Küba Turları

Küba Turları

#zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist

Halkın %95 kendi evinde oturuyor. Kalabalık aile olarak. % 5’i kiracı. Ev sahipleri devlet. Aile kazancının %5’ ini devlete kira olarak veriyor.

Spora çok önem veriliyor. Beyzbol çok önemli.

Derisinin renginden dolayı ırkçılık yapılmayan tek ülke ( 1959’dan beri ).

Latin Amerika’nın ilk treni Kuba’da yapılmış. Fakat insanları taşımak için değil şeker kamışı taşımak için yapılmış. Şimdi ise tren taşımacılığı gelişmiş değildir.

Cep telefonları 2010 yılında halka izin verildi.Ama çoğu kimsede yok.Çünkü çok pahalı.İnternet daha yeni yeni biliniyor.

2000 yılında devlet enerji açığını önlemek için bütün ev ve işyerlerindeki ampulleri ücretsiz olarak değiştirmiş. Turistler için kullanılan otellerde böyle bir kısıtlama yok . Ama otellerin pencereleri koyu renk camlı olduğu için dışarıdan hiçbir şekilde dikkat çekmiyor. Bu kısıtlama yüzden akşamları sokaklar çok karanlık oluyor.

Kendi kullandıkları para birimi= Peso Bunu sadece kendileri kullanıyor. Bu para birimi sadece devletin desteklediği yerlerde geçiyor. Cuc ise sadece turistler tarafından kullanılıyor. Fiyatları devlet belirliyor.

Unesco araştırmasına göre Dünya üzerinde en çok görülmek istenen ülke.

60 bin tane en yenisi 1959 model olmak üzere Amerikan arabası var. Tamirci yok . Babadan oğula öğreniliyor.

Taksiler turistler için şehir içinde en kısa mesafe 5 cuc en uzun mesafe 10 cuc. Anlaşmadan taksiye binmemek gerekiyor. Fazla fiyat söyleme ihtimali var.

Taksilerin %95’i devletin. Şoförler memur olarak çalışıyor. Taksilerin benzinleri de devletten.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.