Kültür Turları

Londranın En Ünlü Pazarları

Londra bir çok bakımdan muhteşem şehirler arasında yer alır. Gerek eğitim , müzelere ,gerek gezilebilecek tarihi mekanlar açısından büyülü bir şehir halini almıştır . Fakat Londra’lıların da bizimle benzer bir yönleri var . “Pazarları”   Antikalar, dünya lezzetleri, vintage giysiler ve çantalar, çiçekler, el işi ürünler, takılar, kitaplar, müzik aletleri ve çok daha fazlası Londra’daki pazarlarda ziyaretçilerini beklemektedir.İşte en bilinen ... Devamını Oku »

Floransa’da Gezilecek Yerler Rehberi

FLORANSA İtalyanın bir diğer çok turist çeken yerlerinden olan “Floransa” için sizlere ufak bir rehber hazırlamaya çalıştık . Rönesansın başlangıç kenti olarak bilinen bu kültür , bakımından muhteşem zenginlikere sahip şehir , İtalya’da gezip kesinlikle görülmesi gereken yerlerden birisi.   1-Piazza del Duomo Duomo Meydanı Floransanın en güzel meydanınlarından birisidir ve Floransa’da gezilebilecek yerlerin başında yer alır. Floransa Katedrali (Duomo), Giotto’nun ... Devamını Oku »

Roma İçin Gezilebilecek Yerler !

Roma tarihinde çok köklü bir şehir olarak günümüzde yer almaktadır . Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış bu kültür şehri tam bir gezilecek şehir.Gerek havası , gerek tarihi yerleri ile bir çok turisti kendi alanına çekmeyi başarmış nadide şehirlerden birisidir. İşte size aklınızda bulunabilecek ufak bir liste hazırladık . 1- Kolezyum  Romanın , nerdeyse simgesi haline gelmiş bir eserdir.MS 72  yılında, ... Devamını Oku »

Londra’nın Meşhur Parkları

Hyde Park Londra’da ki en ünlü parklardan biri Hyde park’tır. Hyde Park’ı Londra’da yer alır ve Londra’nın en büyük parklarından biridir. Eğer parkın her tarafını gezmek istiyorsanız, bütün gününüz burada bitebilir. Parkın içinde yapay göl bulunur bu gölün üzerinde bot gezileri yapılır. Bununla birlikte üzerinde bulunan kuğular sizi rahatlatır, size hoş bir manzara gösterir. Bu sayede bütün yorgunluğunuzu atmak size ... Devamını Oku »

Bahar’da Bodrum Tatili

Bodrum’da Tatil Yapmak İçin Nedenler Güneş, yazın sizi yakıcı bir etki gösterse de, bahar zamanlarında içinize işliyor. Üzerinize bir tişört giyerek ve bir de havanın serin olduğu bahar akşamlarında bir sweat ile sizin bunalmayacağınız rahat bir şekilde tatilinizi yapabilirsiniz. Yaz aylarında çok fazla kalabalık olduğu için istediğiniz gibi eğlenememiş olabilirsiniz, baharda ise yaz sezonu için hazırlanmış olan mekanlara ilk misafir ... Devamını Oku »

Fransa

Normandiya & Bayeux Plajları   Normandiya Fransa’nın kuzeyinde bulunuyor. Bayeux da Normandiya bölgesinde olan bir kentidir.. Bayeux katedrali ve orada sergilenmiş olan bayeux tapestry ile ünlü olan bu kısım çok güzel plajlara sahip olduğundan dolayı iyi bir tarihi gezi için mükemmel bir yerdir. Günü birlik geziler için buraya gelebilirsiniz.     Notre Dame Katedrali, Paris   Notre Dame Katedrali, Paris’te bulunan ... Devamını Oku »

Kayak Nasıl Yapılır? Yeni Başlayanlar İçin Kayak Rehberi

Kayak merkezleri bakımından zengin ülkelerden biriyiz. Uludağ, Palandöken, Kartepe, Ilgaz, Erciyes, Elmadağ… Kayak sevenleri her kış misafir ediyorlar. Bacakları, kalçaları, karın kaslarını geliştiren kayak denge, hız, kondisyon ile birlikte spordur. Disiplin oldukça önemli olan kayağa başlamadan bir eğitmenden duruş, dönüş, kayma, düşme gibi tüm ayrıntılar öğretilir ve uygulamalarla birlikte tecrübe dönüşür. Kayak Yapmak Riskli mi? Kayak dışarıdan riskli, cesaret ve öz güven ... Devamını Oku »

Almanya’da ziyaret etmeniz gereken en iyi yerler

ALMANYA Almanya’da herkese ve her zevke uygun bir şeyler bulmak çok kolay. Eğer Almanya’ya gidiyorsanız size önereceğim yerleri de görmenizi tavsiye ederim. Almanya’nın harika köşelerini ziyaret ederek harika anılar edinebilirsiniz. 1-)  Quedlinburg Quedlinburg’a uğradığınızda kendinizi zamanda geriye doğru yolculuğa çıkmış gibi hissedebilirsiniz. Harz Dağları’nın kuzeyinde bulunan bu şirin Ortaçağ kenti, Rönesans döneminin en güzel sembollerinden biri olarak UNESCO Dünya Mirası listeleri arasında yer ... Devamını Oku »

Kuşadası’nın En İyi Plajları

Yılancı Burnu Plajı Bu kısım karaya mendirekle bağlı Güvercin Adasında bulunuyor. Ada, üzerinde tarihi Bizans’a kadar uzanan ve Osmanlı devrin de korsanlara karşı karakol gibi kullanıldığı için Korsan Kalesi olarak da bilinen Güvercin Kale’sinin ev sahibi. Adanın arkasında kalan, şimdiki adı ile Yılancı Burnu ise tatilcilerin gözde yeridir. Burnun kıyı kesiminde bulunan beach club’lar da zümrüt rengindeki denizin keyfini tadabilirsiniz. Dalgasız ama ... Devamını Oku »

Brighton’da Gezilecek Yerler

BRİGHTON Sahil kentlerinden bir tanesi olan Brighton her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen tatil yerlerinden biridir. Brighton çok sayıda dil okuluna da ev sahipliği yapmakta ve bu sayede dünyanın birçok yerinden öğrencileri ağırlamaktadır. Özellikle yaz aylarında şehrin sokakları, parkları ve plajları bu öğrencilerle şenlenir. Royal Pavilion Royal Pavilion çok sayıda turistin ziyaret ettiği bir yerdir. Brighton’ın ... Devamını Oku »

Avşa Adası’nda Muhteşem Yaz Tatili

AVŞA ADASI Avşa’ya ulaşım, İstanbul’dan gemi ile 5 saatte, feribot ile 3 saatte sağlanıyor. Adamızın dört bir yanı sadece denizlerle çevrili değildir. Adamıza değer katan etrafının denizle çevrili olduğu kadar eşsiz güzellikte ki koy ve plajlarla da çevrili olmasıdır. Türkiye’deki tüm adalarla arasındaki farkını ortaya koyar. Çünkü Türkiye’nin hiç bir yerinde çok fazla kumsal ve sahile sahip olan ada bulunmamaktadır. ... Devamını Oku »

Antalya ve Tatil Hayatı

Antalya, turizm denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden biridir ve her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turisti ağırlıyor. Yaylaları, doğal, kültürel ve tarihi alanları, kent yaşamı, sahilleri ve deniziyle olduğu kadar gece hayatı ile de dikkat çeken Antalya özellikle Rus turistlerin gözdesidir. Kale İçi Kaleiçi’nin sokakları dardır. Çoğunlukla limandan yukarılara doğru, dış surlar yönünde uzanır. Dar sokaklardan oluşan, eski Antalya ... Devamını Oku »

Kayseri Ve Güzel Görüntüsü

Kayseri Ve Güzel Görüntüsü #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Kayseri , #Karadeniz İç Anadolu Bölgesi’nin orta Kızılırmak bölümünde, Erciyes DağınErciyes Dağı, 3.917 m. yüksekliği, bulutları delen zirvesi, tepesinden eksik olmayan karı ve insana ilahî duygular veren azametiyle, Kayseri’nin sembolüdür.Tümünü oku (yeni pencerede açılırın eteklerinde modern bir il. Kuzey ve kuzeybatıda Yozgat, Kuzey ve kuzeydoğuda Sivas, doğuda Kahramanmaraş, ... Devamını Oku »

Avustralya Ve Güzel Görüntüsü

Avustralya Ve Güzel Görüntüsü #Zuppet , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Türkiye Pasifik Okyanusu arasında uzanır. Tüm bir kıtayı kaplayan tek ülkedir. Komşuları Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda’dır. En küçük kıtanın büyük bir bölümü üzerinde kurulan bir devlet. Asya’nın güneydoğusuna doğru, Güney Yarımküresinde uzanır ve dünya milletleri arasında arazi bakımından altıncı sırada ... Devamını Oku »

İran’ın Güzel Köyü

İran’ın Güzel Köyü İran’ın Güzel Köyü,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Köyde yaşayan insanlar Luriler. Konuştukları dil ise biraz Farsça biraz Kürtçe karışımı bir dil. Bu köyde yaşayan Lurileri Şii müslümanlar oluşturuyor. İran’da 2016 yılında yaklaşık 5 milyon civarında Luri bulunduğunu söyleniyor. İran’ın en eski yerleşimcilerinden biri olarak kabul ... Devamını Oku »

Kamboçya Hakkında Bilmedikleriniz?

Kamboçya Hakkında Bilmedikleriniz? Kamboçya Hakkında Bilmedikleriniz?,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Kamboçya krallıkla yönetiliyor, parlamentosu da bulunduğundan parlamenter monarşi diyebiliriz. Ülkenin yakın tarihi inanılmaz katliamlara sahne olmuş, yeni yeni kendine gelen Kamboçya’da eğitim ve sağlık konusunda ciddi sorunlar yaşanıyor. Ülkenin en büyük gelir kaynakları tarım, tekstil ve turizm. Ülkede ... Devamını Oku »

AMSTERDAM’ın Bir Birinden Güzel Yerleri

AMSTERDAM’ın Bir Birinden Güzel Yerleri AMSTERDAM’ın Bir Birinden Güzel Yerleri,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Amsterdam deyince akla ilk gelen yerlerden biride meşhur Red Light. Yolunuzun buraya düşmemesi mümkün değil. Herkes büyük bir merak içinde, camların arkasındaki bu hayatları görmek istiyor. Seks ticareti oldukça serbest, kadınlar kanal boyundaki evlerin ... Devamını Oku »

TROMSO ve Harika Kuzey Işıkları

TROMSO ve Harika Kuzey Işıkları TROMSO ve Harika KUzey Işıkları,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Kuzey ışıkları diğer bilinen adıyla aurora güneşte oluşan manyetik fırtınalar sonucu ortaya çıkan bir doğa olayıdır. Güneşteki manyetik patlamalar sonucunda saçılan parçalar atmosferimizdeki oksijen ile karşılaştığında etrafa bir ışık saçarlar. Bu ışıklar özelikle kuzey ... Devamını Oku »

Kanada Ve En Güzel Görüntüsü

Kanada Ve Güzel Görüntüsü

Kanada Ve En Güzel Görüntüsü Kanada Ve Güzel Görüntüsü,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Kanada çağdaş ve teknolojik olarak ilerlemiş bir ülkedir ve fosil yakıt kaynakları, nükleer enerji üretimi ve hidroelektrik güç üretim imkanları ile enerji bakımından genelde kendine yeterlidir. Ekonomisi geleneksel olarak yüksek miktarlardaki doğal kaynaklarına dayalıdır. Her ... Devamını Oku »

Dubai’de Gezilecek En Güzel Yerler

Dubai'de Gezilecek Güzel Yerler

Dubai’de Gezilecek En Güzel Yerler Dubai’de Gezilecek Güzel Yerler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olan Abu Dhabi, Dubai’ye 2 saatlik bir uzaklıkta bulunuyor. Ülke topraklarının %80’ini kaplayan bu şehir bir sanat merkezi olma yolunda ilerliyor. Şehrin büyük bir kısmı çöl olsa da, burası dünyanın en ... Devamını Oku »

Kapadokya’nın Harika Büyüsü

Kapadokya'nın Harika Büyüsü

Kapadokya’nın Harika Büyüsü Kapadokya’nın Harika Büyüsü,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Yurt içi gezi rotaları arasında hem Türk hem de yabancı ziyaretçilerin en çok dikkatini geçen destinasyon tabii ki Kapadokya. Dünyada adını duymayan insanın olmadığı Kapadokya, Türkiye’de gezmeniz görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Güzel Atlar Ülkesi  anlamına gelen Kapadokya ... Devamını Oku »

Konya’nın Harika Havası

Konya'nın Harika Havası,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Konya’nın Harika Havası Konya’nın Harika Havası,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Konya’yı görmeye karar verirseniz Konya Şeb-i Arus turları ile bölgeyi gezerken aynı zamanda Mevlana’nın şehrinde onu yaşayabileceğiniz bir seyahat deneyimine tanıklık edebilirsiniz. “Ne olursan ol gel” anlayışının sahibi ve güzel sözleri ile tüm toplum tarafından beğenilen Mevlana, Konya ... Devamını Oku »

Artvin’in Harika Güzellikleri

Artvin’in Harika Güzellikleri Artvin’in Harika Güzellikleri,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Dolishane Kilisesi, şehrin tarihine ışık tutan önemli bir yapıdır. Kilisenin varlığı 10.yüzyıla dayandırılmaktadır. Kilise il merkezine 32 km uzaklıkta olan Hamamlı köyündedir. Kiliseye ulaşım oldukça kolaydır. Kolaylıkla ulaşacağınız bölgede gezinerek yeni yerler keşfedebilirsiniz. Son olarak Dolishane Kilisesi yakınında ... Devamını Oku »

Adana’nın Harika Güzelliği

Adana’nın Harika Güzelliği Adana’nın Harika Güzelliği,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Nehrin kenarında bulunan bu yeşil alan oldukça etkileyici bir görünüşe sahip. Doğanın kalbi diyebileceğimiz bu büyük alanda sevdiklerinizle kendinizi doğanın kollarına emanet edebilirsiniz. Gittiğimde saatlerce çimlerde oturdum ve çevremi seyre daldım. İnanın kafanızdaki tüm sorunları beş dakika içinde ... Devamını Oku »

Münih’in Olağanüstü Gezi Yerleri

Münih’in Olağanüstü Gezi Yerleri Münih’in Olağanüstü Gezi Yerleri,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Marienplatz Meydanı’nın köşesinde yer alan Neues Rathaus yani Yeni Belediye Sarayı, 1867 ile 1909 yılları arasında inşa edilmiş. 19. yüzyıl Neo-Gotik mimarisinin tipik bir örneği olan yapıda yer alan 85 metre uzunluktaki kule, muhteşem Münih manzarasını ... Devamını Oku »

Bursa’nın Görkemli Yapısı

Bursa’nın Görkemli Yapısı Bursa’nın Görkemli Yapısı,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Bursa gezisi için genellikle 2-3 günlük bir süre ayırıyor. Bu süre zarfında şehirde yer alan tüm önemli yerleri gezmek mümkün olmasa da en önemli 15-20 yeri gezip görmek mümkün. Sayfa boyunca Bursa’daki en önemli 15 gezi noktasını sıralı ... Devamını Oku »

Santorini Gezisi

Santorini Gezisi Santorini Gezisi,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Volkanik patlamalar sonucu oluşan ada, her yıl dünyanın çeşitli yerlerinden pek çok turisti ve balayı çiftini ağırlıyor. Gece hayatı açısından oldukça hareketli olan ada, eğlence odaklı bir balayı destinasyonu arayışında olanları fazlasıyla memnun edecektir. Uçak ve feribot kombinasyonu ile adaya ... Devamını Oku »

Seyşeller Gezisi

Seyşeller Gezisi Seyşeller,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Mahé Adasında sıcaklık aşağı yukarı 24-29 °C arasında değişiyor. Balayı çiftlerinin ayrılmak istemeyeceği bir yer olan bu egzotik ada için de vize gerekmiyor. Son derece lüks ve egzotik balayı otelleri ile romantik balayı tatili düşleyenleri hayallerini süsleyen adalardan birisi. Haziran-Kasım arası ... Devamını Oku »

Dubrovnik Gezisi Hakkında Bilgiler

Dubrovnik Gezisi

Dubrovnik Gezisi Hakkında Bilgiler Dubrovnik Gezisi Hakkında Bilgiler,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Gezip görülmesi gereken en güzel binalar arasında ise Old Town’un hemen girişine yakın Minceta Kalesi, Old Town’un en önemli girişi Pile Kapısı, Old Town’un merkez caddesi Stradun, Dünyanın en eski eczanelerinden birine ev sahipliği yapan Franciscan ... Devamını Oku »

Belize’den İlginç Yerler

Belize’den İlginç Yerler Belize’den İlginç Yerler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Belize, Orta Amerika’da yer alan bir ülkedir. Kuzeyinde Meksika, batı ve güneyinde Guatemala, doğusunda ise Karaib Denizi yer almaktadır. 1973’e kadar İngiliz Honduras’ı olarak bilinen ülke 1981 yılında bağımsızlığını ilân etmiştir. 300 metre çapında ve 124 metre derinliğindeki ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.