Kayak Turları

Kayak Nasıl Yapılır? Yeni Başlayanlar İçin Kayak Rehberi

Kayak merkezleri bakımından zengin ülkelerden biriyiz. Uludağ, Palandöken, Kartepe, Ilgaz, Erciyes, Elmadağ… Kayak sevenleri her kış misafir ediyorlar. Bacakları, kalçaları, karın kaslarını geliştiren kayak denge, hız, kondisyon ile birlikte spordur. Disiplin oldukça önemli olan kayağa başlamadan bir eğitmenden duruş, dönüş, kayma, düşme gibi tüm ayrıntılar öğretilir ve uygulamalarla birlikte tecrübe dönüşür. Kayak Yapmak Riskli mi? Kayak dışarıdan riskli, cesaret ve öz güven ... Devamını Oku »

Brighton’da Gezilecek Yerler

BRİGHTON Sahil kentlerinden bir tanesi olan Brighton her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen tatil yerlerinden biridir. Brighton çok sayıda dil okuluna da ev sahipliği yapmakta ve bu sayede dünyanın birçok yerinden öğrencileri ağırlamaktadır. Özellikle yaz aylarında şehrin sokakları, parkları ve plajları bu öğrencilerle şenlenir. Royal Pavilion Royal Pavilion çok sayıda turistin ziyaret ettiği bir yerdir. Brighton’ın ... Devamını Oku »

Avşa Adası’nda Muhteşem Yaz Tatili

AVŞA ADASI Avşa’ya ulaşım, İstanbul’dan gemi ile 5 saatte, feribot ile 3 saatte sağlanıyor. Adamızın dört bir yanı sadece denizlerle çevrili değildir. Adamıza değer katan etrafının denizle çevrili olduğu kadar eşsiz güzellikte ki koy ve plajlarla da çevrili olmasıdır. Türkiye’deki tüm adalarla arasındaki farkını ortaya koyar. Çünkü Türkiye’nin hiç bir yerinde çok fazla kumsal ve sahile sahip olan ada bulunmamaktadır. ... Devamını Oku »

Alaska’ya Gidelim

Alaska'yı Gezelim

Alaska’ya Gidelim Alaska’ya Gidelim,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Alaska’daki pek çok farklı yerde, Alaska’yı büyük bir oyun alanı gibi hisettik: Yetişkinler kendi yaşantılarına net bir biçimde zaman ayırıyor; örneğin kafesini öğleden sonra saat 5’te kesinlikle kapatıyor. Ardından yukarda bahsettiğim ve bahsetmediğim pek çok aktiviteye zaman ayırarak, bu büyük ... Devamını Oku »

Uludağ Hakkında Bilmedikleriniz

Uludağ Hakkında Bilmedikleriniz Uludağ Hakkında Bilmedikleriniz,ülkeler ve gezilecek yerler hakkında bilgilenmek ve bilgi sahibi olmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Uludağ’ı Gezelim,Uludağ, Olimpos Dağı olarak da bilinir.Uludağ Bursa ili sınırları içinde, 2543 m yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan dağ.Evliya Çelebi seyahatnamesinde bu dağdan ... Devamını Oku »

Kartalkaya Hakkında Önemli Bilgiler

kartalkaya

Kartalkaya Hakkında Önemli Bilgiler #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Kartalkaya: Kartalkaya, Bolu ilinin doğu tarafında Köroğlu Dağları`nda bir kayak ve rekreasyon merkezidir. Türkiye`nin sayılı kayak merkezlerindendir. Bir kaç tane otel ve kayak pistleri bulunur. Kayak, kızak ve snowboard kiralama hizmeti de vardır. Ulaşım kışın oldukça zorludur. Oteller tatil ve eğlence amacı için oldukça yeterli sayılır. Manzara dev çam ... Devamını Oku »

Antartika

Antartika #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya 1820 ile 1830 yılları arasında Antarktika’nın araştırılması için daha çok çalışma yapıldı. Fabian von Bellngshausen adlı bir Rus araştırmacı kıtayı dolaşmış ve 1821 yılında bir çok ada keşfetmiştir. 1823’te İngiliz gemicisi James Weddell kendi adı ile anılan denizi buldu. Fransız araştırmacı Dumont d’Urville 1840’da Adelie Sahili’nin haritasını çizdi. ABD deniz yüzbaşısı Charles ... Devamını Oku »

Antalya’nın Doğduğu Yer

Antalya’nın Doğduğu Yer Kaleiçi

Antalya’nın Doğduğu Yer #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya , #Antalya Değerini ve önemini bir an olsun kaybetmeyen Kaleiçi, her döneme ayak uydurmayı başardığı gibi bu döneme de uyum sağladı demek doğru olur. Tutkunları, aşıkları, vazgeçmeyenleri vardır Kaleiçi’nin. Antalya’ya giden her öğrencinin ilk keşfidir, ilk hayranlık uyandıran yeridir Antalya Kaleiçi… Kaleiçi’nin sevenleri, sadece Türkler değil, İngilizler, Almanlar, Fransızlar, Ruslar ... Devamını Oku »

Monaco Gezi Bölgesi

Monaco Gezi Bölgesi #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Turist , #Turizm , #Monoko Monaco’dayız. Buranın iki farklı yüzü var. Küçücük bir yere sıkışmış bir hayat yaşayan çok sıkılmış zenginler ve zenginliği görmeye gelen turistler. Zengin derken aynı apartmanda oturan 10 dairenin sahiplerinin tamamının dolar milyarderi olduğu bir dünyadan bahsediyorum. Komşunun dünyanın en büyük sanayicisi veya fon yöneticisi olduğu sabah ... Devamını Oku »

Himalaya’yı Gezelim

Himalaya’yı Gezelim #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Himalaya Himalaya Dağları, dünyanın en büyük ve en yüksek sıradağlarıdır. Asya’nın orta güney kısmında, doğu batı doğrultusunda uzanır. Dünyanın en yüksek zirvesi Everest’i (8850 m.) içine alır. Everest Tepesi, Nepal ile Tibet(Çin) sınırında yer alır. Orta Asya’nın güneyinde, Keşmir, Pakistan, Hindistan hududunda bulunan İndus dönemecinden Burma’ya kadar bir kavis boyunca uzanan, Pakistan, ... Devamını Oku »

Bursa Cenneti

Bursa Cenneti #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Bursa , #Uludağ Osmanlı Devletinin bir ara başkentliğini yapan, evliyalar diyarı, tarihî abideler şehri, tabiî güzellikleri ve binlerce senedir bilinen şifalı kaplıcaları ile dünyaca isim yapan il. Marmara Bölgesinin güneyinde yer alan Bursa, Bilecik, Balıkesir, Kütahya, Kocaeli, İstanbul illeri ve Marmara Denizi ile çevrili, Marmara bölgesini, Ege Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesine ... Devamını Oku »

Uludağ

Uludağ #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Uludağ , #Turizm , #Turist Uludağ, Olimpos Dağı olarak da bilinir. Bursa ili sınırları içinde, 2543 m yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan dağ.Evliya Çelebi seyahatnamesinde bu dağdan CEBELİ RUHBAN diye söz eder. Ayrıca halk arasında KEŞİŞ dağı olarakta bilinir. Homeros Uludağ’a Olympos Misios veya Bithynik ... Devamını Oku »

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda #Tatil , #Ülkeler , #Tatilyerleri , #YeniZelanda , #zuppet Pasifik Okyanusunda, iki büyük ada ve birçok küçük adalar üzerinde kurulmuş, 34°25’-47°17’ güney enlemleri ve 166°27’-178°35’ doğu boylamları arasında yer alan bir güney yarım küre ülkesi. Okyanusya’da yer alan ülkenin başkenti Wellington, Resmi dili İngilizce ve Maori dilidir. Yönetim biçimi Anayasal Monarşi olan ülkenin para birimi Yeni Zelanda Doları, ... Devamını Oku »

Himalaya

Himalaya #Himalaya , #Tatilyerleri , #TatilBölgeleri , #Tatilhaberleri Himalaya Dağları, dünyanın en büyük ve en yüksek sıradağlarıdır. Asya’nın orta güney kısmında, doğu batı doğrultusunda uzanır. Dünyanın en yüksek zirvesi Everest’i (8850 m.) içine alır. Everest Tepesi, Nepal ile Tibet(Çin) sınırında yer alır. Orta Asya’nın güneyinde, Keşmir, Pakistan, Hindistan hududunda bulunan İndus dönemecinden Burma’ya kadar bir kavis boyunca uzanan, Pakistan, Hindistan, ... Devamını Oku »

LEFKOŞA

LEFKOŞA #Lefkoşa , #zuppet , #Kıbrıs , #Güney Kıbrıs Adası’nda kent, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkentidir. Adanın kuzeydoğusunda, Trodos Dağları ile Beşparmak Dağları arasındaki Mesarya Ovası’nın ortasında, Kanlıdere (Pedias) Irmağı’nın çizdiği kıvrımın içindedir. Lefkoşe, bu derenin yığdığı alüvyonlar nedeniyle verimli topraklar üzerinde yer almasına karşın, adının en sıcak ve kurak kesimidir. Az yağış aldığı için bitki örtüsü açısından yoksuldur. Kentte ... Devamını Oku »

Kartalkaya kayak cenneti

Kartalkaya kayak cenneti Kışın tatilyapmaya fırsatı olan vatandaşlar için Bolu’da harika bir tatil mekanı olan kartalkaya yurt içi veya yurt dışından gelenler için bir kayak dünyasıdır. Kartalkaya, Bolu şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunan bir kayak cennetidir. Kartalkaya’da iki tane otel, otellerin içinde yüzme havuzu, restoran, bar, 2 tane teleseyij ve 6 adet teleksi ile bir kayak merkezinden bekleyebileceğiniz herşey ... Devamını Oku »

Cennetten Bir Köşe Yapmışlar, Adını Adrasan Koymuşlar

Cennetten Bir Köşe Yapmışlar, Adını Adrasan Koymuşlar

Tabiat Ana’nın hiçbir masraftan kaçınmayıp insanlara karşılıksız sunduğu bir yer Adrasan. “Cennet’i hayal edin!” deseler emin olun bundan fazlası olamazdı, hatta bu kadarı bile aklınıza gelmezdi. İşte öyle bir yer Adrasan!     Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Adrasan; arkasına Bey Dağları’nın yeşilliğini almış, önüne de Akdeniz’in engin mavisini sermiş. İsterseniz geniş, uzun ve tertemiz plajında güneşlenin, isterseniz masmavi sularda denizin ... Devamını Oku »

Muğla Kelebek Vadisi Tatil Yeri

Muğla Kelebek Vadisi Tatil Yeri

Kelebek Vadisi denilen sırlar dünyasına benzetilen yer, Muğla ilindedir ve Fethiye ilçesinden kısaca ulaşabilmeniz mümkündür.   Motorla ulaşılabilen kısa ve kolayca gidilen Vadi tabiri caizse bir cennet bahçesidir. Kelebek Vadisi’nin sahip olduğu mükemmel ve ender türler nedeniyle dünyaca ünlü olan mirası olarak korunması önerilmiş, 100 tane dağdan biri ve en güzeli olan Babadağ olarak bilinen Dağ’ın eteklerinde bulunan Kelebek Vadisi, ... Devamını Oku »

Tatilde Nereye Gidelim

Tatilde Nereye Gidelim

Selİmİye (MARMARİS): Marmaris’e 45 dakika mesafede olan, küçücük bir köy olarak bilinen bir köydür Selimiye. Son zamanlarında çok popüler olmaya da başladı ve herkesin dilinde bir Selimiye. Çok güzel ve çok sakin bir köyde yer alan Selimiye’de dalga neredeyse hiç yoktur ve çok saf , temiz bir suyu vardır. Bu yüzden teknelerimizin en çok sevdiği duraklardandır.   Hele Muhammed’in Yeri ... Devamını Oku »

Ülkemizin En Güzel Plajları

Ülkemizin En Güzel Plajları

Eğer bu yaz tatilinizde deniz kenarında bir bölgede olmak için planlar yapıyorsanız üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde işiniz hiç de zor değil. Her yer sizin planınız için uygun. Önceki yıllarda aklınıza gelmeyen Karadeniz Bölgesi de artık yaz ve deniz turizminde oldukça popüler. Tatil yerinize karar verirken en zor olan şeylerden biri gideceğiniz yerin plajının ve denizinin nasıl olacağı? Keyifli bir tatil ... Devamını Oku »

Çocuğunuz İle Tatil Yapmanız İçin Küçük Butik Oteller

Çocuğunuz İle Tatil Yapmanız İçin Küçük Butik Oteller

Evliliğinizin ilk yıllarında sevdiceğinizle baş başayken her şey çok güzeldi. Bir yere giderken, hafta sonları ya da tatile çıkarken aylar öncesinden planlar yapmaya, seyahat listeleri hazırlamaya ya da bavul hazırlamaya başlamaya gerek yoktu. Ancak işler bir anda değişti ve en özel ve güzel şey oldu, hayatınızın en unutulmaz anını yaşadınız: Küçük ve muhteşem üyeniz ailenize katıldı. Dünyanın en güzel ve ... Devamını Oku »

Alanyada Tatil Yapmanız İçin 2 Otel Önerimiz

Alanyada Tatil Yapmanız İçin 2 Otel Önerimiz

Yaz tatilinin gözde merkezlerinden Antalya’nın en popüler ilçelerinden Alanya; güneşin içinizi ısıttığı, çam kokularının sizi sarmaladığı ve mavinin her tonunun gözler önüne serildiği bir cennet köşesi. Plajları deseniz sapsarı ve tertemiz kumları ile plaj keyfinizi doruklara çıkartıyor ve artık tatilden beklentilerinizi bir üst seviyeye taşıyorsunuz.     Sırtını Torosların çam ağaçlarına yaslamış, önüne de muhteşem Akdeniz manzarasını almış Alanya; huzur ve ... Devamını Oku »

Alaçat Kırevi Nasıldır

Alaçat Kırevi Nasıldır

ALAÇAT KIREVİ NASILDIR Mevsim olarak en güzel seçilen mevsim olan yaz ve kış aylarında eğlenceli ve neşesiyle misafirlerini karşılamak için sabırsızla bekleyen Alaçat Kırevi , total 8 Şirin ve daha değişik ve daha çok farklı dizaynlara sahip olmaktadırlar. Otel’de denilebilir fakat daha güzellikleri olan Kırevi’nin odalarında sizler için hazırlanmış olan sımsıcak Bir Jeoloji hazırlamışlardır . Odalardan onun güzelliğini görmek ve ... Devamını Oku »

Çeşme’de Tatil Nasıldır

Çeşme'de Tatil Nasıldır

Çeşme’de Tatil Nasıldır ? Son yıllarımızın en popüler mekanlarından bir başka olarak tanınan mekanı Çeşme’de neler var; Alaçatı ve Ilıca gibi mekanlarında turistik noktalarıyla rağbet görüyor. Eskiden çok güzel olan fakat terkedilmiş olan bir Rum köyü olan Alaçatı’da günümüzde butik ve şahane oteller var. Alaçatı’da bulunmakta olan baya bir çok tarihi binalar onarılmış ya restorant olmuş ya da cafe butik ... Devamını Oku »

Göcek Tatil Yerleri

Göcek Tatil Yerleri

Göcek Fethiye’nin küçük ama bir o kadarda güzide beldelerinden sadece bir tanesidir.Göcek adını tam olarak nereden aldığını bilinmemekle beraber 1900’lü yılların en başlarında adı Köycek İskelesi olarak bilinmektedir. Özellikle uluslararası sulardan gelen uzun yol gezginleri için kapalı körfezi ile sakin ve güvenli bir limandır.  Temiz Akdeniz suları , yemyeşil çam ormanları ve plajları ile saklı bir cennet kabul edilen Koyları ... Devamını Oku »

Bodrum’un Şıklığı Ne Derecededir

Bodrum’un Şıklığı Nedir

Türkiye’nin gezilecek en popüler ve en şık tatil adresi olan ve mükemmel bir yer olan Bodrum, özellikle eğlenceye önem veren ve Ege’den vazgeçemeyenler için çok iyi bir mekan.   Bodrum’un en büyük dezavantajı otellerin çoğu yokuşlu bir alanda yapılmasıdır . Veya çok küçük binalardan oluşan tatil köyü formatında olması, bu nedenle deniz ve havuza gitmek sorun olabilmekte. Özellikle çocuklarınız varsa kalacağınız ... Devamını Oku »

Tatil Yeri Didim’de Mekanlar

Tatil Yeri Didim’de Mekanlar

DİDİM, Aydın şehrinin en güzel ve en özel ilçelerinden cennet kokulu Didim, şehrin merkezine 123 km uzaklıkta olan  bir tatil yeridir. Ege’nin cennet mekanlarından biri olan Didim’de gezilecek mekan ve gezilecek  çok yer var. Bunları sizler için aşağıdaki yazımızda toparlayarak yazdık. Didim’de önceden yaşanmış olan çok tarihi kalıntılar yer aldığı için, hepsini , her yerini ve tarihi mekanları gezmek için ... Devamını Oku »

Bodrum’un Şıklığı

Bodrum'un Şıklığı

Türkiye’nin gezilecek en popüler ve en şık tatil adresi olan ve mükemmel bir yer olan Bodrum, özellikle eğlenceye önem veren ve Ege’den vazgeçemeyenler için çok iyi bir mekan.   Bodrum’un en büyük dezavantajı otellerin çoğu yokuşlu bir alanda yapılmasıdır . Veya çok küçük binalardan oluşan tatil köyü formatında olması, bu nedenle deniz ve havuza gitmek sorun olabilmekte. Özellikle çocuklarınız varsa kalacağınız ... Devamını Oku »

Kuşadasının Muhteşem Yerleri

Kuşadasının Muhteşem Yerleri

Aydın’a bağlı tatil bölgelerinden olan Kuşadası, Türkiye’nin en gelişmiş ve önemli turizm merkezlerinden biri haline gelmiş eşsiz bir yerdir. Sahip olduğu tarihi ve içinde barındırdığı doğal güzellikler Kuşadası’nı görmeye değer bir yer haline getiriyor. Bu eşsiz tatil bölgesinde mutlaka gezmeniz ve görmenizi önerdiğimiz yerlerin başında Kuşadası Milli parkı geliyor. Merkeze 28 km uzaklıkta bulunan milli park harika bir doğaya sahip. ... Devamını Oku »

Didimde Tatil Yapmanın Keyfi Harikadır

Didimde Tatil Yapmanın Keyfi Harikadır

Aydın’a bağlı ilçelerin en güzellerinden biri olan Didim, şehrin merkezine ortalama 123 km uzaklıkta bulunmaktadır ve bu bölgenin en güzel tatil yerlerinden bir tatil beldesidir. Ege’nin cennet köşelerinden sadece bir tanesi olan Didim’de gezilecek çok fazla yer vardır. Bunları sizin için aşağıdaki yazıda toplayarak bilgilendirdik. Didim’de çok tarihi kalıntılar yer aldığı için, hepsini gezmek için uzun bir zaman ayırmak gerekiyor. Miletos’un ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.