletleri arasında arazi bakımından altıncı sırada ... Devamını Oku »

Kazablanka’da Harika Güzellikleri

Kazablanka’da Harika Güzellikleri Kazablanka’da Harika Gezi,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Okyanus kıyısı surf için çok uygun, Kazablanka da dahil olmak üzere tüm sahil kentlerinde surf yapanlara sıkça rastlamanız mümkün. Şehrin eski yerleşim yerleri 1755 yılındaki Portekiz depreminden etkilenerek aynı zamanda yerle bir olmuş, şehir 1800 lerde yeniden kurulmuş. Daracık ... Devamını Oku »

Endonezya Hakkında Önemli Bilgiler

Endonezya Hakkında Önemli Bilgiler

Endonezya Hakkında Önemli Bilgiler Endonezya Hakkında Önemli Bilgiler,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Baskenti “Jakarta” dir.Endonezya devlet başkan yardımcısı “Jusuf Kalla”dur.Toplam yüzölçümü 1.919.440 km2’dir.Resmi alfabesi “Latin alfabesi” dir.Endonezya; 6°10.5’G be 106°49.7’D enlem ve boylamlarında bulunur.Endonezya devlet başkanı “Joko Widodo”dur.Gayri safi yurtiçi hasılası kişi başına 3.980 dolar’dır.Endonezyada trafik sol’dan ... Devamını Oku »

İzlanda Hakkında Önemli Bilgi

İzlanda Hakkında Önemli Bilgi #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya İzlanda’yı Gezelim, Atlas Okyanusunun kuzeyinde volkanik bir ada üzerinde kurulmuş ve çevresindeki birçok küçük adadan meydana gelmiş bir devlet.İzlanda’nın En yakın komşusu Grönland olup, 300 km uzaktadır.İzlanda’yı diğer komşuları Norveç 1000 km, İskoçya 800 km uzaklıktadır. Devletin başkenti Reykjavik, yüzölçümü 39.768.5 km² ve nüfusu 310.000’dir. İzlanda’yı Gezelim’nın nüfusu 261.000 ... Devamını Oku »

Milano Hakkında Önemli Bilgiler

Milano Hakkında Önemli Bilgiler

Milano Hakkında Önemli Bilgiler Milano şehri Avrupa’da en başta ve ülkeler arasında en zenginlerin arasına girmiş önemli bir şehirdir. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Ülkenin ve Avrupa’nın en gelişmiş ve en zengin şehirlerinden biridir. Otomotiv ve moda sektörü şehrin en önemli gelir kaynağıdır. Özellikle Paris ve New York gibi dev metropollerle beraber modada en önemli merkezlerden biridir. Milano-Torino ... Devamını Oku »

Kartalkaya Hakkında Önemli Bilgiler

kartalkaya

Kartalkaya Hakkında Önemli Bilgiler #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Kartalkaya: Kartalkaya, Bolu ilinin doğu tarafında Köroğlu Dağları`nda bir kayak ve rekreasyon merkezidir. Türkiye`nin sayılı kayak merkezlerindendir. Bir kaç tane otel ve kayak pistleri bulunur. Kayak, kızak ve snowboard kiralama hizmeti de vardır. Ulaşım kışın oldukça zorludur. Oteller tatil ve eğlence amacı için oldukça yeterli sayılır. Manzara dev çam ... Devamını Oku »

Zimbabve Hakkında Önemli Bilgiler

Zimbabve Hakkında Önemli Bilgiler

Zimbabve Hakkında Önemli Bilgiler #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Zimbabve hakkında kısa bilgiler Zimbabave’yi gezelim . Zimbabve ,Güney Afrika’da 15° 36’ ve 22° 25’ güney enlemleri ile, 25° 16’ ve 33° 04’ doğu boylamları arasında yer alan bağımsız bir devlet. Eski adı Rodezya olan Zimbabve devleti, denize kıyısı kıyısı yoktur.Zimbabve, Ülkenin kuzeyini Zambezi Nehri, güneyini Limpopo Nehri çevreler. ... Devamını Oku »

Küba’yı Gezelim

Küba’yı Gezelim #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Küba’yı Gezelim.Küba,Turistler için en yoğun dönem Noel, Paskalya, Temmuz ve Ağustostur. Küba Bu zamanlarda ücretler artar ve yer bulmak daha zordur . Küba’yı Gezmek için en iyi zaman havanın az sıcak olduğu ve fırtınaların daha az olduğu Ocak- Mayıs zamanları ortasındadır. Yıl boyu çeşitli dönemlerde festivaller vardır. Küba’yı Gezelim,KübaLas Terrazas, Canimar River, Varadero, Vinales, ... Devamını Oku »

Kapboçya’yı Gezelim

Kapboçya’yı Gezelim #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Kapboçya’yı Gezelim.Kamboçya, Çin Hindi Yarımadasıın güneybatı kısmında yer alan bir devlet.Kapboçya Güney kıyısında Siyam Körfezi, kuzeyinde ve doğusunda Vietnam, batısında Tayland bulunur.Kapboçya Ülkenin nüfusu 14.8 milyon kişidir. Başkenti Phnom Penh olan ülkenin resmi dili Khmerce’dir. Kapboçya’yı Gezelim.Kamboçya genelde düz bir ülkedir.Kapboçya Ülkenin ortasında Tonle Sap Ovası ve gölü, kuzeyinde Phanom Dong ... Devamını Oku »

Medine Hakkında Bilgiler

Medine Hakkında Bilgiler #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Medine Hakkında Bilgiler.Suudi Arabistan’da yer alan İslam Devletinin ilk başkenti. “Yesrip”‘in adı “Yemen Serabı”‘ndan gelir. Yesrip’in halkı Evs ve Hazreç, Yemen’li olmasındna dolayı bu ad verilmiş olamlıdır.Medine Hazreç, Yemen’deki Hadramut/Hadramevt (Hadhramoot)’tandır. Medine Hakkında Bilgiler.Bugün Suudi Arabistan sınırlarında yeralmaktadır.Medine Her Hac Mevsimi Mekke ile birlikte Milyonlarca Hacı tarafından ziyaret edilir. Medine ... Devamını Oku »

Transilvanya Hakkında Bilgiler

Transilvanya Hakkında Bilgiler #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Transilvanya Hakkında Bilgiler.Transilvanya Alpleri ya da Güney Karpatlar, Romanya’nın ortagüneyinde dağ sırası. Karpat Dağlarının doğuda Prahova Nehri vadisinden batıda Timi? ve Cerna nehirlerine kadar olan bölümünü kapsar.Transilvanya Hakkında Bilgiler Toplam uzunluğu yaklaşık 250 km, ortalama yüksekliği 1.500-1.750 m’dir. Romanya’nın en yüksek noktası olan Moldoveanu Doruğu (2.543 m) Transilvanya Alpleri’ndeki Fagara? ... Devamını Oku »

Hindistan’ı Tanıyalım

Hindistan’ı Tanıyalım #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Ülkenin kapladığı alan 3.287.590 km2 olup, kuzey-güney uzunluğu 3200 km, batı-doğu uzunluğu ise 2400 kilometredir.Kuzeyinde Keşmir ve Çin, kuzeydoğusunda Nepal ve Bhutan, doğusunda Bangladeş ve Birmanya, güneydoğusunda Seylan, güneyinde Hint Okyanusu, kuzeybatısında Pakistan bulunur. Üçgene benzeyen Hindistan yarımadası, ülkenin en büyük kısmını kaplar. Himalayalar Bölgesi: Kuzeyde 2400 km uzunluğunda, Hindistan’ı Tibet ... Devamını Oku »

Türkiye’nin Kars’ı

Türkiye’nin Kars’ı #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Türkiye’nin kuzeydoğu kesiminde yer alan aynı adlı ilin merkez ilçesidir. Türkiye’nin Orta Asya’ya açılan kapısı konumundaki bu şehir, Kafkas Üniversitesi’nin açılmasıyla hızla gelişmeye başlamış ve zaman içinde bir öğrenci kenti durumuna gelmiştir. Ayrıca şehir merkezine altı kilometre uzaklıktaki havalimanı sayesinde de bölgesinde ulaşım ağının kesiştiği bir noktada yer alır. Bunun dışında ... Devamını Oku »

Abant Gölü

Abant Gölü #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Bu yürüyüşte parkurun yarısına kadar rehberle beraber yürünüyor. Öğle yemeğini açık ateşte sucuk ekmek şeklinde yedikten sonra serbest kalıyoruz. İsteyenler rehber eşliğinde çevre yaylalara yürüyüş yapabilir. Yürüyüşe katılmayanlar günü göl çevresindeki aktivitelerle geçirebilirler. Abant Gölü’nde kızağa, ata ve bisiklete binme imkanınız var. Abant, Bolu’nun 34 km. güney ... Devamını Oku »

Tekirdağ Turizm Kenti

Tekirdağ Turizm Kenti #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Doğudan İstanbul, kuzeyden Kırklareli, batıdan Çanakkale illeri ve güneyden Marmara Deniziyle çevrilidir. Kuzeydoğuda Karadeniz’e çok küçük bir kıyısı vardır. Trafik numarası 59’dur. Tekirdağ isminin Tekfur Dağından geldiği rivayet edilir. Türk akınlarına iki sene direnen Bizans kalesine “Tekfur Dağı” demişlerdir. Diğer bir rivayete göre bu şehrin tekfuru avlanırken yaraladığı geyik yuvasına ... Devamını Oku »

Almanya Hakkında Bilgi

Almanya Hakkında Bilgi #Zuppet , #Almanya , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri Almanya Orta Avrupa’da Kuzey Denizi ile Alpler arasında uzanan bir devlet. Doğusunda Çekoslovakya ve Polonya; güneyinde Avusturya, İsviçre; batısında Fransa, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg; kuzeyinde Danimarka ve Kuzey Denizi yer alır. Almanya, birisi Baltık Denizinde, diğeri Kuzey Denizinde iki adaya sahiptir. Baltık Denizindeki Fehmarn Adası 185 km2, kuzeyinde bulunan Sylt ... Devamını Oku »

Güney Kore Turu

Güney Kore Turu #Zuppet , #GüneyKore , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri Güney Kore Asya’nın doğusunda Kore Yarımadasının 38° enleminin güneyinde kalan bir devlet. Kuzeyinde Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, batısında Sarıdeniz, doğusunda Japon Denizi, güneyinde Doğu Çin Denizi bulunur.Güney Kore Turu Güney Kore’nin güney ve batı kıyıları çok girintili ve çıkıntılıdır. Birçok yarımada ve küçük adalarla çevrilmiştir. Bu kısımlarda, Pusan ve İnchon ... Devamını Oku »

Türkiye’nin Başkenti

Türkiye’nin Başkenti #Zuppet , #GüneyKore , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri Türkiye Cumhuriyetinin başkenti, ikinci büyük şehri. Nüfus bakımından İstanbul’dan, yüzölçümü bakımından da Konya’dan sonra ikincidir. Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Aksaray ve Eskişehir arasında yer alır. 38°33′ ve 40°47′ kuzey enlemleri ile 30°52′ ve 34°06′ doğu boylamları arasındadır. Batıdan doğuya, kuzeyden güneye transit yolların düğüm noktasıdır. Büyük bir kısmı İç Anadolu ... Devamını Oku »

Tek Cennet Venezuela

Tek Cennet Venezuela #Zuppet , #GüneyAmerika , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri Başkenti Caracas şehri, resmi dili İspanyolca, nüfusu 26.8 milyon (2009 yılı) ve 2009 yılı GSYH’si 349 milyar ABD dolarıdır. Venezuela 5 Temmuz 1811 tarihinde İspanyadan bağımsızlığını kazanmıştır. Venezuela Cumhuriyeti, Başkanlık Tipi Cumhuriyet ile yönetilir. Başkent Karakas olup; idari bölümler; 23 eyalet,1 federal bölge, ve 1 federal bağımlı; Amazonas, Anzoategui, Apure, ... Devamını Oku »

Kutsal Şehir Özbekistan

Kutsal Şehir Özbekistan #Zuppet , #GüneyKore , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri Özbekistan, Orta Asya’da yer alan bir Türk Devleti. Kuzey ve kuzeybatısında Kazakistan, doğu ve güneydoğusunda Kırgızistan ve Tacikistan, güneybatısında Türkmenistan, güneyinde ise Afganistan yer alır. Amuderya (Ceyhun) ile Siriderya (Seyhun) ırmakları arasında kalan toprakların büyük bölümünü içine alır. Düz ve kurak batı kesimi Özbekistan topraklarının büyük kısmını meydana getirir. Kuzeybatıda ... Devamını Oku »

Letonya Hakkında Bilgi

Letonya Hakkında Bilgi #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Amerika , #Letonya Letonya Cumhuriyeti ya da kısaca Letonya (yerel dilde Latvija ya da Latvijas Republika), Baltık Denizi kıyısında yer alan bir Avrupa Devleti. Kuzeyinde Estonya, doğusunda Rusya Federasyonu Rusya Federasyonu kısaca Rusya  Doğu Avrupa ile kuzey Asya’ya yayılmış, ve 17,075,400 km²’lik yüzölçümü ile dünyanın en geniş ülkesidir.Nüfus olarak ise sıralamada sekizincidir.Tümünü ... Devamını Oku »

Sidney Turları

Sidney Turları #Sidney , #Turizm , #Zuppet , #Gezilcekyerler Yeni Güney Galler eyaletinin yönetim merkezi Sydney, Avustralya’nın güneydoğu kıyısına kurulu. Ülkenin en eski ve en geniş yerleşim yerlerinden biri olan Sydney, dünyanın en görkemli limanlarından birine sahip. 4 milyon nüfuslu şehrin yüzölçümü 4 bin 900 kilometrekare. Limanın kuzey ve güney olarak ikiye böldüğü bölgeler Liman Köprüsü ve Liman Tüneli’yle birbirine ... Devamını Oku »

Florida Turları

Florida Turları #Filorida , #Zuppet , #Turizm , #Turistyerleri , #Gezilebilecekyerler ABD’nin Florida Eyaleti, 140.098 km2’lik bir alan kaplamaktadır. Florida’nın güney kısmı genelde düzlüklerle kaplıdır, orta ve kuzey kısımları tepeliktir. Florida sahilinin Atlas Okyanusu kıyısındaki bölümü 933 km’lik bir alanda uzanırken, Meksika Körfezine kıyı olan bölümü 1.239 km’dir. St. John’s, Apalachicola ve Suwannee, Florida’nın önemli nehirleridir. Florida’nın başkenti Tallahassee’dir. Jacksonville, ... Devamını Oku »

Kafkasya Hakkında

Kafkasya Hakkında #Kafkasya  ,  #Ülkeler  ,  #Turizm  ,  #Tatilülkeleri  ,  #Turistmekanları Kafkasya Karadeniz’in kuzeydoğusundaki Taman Yarımadasından, Hazar Denizinin batısındaki Apşeron Yarımadasına kadar uzanan dağlık bölgeye verilen ad. Yaklaşık 379.880 km2 alanı kaplayan bu bölge Kafkas dağlarıyla ikiye bölünmüştür. Kuzeyde kalan kısma Kuzey Kafkasya veya Sirkafkasiyen (Kafkasönü), güneyde kalan kısma ise Transkafkasya (Kafkasardı) adı verilmektedir. Kuzey kafkasya bölgesinde çoğu tahıl ekimi ... Devamını Oku »

Kastamonu

Kastamonu #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Eski bir yerleşim merkezi olan Kastamonu il merkezi ve ilçelerinde birçok eski eser ziyarete açıktır. Belli başlıları Araç, Taşköprü, Küre, Abana ilçeleri sit alanı kapsamındadır. Taşköprü`de Zımbıllı Tepe (Pompeipolis), İnebolu`da Abaş Tepesi, Geriş Tepesi, İslam Tepesi, Çatalzeytin`de Ginolu Koyu, Cide İlçesinde Gideros Koyu arkeolojik sit alanıdır. Türkiye nin ... Devamını Oku »

Konya Turları

Konya Turları #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Konya Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük ili. Konya, büyük kısmı İç Anadolu bölgesinde, küçük bir kısmı Akdeniz bölgesinde olup; Orta Anadolu Yaylası üzerinde Ankara, Niğde, Aksaray, İçel, Antalya, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Karaman ile çevrilidir. 36°22’ ve 39°08’ kuzey paralelleri ile 31°14’ ve 34°05’ doğu meridyenleri arasında ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.