Kampçılık

Avustralya Ve Güzel Görüntüsü

Avustralya Ve Güzel Görüntüsü #Zuppet , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Türkiye Pasifik Okyanusu arasında uzanır. Tüm bir kıtayı kaplayan tek ülkedir. Komşuları Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda’dır. En küçük kıtanın büyük bir bölümü üzerinde kurulan bir devlet. Asya’nın güneydoğusuna doğru, Güney Yarımküresinde uzanır ve dünya milletleri arasında arazi bakımından altıncı sırada ... Devamını Oku »

Yalova Hakkında Önemli Bilgiler

Yalova Hakkında Detaylı Bilgiler

Yalova Hakkında Önemli Bilgiler Yalova Hakkında Detaylı Bilgiler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Yalova Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara Bölgesi’nin güneydoğu kesiminde yer almaktadır. İlin kuzeyinde ve batısında Marmara Denizi, doğusunda Kocaeli, güneyinde Bursa ve Gemlik körfezi yer almaktadır. Yalova doğu kıyılarındaki düzlükler dışında, dağlık bir araziye sahiptir. Yalova bölgesi, bölgenin güneyi, ... Devamını Oku »

Burundi Hakkında Bilgiler

Burundi Hakkında Önemli Bilgi

Burundi Hakkında Bilgiler Burundi Hakkında Bilgiler,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Burundi, Nil ve Kongo nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuştur. Sonsuz gibi görülen dağ silsileleri onu karakterize eder. Ülkenin pürüzlü topoğrafyası modern taşımacılığı ve yerleşim bölgelerini olumsuz yönde etkiler. Burundi arazisinin büyük bir bölümü 1500 metrenin üzerindedir. Sadece Kuzizi Vadisi ... Devamını Oku »

Amazon Ormanları Hakkında Önemli Bilgiler

Amazon Ormanları Hakkında Önemli Bilgiler

Amazon Ormanları Hakkında Önemli Bilgiler Amazon Ormanları Hakkında Önemli Bilgiler,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Ekvatordan itibaren kutuplara doğru 23°kuzey 27° güney enlemleri arasında yer alanTropikal Yağmur Ormanları bütün seneyi kapsayan daimi sıcaklık ve nemlilik ile, devamlı surette büyüyen geniş yapraklı ağaçlar karakterizeeder. Ağaçlar bütün sene yapraklarını bir ... Devamını Oku »

Karadağ Hakkında Önemli Bilgiler

Karadağ Hakkında Önemli Bilgiler

Karadağ Hakkında Önemli Bilgiler Karadağ Hakkında Önemli Bilgiler,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Karadağ Eski Yugoslavya’yı oluşturan altı cumhuriyetten biriydi. Yugoslavya’nın parçalanmsından sonra, Karadağ, Sırbistan’ın zorlamasıyla yeni Yugoslavya’ya katılmıştır. Karadağ’ın çabalarıyla 2003 yılında Sırbistan-Karadağ olarak daha esnek bir federasyon çatısı oluşturulmuştur. Karadağ, 21 Mayıs 2006 Pazar günü yapılan referandumda ... Devamını Oku »

Venezuela’yı Gezelim

Venezuela’yı Gezelim #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Venezuela’yı Gezelim.Güney’in kuzeyinde yer alan bir devlet. Kuzey’de Karayib Denizi ve Atlas Okyanusu ATLAS OKYANUSU Alm. atlantischer Ozean, Fr. Océan Atlantique, İng. Atlantic Ocean. Dünyanın ikinci büyük denizi.Büyüklük bakımından Büyük Okyanustan sonra gelir. Doğusunda Avrasya ve Afrika, batısında Amerika (kuzey ve güney) bulunur.Venezuela Bu okyanus, eski dünya ile yeni dünyayı birbirinden ... Devamını Oku »

Kapboçya’yı Gezelim

Kapboçya’yı Gezelim #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Kapboçya’yı Gezelim.Kamboçya, Çin Hindi Yarımadasıın güneybatı kısmında yer alan bir devlet.Kapboçya Güney kıyısında Siyam Körfezi, kuzeyinde ve doğusunda Vietnam, batısında Tayland bulunur.Kapboçya Ülkenin nüfusu 14.8 milyon kişidir. Başkenti Phnom Penh olan ülkenin resmi dili Khmerce’dir. Kapboçya’yı Gezelim.Kamboçya genelde düz bir ülkedir.Kapboçya Ülkenin ortasında Tonle Sap Ovası ve gölü, kuzeyinde Phanom Dong ... Devamını Oku »

Mersin Hakkında Bilgiler

Mersin Hakkında Bilgiler #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Mersin,Akdeniz bölgesinin Adana kısmında olup, Adana, Konya, Niğde, Antalya ve Akdeniz ile çevrilidir.Mersin 32° 56’ ve 35°11’ doğu boylamları ile 37°26’ ve 36°01’ kuzey enlemleri arasında yer alır.Mersin Türkiye’nin turfanda ürünler bahçesi ve Torosların eteklerinde bol güneşli,Mersin şirin bir bölgedir.Mersin Trafik numarası 33’tür.İlin merkezi olan Mersin, ... Devamını Oku »

Şanghay Şehri

Şanghay Şehri #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Şanghay Şehri,Çin’in en büyük kentlerinden olan Şanghay, tarihi boyunca geçirdiği isyan ve işgaller gibi onlarca badirenin ardından 1990’da Şanghay borsasının kuruluşu ve 1992’de merkezi hükümetin pazar ekonomisinin geliştirilmesi için verdiği yetkiyle Çin’in ekonomi devi haline geldi. Şanghay Şehri,Dıng Şiaoping’in dışa açılım ve reform politikasının ardından ülkenin lokomotif ekonomisi,Şanghay Şehri ekonomik büyümesinin ... Devamını Oku »

Sivas Turları

Sivas Turları #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Gaziantep , #Doğu , #Sivas Türk Kurtuluş Savaşının temellerinin atıldığı, Selçuklu devrinin dev eserleriyle süslü, yüzölçümü bakımından Konya’dan sonra ikinci sırada yer alan bir ilimiz. Sivas ili topraklarının büyük kısmı İç Anadolu Bölgesi’nin yukarı Kızılırmak bölümünde diğer kısımları ise Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu bölgesinde olup, 35° 50’ ve 38° 14’ doğu ... Devamını Oku »

Somali Devleti

Somali Devleti #Zuppet , #GüneyAmerika , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri Somali Kuzeydoğu Afrika’da 11° 59’ kuzey 1° 39’ güney enlemleri ve 41°-51° 24’ doğu boylamları arasında yer alan, kuzeybatıdan Dijibouti, kuzeyden Aden Körfezi, doğudan Hint Okyanusu, güneybatıdan Kenya ve batıdan Etiyopya ile çevrili bağımsız bir devlet.Somali Devleti Mevki itibariyle kuzeydoğu Afrika’da yer alır ve Afrika’nın doğu boynuzunu meydana getirir. Kuzeyi Aden ... Devamını Oku »

Antalya’nın Doğduğu Yer

Antalya’nın Doğduğu Yer Kaleiçi

Antalya’nın Doğduğu Yer #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya , #Antalya Değerini ve önemini bir an olsun kaybetmeyen Kaleiçi, her döneme ayak uydurmayı başardığı gibi bu döneme de uyum sağladı demek doğru olur. Tutkunları, aşıkları, vazgeçmeyenleri vardır Kaleiçi’nin. Antalya’ya giden her öğrencinin ilk keşfidir, ilk hayranlık uyandıran yeridir Antalya Kaleiçi… Kaleiçi’nin sevenleri, sadece Türkler değil, İngilizler, Almanlar, Fransızlar, Ruslar ... Devamını Oku »

Bitez

Ağaçlı Köy Bitez

Bitez #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Bitez Bitez, Bodrum’dan kara yolu ile 8 km, deniz ile 2,5 deniz mili uzaklığındadır. Aracınız yoksa telaşa kapılmayın, Bodrum merkezden sıklıkla yapılan minibüs servisleri ile 15 dakika içinde Bitez’desiniz. Ben yürümek istiyorum derseniz 1 saatte araç sesinden uzak bir yol güzergahı da mevcut. Bitez güzel olduğu kadar temiz de. Bodrum’a iki koy uzaklıkta ... Devamını Oku »

RUSYA VE TÜM GÜZELLİKLERİ

RUSYA VE TÜM GÜZELLİKLERİ #Zuppet , #Rusya , #Avrupa , #rusyayıgezelim , #gezilcekyerler Rusya sınırları içinde yüz civarında milliyete mensup topluluklar bulunan bir devlet. Kuzeyinde Kuzey Kutup Denizi; doğusunda Pasifik Okyanus; batısında Estonya, Litvanya, Beyaz Rusya, Letonya, Ukrayna, Moldavya, Baltık Denizi; güneyinde Kazakistan, Moğolistan, Çin, Gürcistan, Azerbeycan, Hazar Denizi, Kuzey Kore, Karadeniz yer alır. Toprak bakımından dünya ülkeleri arasında birinci, ... Devamını Oku »

Konya Turları

Konya Turları #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Konya Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük ili. Konya, büyük kısmı İç Anadolu bölgesinde, küçük bir kısmı Akdeniz bölgesinde olup; Orta Anadolu Yaylası üzerinde Ankara, Niğde, Aksaray, İçel, Antalya, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Karaman ile çevrilidir. 36°22’ ve 39°08’ kuzey paralelleri ile 31°14’ ve 34°05’ doğu meridyenleri arasında ... Devamını Oku »

Kıbrıs Turistlerin Gözdesi

Kıbrıs Turistlerin Gözdesi #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Kıbrıs, Türkiye’nin güneyinde bulunan, Akdeniz’in üçüncü büyük adası. Türkiye’ye olan uzaklığıAnamur Burnundan 65 km’dir. Adanın yüzölçümü 9.251 km2dir. Sicilya ve Sardunya’dan sonra Akdeniz’in üçüncü büyük adası olan Kıbrıs; Toroslar’ın çevrelediği Çukurova bölgesi ile Amanoslar’ın kuşattığı bugünkü Hatay bölgesi arasında bir ada olması dolayısıyla bu kara parçaları ... Devamını Oku »

Yunanistan Önemli Bir Ülkedir

Yunanistan Önemli Bir Ülkedir #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Yunanistan Cumhuriyeti Balkan Yarımadasının güneyinde, kuzeyden Arnavutluk, Makedonya ve Bulgaristan, Doğudan Türkiye, güneydoğudan Ege Denizi, güneyden Akdeniz ve batıdan Adriyatik Denizi ile çevrili ülke. Başkenti Atina olan ülkenin nüfusu 10.665.989 kişidir. Resmi dili Yunanca, dini Hıristiyanlık (İslamiyet, Batı Trakya) ve para birimi Euro’dur. Tarihçiler Yunanistan ... Devamını Oku »

Bayburt

Bayburt #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Doğu Karadeniz bölgesinin iç kesiminde yer alan ve Doğu Anadolu ile geçiş bölgesinde bulunan bir ilimiz. İlin kuzeyinde Trabzon ve Rize, doğusunda Erzurum, güneyinde Erzincan, batısında Gümüşhane yer alır. Trafik kod numarası 69’dur. Bayburt ismi, tarihi kaynaklarda değişik şekilde geçmektedir. Beşinci asır kayıtlarında “Bayberd” olarak Doğu Roma İmparatorluğu ... Devamını Oku »

Kuşadası’na Gidelim

Kuşadası’na Gidelim #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Kuşadası, Aydın iline bağlı bir ilçedir. İl merkezine 71 kilometre uzaklıkta, Ege Bölgesi’nin denizle buluştuğu kıyı şeridinde yer almaktadır. Kuzeyde Selçuk ve Pamucak, güneyde Milli Park’ın bulunduğu Dilek Yarımadası ile sınırlanan ilçe merkezi, İzmir, Efes, Meryemana, Milet, Didim, Pamukkale, Marmaris, Bodrum gibi önemli turistik merkezlerin odağında bulunmaktadır. ... Devamını Oku »

Gaziantep

Gaziantep #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Gaziantep , #Doğu , #Antep Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan il. 36°28’ ve 38°01’ doğu boylamları ile 36°38’ ve 37°32’ kuzey enlemleri arasında kalan il toprakları; doğuda Şanlıurfa, kuzeydoğuda Adıyaman, kuzeyde Kahramanmaraş, batıda Adana ve Hatay illeri, güneyde ise Suriye sınırı ile çevrilidir. Trafik numarası 27’dir. Kilim, sabun, bulama, baklava ve fıstığıyla meşhurdur. ... Devamını Oku »

Himalaya’yı Gezelim

Himalaya’yı Gezelim #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Himalaya Himalaya Dağları, dünyanın en büyük ve en yüksek sıradağlarıdır. Asya’nın orta güney kısmında, doğu batı doğrultusunda uzanır. Dünyanın en yüksek zirvesi Everest’i (8850 m.) içine alır. Everest Tepesi, Nepal ile Tibet(Çin) sınırında yer alır. Orta Asya’nın güneyinde, Keşmir, Pakistan, Hindistan hududunda bulunan İndus dönemecinden Burma’ya kadar bir kavis boyunca uzanan, Pakistan, ... Devamını Oku »

Bursa Cenneti

Bursa Cenneti #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Bursa , #Uludağ Osmanlı Devletinin bir ara başkentliğini yapan, evliyalar diyarı, tarihî abideler şehri, tabiî güzellikleri ve binlerce senedir bilinen şifalı kaplıcaları ile dünyaca isim yapan il. Marmara Bölgesinin güneyinde yer alan Bursa, Bilecik, Balıkesir, Kütahya, Kocaeli, İstanbul illeri ve Marmara Denizi ile çevrili, Marmara bölgesini, Ege Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesine ... Devamını Oku »

Barselona’yı Tanıyalım

Barselona’yı Tanıyalım #Zuppet , #Barselona , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #İspanya Barselona İspanya’nın Katalonya özerk bölgesinin başkentidir. Ayrıca Gaudi’nin başını çektiği bir akımla 1900’lerden kalma çok güzel ızgara planlı modern bölümü ilgi çekmektedir. Yaygın dil Katalanca’dır. Katalan Bölgesinin başkenti konumundaki Barselona, tarihi, sanatı,mimarisi, eğlencesi ile unutulmaz bir kent Barselona’nın geçmişinin İspanya’dan daha eski olması ilginçtir. 9.Yüzyılda Katalan bir asilzade aile ... Devamını Oku »

Kars Kültürel Bir Şehirdir

Kars Kültürel Bir Şehirdir #zuppet , #Kars , #Turizmmerkezi , #Turizm , #Turistlikyerler , #Karsşehir “‘Kars”‘, Türkiye’nin kuzeydoğu kesiminde yer alan aynı adlı ilin merkez ilçesidir. Ermenistan ülkesine komşu olan merkez ilçeye bağlı, yirmi iki mahalle ve yetmiş köy bulunmaktadır. Rakımı bakımından Türkiye’nin en yüksek il merkezi olan Kars, köyleri ile birlikte nüfusu yüz bini aşan şehirlerden birisidir (Şehir merkezi: ... Devamını Oku »

Uludağ

Uludağ #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Uludağ , #Turizm , #Turist Uludağ, Olimpos Dağı olarak da bilinir. Bursa ili sınırları içinde, 2543 m yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan dağ.Evliya Çelebi seyahatnamesinde bu dağdan CEBELİ RUHBAN diye söz eder. Ayrıca halk arasında KEŞİŞ dağı olarakta bilinir. Homeros Uludağ’a Olympos Misios veya Bithynik ... Devamını Oku »

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Kahramanmaraş Kahramanmaraş Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunan ve bir kısmı bu bölgelere ait olan Kahramanmaraş’ın toprakları 27°11’ ve 38°36’ kuzey enlemleri ile 36°15’ ve 37°42’ doğu boylamları arasında yer alır. Doğudan Malatya, Adıyaman, Gaziantep; güneyden Adana; batıdan Kayseri; kuzeyden ise Sivas illeri ile çevrilidir. Trafik numarası ... Devamını Oku »

Gümüşhane

Gümüşhane #Zuppet , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Türkiye Gümüşhane İli, ülkemizin Karadeniz Bölgesinin Doğu Karadeniz Bölümü sınırları içerisinde yer almaktadır. İl olarak varlığını Cumhuriyete borçlu olan kalkınmada 1. derecede öncelikli İllerin başında gelir. Doğusunda Bayburt, Batısında Giresun, Kuzeyinde Trabzon, Güneyinde Erzincan İlleri bulunmaktadır. Toplam alanı 6575 Km2 civarındadır. Gümüşhane İli merkez ilçe, Kelkit, Köse, Kürtün, Şiran ve Torul olmak üzere ... Devamını Oku »

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda #Tatil , #Ülkeler , #Tatilyerleri , #YeniZelanda , #zuppet Pasifik Okyanusunda, iki büyük ada ve birçok küçük adalar üzerinde kurulmuş, 34°25’-47°17’ güney enlemleri ve 166°27’-178°35’ doğu boylamları arasında yer alan bir güney yarım küre ülkesi. Okyanusya’da yer alan ülkenin başkenti Wellington, Resmi dili İngilizce ve Maori dilidir. Yönetim biçimi Anayasal Monarşi olan ülkenin para birimi Yeni Zelanda Doları, ... Devamını Oku »

Gürcistan

Gürcistan #Zuppet , #Tatilyerleri , #Turizm , #Tatil , #Turistler Karadeniz’in doğu kıyısında, Güney Kafkasya’da yer alır. Tam adı Gürcistan Cumuhuriyeti’dir. Eski Sovyet cumhuriyetlerinden biri olan Gürcüstan’ın kuzeyinde Rusya, güneyinde Azerbaycan, Ermenistan ve güneybatısında Türkiye yer alır. Ülkenin batı sınırını Karadeniz belirler. Kafkas Dağlarının güneyinde yer alan bir devlet.Kuzeyinde Rusya Federasyonu, güneyinde Ermenistan ve Türkiye, güneydoğu ve doğuda Âzerbaycan, batısında ... Devamını Oku »

Makedonya

Makedonya #Zuppet , #Tatilyerleri , #Turizm , #Tatil , #Turistler Makedonya Cumhuriyeti Balkan Yarımadasında yer alan bir devlet. Güneyinde Yunanistan, doğusunda Bulgaristan, batısında Arnavutluk, kuzeyinde ise Sırbistan-Karadağ’ın yer alır. Başkenti Üsküp olan ülkenin Yüzölçümü 25.713 km2, nüfusu 4.760.000, resmi dili Makedonca ve para birimi Makedonya Dinarı’dır. Makedonya, fiziki olarak, tektonik yer değiştirmelerin gençleştirdiği çok yaşlı yükseltilerle kaplı dağlık bir araziye ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.