Sevgililer Günü Turları

Floransa’da Gezilecek Yerler Rehberi

FLORANSA İtalyanın bir diğer çok turist çeken yerlerinden olan “Floransa” için sizlere ufak bir rehber hazırlamaya çalıştık . Rönesansın başlangıç kenti olarak bilinen bu kültür , bakımından muhteşem zenginlikere sahip şehir , İtalya’da gezip kesinlikle görülmesi gereken yerlerden birisi.   1-Piazza del Duomo Duomo Meydanı Floransanın en güzel meydanınlarından birisidir ve Floransa’da gezilebilecek yerlerin başında yer alır. Floransa Katedrali (Duomo), Giotto’nun ... Devamını Oku »

Kayseri Ve Güzel Görüntüsü

Kayseri Ve Güzel Görüntüsü #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Kayseri , #Karadeniz İç Anadolu Bölgesi’nin orta Kızılırmak bölümünde, Erciyes DağınErciyes Dağı, 3.917 m. yüksekliği, bulutları delen zirvesi, tepesinden eksik olmayan karı ve insana ilahî duygular veren azametiyle, Kayseri’nin sembolüdür.Tümünü oku (yeni pencerede açılırın eteklerinde modern bir il. Kuzey ve kuzeybatıda Yozgat, Kuzey ve kuzeydoğuda Sivas, doğuda Kahramanmaraş, ... Devamını Oku »

Avustralya Ve Güzel Görüntüsü

Avustralya Ve Güzel Görüntüsü #Zuppet , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Türkiye Pasifik Okyanusu arasında uzanır. Tüm bir kıtayı kaplayan tek ülkedir. Komşuları Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda’dır. En küçük kıtanın büyük bir bölümü üzerinde kurulan bir devlet. Asya’nın güneydoğusuna doğru, Güney Yarımküresinde uzanır ve dünya milletleri arasında arazi bakımından altıncı sırada ... Devamını Oku »

Sevgilinizi Paris’e Götürmek İstemezmisiniz .

Sevgilinizi Paris’e Götürmek İstemezmisiniz. Paris dünyamızın en güzel turistik şehirlerindendir. Her sene milyonlarca gezgin insan Fransa’nın tüm dünyaca ünlü başkentine akın ediyor. Paris gezisi yapapmak isterseniz önceden biraz araştırma yapmanız ve Paris hakkında biraz bilgiye sahip olmak gerekiyor.Paris gezisi boyunca ihtiyacınız olabilecek birkaç konular hakkında kabaca bilgi sahibi olarak daha zevkli ve rahat bir gezi yapabilirsiniz. Fransa’nın başkenti ve tüm ... Devamını Oku »

Şanzelize’nın Güzellikleri

Şanzelize'nın Güzellikleri

Şanzelize’nın Güzellikleri #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Şanzelize Parisin kuzey batısında, 8. bölgesinde bulunmaktadır. Luksor Dikilitaşın bulunduğu Concorde Meydanından başlar ve Arc de Triomphe anıtının bulunduğu Charles de Gaulle Meydanında biter (eski adı Yıldız Meydanı). 1950 metre uzunluğundaki bulvarın ilk kilometresi düz, ikinci kilometresi ise yokuşludur. Genişliği ise 70 metredir. Yol boyu düz çizgili olduğu için sırasıyla Louvre ... Devamını Oku »

Madrid’i Gezelim

Madrid’i Gezelim #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Madrid’i Gezelim,Madrid, İspanya’nın başkenti ve Madrid ilinin yönetim merkezidir. İber Yarımadası’nın orta kesiminde yer alır. Madrid’i Gezelim,Zengin tarihi mirasının yanısıra canlı bir kültür ve sanat merkezi olarak da önem taşır. Gelişmesi ve ülke ekonomisinde ağırlıklı bir rol kazanması yakın tarihe rastlar. Madrid’i Gezelim,Metropolitan alanın yüzölçümü 1020 km² olup nüfusu 3 milyonu ... Devamını Oku »

Venedik Hakkında Bilgiler

Venedik Hakkında Bilgiler #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Venedik Hakkında Bilgiler,Venedik Kuzey İtalya’nın doğusunda Adriyatik denizi kıyılarında karaya 4 kilometre uzunluğunda kara ve demiryolu köprüsü ile bağlanan, yaklaşık 118 adacık üzerine kurulu bir ada şehirdir.Venedik Hakkında Bilgiler Venedik’te adacıkları birbirinden ayıran 170 kanal ve birbirine bağlayan 400 köprü bulunur. Venedik Hakkında Bilgiler,Venedik tarih boyunca ... Devamını Oku »

Gülhane Parkı Hakkında Bilgi

Gülhane Parkı Hakkında Bilgi #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Gülhane Parkı, Osmanlı döneminde Topkapı Sarayı’nın has bahçelerinden biri olarak kullanılmaktaydı. Döneminde, güllerle, lalelerle bir çok çiçekle bu bahçe süslenirken zamanla bakımı sekteye uğramış fakat günümüzde yeniden bakımı yapılıp, Türkiye’nin en büyük parklarından biri haline getirilmiştir. Hafta içi ya da haftasonu çiçekler içinde, temiz hava ve doğayla başbaşa kalmak, ... Devamını Oku »

Antalya’nın Doğduğu Yer

Antalya’nın Doğduğu Yer Kaleiçi

Antalya’nın Doğduğu Yer #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya , #Antalya Değerini ve önemini bir an olsun kaybetmeyen Kaleiçi, her döneme ayak uydurmayı başardığı gibi bu döneme de uyum sağladı demek doğru olur. Tutkunları, aşıkları, vazgeçmeyenleri vardır Kaleiçi’nin. Antalya’ya giden her öğrencinin ilk keşfidir, ilk hayranlık uyandıran yeridir Antalya Kaleiçi… Kaleiçi’nin sevenleri, sadece Türkler değil, İngilizler, Almanlar, Fransızlar, Ruslar ... Devamını Oku »

Bitez

Ağaçlı Köy Bitez

Bitez #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Bitez Bitez, Bodrum’dan kara yolu ile 8 km, deniz ile 2,5 deniz mili uzaklığındadır. Aracınız yoksa telaşa kapılmayın, Bodrum merkezden sıklıkla yapılan minibüs servisleri ile 15 dakika içinde Bitez’desiniz. Ben yürümek istiyorum derseniz 1 saatte araç sesinden uzak bir yol güzergahı da mevcut. Bitez güzel olduğu kadar temiz de. Bodrum’a iki koy uzaklıkta ... Devamını Oku »

Tek Cennet Venezuela

Tek Cennet Venezuela #Zuppet , #GüneyAmerika , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri Başkenti Caracas şehri, resmi dili İspanyolca, nüfusu 26.8 milyon (2009 yılı) ve 2009 yılı GSYH’si 349 milyar ABD dolarıdır. Venezuela 5 Temmuz 1811 tarihinde İspanyadan bağımsızlığını kazanmıştır. Venezuela Cumhuriyeti, Başkanlık Tipi Cumhuriyet ile yönetilir. Başkent Karakas olup; idari bölümler; 23 eyalet,1 federal bölge, ve 1 federal bağımlı; Amazonas, Anzoategui, Apure, ... Devamını Oku »

Kafkasya Hakkında

Kafkasya Hakkında #Kafkasya  ,  #Ülkeler  ,  #Turizm  ,  #Tatilülkeleri  ,  #Turistmekanları Kafkasya Karadeniz’in kuzeydoğusundaki Taman Yarımadasından, Hazar Denizinin batısındaki Apşeron Yarımadasına kadar uzanan dağlık bölgeye verilen ad. Yaklaşık 379.880 km2 alanı kaplayan bu bölge Kafkas dağlarıyla ikiye bölünmüştür. Kuzeyde kalan kısma Kuzey Kafkasya veya Sirkafkasiyen (Kafkasönü), güneyde kalan kısma ise Transkafkasya (Kafkasardı) adı verilmektedir. Kuzey kafkasya bölgesinde çoğu tahıl ekimi ... Devamını Oku »

İzmir

İzmir #Turizm , #zuppet , #Konu , #İzmir , #İzmirhakkında Tarihi ve tabii güzellikleri ile de Türkiye’nin en güzel llerinden biridir.. 37° 45′ ve 39° 15′ kuzey enlemleri ile 26° 15′ ve 28° 20′ doğu boylamları arasında yer alır. Balıkesir, Manisa, Aydın ve Ege Denizi ile çevrilidir. İzmir, renkli bir tabiata, zengin bir tarihi mirasa ve bol ürün veren topraklara ... Devamını Oku »

Trabzon’u Gezelim

Trabzon’u Gezelim #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Trabzon, Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz bölümünde yer alan merkezii bir şehirdir.Trabzon Karadeniz bölgesinin doğusunda yer alan il. İl toprakları 40° 33’ ve 41° 07’ kuzey enlemleriyle 37° 07’ ve 40° 30’ doğu boylamları arasında yer alır. Batıdan Giresun, güneyden Gümüşhane ve Bayburt, doğudan Rize illeri, kuzeyden ise ... Devamını Oku »

Alanya’yı Dolaşalım

Alanya’yı Dolaşalım #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Alanya Kuzeyinde Toros Dağları Güneyinde Akdeniz’in bulunduğu küçük bir yarımada üzerinde kurulmuştur. Antik çağda Pamfilya ve Klikya arasındaki çizgide yer aldığı için pazen Pamfilya bazen de Klikya olarak anılmıştır. Alanya’nın ilk iskanı ile ilgili kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Prof Dr Kılınç KÖKTEN ‘in 1957 yılında Kent merkezine ... Devamını Oku »

Dolanma

Dolanma #Dolanma ,#Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri Tunç Davut’un hem senaryosunu yazdığı, hem de yönetmenliğini üstlendiği ilk uzun metraj filmi “Dolanma”; 14-22 Ağustos 2015 tarihlerinde düzenlenen 21. Sarajevo Film Festivali’nin ana yarışma bölümünde, büyük ödül “Sarajevo’nun Kalbi” için yarışacak. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle geçtiğimiz yıl Bolu-Aladağlar bölgesinde çekilen “Dolanma”nın dünya prömiyeri; festival kapsamında 16 Ağustos 2015, Pazar günü, ... Devamını Oku »

Mersin Güneşi İle Ünlü

Mersin Güneşi İle Ünlü #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Mersin , #Akdeniz Akdeniz Bölgesi Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinden biridir. Anadolu’nun güneyinde Akdeniz kıyısı boyunca uzanır; genişliği 120-180 km arasında değişir. Batı ve k.batısında Ege Böl., kuzeyinde İç Anadolu Böl. , doğusunda G.Doğu Anadolu Böl. Güneyinde ise Akdeniz bulunur. G.doğudan Suriye ile komşudur. Yüzölçümü 110000 km2 dolayındadır; Türkiye toplam alanının ... Devamını Oku »

Monaco Gezi Bölgesi

Monaco Gezi Bölgesi #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Turist , #Turizm , #Monoko Monaco’dayız. Buranın iki farklı yüzü var. Küçücük bir yere sıkışmış bir hayat yaşayan çok sıkılmış zenginler ve zenginliği görmeye gelen turistler. Zengin derken aynı apartmanda oturan 10 dairenin sahiplerinin tamamının dolar milyarderi olduğu bir dünyadan bahsediyorum. Komşunun dünyanın en büyük sanayicisi veya fon yöneticisi olduğu sabah ... Devamını Oku »

Barselona’yı Tanıyalım

Barselona’yı Tanıyalım #Zuppet , #Barselona , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #İspanya Barselona İspanya’nın Katalonya özerk bölgesinin başkentidir. Ayrıca Gaudi’nin başını çektiği bir akımla 1900’lerden kalma çok güzel ızgara planlı modern bölümü ilgi çekmektedir. Yaygın dil Katalanca’dır. Katalan Bölgesinin başkenti konumundaki Barselona, tarihi, sanatı,mimarisi, eğlencesi ile unutulmaz bir kent Barselona’nın geçmişinin İspanya’dan daha eski olması ilginçtir. 9.Yüzyılda Katalan bir asilzade aile ... Devamını Oku »

Madrid’i Görelim

Madrid’i Görelim #Zuppet , #Madrid , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #İspanya Madrid, İspanya’nın merkezi ve Madrid ilinin yönetim merkezidir. İber Yarımadası’nın orta kesiminde yer alır. Geniş Kranolojisi mirasının yanısıra canlı bir kültür ve sanat merkezi olarak da önem taşır. Gelişmesi ve ülke ekonomisinde ağırlıklı bir rol kazanması yakın tarihe rastlar. Metropolitan alanın yüzölçümü 1020 km² olup nüfusu 3 milyonu aşkındır. ... Devamını Oku »

Singapur Gezisi

Singapur Gezisi #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Singapur Singapur Hint Okyanusunda 1°15’ – 1°28’ kuzey enlemleri ve 103°40’ – 104° doğu boylamları arasında yer alan ve Güneydoğu Asya’nın en küçük ve en refah bir adalar ülkesidir. Singapur, Endonezya ve Malezya toprakları arasına sıkışmış, küçücük bir ada devletidir. Kuzey ve batıdan Johore boğazı ve doğu ve güneyden Singapur ... Devamını Oku »

Madrid

Madrid #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #İspanya Madrid, İspanya’nın başkenti ve Madrid ilinin yönetim merkezidir. İber Yarımadası’nın orta kesiminde yer alır. Zengin tarihi mirasının yanısıra canlı bir kültür ve sanat merkezi olarak da önem taşır. Gelişmesi ve ülke ekonomisinde ağırlıklı bir rol kazanması yakın tarihe rastlar. Metropolitan alanın yüzölçümü 1020 km² olup nüfusu 3 milyonu aşkındır. Avrupa’nın ... Devamını Oku »

Macaristan

Macaristan #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Maceristan Macaristan ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı sayfa: Macaristan Orta Avrupa’da Türkiye’nin yedide biri kadar büyüklükte bir halk cumhuriyeti. Macaristan Cumhuriyeti ya da kısaca Macaristan, Avusturya, Slovakya, Ukrayna, Romanya, Sırbistan, Hırvatistan ve Slovenya ile komşu olan, denize kıyısı olmayan, Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir. Orta Avrupa ile Balkanlar arasında bir ... Devamını Oku »

İspanya

İspanya #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #İspanya İspanya Krallığı (İspanyolca: Reino de España) Avrupa’nın güneybatısında, İber Yarımadası’nda yer alan bir Akdeniz ülkesi. Güneyde ve doğuda Akdeniz’e, kuzeyde ise Atlantik Okyanusu’na kıyısı vardır. Batıda Portekiz, kuzeyde Fransa, Andorra ve güneyde Birleşik Krallık’a bağlı Cebelitarık ile komşudur. İspanya toprakları ayrıca Akdeniz’de Balear Adaları, Atlantik Okyanusu’nda Kanarya Adaları’nı ve Kuzey ... Devamını Oku »

Gümüşhane

Gümüşhane #Zuppet , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Türkiye Gümüşhane İli, ülkemizin Karadeniz Bölgesinin Doğu Karadeniz Bölümü sınırları içerisinde yer almaktadır. İl olarak varlığını Cumhuriyete borçlu olan kalkınmada 1. derecede öncelikli İllerin başında gelir. Doğusunda Bayburt, Batısında Giresun, Kuzeyinde Trabzon, Güneyinde Erzincan İlleri bulunmaktadır. Toplam alanı 6575 Km2 civarındadır. Gümüşhane İli merkez ilçe, Kelkit, Köse, Kürtün, Şiran ve Torul olmak üzere ... Devamını Oku »

Avusturya

Avusturya #Avusturya , #zuppet , #Gezilecekyerler , #Gezelimgörelim , #Görmediğinizyerler Avusturya Cumhuriyeti ya da kısaca Avusturya, Orta Avrupa’da denize kıyısı olmayan, dokuz eyaletten oluşan bir federasyondur. Bir Orta Avrupa ülkesi. Orta Avrupa’nın Alpler bölgesinde kurulmuş olan Avusturya; Batıda Liechtenstein ve İsviçre, güneyde İtalya ve Slovenya, doğuda Macaristan ve Slovakya, kuzeyde ise Almanya ve Çek Cumhuriyeti ile komşudur. Avrupa Birliği’ne üye ... Devamını Oku »

İtalya’dan Roma’ya

 İtalya’dan Roma’ya #iTALYA , #Roma , #Zuppet , #Gezilcekyerler italya’nın başkenti olan Roma dünyanın en gözde turizm merkezlerinden biri. Antik Roma’nın ünlü yapılarını, birbirinden ünlü müze ve kiliseleri ve Katolikler için çok büyük öneme sahip dünyanın en küçük devleti olan Vatikan’ı görmek için her yıl milyonlarca gezgin Roma’ya akın ediyor. Eğlenceli ve kaliteli bir Roma gezisi içinse biraz araştırma yapmak ... Devamını Oku »

Portakiz

Portakiz #Tatil , #Ülkeler , #Tatilyerleri , #Portakiz , #zuppet Portekiz Avrupa’nın güneybatı ucundaki İber Yarımadasında yer alan ve etrafı İspanya İspanya İber Yarımadasının beşte dördünü kaplayan bir Avrupa devleti. Doğu ve kuzeydoğusunda Akdeniz, kuzey, kuzeybatı ve güneybatısında Atlas Okyanusu, kuzeydoğusunda Fransa ve Andoro Cumhûriyeti, batısında Portekiz bulunmaktadır. Akdeniz’deki Balear, Atlas Okyanusundaki Kanarya Adaları İspanya’ya aittir.Tümünü oku (yeni pencerede açılır)ve Atlas ... Devamını Oku »

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda #Tatil , #Ülkeler , #Tatilyerleri , #YeniZelanda , #zuppet Pasifik Okyanusunda, iki büyük ada ve birçok küçük adalar üzerinde kurulmuş, 34°25’-47°17’ güney enlemleri ve 166°27’-178°35’ doğu boylamları arasında yer alan bir güney yarım küre ülkesi. Okyanusya’da yer alan ülkenin başkenti Wellington, Resmi dili İngilizce ve Maori dilidir. Yönetim biçimi Anayasal Monarşi olan ülkenin para birimi Yeni Zelanda Doları, ... Devamını Oku »

Makedonya

Makedonya #Zuppet , #Tatilyerleri , #Turizm , #Tatil , #Turistler Makedonya Cumhuriyeti Balkan Yarımadasında yer alan bir devlet. Güneyinde Yunanistan, doğusunda Bulgaristan, batısında Arnavutluk, kuzeyinde ise Sırbistan-Karadağ’ın yer alır. Başkenti Üsküp olan ülkenin Yüzölçümü 25.713 km2, nüfusu 4.760.000, resmi dili Makedonca ve para birimi Makedonya Dinarı’dır. Makedonya, fiziki olarak, tektonik yer değiştirmelerin gençleştirdiği çok yaşlı yükseltilerle kaplı dağlık bir araziye ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.