Deniz Altı Dalış Turları

Kuşadası’nın En İyi Plajları

Yılancı Burnu Plajı Bu kısım karaya mendirekle bağlı Güvercin Adasında bulunuyor. Ada, üzerinde tarihi Bizans’a kadar uzanan ve Osmanlı devrin de korsanlara karşı karakol gibi kullanıldığı için Korsan Kalesi olarak da bilinen Güvercin Kale’sinin ev sahibi. Adanın arkasında kalan, şimdiki adı ile Yılancı Burnu ise tatilcilerin gözde yeridir. Burnun kıyı kesiminde bulunan beach club’lar da zümrüt rengindeki denizin keyfini tadabilirsiniz. Dalgasız ama ... Devamını Oku »

Avşa Adası’nda Muhteşem Yaz Tatili

AVŞA ADASI Avşa’ya ulaşım, İstanbul’dan gemi ile 5 saatte, feribot ile 3 saatte sağlanıyor. Adamızın dört bir yanı sadece denizlerle çevrili değildir. Adamıza değer katan etrafının denizle çevrili olduğu kadar eşsiz güzellikte ki koy ve plajlarla da çevrili olmasıdır. Türkiye’deki tüm adalarla arasındaki farkını ortaya koyar. Çünkü Türkiye’nin hiç bir yerinde çok fazla kumsal ve sahile sahip olan ada bulunmamaktadır. ... Devamını Oku »

Avustralya Ve Güzel Görüntüsü

Avustralya Ve Güzel Görüntüsü #Zuppet , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Türkiye Pasifik Okyanusu arasında uzanır. Tüm bir kıtayı kaplayan tek ülkedir. Komşuları Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda’dır. En küçük kıtanın büyük bir bölümü üzerinde kurulan bir devlet. Asya’nın güneydoğusuna doğru, Güney Yarımküresinde uzanır ve dünya milletleri arasında arazi bakımından altıncı sırada ... Devamını Oku »

Honduras Gezisi

Honduras Hakkında Bilmedikleriniz

Honduras Gezisi Honduras Gezisi,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Honduras’ın ekonomisi tropik fırtına Mitch’den önce ve Mitch’den sonra olmak üzere iki ayrı şekilde ele alınabilir. 1998 öncesi %80’lerde olan fakirlik, 1998’de yaşanan felaketten sonra daha da artmıştır. Bu değişim işsizlik oranında da sayılara yansır. Fırtına öncesi %31 olan işsizlik oranı ... Devamını Oku »

Bahamalar Hakkında Bilgiler

Bahamalar Hakkında Bilgi

Bahamalar Hakkında Bilgiler Bahamalar Hakkında Bilgi,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Bahama Adaları mercan resiflerinden oluşan kayalar da dahil edildiğinde toplam 2000 adadan oluşan adalar bölgesidir. Bahamalar sözcüğü İspanyolcadan gelir ve Türkçe karşılığı “sığ su” anlamına gelir. Bahamalar Karayip adalarının bir parçasıdır. Gerçekte Karayip Denizi’nde değil Atlantik Okyanusu içerisinde ... Devamını Oku »

Antalya’nın Doğduğu Yer

Antalya’nın Doğduğu Yer Kaleiçi

Antalya’nın Doğduğu Yer #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya , #Antalya Değerini ve önemini bir an olsun kaybetmeyen Kaleiçi, her döneme ayak uydurmayı başardığı gibi bu döneme de uyum sağladı demek doğru olur. Tutkunları, aşıkları, vazgeçmeyenleri vardır Kaleiçi’nin. Antalya’ya giden her öğrencinin ilk keşfidir, ilk hayranlık uyandıran yeridir Antalya Kaleiçi… Kaleiçi’nin sevenleri, sadece Türkler değil, İngilizler, Almanlar, Fransızlar, Ruslar ... Devamını Oku »

RUSYA VE TÜM GÜZELLİKLERİ

RUSYA VE TÜM GÜZELLİKLERİ #Zuppet , #Rusya , #Avrupa , #rusyayıgezelim , #gezilcekyerler Rusya sınırları içinde yüz civarında milliyete mensup topluluklar bulunan bir devlet. Kuzeyinde Kuzey Kutup Denizi; doğusunda Pasifik Okyanus; batısında Estonya, Litvanya, Beyaz Rusya, Letonya, Ukrayna, Moldavya, Baltık Denizi; güneyinde Kazakistan, Moğolistan, Çin, Gürcistan, Azerbeycan, Hazar Denizi, Kuzey Kore, Karadeniz yer alır. Toprak bakımından dünya ülkeleri arasında birinci, ... Devamını Oku »

Mersin Güneşi İle Ünlü

Mersin Güneşi İle Ünlü #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Mersin , #Akdeniz Akdeniz Bölgesi Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinden biridir. Anadolu’nun güneyinde Akdeniz kıyısı boyunca uzanır; genişliği 120-180 km arasında değişir. Batı ve k.batısında Ege Böl., kuzeyinde İç Anadolu Böl. , doğusunda G.Doğu Anadolu Böl. Güneyinde ise Akdeniz bulunur. G.doğudan Suriye ile komşudur. Yüzölçümü 110000 km2 dolayındadır; Türkiye toplam alanının ... Devamını Oku »

Hollanda Ve Önemli Bilgileri

Hollanda Ve Önemli Bilgileri #Zuppet , #Hollanda , #Avrupa , #hollandayıgezelim , #gezilcekyerler Avrupa’da, Almanya ile Belçika ortasında bulunan bir sınır devleti. 53°33’-50°46’ kuzey paralelleriyle, 3°22’-7°13’ doğu meridyenleri ortasındadır. Kuzey-güney uzunluğu 306 km, doğu-batı genişliği ise ortalama 250 kilometredir. Genellikle düz ve alçak olan topraklarının % 40’ı denizleri doldurmak suretiyle kazanılmıştır. Toplam yüzölçümü 41,526 km²’dir. (135. sırada) Nüfusu 15,346,000 (61. ... Devamını Oku »

Bodrum Tatil Şehri

Bodrum Tatil Şehri #zuppetcom , #tatil, #turizm , #turist , #bodrum , #bodrumvetatil Bodrum, doğu ve batı limanlarının birleşmesinden meydana gelen yarımada üzerinde yükselen kalesi veiki limanın kıyılarına dizilmiş bembeyaz evleri, gümbetleri ve denize inen daracık sokakları şöhreti dünyaya yayılmış yatları, tersaneleri ile ünlü bir yöredir.   Homeros’un ‘Ebedi mavilikler ülkesi’ dediği ve bir diğer Bodrumlu Cevat Şakir’in de ‘başka ... Devamını Oku »

Cennetten Bir Köşe Yapmışlar, Adını Adrasan Koymuşlar

Cennetten Bir Köşe Yapmışlar, Adını Adrasan Koymuşlar

Tabiat Ana’nın hiçbir masraftan kaçınmayıp insanlara karşılıksız sunduğu bir yer Adrasan. “Cennet’i hayal edin!” deseler emin olun bundan fazlası olamazdı, hatta bu kadarı bile aklınıza gelmezdi. İşte öyle bir yer Adrasan!     Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Adrasan; arkasına Bey Dağları’nın yeşilliğini almış, önüne de Akdeniz’in engin mavisini sermiş. İsterseniz geniş, uzun ve tertemiz plajında güneşlenin, isterseniz masmavi sularda denizin ... Devamını Oku »

Muğla Kelebek Vadisi Tatil Yeri

Muğla Kelebek Vadisi Tatil Yeri

Kelebek Vadisi denilen sırlar dünyasına benzetilen yer, Muğla ilindedir ve Fethiye ilçesinden kısaca ulaşabilmeniz mümkündür.   Motorla ulaşılabilen kısa ve kolayca gidilen Vadi tabiri caizse bir cennet bahçesidir. Kelebek Vadisi’nin sahip olduğu mükemmel ve ender türler nedeniyle dünyaca ünlü olan mirası olarak korunması önerilmiş, 100 tane dağdan biri ve en güzeli olan Babadağ olarak bilinen Dağ’ın eteklerinde bulunan Kelebek Vadisi, ... Devamını Oku »

Tatilde Nereye Gidelim

Tatilde Nereye Gidelim

Selİmİye (MARMARİS): Marmaris’e 45 dakika mesafede olan, küçücük bir köy olarak bilinen bir köydür Selimiye. Son zamanlarında çok popüler olmaya da başladı ve herkesin dilinde bir Selimiye. Çok güzel ve çok sakin bir köyde yer alan Selimiye’de dalga neredeyse hiç yoktur ve çok saf , temiz bir suyu vardır. Bu yüzden teknelerimizin en çok sevdiği duraklardandır.   Hele Muhammed’in Yeri ... Devamını Oku »

Ülkemizin En Güzel Plajları

Ülkemizin En Güzel Plajları

Eğer bu yaz tatilinizde deniz kenarında bir bölgede olmak için planlar yapıyorsanız üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde işiniz hiç de zor değil. Her yer sizin planınız için uygun. Önceki yıllarda aklınıza gelmeyen Karadeniz Bölgesi de artık yaz ve deniz turizminde oldukça popüler. Tatil yerinize karar verirken en zor olan şeylerden biri gideceğiniz yerin plajının ve denizinin nasıl olacağı? Keyifli bir tatil ... Devamını Oku »

Çocuğunuz İle Tatil Yapmanız İçin Küçük Butik Oteller

Çocuğunuz İle Tatil Yapmanız İçin Küçük Butik Oteller

Evliliğinizin ilk yıllarında sevdiceğinizle baş başayken her şey çok güzeldi. Bir yere giderken, hafta sonları ya da tatile çıkarken aylar öncesinden planlar yapmaya, seyahat listeleri hazırlamaya ya da bavul hazırlamaya başlamaya gerek yoktu. Ancak işler bir anda değişti ve en özel ve güzel şey oldu, hayatınızın en unutulmaz anını yaşadınız: Küçük ve muhteşem üyeniz ailenize katıldı. Dünyanın en güzel ve ... Devamını Oku »

Alanyada Tatil Yapmanız İçin 2 Otel Önerimiz

Alanyada Tatil Yapmanız İçin 2 Otel Önerimiz

Yaz tatilinin gözde merkezlerinden Antalya’nın en popüler ilçelerinden Alanya; güneşin içinizi ısıttığı, çam kokularının sizi sarmaladığı ve mavinin her tonunun gözler önüne serildiği bir cennet köşesi. Plajları deseniz sapsarı ve tertemiz kumları ile plaj keyfinizi doruklara çıkartıyor ve artık tatilden beklentilerinizi bir üst seviyeye taşıyorsunuz.     Sırtını Torosların çam ağaçlarına yaslamış, önüne de muhteşem Akdeniz manzarasını almış Alanya; huzur ve ... Devamını Oku »

Alaçat Kırevi Nasıldır

Alaçat Kırevi Nasıldır

ALAÇAT KIREVİ NASILDIR Mevsim olarak en güzel seçilen mevsim olan yaz ve kış aylarında eğlenceli ve neşesiyle misafirlerini karşılamak için sabırsızla bekleyen Alaçat Kırevi , total 8 Şirin ve daha değişik ve daha çok farklı dizaynlara sahip olmaktadırlar. Otel’de denilebilir fakat daha güzellikleri olan Kırevi’nin odalarında sizler için hazırlanmış olan sımsıcak Bir Jeoloji hazırlamışlardır . Odalardan onun güzelliğini görmek ve ... Devamını Oku »

Çeşme’de Tatil Nasıldır

Çeşme'de Tatil Nasıldır

Çeşme’de Tatil Nasıldır ? Son yıllarımızın en popüler mekanlarından bir başka olarak tanınan mekanı Çeşme’de neler var; Alaçatı ve Ilıca gibi mekanlarında turistik noktalarıyla rağbet görüyor. Eskiden çok güzel olan fakat terkedilmiş olan bir Rum köyü olan Alaçatı’da günümüzde butik ve şahane oteller var. Alaçatı’da bulunmakta olan baya bir çok tarihi binalar onarılmış ya restorant olmuş ya da cafe butik ... Devamını Oku »

Göcek Tatil Yerleri

Göcek Tatil Yerleri

Göcek Fethiye’nin küçük ama bir o kadarda güzide beldelerinden sadece bir tanesidir.Göcek adını tam olarak nereden aldığını bilinmemekle beraber 1900’lü yılların en başlarında adı Köycek İskelesi olarak bilinmektedir. Özellikle uluslararası sulardan gelen uzun yol gezginleri için kapalı körfezi ile sakin ve güvenli bir limandır.  Temiz Akdeniz suları , yemyeşil çam ormanları ve plajları ile saklı bir cennet kabul edilen Koyları ... Devamını Oku »

Bodrum’un Şıklığı Ne Derecededir

Bodrum’un Şıklığı Nedir

Türkiye’nin gezilecek en popüler ve en şık tatil adresi olan ve mükemmel bir yer olan Bodrum, özellikle eğlenceye önem veren ve Ege’den vazgeçemeyenler için çok iyi bir mekan.   Bodrum’un en büyük dezavantajı otellerin çoğu yokuşlu bir alanda yapılmasıdır . Veya çok küçük binalardan oluşan tatil köyü formatında olması, bu nedenle deniz ve havuza gitmek sorun olabilmekte. Özellikle çocuklarınız varsa kalacağınız ... Devamını Oku »

Tatil Yeri Didim’de Mekanlar

Tatil Yeri Didim’de Mekanlar

DİDİM, Aydın şehrinin en güzel ve en özel ilçelerinden cennet kokulu Didim, şehrin merkezine 123 km uzaklıkta olan  bir tatil yeridir. Ege’nin cennet mekanlarından biri olan Didim’de gezilecek mekan ve gezilecek  çok yer var. Bunları sizler için aşağıdaki yazımızda toparlayarak yazdık. Didim’de önceden yaşanmış olan çok tarihi kalıntılar yer aldığı için, hepsini , her yerini ve tarihi mekanları gezmek için ... Devamını Oku »

Bodrum’un Şıklığı

Bodrum'un Şıklığı

Türkiye’nin gezilecek en popüler ve en şık tatil adresi olan ve mükemmel bir yer olan Bodrum, özellikle eğlenceye önem veren ve Ege’den vazgeçemeyenler için çok iyi bir mekan.   Bodrum’un en büyük dezavantajı otellerin çoğu yokuşlu bir alanda yapılmasıdır . Veya çok küçük binalardan oluşan tatil köyü formatında olması, bu nedenle deniz ve havuza gitmek sorun olabilmekte. Özellikle çocuklarınız varsa kalacağınız ... Devamını Oku »

Kuşadasının Muhteşem Yerleri

Kuşadasının Muhteşem Yerleri

Aydın’a bağlı tatil bölgelerinden olan Kuşadası, Türkiye’nin en gelişmiş ve önemli turizm merkezlerinden biri haline gelmiş eşsiz bir yerdir. Sahip olduğu tarihi ve içinde barındırdığı doğal güzellikler Kuşadası’nı görmeye değer bir yer haline getiriyor. Bu eşsiz tatil bölgesinde mutlaka gezmeniz ve görmenizi önerdiğimiz yerlerin başında Kuşadası Milli parkı geliyor. Merkeze 28 km uzaklıkta bulunan milli park harika bir doğaya sahip. ... Devamını Oku »

Didimde Tatil Yapmanın Keyfi Harikadır

Didimde Tatil Yapmanın Keyfi Harikadır

Aydın’a bağlı ilçelerin en güzellerinden biri olan Didim, şehrin merkezine ortalama 123 km uzaklıkta bulunmaktadır ve bu bölgenin en güzel tatil yerlerinden bir tatil beldesidir. Ege’nin cennet köşelerinden sadece bir tanesi olan Didim’de gezilecek çok fazla yer vardır. Bunları sizin için aşağıdaki yazıda toplayarak bilgilendirdik. Didim’de çok tarihi kalıntılar yer aldığı için, hepsini gezmek için uzun bir zaman ayırmak gerekiyor. Miletos’un ... Devamını Oku »

Adaların En Büyüğü Olarak Seçilen Büyükada Tatil Yeri

Adaların En Büyüğü Olarak Seçilen Büyükada Tatil Yeri

Yaklaşık olarak yedi yüzyıllık Bizans döneminden kalan bir çok turistlik yerlere ev sahipliği yapmaktadır ve  elinde bulunan Büyükada diğer İstanbul adalarının aynısı gibi hapishane ve manastırlarıyla ünlüdür. Bizans döneminde çıkan taht kavgalarıyla ilgili, dini ve siyasi içerikli anlaşmazlık sonucunda  prensler, prensesler ve din adamları sürgün olarak gönderildikleri adada çok aşırı derecede korkunç işkencelere maruz kalmakla birlikte öldürülmüştür.   İstanbul’un Fatih Sultan ... Devamını Oku »

Antalya – Alanya Tatil Yerleri

Antalya – Alanya Tatil Yerleri

Türkiye’nin en ileri süren , en yüce ve en konforlu otellerini barındıran Antalya, bu yaz tatiline çıkacak olanların ilk adresi oluyor. Belek, Kemer ve Alanya etrafındaki  5 yıldızlı otellerin, tesislerin dünyada ve Türkiye’de eşine rastlanmıyor.   Genel olarak hiç bir şeyden kaçınmayarak içinde  konaklama şansı sunan Antalyanın o güzel otellerinde gün boyunca yiyip içebilir, animasyonlara eşlik edebilirsiniz bunun yanı sıra, çocuklarınızla ... Devamını Oku »

Mağaraların En Güzellerinden Biri Karain

Mağaraların En Güzellerinden Biri Karain

Karain Mağarası Karain Mağarası Karain Mağarası Türkiye’deki en büyük ve geçmişi çok eskilere dayanan mağaralardan olan karain mağarası , deniz kenarından yaklaşık 450 500 m yüksekte olan ve antalya’nın yağca köyü içerisinde yer almaktadır . Bilim insanlarının yaptıkları araştırmalar doğrultusunda mağara içerisindeki yaşam tam 500.000 yıl öncesine kadar dayanmaktadır ve karain mağarası ülkemiz sınırları içerisindeki mağaralar arasında içerisinde insan yaşamı ... Devamını Oku »

Antalyada Gezilecek Yerlerin En Güzelleri Nerelerdir

Antalyada Gezilecek Yerlerin En Güzelleri Nerelerdir

Antalyada Gezilebilecek Yerler Nerelerdir?   Antalya’da gezilecek yerler denildiğinde akla önce Antalya’nın mevcut sahilleri, doğal güzellikleri ile sıcağı geliyor ancak Antalya’da bir de kayak merkezi olduğunu bilmeyenlerimiz mutlaka vardır. Antalya çok yönlü bir turizm ilimizdir ve arka planda kalmış olan güzelliklerini de artık hak etmiş olduğu yere getiriyor.   Antalya’nın sahil şeridi oldukça geniş ve çok sayıda plajı ile koyu ... Devamını Oku »

Antalyada Tatil Keyfi

Antalyada Tatil Keyfi

Antalya yıllardan bu yana gelen pek çok yabancı ve yerli ziyaretçinin konakladığı tatil yaptığı bir akdeniz bölgesinin ek aktif tatil beldelerinden biridir . .Çünkü sınırları içerisinde pek çok çeşitte tatil beldesini bulundurmaktadır. Tertemiz denizi , plajları ve çok sayıda doğa ile iç içe tatil yapabileceğiniz yeşillikler içinde tatil köyleri bulunmaktadır . Bir yanınız yeşillik bir yanınız masmavi deniz olsun kim ... Devamını Oku »

Akdeniz Bölgesinin Gözdelerinden Biri Antalya

Akdeniz Bölgesinin Gözdelerinden Biri Antalya

Akdeniz Bölgesi Tatil Yeri Antalya Akdeniz bölgesinin kıyı kesiminde deniz mesafesinden 39m yükseklikte kayalıklara sahip ve kıyısında uzun kumsal ve manzaralardan oluşan güzellik abidesi bir kıyı şeridi üzerinde bulunmaktadır Antalya . Yılın neredeyse her zamanı bol bol güneş ve temiz , duru , berrak suları ile yüzme keyfi yapabileceğiniz paha biçilemez bir cennettir . Yüzmenin güneşin yanı sıra su kayağı ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.