Macera Turları

Kayak Nasıl Yapılır? Yeni Başlayanlar İçin Kayak Rehberi

Kayak merkezleri bakımından zengin ülkelerden biriyiz. Uludağ, Palandöken, Kartepe, Ilgaz, Erciyes, Elmadağ… Kayak sevenleri her kış misafir ediyorlar. Bacakları, kalçaları, karın kaslarını geliştiren kayak denge, hız, kondisyon ile birlikte spordur. Disiplin oldukça önemli olan kayağa başlamadan bir eğitmenden duruş, dönüş, kayma, düşme gibi tüm ayrıntılar öğretilir ve uygulamalarla birlikte tecrübe dönüşür. Kayak Yapmak Riskli mi? Kayak dışarıdan riskli, cesaret ve öz güven ... Devamını Oku »

Avustralya Ve Güzel Görüntüsü

Avustralya Ve Güzel Görüntüsü #Zuppet , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Türkiye Pasifik Okyanusu arasında uzanır. Tüm bir kıtayı kaplayan tek ülkedir. Komşuları Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda’dır. En küçük kıtanın büyük bir bölümü üzerinde kurulan bir devlet. Asya’nın güneydoğusuna doğru, Güney Yarımküresinde uzanır ve dünya milletleri arasında arazi bakımından altıncı sırada ... Devamını Oku »

İrlanda Hakkında Bir Çok Önemli Bilgi

İrlanda Hakkında Önemli Bilgiler

İrlanda Hakkında Bir Çok Önemli Bilgi İrlanda Hakkında Bir Çok Önemli Bilgi,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya rlanda Avrupa Birliğine üye olduktan sonra gösterdiği büyüme performansı nedeniyle Kelt Kaplanı sıfatına layık görülmüştü. Ülke’nin resmi dili Galce yani irlandaca ve İngilizce olarak görünsede insanların büyük büyük bir çoğunluğu ingilizce konuşmakta, ... Devamını Oku »

İskandinavya Hakkında Gerekli Bilgiler

İskandinavya Hakkında Önemli Bilgiler

İskandinavya Hakkında Önemli Bilgiler İskandinavya Hakkında Gerekli Bilgiler, İskandinavya ve ülkeler hakkında detaylı bilgi için veb sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya İskandinavya Kuzey Avrupa’da Baltık, Norveç, Atlas Okyanusu ve Barents Denizleriyle çevrili; İsveç, Norveç, Danimarka ve Finlandiya’yı içine alan yarımadanın bütününe verilen ad. İskandinavya, Kuzey Avrupa’daki ülkelerin oluşturduğu bir coğrafyadır. Danimarka, İsveç, Norveç, İzlanda ve ... Devamını Oku »

Uludağ Hakkında Bilmedikleriniz

Uludağ Hakkında Bilmedikleriniz Uludağ Hakkında Bilmedikleriniz,ülkeler ve gezilecek yerler hakkında bilgilenmek ve bilgi sahibi olmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Uludağ’ı Gezelim,Uludağ, Olimpos Dağı olarak da bilinir.Uludağ Bursa ili sınırları içinde, 2543 m yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan dağ.Evliya Çelebi seyahatnamesinde bu dağdan ... Devamını Oku »

Alp Dağları Hakkında Bilmedikleriniz

Alp Dağları Hakkında Bilmedikleriniz Alp Dağları Hakkında Bilmedikleriniz,ülkeler ve gezilecek yerler hakkında bilgilenmek ve bilgi sahibi olmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Alp Dağları’nı Gezelim ,Alpler, Akdeniz’den Viyana’ya kadar, Fransa, İsviçre, İtalya, Almanya, Avusturya ve Yugoslavya’ya kol atan, 1 000 kilometreyi aşkın büyük bir yay biçimindedir.Alp Dağlarının En yüksek noktası ... Devamını Oku »

Paraguay Hakkında Önemli Bilgiler

Paraguay Hakkında Önemli Bilgiler Paraguay Önemli Bilgiler,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Paraguay Cumhuriyeti, Güney Amerika’da bir alan ülkelerden biridir. Nüfusu yaklaşık 6,4 milyon kişi olan ülkenin başkenti Asunción kentidir. Ülke 1811 yılında bağımsızlığına kavuşmuştur. Güney Amerika kıtasının ortasında bulunan ve kuzeybatıda Bolivya, kuzeydoğuda Brezilya, güneyde ve batıda Arjantin ... Devamını Oku »

Fas’ı Gezelim

Fas’ı Gezelim #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Fas’ı Gezelim.Fas ayrıca güneyindeki Batı Sahra üzerinde hak iddia etmekte ve burayı 1975’ten bu yana yönetmektedir. 1975 yılında ‘Yeşil Yürüyüş’ adını verdikleri bir yürüyüş hareketi ile ellerinde sadece Kur’an’larla, silahsız olarak çöle girmişler ve bu hareketleri sonucu hiç bir direnişle karşılaşmadan çölün hakimiyetini kazanmışlardır.Fas’ı Gezelim, Ülke isminin kendi dilindeki anlamı “El-Magrip” ... Devamını Oku »

Madrid’i Gezelim

Madrid’i Gezelim #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Madrid’i Gezelim,Madrid, İspanya’nın başkenti ve Madrid ilinin yönetim merkezidir. İber Yarımadası’nın orta kesiminde yer alır. Madrid’i Gezelim,Zengin tarihi mirasının yanısıra canlı bir kültür ve sanat merkezi olarak da önem taşır. Gelişmesi ve ülke ekonomisinde ağırlıklı bir rol kazanması yakın tarihe rastlar. Madrid’i Gezelim,Metropolitan alanın yüzölçümü 1020 km² olup nüfusu 3 milyonu ... Devamını Oku »

Sivas Turları

Sivas Turları #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Gaziantep , #Doğu , #Sivas Türk Kurtuluş Savaşının temellerinin atıldığı, Selçuklu devrinin dev eserleriyle süslü, yüzölçümü bakımından Konya’dan sonra ikinci sırada yer alan bir ilimiz. Sivas ili topraklarının büyük kısmı İç Anadolu Bölgesi’nin yukarı Kızılırmak bölümünde diğer kısımları ise Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu bölgesinde olup, 35° 50’ ve 38° 14’ doğu ... Devamını Oku »

Antalya’nın Doğduğu Yer

Antalya’nın Doğduğu Yer Kaleiçi

Antalya’nın Doğduğu Yer #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya , #Antalya Değerini ve önemini bir an olsun kaybetmeyen Kaleiçi, her döneme ayak uydurmayı başardığı gibi bu döneme de uyum sağladı demek doğru olur. Tutkunları, aşıkları, vazgeçmeyenleri vardır Kaleiçi’nin. Antalya’ya giden her öğrencinin ilk keşfidir, ilk hayranlık uyandıran yeridir Antalya Kaleiçi… Kaleiçi’nin sevenleri, sadece Türkler değil, İngilizler, Almanlar, Fransızlar, Ruslar ... Devamını Oku »

Bitez

Ağaçlı Köy Bitez

Bitez #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Bitez Bitez, Bodrum’dan kara yolu ile 8 km, deniz ile 2,5 deniz mili uzaklığındadır. Aracınız yoksa telaşa kapılmayın, Bodrum merkezden sıklıkla yapılan minibüs servisleri ile 15 dakika içinde Bitez’desiniz. Ben yürümek istiyorum derseniz 1 saatte araç sesinden uzak bir yol güzergahı da mevcut. Bitez güzel olduğu kadar temiz de. Bodrum’a iki koy uzaklıkta ... Devamını Oku »

RUSYA VE TÜM GÜZELLİKLERİ

RUSYA VE TÜM GÜZELLİKLERİ #Zuppet , #Rusya , #Avrupa , #rusyayıgezelim , #gezilcekyerler Rusya sınırları içinde yüz civarında milliyete mensup topluluklar bulunan bir devlet. Kuzeyinde Kuzey Kutup Denizi; doğusunda Pasifik Okyanus; batısında Estonya, Litvanya, Beyaz Rusya, Letonya, Ukrayna, Moldavya, Baltık Denizi; güneyinde Kazakistan, Moğolistan, Çin, Gürcistan, Azerbeycan, Hazar Denizi, Kuzey Kore, Karadeniz yer alır. Toprak bakımından dünya ülkeleri arasında birinci, ... Devamını Oku »

İzmir

İzmir #Turizm , #zuppet , #Konu , #İzmir , #İzmirhakkında Tarihi ve tabii güzellikleri ile de Türkiye’nin en güzel llerinden biridir.. 37° 45′ ve 39° 15′ kuzey enlemleri ile 26° 15′ ve 28° 20′ doğu boylamları arasında yer alır. Balıkesir, Manisa, Aydın ve Ege Denizi ile çevrilidir. İzmir, renkli bir tabiata, zengin bir tarihi mirasa ve bol ürün veren topraklara ... Devamını Oku »

Şili

Şili #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Amerika , #Şili Şili Amerika kıtasının güneybatı kıyısında yer alan bağımsız bir devlet. Batıda ve güneyde Pasifik Okyanusu, doğuda Arjantin, kuzeydoğuda Bolivya ve kuzeyde Peru ile komşu olan Şili, 18° ve 56° güney enlemleriyle 67° ve 75° batı boylamları arasında yer alır. Pasifik kıyısı boyunca 4200 km uzanan Şili, batıda Okyanus ve doğuda ... Devamını Oku »

Trabzon’u Gezelim

Trabzon’u Gezelim #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Trabzon, Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz bölümünde yer alan merkezii bir şehirdir.Trabzon Karadeniz bölgesinin doğusunda yer alan il. İl toprakları 40° 33’ ve 41° 07’ kuzey enlemleriyle 37° 07’ ve 40° 30’ doğu boylamları arasında yer alır. Batıdan Giresun, güneyden Gümüşhane ve Bayburt, doğudan Rize illeri, kuzeyden ise ... Devamını Oku »

Kıbrıs Turistlerin Gözdesi

Kıbrıs Turistlerin Gözdesi #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Kıbrıs, Türkiye’nin güneyinde bulunan, Akdeniz’in üçüncü büyük adası. Türkiye’ye olan uzaklığıAnamur Burnundan 65 km’dir. Adanın yüzölçümü 9.251 km2dir. Sicilya ve Sardunya’dan sonra Akdeniz’in üçüncü büyük adası olan Kıbrıs; Toroslar’ın çevrelediği Çukurova bölgesi ile Amanoslar’ın kuşattığı bugünkü Hatay bölgesi arasında bir ada olması dolayısıyla bu kara parçaları ... Devamını Oku »

Bayburt

Bayburt #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Doğu Karadeniz bölgesinin iç kesiminde yer alan ve Doğu Anadolu ile geçiş bölgesinde bulunan bir ilimiz. İlin kuzeyinde Trabzon ve Rize, doğusunda Erzurum, güneyinde Erzincan, batısında Gümüşhane yer alır. Trafik kod numarası 69’dur. Bayburt ismi, tarihi kaynaklarda değişik şekilde geçmektedir. Beşinci asır kayıtlarında “Bayberd” olarak Doğu Roma İmparatorluğu ... Devamını Oku »

Alanya’yı Dolaşalım

Alanya’yı Dolaşalım #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Alanya Kuzeyinde Toros Dağları Güneyinde Akdeniz’in bulunduğu küçük bir yarımada üzerinde kurulmuştur. Antik çağda Pamfilya ve Klikya arasındaki çizgide yer aldığı için pazen Pamfilya bazen de Klikya olarak anılmıştır. Alanya’nın ilk iskanı ile ilgili kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Prof Dr Kılınç KÖKTEN ‘in 1957 yılında Kent merkezine ... Devamını Oku »

Kuşadası’na Gidelim

Kuşadası’na Gidelim #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Kuşadası, Aydın iline bağlı bir ilçedir. İl merkezine 71 kilometre uzaklıkta, Ege Bölgesi’nin denizle buluştuğu kıyı şeridinde yer almaktadır. Kuzeyde Selçuk ve Pamucak, güneyde Milli Park’ın bulunduğu Dilek Yarımadası ile sınırlanan ilçe merkezi, İzmir, Efes, Meryemana, Milet, Didim, Pamukkale, Marmaris, Bodrum gibi önemli turistik merkezlerin odağında bulunmaktadır. ... Devamını Oku »

Gaziantep

Gaziantep #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Gaziantep , #Doğu , #Antep Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan il. 36°28’ ve 38°01’ doğu boylamları ile 36°38’ ve 37°32’ kuzey enlemleri arasında kalan il toprakları; doğuda Şanlıurfa, kuzeydoğuda Adıyaman, kuzeyde Kahramanmaraş, batıda Adana ve Hatay illeri, güneyde ise Suriye sınırı ile çevrilidir. Trafik numarası 27’dir. Kilim, sabun, bulama, baklava ve fıstığıyla meşhurdur. ... Devamını Oku »

Dolanma

Dolanma #Dolanma ,#Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri Tunç Davut’un hem senaryosunu yazdığı, hem de yönetmenliğini üstlendiği ilk uzun metraj filmi “Dolanma”; 14-22 Ağustos 2015 tarihlerinde düzenlenen 21. Sarajevo Film Festivali’nin ana yarışma bölümünde, büyük ödül “Sarajevo’nun Kalbi” için yarışacak. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle geçtiğimiz yıl Bolu-Aladağlar bölgesinde çekilen “Dolanma”nın dünya prömiyeri; festival kapsamında 16 Ağustos 2015, Pazar günü, ... Devamını Oku »

Mersin Güneşi İle Ünlü

Mersin Güneşi İle Ünlü #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Mersin , #Akdeniz Akdeniz Bölgesi Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinden biridir. Anadolu’nun güneyinde Akdeniz kıyısı boyunca uzanır; genişliği 120-180 km arasında değişir. Batı ve k.batısında Ege Böl., kuzeyinde İç Anadolu Böl. , doğusunda G.Doğu Anadolu Böl. Güneyinde ise Akdeniz bulunur. G.doğudan Suriye ile komşudur. Yüzölçümü 110000 km2 dolayındadır; Türkiye toplam alanının ... Devamını Oku »

Monaco Gezi Bölgesi

Monaco Gezi Bölgesi #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Turist , #Turizm , #Monoko Monaco’dayız. Buranın iki farklı yüzü var. Küçücük bir yere sıkışmış bir hayat yaşayan çok sıkılmış zenginler ve zenginliği görmeye gelen turistler. Zengin derken aynı apartmanda oturan 10 dairenin sahiplerinin tamamının dolar milyarderi olduğu bir dünyadan bahsediyorum. Komşunun dünyanın en büyük sanayicisi veya fon yöneticisi olduğu sabah ... Devamını Oku »

Himalaya’yı Gezelim

Himalaya’yı Gezelim #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Himalaya Himalaya Dağları, dünyanın en büyük ve en yüksek sıradağlarıdır. Asya’nın orta güney kısmında, doğu batı doğrultusunda uzanır. Dünyanın en yüksek zirvesi Everest’i (8850 m.) içine alır. Everest Tepesi, Nepal ile Tibet(Çin) sınırında yer alır. Orta Asya’nın güneyinde, Keşmir, Pakistan, Hindistan hududunda bulunan İndus dönemecinden Burma’ya kadar bir kavis boyunca uzanan, Pakistan, ... Devamını Oku »

Barselona’yı Tanıyalım

Barselona’yı Tanıyalım #Zuppet , #Barselona , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #İspanya Barselona İspanya’nın Katalonya özerk bölgesinin başkentidir. Ayrıca Gaudi’nin başını çektiği bir akımla 1900’lerden kalma çok güzel ızgara planlı modern bölümü ilgi çekmektedir. Yaygın dil Katalanca’dır. Katalan Bölgesinin başkenti konumundaki Barselona, tarihi, sanatı,mimarisi, eğlencesi ile unutulmaz bir kent Barselona’nın geçmişinin İspanya’dan daha eski olması ilginçtir. 9.Yüzyılda Katalan bir asilzade aile ... Devamını Oku »

Madrid’i Görelim

Madrid’i Görelim #Zuppet , #Madrid , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #İspanya Madrid, İspanya’nın merkezi ve Madrid ilinin yönetim merkezidir. İber Yarımadası’nın orta kesiminde yer alır. Geniş Kranolojisi mirasının yanısıra canlı bir kültür ve sanat merkezi olarak da önem taşır. Gelişmesi ve ülke ekonomisinde ağırlıklı bir rol kazanması yakın tarihe rastlar. Metropolitan alanın yüzölçümü 1020 km² olup nüfusu 3 milyonu aşkındır. ... Devamını Oku »

Kars Kültürel Bir Şehirdir

Kars Kültürel Bir Şehirdir #zuppet , #Kars , #Turizmmerkezi , #Turizm , #Turistlikyerler , #Karsşehir “‘Kars”‘, Türkiye’nin kuzeydoğu kesiminde yer alan aynı adlı ilin merkez ilçesidir. Ermenistan ülkesine komşu olan merkez ilçeye bağlı, yirmi iki mahalle ve yetmiş köy bulunmaktadır. Rakımı bakımından Türkiye’nin en yüksek il merkezi olan Kars, köyleri ile birlikte nüfusu yüz bini aşan şehirlerden birisidir (Şehir merkezi: ... Devamını Oku »

Uludağ

Uludağ #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Uludağ , #Turizm , #Turist Uludağ, Olimpos Dağı olarak da bilinir. Bursa ili sınırları içinde, 2543 m yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan dağ.Evliya Çelebi seyahatnamesinde bu dağdan CEBELİ RUHBAN diye söz eder. Ayrıca halk arasında KEŞİŞ dağı olarakta bilinir. Homeros Uludağ’a Olympos Misios veya Bithynik ... Devamını Oku »

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Kahramanmaraş Kahramanmaraş Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunan ve bir kısmı bu bölgelere ait olan Kahramanmaraş’ın toprakları 27°11’ ve 38°36’ kuzey enlemleri ile 36°15’ ve 37°42’ doğu boylamları arasında yer alır. Doğudan Malatya, Adıyaman, Gaziantep; güneyden Adana; batıdan Kayseri; kuzeyden ise Sivas illeri ile çevrilidir. Trafik numarası ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.