Günü Birlik Turlar

Fransa

Normandiya & Bayeux Plajları   Normandiya Fransa’nın kuzeyinde bulunuyor. Bayeux da Normandiya bölgesinde olan bir kentidir.. Bayeux katedrali ve orada sergilenmiş olan bayeux tapestry ile ünlü olan bu kısım çok güzel plajlara sahip olduğundan dolayı iyi bir tarihi gezi için mükemmel bir yerdir. Günü birlik geziler için buraya gelebilirsiniz.     Notre Dame Katedrali, Paris   Notre Dame Katedrali, Paris’te bulunan ... Devamını Oku »

Avşa Adası’nda Muhteşem Yaz Tatili

AVŞA ADASI Avşa’ya ulaşım, İstanbul’dan gemi ile 5 saatte, feribot ile 3 saatte sağlanıyor. Adamızın dört bir yanı sadece denizlerle çevrili değildir. Adamıza değer katan etrafının denizle çevrili olduğu kadar eşsiz güzellikte ki koy ve plajlarla da çevrili olmasıdır. Türkiye’deki tüm adalarla arasındaki farkını ortaya koyar. Çünkü Türkiye’nin hiç bir yerinde çok fazla kumsal ve sahile sahip olan ada bulunmamaktadır. ... Devamını Oku »

Antalya ve Tatil Hayatı

Antalya, turizm denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden biridir ve her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turisti ağırlıyor. Yaylaları, doğal, kültürel ve tarihi alanları, kent yaşamı, sahilleri ve deniziyle olduğu kadar gece hayatı ile de dikkat çeken Antalya özellikle Rus turistlerin gözdesidir. Kale İçi Kaleiçi’nin sokakları dardır. Çoğunlukla limandan yukarılara doğru, dış surlar yönünde uzanır. Dar sokaklardan oluşan, eski Antalya ... Devamını Oku »

Kayseri Ve Güzel Görüntüsü

Kayseri Ve Güzel Görüntüsü #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Kayseri , #Karadeniz İç Anadolu Bölgesi’nin orta Kızılırmak bölümünde, Erciyes DağınErciyes Dağı, 3.917 m. yüksekliği, bulutları delen zirvesi, tepesinden eksik olmayan karı ve insana ilahî duygular veren azametiyle, Kayseri’nin sembolüdür.Tümünü oku (yeni pencerede açılırın eteklerinde modern bir il. Kuzey ve kuzeybatıda Yozgat, Kuzey ve kuzeydoğuda Sivas, doğuda Kahramanmaraş, ... Devamını Oku »

Avustralya Ve Güzel Görüntüsü

Avustralya Ve Güzel Görüntüsü #Zuppet , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Türkiye Pasifik Okyanusu arasında uzanır. Tüm bir kıtayı kaplayan tek ülkedir. Komşuları Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda’dır. En küçük kıtanın büyük bir bölümü üzerinde kurulan bir devlet. Asya’nın güneydoğusuna doğru, Güney Yarımküresinde uzanır ve dünya milletleri arasında arazi bakımından altıncı sırada ... Devamını Oku »

Safranbolu Hakkında Özel Bilgiler

Safranbolu Hakkında Önemli Bilgiler

Safranbolu Hakkında Özel Bilgiler Safranbolu Hakkında Özel Bilgiler,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Tarihte Paflagonya olarak adlandırılan bölgede bulunur ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Türkler tarafından kesin olarak alınışı 1196 yılındadır. Osmanlı zamanında 17. yüzyılda İstanbul-Sinop yolu üzerinde olması nedeniyle tarihteki en önemli dönemini yaşamıştır. 2002’de kurulan ... Devamını Oku »

Bitlis Gezisi

Bitlis Hakkında Önemli Bilgiler

Bitlis Gezisi Bitlis Hakkında Önemli Bilgiler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Bitlis 16. yüzyılda çevresindeki Tatvan, Ahlat, Muş, Bulanık ve Hınıs nahiyeleri kendisine bağlı olan bir Osmanlı Vilayeti iken daha sonraları Muş Sancağına bağlı bir kaza olarak 19. yüzyılın ortalarına kadar gelmiştir. 1879’da Siirt, Muş, Genç, Bitlis merkez sancaklarının ... Devamını Oku »

Çankırı Gezisi

Çankırı Hakkında Bilmedikleriniz

Çankırı Gezisi Çankırı Hakkında Bilmedikleriniz,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Çankırı Orta Anadolu’nun kuzeyinde Kızılırmak ve Batı Karadeniz havzaları içinde yer alan bir ilimiz. Çankırı toprakları 40°30’ ve 41° kuzey enlemleri ile 32°30’ ve 34° doğu boylamları arasında kalır. Çorum, Ankara, Bolu, Kırıkkale, Zonguldak ve Kastamonu illeri arasında kalır. Trafik ... Devamını Oku »

Eskişehir Hakkında Bilgiler

Eskişehir Hakkında Bilgiler #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Eskişehir’i Gezelim.Eskişehir Türkiye’nin en hızlı kalkınan illerinden biridir.Eskişehir 29°58’ ve 32°04’ doğu boylamları ile 39°06’ ve 40°09’ kuzey enlemleri arasında kalan il toprakları, Ankara, Afyonkarahisar, Kütahya, Bilecik ve Bolu illeri ile çevrilidir.Eskişehir Topraklarının büyük kısmı İç Anadolu bölgesinde kalmasına rağmen, Seyitgazi ilçesinde küçük bir alanı, Sarıcakaya ... Devamını Oku »

Akçaabat Hakkında Bilgi

Akçaabat Hakkında Bilgi Akçaabat Hakkında Bilgi,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Karadeniz kıyısındaki en önemli limanlardan biri olması nedeniyle tarihin her döneminde Akçaabat’ın ticari hayatı canlı olmuştur. I. Dünya Savaşının başlangıcında 5 bine yakın şehir, 60 bini aşkın toplam nüfusu ile önemli bir merkez olan ilçenin ticari ve ... Devamını Oku »

Avşa Adasının Güzellikleri

Avşa Adasının Güzellikleri

Avşa Adasının Güzellikleri Avşa Adasının Güzellikleri,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Avşa adasına ulaşımda oldukça kolaydır.İstanbul üzerinden deniz otobüsleri ile 3 saat gibi bir mesafeden avşa adasına ulaşabilirsiniz. Araçlı gelecekseniz silivriden kalkan feribotlar sizleri avşa adasına götürebilir. Trakya tarafından bir diğer alternatif ulaşım yeride Tekirdağ kumağ`dır. Buradanda aynı şekilde ... Devamını Oku »

Tarsus’un Güzellikleri

Tarsus'un Güzellikleri

Tarsus’un Güzellikleri Tarsus’un Güzellikleri,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler İlçe Berdan ovasından (Tarsus ovası) kuzeye dogru engebeli arazi boyunca son yillarda hizla gelişmektedir.Türkiye’nin en büyük ilçesi Tarsus olup Mersin iline bağlı önemli bir Turizm ve Tatil beldelerimiz arasındadır. Çok zengin bir tarihi olup, ilahi dinler açısından önemli bir kenttir. ... Devamını Oku »

Kırşehir Hakkında Önemli Bilgi

Kırşehir Hakkında Önemli Bilgi #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Kırşehir Hakkında Bilgiler,Türkler uçsuz bucaksız bir kırın ortasında olan bu kasabayı fethederek Bizanslılardan aldıklarında bu kente “Kır şehri” demişlerdir.Kırşehir Bir ara “Gülşehri” ismi ile de anılan kentin ismi “Kırşehir” olmuştur. Eski ismi “Makissos”, daha sonra “Justiniapolis” olarak anılmıştır. Kırşehir Hakkında Bilgiler,Kırşehir İç Anadolu’nun Orta Kızılırmak bölümünde yer alan bir ilimiz.Kırşehir ... Devamını Oku »

Kırgızistan Hakkında Bilmedikleriniz

Kırgızistan Hakkında Bilmedikleriniz

Kırgızistan Hakkında Bilmedikleriniz Kırgızistan Hakkında Bilmedikleriniz,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Kırgızistan Orta Asya’da yer alan bir Türk Cumhuriyetlerinden biri. Batısında Özbekistan, kuzeyinde Kazakistan, güneyinde Tacikistan, doğusunda ise Çin yer alır. Kırgızistan’ın denizlerden uzak ve yüksek bir araziye sahib olması iklimi büyük ölçüde etkiler. Dağların etekleri sıcak çöl rüzgarları ... Devamını Oku »

Hatay Hakkında Bilmedikleriniz

Hatay Hakkında Bilmedikleriniz

Hatay Hakkında Bilmedikleriniz Hatay Hakkında Bilmedikleriniz,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Hatay Türkiye’nin güneyinde yer alan il. 35°52 ’ ve 37°04’ kuzey enlemleri ile 35°40’ ve 36°35’ doğu boylamları arasında yer alır. İl toprakları, doğu ve güneyde Suriye sınırı, kuzeydoğuda Gaziantep, kuzey ve kuzeybatıda Adana, batıda ise İskenderun Körfezi ... Devamını Oku »

Edirne Hakkında Önemli Bilgiler

Edirne

Edirne Hakkında Önemli Bilgiler #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Edirne: Edirne Hakkında Önemli Bilgiler. her Akdeniz ikliminin hem de Orta Avrupa’ya özgü kara ikliminin etkisi altında kalan bir geçiş bölgesidir.Edirne, Bölge Karadeniz, Ege ve Marmara denizlerin de etkileriyle zaman zaman ve yer yer farklı iklim özellikleri gösterir. Edirne,Kışları, Akdeniz iklimi etkisini gösterdiği zamanlarda ılık ve yağışlı, kara iklimi ... Devamını Oku »

Safranbolu’yu Gezelim

Safranbolu’yu Gezelim #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Safranbolu coğrafi konumu nedeniyle tarih boyunca idari ve ticari bir merkez olmuştur. 2000 nüfus sayımına göre nüfusu 47.257’dir. Tarihte Paflagonya olarak adlandırılan bölgede bulunur ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Türkler tarafından kesin olarak alınışı 1196 yılındadır. Osmanlı zamanında 17. yüzyılda İstanbul-Sinop yolu üzerinde olması nedeniyle tarihteki en ... Devamını Oku »

Yeni Zelanda Hakkında Bilgiler

Yeni Zelanda Hakkında Bilgiler #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Yeni Zelanda Hakkında Bilgiler,Güneybatı Pasifik Okyanusunda,Yeni Zelanda iki büyük ada ve birçok küçük adalar üzerinde kurulmuş,Yeni Zelanda 34°25’-47°17’ güney enlemleri ve 166°27’-178°35’ doğu boylamları arasında yer alan bir güney yarım küre ülkesi. Yeni Zelanda Hakkında Bilgiler,Okyanusya’da yer alan ülkenin başkenti Wellington, Resmi dili İngilizce ve Maori dilidir.Yeni Zelanda Yönetim ... Devamını Oku »

Medine Hakkında Bilgiler

Medine Hakkında Bilgiler #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Medine Hakkında Bilgiler.Suudi Arabistan’da yer alan İslam Devletinin ilk başkenti. “Yesrip”‘in adı “Yemen Serabı”‘ndan gelir. Yesrip’in halkı Evs ve Hazreç, Yemen’li olmasındna dolayı bu ad verilmiş olamlıdır.Medine Hazreç, Yemen’deki Hadramut/Hadramevt (Hadhramoot)’tandır. Medine Hakkında Bilgiler.Bugün Suudi Arabistan sınırlarında yeralmaktadır.Medine Her Hac Mevsimi Mekke ile birlikte Milyonlarca Hacı tarafından ziyaret edilir. Medine ... Devamını Oku »

Sakarya’yı Gezelim

Sakarya’yı Gezelim #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Sakarya’yı Gezelim.Sakarya Marmara bölgesinin Kocaeli-Sapanca bölümünde yer alan il.Sakarya İl toprakları 29° 57’ ve 30° 53’ doğu boylamları ile 40° 17’ ve 41° 13’ kuzey enlemleri arasında yer alır.Sakarya Doğudan Bolu, güneyden Bilecik, batıdan Kocaeli, kuzeyden Karadenizle çevrilidir. Trafik numarası 54’tür. Sakarya’yı Gezelim.Sakarya ili Karadeniz ve Marmara bölgesinde hüküm süren iklim ... Devamını Oku »

Niğde’yi Gezelim

Niğde’yi Gezelim #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Niğde’yi Gezelim.Niğde Türkiye’nin elma bahçesi (ambarı) olarak tanınan il. Niğde ili, İç Anadolu’nun Orta Kızılırmak bölümünde; Nevşehir, Kayseri, Adana, İçel (Mersin), Konya ve Aksaray illeri arasında yer alır. Trafik numarası51’dir. Niğde, Hititler devrinde Niğde bölgesi “Nakita” isimli bir yerleşme merkeziydi. Zayıf bir rivayete göre de Niğde ismi, ilk çağ isimlerinden “Cadyna”dan ... Devamını Oku »

Hatay Hakkında Bilgiler

Hatay Hakkında Bilgiler #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Hatay Hakkında Bilgiler.Hatay Türkiye’nin güneyinde yer alan il. 35°52’ ve 37°04’ kuzey enlemleri ile 35°40’ ve 36°35’ doğu boylamları arasında yer alır.Hatay İl toprakları, doğu ve güneyde Suriye sınırı, kuzeydoğuda Gaziantep, kuzey ve kuzeybatıda Adana, batıda ise İskenderun Körfezi ile çevrilidir.Hatay Trafik numarası 31 ’ tir ... Devamını Oku »

Mersin Hakkında Bilgiler

Mersin Hakkında Bilgiler #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Mersin,Akdeniz bölgesinin Adana kısmında olup, Adana, Konya, Niğde, Antalya ve Akdeniz ile çevrilidir.Mersin 32° 56’ ve 35°11’ doğu boylamları ile 37°26’ ve 36°01’ kuzey enlemleri arasında yer alır.Mersin Türkiye’nin turfanda ürünler bahçesi ve Torosların eteklerinde bol güneşli,Mersin şirin bir bölgedir.Mersin Trafik numarası 33’tür.İlin merkezi olan Mersin, ... Devamını Oku »

Almanya Hakkında Bilgi

Almanya Hakkında Bilgi #Zuppet , #Almanya , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri Almanya Orta Avrupa’da Kuzey Denizi ile Alpler arasında uzanan bir devlet. Doğusunda Çekoslovakya ve Polonya; güneyinde Avusturya, İsviçre; batısında Fransa, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg; kuzeyinde Danimarka ve Kuzey Denizi yer alır. Almanya, birisi Baltık Denizinde, diğeri Kuzey Denizinde iki adaya sahiptir. Baltık Denizindeki Fehmarn Adası 185 km2, kuzeyinde bulunan Sylt ... Devamını Oku »

Güney Kore Turu

Güney Kore Turu #Zuppet , #GüneyKore , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri Güney Kore Asya’nın doğusunda Kore Yarımadasının 38° enleminin güneyinde kalan bir devlet. Kuzeyinde Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, batısında Sarıdeniz, doğusunda Japon Denizi, güneyinde Doğu Çin Denizi bulunur.Güney Kore Turu Güney Kore’nin güney ve batı kıyıları çok girintili ve çıkıntılıdır. Birçok yarımada ve küçük adalarla çevrilmiştir. Bu kısımlarda, Pusan ve İnchon ... Devamını Oku »

Türkiye’nin Başkenti

Türkiye’nin Başkenti #Zuppet , #GüneyKore , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri Türkiye Cumhuriyetinin başkenti, ikinci büyük şehri. Nüfus bakımından İstanbul’dan, yüzölçümü bakımından da Konya’dan sonra ikincidir. Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Aksaray ve Eskişehir arasında yer alır. 38°33′ ve 40°47′ kuzey enlemleri ile 30°52′ ve 34°06′ doğu boylamları arasındadır. Batıdan doğuya, kuzeyden güneye transit yolların düğüm noktasıdır. Büyük bir kısmı İç Anadolu ... Devamını Oku »

Gülhane Parkı Hakkında Bilgi

Gülhane Parkı Hakkında Bilgi #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Gülhane Parkı, Osmanlı döneminde Topkapı Sarayı’nın has bahçelerinden biri olarak kullanılmaktaydı. Döneminde, güllerle, lalelerle bir çok çiçekle bu bahçe süslenirken zamanla bakımı sekteye uğramış fakat günümüzde yeniden bakımı yapılıp, Türkiye’nin en büyük parklarından biri haline getirilmiştir. Hafta içi ya da haftasonu çiçekler içinde, temiz hava ve doğayla başbaşa kalmak, ... Devamını Oku »

Haseki Hürrem Hamamı

Haseki Hürrem Hamamı #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Kanuni Sultan Süleyman’ın eşi Hürrem Sultan tarafından istenmiş ve Mimar Sinan’a yaptırılmış hamamdır. Mimar Sinan’ın yaptığı en büyük hamam olma özelliği taşır. Son dönemde diziler sayesinde popülerliği artan ve merak uyandıran tarihi mekanlar arasında yerini almıştır. Devamını Oku »

Antalya’nın Doğduğu Yer

Antalya’nın Doğduğu Yer Kaleiçi

Antalya’nın Doğduğu Yer #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya , #Antalya Değerini ve önemini bir an olsun kaybetmeyen Kaleiçi, her döneme ayak uydurmayı başardığı gibi bu döneme de uyum sağladı demek doğru olur. Tutkunları, aşıkları, vazgeçmeyenleri vardır Kaleiçi’nin. Antalya’ya giden her öğrencinin ilk keşfidir, ilk hayranlık uyandıran yeridir Antalya Kaleiçi… Kaleiçi’nin sevenleri, sadece Türkler değil, İngilizler, Almanlar, Fransızlar, Ruslar ... Devamını Oku »

Bitez

Ağaçlı Köy Bitez

Bitez #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Bitez Bitez, Bodrum’dan kara yolu ile 8 km, deniz ile 2,5 deniz mili uzaklığındadır. Aracınız yoksa telaşa kapılmayın, Bodrum merkezden sıklıkla yapılan minibüs servisleri ile 15 dakika içinde Bitez’desiniz. Ben yürümek istiyorum derseniz 1 saatte araç sesinden uzak bir yol güzergahı da mevcut. Bitez güzel olduğu kadar temiz de. Bodrum’a iki koy uzaklıkta ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.