Termal Turlar

Avustralya Ve Güzel Görüntüsü

Avustralya Ve Güzel Görüntüsü #Zuppet , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Türkiye Pasifik Okyanusu arasında uzanır. Tüm bir kıtayı kaplayan tek ülkedir. Komşuları Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda’dır. En küçük kıtanın büyük bir bölümü üzerinde kurulan bir devlet. Asya’nın güneydoğusuna doğru, Güney Yarımküresinde uzanır ve dünya milletleri arasında arazi bakımından altıncı sırada ... Devamını Oku »

Tayland’ın Gezilecek Yerleri

Tayland’ın Gezilecek Yerleri #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Tayland, önceki ismiyle “Siyam yada gerçek ismiyle “Tayland Krallığı” bir Güneydoğu Asya ülkesidir. Güneydoğu Asya’da, 5° 32’ -20° 28’ kuzey enlemleri ve 97° 21’-105° 38’ Doğu boylamları arasında bulunan, kuzeyden Burma ve Laos, doğudan Laos, Kamboçya ve Siyam Körfezi, güneyden Malezya ve batıdan Burma ve Andaman ... Devamını Oku »

Antalya’nın Doğduğu Yer

Antalya’nın Doğduğu Yer Kaleiçi

Antalya’nın Doğduğu Yer #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya , #Antalya Değerini ve önemini bir an olsun kaybetmeyen Kaleiçi, her döneme ayak uydurmayı başardığı gibi bu döneme de uyum sağladı demek doğru olur. Tutkunları, aşıkları, vazgeçmeyenleri vardır Kaleiçi’nin. Antalya’ya giden her öğrencinin ilk keşfidir, ilk hayranlık uyandıran yeridir Antalya Kaleiçi… Kaleiçi’nin sevenleri, sadece Türkler değil, İngilizler, Almanlar, Fransızlar, Ruslar ... Devamını Oku »

Bitez

Ağaçlı Köy Bitez

Bitez #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Bitez Bitez, Bodrum’dan kara yolu ile 8 km, deniz ile 2,5 deniz mili uzaklığındadır. Aracınız yoksa telaşa kapılmayın, Bodrum merkezden sıklıkla yapılan minibüs servisleri ile 15 dakika içinde Bitez’desiniz. Ben yürümek istiyorum derseniz 1 saatte araç sesinden uzak bir yol güzergahı da mevcut. Bitez güzel olduğu kadar temiz de. Bodrum’a iki koy uzaklıkta ... Devamını Oku »

Kafkasya Hakkında

Kafkasya Hakkında #Kafkasya  ,  #Ülkeler  ,  #Turizm  ,  #Tatilülkeleri  ,  #Turistmekanları Kafkasya Karadeniz’in kuzeydoğusundaki Taman Yarımadasından, Hazar Denizinin batısındaki Apşeron Yarımadasına kadar uzanan dağlık bölgeye verilen ad. Yaklaşık 379.880 km2 alanı kaplayan bu bölge Kafkas dağlarıyla ikiye bölünmüştür. Kuzeyde kalan kısma Kuzey Kafkasya veya Sirkafkasiyen (Kafkasönü), güneyde kalan kısma ise Transkafkasya (Kafkasardı) adı verilmektedir. Kuzey kafkasya bölgesinde çoğu tahıl ekimi ... Devamını Oku »

Yunanistan Önemli Bir Ülkedir

Yunanistan Önemli Bir Ülkedir #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Yunanistan Cumhuriyeti Balkan Yarımadasının güneyinde, kuzeyden Arnavutluk, Makedonya ve Bulgaristan, Doğudan Türkiye, güneydoğudan Ege Denizi, güneyden Akdeniz ve batıdan Adriyatik Denizi ile çevrili ülke. Başkenti Atina olan ülkenin nüfusu 10.665.989 kişidir. Resmi dili Yunanca, dini Hıristiyanlık (İslamiyet, Batı Trakya) ve para birimi Euro’dur. Tarihçiler Yunanistan ... Devamını Oku »

Kuşadası’na Gidelim

Kuşadası’na Gidelim #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Kuşadası, Aydın iline bağlı bir ilçedir. İl merkezine 71 kilometre uzaklıkta, Ege Bölgesi’nin denizle buluştuğu kıyı şeridinde yer almaktadır. Kuzeyde Selçuk ve Pamucak, güneyde Milli Park’ın bulunduğu Dilek Yarımadası ile sınırlanan ilçe merkezi, İzmir, Efes, Meryemana, Milet, Didim, Pamukkale, Marmaris, Bodrum gibi önemli turistik merkezlerin odağında bulunmaktadır. ... Devamını Oku »

Dolanma

Dolanma #Dolanma ,#Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri Tunç Davut’un hem senaryosunu yazdığı, hem de yönetmenliğini üstlendiği ilk uzun metraj filmi “Dolanma”; 14-22 Ağustos 2015 tarihlerinde düzenlenen 21. Sarajevo Film Festivali’nin ana yarışma bölümünde, büyük ödül “Sarajevo’nun Kalbi” için yarışacak. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle geçtiğimiz yıl Bolu-Aladağlar bölgesinde çekilen “Dolanma”nın dünya prömiyeri; festival kapsamında 16 Ağustos 2015, Pazar günü, ... Devamını Oku »

Mersin Güneşi İle Ünlü

Mersin Güneşi İle Ünlü #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Mersin , #Akdeniz Akdeniz Bölgesi Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinden biridir. Anadolu’nun güneyinde Akdeniz kıyısı boyunca uzanır; genişliği 120-180 km arasında değişir. Batı ve k.batısında Ege Böl., kuzeyinde İç Anadolu Böl. , doğusunda G.Doğu Anadolu Böl. Güneyinde ise Akdeniz bulunur. G.doğudan Suriye ile komşudur. Yüzölçümü 110000 km2 dolayındadır; Türkiye toplam alanının ... Devamını Oku »

Monaco Gezi Bölgesi

Monaco Gezi Bölgesi #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Turist , #Turizm , #Monoko Monaco’dayız. Buranın iki farklı yüzü var. Küçücük bir yere sıkışmış bir hayat yaşayan çok sıkılmış zenginler ve zenginliği görmeye gelen turistler. Zengin derken aynı apartmanda oturan 10 dairenin sahiplerinin tamamının dolar milyarderi olduğu bir dünyadan bahsediyorum. Komşunun dünyanın en büyük sanayicisi veya fon yöneticisi olduğu sabah ... Devamını Oku »

Himalaya’yı Gezelim

Himalaya’yı Gezelim #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Himalaya Himalaya Dağları, dünyanın en büyük ve en yüksek sıradağlarıdır. Asya’nın orta güney kısmında, doğu batı doğrultusunda uzanır. Dünyanın en yüksek zirvesi Everest’i (8850 m.) içine alır. Everest Tepesi, Nepal ile Tibet(Çin) sınırında yer alır. Orta Asya’nın güneyinde, Keşmir, Pakistan, Hindistan hududunda bulunan İndus dönemecinden Burma’ya kadar bir kavis boyunca uzanan, Pakistan, ... Devamını Oku »

Barselona’yı Tanıyalım

Barselona’yı Tanıyalım #Zuppet , #Barselona , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #İspanya Barselona İspanya’nın Katalonya özerk bölgesinin başkentidir. Ayrıca Gaudi’nin başını çektiği bir akımla 1900’lerden kalma çok güzel ızgara planlı modern bölümü ilgi çekmektedir. Yaygın dil Katalanca’dır. Katalan Bölgesinin başkenti konumundaki Barselona, tarihi, sanatı,mimarisi, eğlencesi ile unutulmaz bir kent Barselona’nın geçmişinin İspanya’dan daha eski olması ilginçtir. 9.Yüzyılda Katalan bir asilzade aile ... Devamını Oku »

Uludağ

Uludağ #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Uludağ , #Turizm , #Turist Uludağ, Olimpos Dağı olarak da bilinir. Bursa ili sınırları içinde, 2543 m yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan dağ.Evliya Çelebi seyahatnamesinde bu dağdan CEBELİ RUHBAN diye söz eder. Ayrıca halk arasında KEŞİŞ dağı olarakta bilinir. Homeros Uludağ’a Olympos Misios veya Bithynik ... Devamını Oku »

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Kahramanmaraş Kahramanmaraş Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunan ve bir kısmı bu bölgelere ait olan Kahramanmaraş’ın toprakları 27°11’ ve 38°36’ kuzey enlemleri ile 36°15’ ve 37°42’ doğu boylamları arasında yer alır. Doğudan Malatya, Adıyaman, Gaziantep; güneyden Adana; batıdan Kayseri; kuzeyden ise Sivas illeri ile çevrilidir. Trafik numarası ... Devamını Oku »

Gümüşhane

Gümüşhane #Zuppet , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Türkiye Gümüşhane İli, ülkemizin Karadeniz Bölgesinin Doğu Karadeniz Bölümü sınırları içerisinde yer almaktadır. İl olarak varlığını Cumhuriyete borçlu olan kalkınmada 1. derecede öncelikli İllerin başında gelir. Doğusunda Bayburt, Batısında Giresun, Kuzeyinde Trabzon, Güneyinde Erzincan İlleri bulunmaktadır. Toplam alanı 6575 Km2 civarındadır. Gümüşhane İli merkez ilçe, Kelkit, Köse, Kürtün, Şiran ve Torul olmak üzere ... Devamını Oku »

İtalya’dan Roma’ya

 İtalya’dan Roma’ya #iTALYA , #Roma , #Zuppet , #Gezilcekyerler italya’nın başkenti olan Roma dünyanın en gözde turizm merkezlerinden biri. Antik Roma’nın ünlü yapılarını, birbirinden ünlü müze ve kiliseleri ve Katolikler için çok büyük öneme sahip dünyanın en küçük devleti olan Vatikan’ı görmek için her yıl milyonlarca gezgin Roma’ya akın ediyor. Eğlenceli ve kaliteli bir Roma gezisi içinse biraz araştırma yapmak ... Devamını Oku »

Portakiz

Portakiz #Tatil , #Ülkeler , #Tatilyerleri , #Portakiz , #zuppet Portekiz Avrupa’nın güneybatı ucundaki İber Yarımadasında yer alan ve etrafı İspanya İspanya İber Yarımadasının beşte dördünü kaplayan bir Avrupa devleti. Doğu ve kuzeydoğusunda Akdeniz, kuzey, kuzeybatı ve güneybatısında Atlas Okyanusu, kuzeydoğusunda Fransa ve Andoro Cumhûriyeti, batısında Portekiz bulunmaktadır. Akdeniz’deki Balear, Atlas Okyanusundaki Kanarya Adaları İspanya’ya aittir.Tümünü oku (yeni pencerede açılır)ve Atlas ... Devamını Oku »

Taç Mahal

Taç Mahal #TaçMahal , #Tatilyerleri , #TatilBölgeleri , #Tatilhaberleri Tac Mahal dünyanın en çok ziyaret edilen tarihi yapılarından biridir. Eser aynı zamanda Hindistan’ın en çok ziyaret edilen turistik mekanıdır. Yapımı 20 yılda tamamlanan Tac Mahal, Hindistan’ın Agra kentinde yer alır. İstanbul’dan getirilen Türk mimarların (Mehmet İsa Efendi ve Mehmet İsmail Efendi) yaptıkları bu eser, dünyanın en güzel, en muhteşem en ... Devamını Oku »

Madrid

Madrid Madrid İspanya’nın en büyük şehri ve başkentidir. Ayrıca Comunidad de Madrid olarak bilinen topluluğun da başkentidir. Madrid’in nüfusu 3,5 milyon civarındadır, tüm bölgenin nüfusunun ise yaklaşık 6.5 milyon olduğu tahmin edilmektedir. Madrid denince akla gelen ilk şeyler kültür ve sanat mirasıdır. Ayrıca Madrid’de gece yaşamı da önemli ve ünlüdür. Bu şehir ülkenin kuzeydoğusunda yaklaşık 650 metrelik bir rakımda bulunmaktadır. ... Devamını Oku »

Kartalkaya kayak cenneti

Kartalkaya kayak cenneti Kışın tatilyapmaya fırsatı olan vatandaşlar için Bolu’da harika bir tatil mekanı olan kartalkaya yurt içi veya yurt dışından gelenler için bir kayak dünyasıdır. Kartalkaya, Bolu şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunan bir kayak cennetidir. Kartalkaya’da iki tane otel, otellerin içinde yüzme havuzu, restoran, bar, 2 tane teleseyij ve 6 adet teleksi ile bir kayak merkezinden bekleyebileceğiniz herşey ... Devamını Oku »

Cennetten Bir Köşe Yapmışlar, Adını Adrasan Koymuşlar

Cennetten Bir Köşe Yapmışlar, Adını Adrasan Koymuşlar

Tabiat Ana’nın hiçbir masraftan kaçınmayıp insanlara karşılıksız sunduğu bir yer Adrasan. “Cennet’i hayal edin!” deseler emin olun bundan fazlası olamazdı, hatta bu kadarı bile aklınıza gelmezdi. İşte öyle bir yer Adrasan!     Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Adrasan; arkasına Bey Dağları’nın yeşilliğini almış, önüne de Akdeniz’in engin mavisini sermiş. İsterseniz geniş, uzun ve tertemiz plajında güneşlenin, isterseniz masmavi sularda denizin ... Devamını Oku »

Muğla Kelebek Vadisi Tatil Yeri

Muğla Kelebek Vadisi Tatil Yeri

Kelebek Vadisi denilen sırlar dünyasına benzetilen yer, Muğla ilindedir ve Fethiye ilçesinden kısaca ulaşabilmeniz mümkündür.   Motorla ulaşılabilen kısa ve kolayca gidilen Vadi tabiri caizse bir cennet bahçesidir. Kelebek Vadisi’nin sahip olduğu mükemmel ve ender türler nedeniyle dünyaca ünlü olan mirası olarak korunması önerilmiş, 100 tane dağdan biri ve en güzeli olan Babadağ olarak bilinen Dağ’ın eteklerinde bulunan Kelebek Vadisi, ... Devamını Oku »

Tatilde Nereye Gidelim

Tatilde Nereye Gidelim

Selİmİye (MARMARİS): Marmaris’e 45 dakika mesafede olan, küçücük bir köy olarak bilinen bir köydür Selimiye. Son zamanlarında çok popüler olmaya da başladı ve herkesin dilinde bir Selimiye. Çok güzel ve çok sakin bir köyde yer alan Selimiye’de dalga neredeyse hiç yoktur ve çok saf , temiz bir suyu vardır. Bu yüzden teknelerimizin en çok sevdiği duraklardandır.   Hele Muhammed’in Yeri ... Devamını Oku »

Ülkemizin En Güzel Plajları

Ülkemizin En Güzel Plajları

Eğer bu yaz tatilinizde deniz kenarında bir bölgede olmak için planlar yapıyorsanız üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde işiniz hiç de zor değil. Her yer sizin planınız için uygun. Önceki yıllarda aklınıza gelmeyen Karadeniz Bölgesi de artık yaz ve deniz turizminde oldukça popüler. Tatil yerinize karar verirken en zor olan şeylerden biri gideceğiniz yerin plajının ve denizinin nasıl olacağı? Keyifli bir tatil ... Devamını Oku »

Çocuğunuz İle Tatil Yapmanız İçin Küçük Butik Oteller

Çocuğunuz İle Tatil Yapmanız İçin Küçük Butik Oteller

Evliliğinizin ilk yıllarında sevdiceğinizle baş başayken her şey çok güzeldi. Bir yere giderken, hafta sonları ya da tatile çıkarken aylar öncesinden planlar yapmaya, seyahat listeleri hazırlamaya ya da bavul hazırlamaya başlamaya gerek yoktu. Ancak işler bir anda değişti ve en özel ve güzel şey oldu, hayatınızın en unutulmaz anını yaşadınız: Küçük ve muhteşem üyeniz ailenize katıldı. Dünyanın en güzel ve ... Devamını Oku »

Alanyada Tatil Yapmanız İçin 2 Otel Önerimiz

Alanyada Tatil Yapmanız İçin 2 Otel Önerimiz

Yaz tatilinin gözde merkezlerinden Antalya’nın en popüler ilçelerinden Alanya; güneşin içinizi ısıttığı, çam kokularının sizi sarmaladığı ve mavinin her tonunun gözler önüne serildiği bir cennet köşesi. Plajları deseniz sapsarı ve tertemiz kumları ile plaj keyfinizi doruklara çıkartıyor ve artık tatilden beklentilerinizi bir üst seviyeye taşıyorsunuz.     Sırtını Torosların çam ağaçlarına yaslamış, önüne de muhteşem Akdeniz manzarasını almış Alanya; huzur ve ... Devamını Oku »

Alaçat Kırevi Nasıldır

Alaçat Kırevi Nasıldır

ALAÇAT KIREVİ NASILDIR Mevsim olarak en güzel seçilen mevsim olan yaz ve kış aylarında eğlenceli ve neşesiyle misafirlerini karşılamak için sabırsızla bekleyen Alaçat Kırevi , total 8 Şirin ve daha değişik ve daha çok farklı dizaynlara sahip olmaktadırlar. Otel’de denilebilir fakat daha güzellikleri olan Kırevi’nin odalarında sizler için hazırlanmış olan sımsıcak Bir Jeoloji hazırlamışlardır . Odalardan onun güzelliğini görmek ve ... Devamını Oku »

Çeşme’de Tatil Nasıldır

Çeşme'de Tatil Nasıldır

Çeşme’de Tatil Nasıldır ? Son yıllarımızın en popüler mekanlarından bir başka olarak tanınan mekanı Çeşme’de neler var; Alaçatı ve Ilıca gibi mekanlarında turistik noktalarıyla rağbet görüyor. Eskiden çok güzel olan fakat terkedilmiş olan bir Rum köyü olan Alaçatı’da günümüzde butik ve şahane oteller var. Alaçatı’da bulunmakta olan baya bir çok tarihi binalar onarılmış ya restorant olmuş ya da cafe butik ... Devamını Oku »

Göcek Tatil Yerleri

Göcek Tatil Yerleri

Göcek Fethiye’nin küçük ama bir o kadarda güzide beldelerinden sadece bir tanesidir.Göcek adını tam olarak nereden aldığını bilinmemekle beraber 1900’lü yılların en başlarında adı Köycek İskelesi olarak bilinmektedir. Özellikle uluslararası sulardan gelen uzun yol gezginleri için kapalı körfezi ile sakin ve güvenli bir limandır.  Temiz Akdeniz suları , yemyeşil çam ormanları ve plajları ile saklı bir cennet kabul edilen Koyları ... Devamını Oku »

Bodrum’un Şıklığı Ne Derecededir

Bodrum’un Şıklığı Nedir

Türkiye’nin gezilecek en popüler ve en şık tatil adresi olan ve mükemmel bir yer olan Bodrum, özellikle eğlenceye önem veren ve Ege’den vazgeçemeyenler için çok iyi bir mekan.   Bodrum’un en büyük dezavantajı otellerin çoğu yokuşlu bir alanda yapılmasıdır . Veya çok küçük binalardan oluşan tatil köyü formatında olması, bu nedenle deniz ve havuza gitmek sorun olabilmekte. Özellikle çocuklarınız varsa kalacağınız ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.