Hafta Sonu Turları

Fransa

Normandiya & Bayeux Plajları   Normandiya Fransa’nın kuzeyinde bulunuyor. Bayeux da Normandiya bölgesinde olan bir kentidir.. Bayeux katedrali ve orada sergilenmiş olan bayeux tapestry ile ünlü olan bu kısım çok güzel plajlara sahip olduğundan dolayı iyi bir tarihi gezi için mükemmel bir yerdir. Günü birlik geziler için buraya gelebilirsiniz.     Notre Dame Katedrali, Paris   Notre Dame Katedrali, Paris’te bulunan ... Devamını Oku »

Kayseri Ve Güzel Görüntüsü

Kayseri Ve Güzel Görüntüsü #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Kayseri , #Karadeniz İç Anadolu Bölgesi’nin orta Kızılırmak bölümünde, Erciyes DağınErciyes Dağı, 3.917 m. yüksekliği, bulutları delen zirvesi, tepesinden eksik olmayan karı ve insana ilahî duygular veren azametiyle, Kayseri’nin sembolüdür.Tümünü oku (yeni pencerede açılırın eteklerinde modern bir il. Kuzey ve kuzeybatıda Yozgat, Kuzey ve kuzeydoğuda Sivas, doğuda Kahramanmaraş, ... Devamını Oku »

Avustralya Ve Güzel Görüntüsü

Avustralya Ve Güzel Görüntüsü #Zuppet , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Türkiye Pasifik Okyanusu arasında uzanır. Tüm bir kıtayı kaplayan tek ülkedir. Komşuları Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda’dır. En küçük kıtanın büyük bir bölümü üzerinde kurulan bir devlet. Asya’nın güneydoğusuna doğru, Güney Yarımküresinde uzanır ve dünya milletleri arasında arazi bakımından altıncı sırada ... Devamını Oku »

Dubrovnik Gezisi Hakkında Bilgiler

Dubrovnik Gezisi

Dubrovnik Gezisi Hakkında Bilgiler Dubrovnik Gezisi Hakkında Bilgiler,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Gezip görülmesi gereken en güzel binalar arasında ise Old Town’un hemen girişine yakın Minceta Kalesi, Old Town’un en önemli girişi Pile Kapısı, Old Town’un merkez caddesi Stradun, Dünyanın en eski eczanelerinden birine ev sahipliği yapan Franciscan ... Devamını Oku »

Santorini’de Gezi Turu

Santorini'de Gezilecek Yerler

Santorini’de Gezi Turu Santorini’de Gezilecek Yerler,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Yeni Gezilecek Yerler: Fira’da yer alan Agiou Mina Kilisesi, Prehistoric Kilisesi, Oia’da yer alan Caldera Koyu ve güzelliği ile nefes kesen Kamari Plajı’dır. Oia: Santorini Adası’nın göz bebeği olan Oia neredeyse yerli – yabancı her tanıtımda gördüğümüz ... Devamını Oku »

Çankırı Gezisi

Çankırı Hakkında Bilmedikleriniz

Çankırı Gezisi Çankırı Hakkında Bilmedikleriniz,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Çankırı Orta Anadolu’nun kuzeyinde Kızılırmak ve Batı Karadeniz havzaları içinde yer alan bir ilimiz. Çankırı toprakları 40°30’ ve 41° kuzey enlemleri ile 32°30’ ve 34° doğu boylamları arasında kalır. Çorum, Ankara, Bolu, Kırıkkale, Zonguldak ve Kastamonu illeri arasında kalır. Trafik ... Devamını Oku »

Brüksel Gezisi

Bürüksel Gezisi

Brüksel Gezisi Brüksel Gezisi,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Benelux ülkelerinin önemli şehirlerinden olan Brüksel gezilecek yerler konusunda çok zengin bir kent olmasa da 1-2 günlük geziler için eğlenceli bir gezi alternatifi. Avrupa ülkeleri arasında gerçekleştirilen hızlı tren sefer seferleri ile Paris, Amsterdam, Lüksemburg gibi önemli şehirlerden Brüksel’e ... Devamını Oku »

Doha Gezisi

Doha Gezisi

Doha Gezisi Doha Gezisi,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Ülkemizden Katar’a yapacağınız seyahatlerde Qatar Airways şirketi ile kolay bir şekilde yapacaksınız. Bunun yanı sıra İstanbul’dan Katar’ın başkenti Doha’ya direkt uçuşların olması da seyahat edecek kişileri sevindiren diğer bir haberdir. Ülkeye yönelik araştırmalarınızda karşınıza çıkan devasa ve modern binaların büyük ... Devamını Oku »

Bakü Gezisi

Bakü Gezisi

Bakü Gezisi Bakü Gezisi,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Bakü şu an çok büyük bir değişim geçiriyor. Türk mütahitlerin favori destinasyonlarından biri olmasının nedeni de bu. Petrol zenginleri ve petrol kaynaklı geliri olanların yaptırdığı ihtişamlı binalar şehrin yeni yüzünü oluşturuyor. Şehir merkezinde ciddi bir restorasyon çalışması var. Rus-Baltık mimarisinin ... Devamını Oku »

Akçaabat Hakkında Bilgi

Akçaabat Hakkında Bilgi Akçaabat Hakkında Bilgi,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Karadeniz kıyısındaki en önemli limanlardan biri olması nedeniyle tarihin her döneminde Akçaabat’ın ticari hayatı canlı olmuştur. I. Dünya Savaşının başlangıcında 5 bine yakın şehir, 60 bini aşkın toplam nüfusu ile önemli bir merkez olan ilçenin ticari ve ... Devamını Oku »

Artvin Hakkında Önemli Bilgiler

Artvin Hakkında Önemli Bilgiler

Artvin Hakkında Önemli Bilgiler Artvin Hakkında Önemli Bilgiler,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan şehri. Dik bir yamaç üzerine kurulan, tarihi ve tabii güzellikleri ile göz kamaştıran Artvin; kuzeydoğusunda Gürcistan sınırı, güneydoğusunda Kars, güneyinde Erzurum, batısında Rize ile çevrilidir. Kuzeybatısında Karadeniz’e, ortalama 50 kilometrelik ... Devamını Oku »

Hollywood Hakkında Önemli Bilgiler

Hollywood Hakkında Önemli Bilgiler #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Hollywood ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Los Angeles şehrinin bir bölgesidir. Kent ana bölümünün kuzeybatısında yer alır.Hollywood Sinema stüdyolarının ve film yıldızlarının oturduğu evlerin bu bölgede yoğunlaşmasından dolayı Hollywood sözcüğü Amerikan sinema endüstrisiyle özdeşmiştir. Hollywood ABD’de yapılan ilk filmler New York kenti civarında çekilmişti.Hollywood 1900 yıllarına doğru Kaliforniya’da ilk filmler ... Devamını Oku »

Avşa Adasının Güzellikleri

Avşa Adasının Güzellikleri

Avşa Adasının Güzellikleri Avşa Adasının Güzellikleri,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Avşa adasına ulaşımda oldukça kolaydır.İstanbul üzerinden deniz otobüsleri ile 3 saat gibi bir mesafeden avşa adasına ulaşabilirsiniz. Araçlı gelecekseniz silivriden kalkan feribotlar sizleri avşa adasına götürebilir. Trakya tarafından bir diğer alternatif ulaşım yeride Tekirdağ kumağ`dır. Buradanda aynı şekilde ... Devamını Oku »

Tarsus’un Güzellikleri

Tarsus'un Güzellikleri

Tarsus’un Güzellikleri Tarsus’un Güzellikleri,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler İlçe Berdan ovasından (Tarsus ovası) kuzeye dogru engebeli arazi boyunca son yillarda hizla gelişmektedir.Türkiye’nin en büyük ilçesi Tarsus olup Mersin iline bağlı önemli bir Turizm ve Tatil beldelerimiz arasındadır. Çok zengin bir tarihi olup, ilahi dinler açısından önemli bir kenttir. ... Devamını Oku »

Kırgızistan Hakkında Bilmedikleriniz

Kırgızistan Hakkında Bilmedikleriniz

Kırgızistan Hakkında Bilmedikleriniz Kırgızistan Hakkında Bilmedikleriniz,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Kırgızistan Orta Asya’da yer alan bir Türk Cumhuriyetlerinden biri. Batısında Özbekistan, kuzeyinde Kazakistan, güneyinde Tacikistan, doğusunda ise Çin yer alır. Kırgızistan’ın denizlerden uzak ve yüksek bir araziye sahib olması iklimi büyük ölçüde etkiler. Dağların etekleri sıcak çöl rüzgarları ... Devamını Oku »

Hatay Hakkında Bilmedikleriniz

Hatay Hakkında Bilmedikleriniz

Hatay Hakkında Bilmedikleriniz Hatay Hakkında Bilmedikleriniz,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Hatay Türkiye’nin güneyinde yer alan il. 35°52 ’ ve 37°04’ kuzey enlemleri ile 35°40’ ve 36°35’ doğu boylamları arasında yer alır. İl toprakları, doğu ve güneyde Suriye sınırı, kuzeydoğuda Gaziantep, kuzey ve kuzeybatıda Adana, batıda ise İskenderun Körfezi ... Devamını Oku »

Malezya’yı Gezelim

Malezya'yı Gezelim

Malezya’yı Gezelim Malezya’yı Gezelim ,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Güneydoğu Asya’da bir ülke. Hint Okyanusu ile Büyük Okyanus arasında, Malay (Kra) Yarımadasının güney ucu ve büyük Borneo Adasının kuzey bölgesinde 13 eyaletten meydana gelmiştir. Malezya Güneydoğu Asya’da ekvatorun yakınında 1° ve 7° kuzey enlemleri ve 100° ve 119° ... Devamını Oku »

Fildişi Sahilleri Hakkında Bilmedikleriniz

Fildişi Sahilleri Hakkında Bilmedikleriniz

Fildişi Sahilleri Hakkında Bilmedikleriniz Fildişi Sahilleri Bilmedikleriniz,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Fildişi Sahilleri kakao üretiminde dünya lideridir. Diğer önemli ürünleri kahve, kauçuk, petrol, ton balığı, ananas tır. Batı Afrika ekonomisine etkisinden ötürü başta Fransa ve son yıllarda da Amerika Birleşik Devletleri bu ülkenin politik problemlerini yakından izlemektedirler. Bölgenin en ... Devamını Oku »

Yeni Zelanda Hakkında Bilgiler

Yeni Zelanda Hakkında Bilgiler #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Yeni Zelanda Hakkında Bilgiler,Güneybatı Pasifik Okyanusunda,Yeni Zelanda iki büyük ada ve birçok küçük adalar üzerinde kurulmuş,Yeni Zelanda 34°25’-47°17’ güney enlemleri ve 166°27’-178°35’ doğu boylamları arasında yer alan bir güney yarım küre ülkesi. Yeni Zelanda Hakkında Bilgiler,Okyanusya’da yer alan ülkenin başkenti Wellington, Resmi dili İngilizce ve Maori dilidir.Yeni Zelanda Yönetim ... Devamını Oku »

Medine Hakkında Bilgiler

Medine Hakkında Bilgiler #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Medine Hakkında Bilgiler.Suudi Arabistan’da yer alan İslam Devletinin ilk başkenti. “Yesrip”‘in adı “Yemen Serabı”‘ndan gelir. Yesrip’in halkı Evs ve Hazreç, Yemen’li olmasındna dolayı bu ad verilmiş olamlıdır.Medine Hazreç, Yemen’deki Hadramut/Hadramevt (Hadhramoot)’tandır. Medine Hakkında Bilgiler.Bugün Suudi Arabistan sınırlarında yeralmaktadır.Medine Her Hac Mevsimi Mekke ile birlikte Milyonlarca Hacı tarafından ziyaret edilir. Medine ... Devamını Oku »

Sakarya’yı Gezelim

Sakarya’yı Gezelim #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Sakarya’yı Gezelim.Sakarya Marmara bölgesinin Kocaeli-Sapanca bölümünde yer alan il.Sakarya İl toprakları 29° 57’ ve 30° 53’ doğu boylamları ile 40° 17’ ve 41° 13’ kuzey enlemleri arasında yer alır.Sakarya Doğudan Bolu, güneyden Bilecik, batıdan Kocaeli, kuzeyden Karadenizle çevrilidir. Trafik numarası 54’tür. Sakarya’yı Gezelim.Sakarya ili Karadeniz ve Marmara bölgesinde hüküm süren iklim ... Devamını Oku »

Niğde’yi Gezelim

Niğde’yi Gezelim #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Niğde’yi Gezelim.Niğde Türkiye’nin elma bahçesi (ambarı) olarak tanınan il. Niğde ili, İç Anadolu’nun Orta Kızılırmak bölümünde; Nevşehir, Kayseri, Adana, İçel (Mersin), Konya ve Aksaray illeri arasında yer alır. Trafik numarası51’dir. Niğde, Hititler devrinde Niğde bölgesi “Nakita” isimli bir yerleşme merkeziydi. Zayıf bir rivayete göre de Niğde ismi, ilk çağ isimlerinden “Cadyna”dan ... Devamını Oku »

Hatay Hakkında Bilgiler

Hatay Hakkında Bilgiler #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Hatay Hakkında Bilgiler.Hatay Türkiye’nin güneyinde yer alan il. 35°52’ ve 37°04’ kuzey enlemleri ile 35°40’ ve 36°35’ doğu boylamları arasında yer alır.Hatay İl toprakları, doğu ve güneyde Suriye sınırı, kuzeydoğuda Gaziantep, kuzey ve kuzeybatıda Adana, batıda ise İskenderun Körfezi ile çevrilidir.Hatay Trafik numarası 31 ’ tir ... Devamını Oku »

Mersin Hakkında Bilgiler

Mersin Hakkında Bilgiler #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Mersin,Akdeniz bölgesinin Adana kısmında olup, Adana, Konya, Niğde, Antalya ve Akdeniz ile çevrilidir.Mersin 32° 56’ ve 35°11’ doğu boylamları ile 37°26’ ve 36°01’ kuzey enlemleri arasında yer alır.Mersin Türkiye’nin turfanda ürünler bahçesi ve Torosların eteklerinde bol güneşli,Mersin şirin bir bölgedir.Mersin Trafik numarası 33’tür.İlin merkezi olan Mersin, ... Devamını Oku »

Şanghay Şehri

Şanghay Şehri #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Şanghay Şehri,Çin’in en büyük kentlerinden olan Şanghay, tarihi boyunca geçirdiği isyan ve işgaller gibi onlarca badirenin ardından 1990’da Şanghay borsasının kuruluşu ve 1992’de merkezi hükümetin pazar ekonomisinin geliştirilmesi için verdiği yetkiyle Çin’in ekonomi devi haline geldi. Şanghay Şehri,Dıng Şiaoping’in dışa açılım ve reform politikasının ardından ülkenin lokomotif ekonomisi,Şanghay Şehri ekonomik büyümesinin ... Devamını Oku »

Venedik Hakkında Bilgiler

Venedik Hakkında Bilgiler #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Venedik Hakkında Bilgiler,Venedik Kuzey İtalya’nın doğusunda Adriyatik denizi kıyılarında karaya 4 kilometre uzunluğunda kara ve demiryolu köprüsü ile bağlanan, yaklaşık 118 adacık üzerine kurulu bir ada şehirdir.Venedik Hakkında Bilgiler Venedik’te adacıkları birbirinden ayıran 170 kanal ve birbirine bağlayan 400 köprü bulunur. Venedik Hakkında Bilgiler,Venedik tarih boyunca ... Devamını Oku »

Almanya Hakkında Bilgi

Almanya Hakkında Bilgi #Zuppet , #Almanya , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri Almanya Orta Avrupa’da Kuzey Denizi ile Alpler arasında uzanan bir devlet. Doğusunda Çekoslovakya ve Polonya; güneyinde Avusturya, İsviçre; batısında Fransa, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg; kuzeyinde Danimarka ve Kuzey Denizi yer alır. Almanya, birisi Baltık Denizinde, diğeri Kuzey Denizinde iki adaya sahiptir. Baltık Denizindeki Fehmarn Adası 185 km2, kuzeyinde bulunan Sylt ... Devamını Oku »

Güney Kore Turu

Güney Kore Turu #Zuppet , #GüneyKore , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri Güney Kore Asya’nın doğusunda Kore Yarımadasının 38° enleminin güneyinde kalan bir devlet. Kuzeyinde Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, batısında Sarıdeniz, doğusunda Japon Denizi, güneyinde Doğu Çin Denizi bulunur.Güney Kore Turu Güney Kore’nin güney ve batı kıyıları çok girintili ve çıkıntılıdır. Birçok yarımada ve küçük adalarla çevrilmiştir. Bu kısımlarda, Pusan ve İnchon ... Devamını Oku »

Türkiye’nin Başkenti

Türkiye’nin Başkenti #Zuppet , #GüneyKore , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri Türkiye Cumhuriyetinin başkenti, ikinci büyük şehri. Nüfus bakımından İstanbul’dan, yüzölçümü bakımından da Konya’dan sonra ikincidir. Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Aksaray ve Eskişehir arasında yer alır. 38°33′ ve 40°47′ kuzey enlemleri ile 30°52′ ve 34°06′ doğu boylamları arasındadır. Batıdan doğuya, kuzeyden güneye transit yolların düğüm noktasıdır. Büyük bir kısmı İç Anadolu ... Devamını Oku »

Antalya’nın Doğduğu Yer

Antalya’nın Doğduğu Yer Kaleiçi

Antalya’nın Doğduğu Yer #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya , #Antalya Değerini ve önemini bir an olsun kaybetmeyen Kaleiçi, her döneme ayak uydurmayı başardığı gibi bu döneme de uyum sağladı demek doğru olur. Tutkunları, aşıkları, vazgeçmeyenleri vardır Kaleiçi’nin. Antalya’ya giden her öğrencinin ilk keşfidir, ilk hayranlık uyandıran yeridir Antalya Kaleiçi… Kaleiçi’nin sevenleri, sadece Türkler değil, İngilizler, Almanlar, Fransızlar, Ruslar ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.