Kuşadası’nın En İyi Plajları

Yılancı Burnu Plajı

yılancı burnu plajı

Bu kısım karaya mendirekle bağlı Güvercin Adasında bulunuyor. Ada, üzerinde tarihi Bizans’a kadar uzanan ve Osmanlı devrin de korsanlara karşı karakol gibi kullanıldığı için Korsan Kalesi olarak da bilinen Güvercin Kale’sinin ev sahibi.

Adanın arkasında kalan, şimdiki adı ile Yılancı Burnu ise tatilcilerin gözde yeridir. Burnun kıyı kesiminde bulunan beach club’lar da zümrüt rengindeki denizin keyfini tadabilirsiniz. Dalgasız ama taşlık sahillerde Kuşadası’na hem yakın hem uzak olursunuz.

Pamucak Plajı

Gözlerinizi kapatın ve hayalinizde olmak istediğiniz sahilde olduğunuzu düşünün. İşte şuan hayalinizdeki sahilin Pamucak Plajının tam ortasındasınız. Merkeze 10 km uzaklıkta olan bu plaj, Türkiye’deki sayılı uzun sahillerden biri.

Halka açık, ücretsiz plajı ile özellikle günübirlik tatilciler ve kampçıların göz bebeği olan Pamucak, bu açıdan bohem bir tatil beldesini andırırken, plajda sıralanan birbirinden muhteşem lüks oteller de tatil boyunca rahatlığından ödün vermeyenleri ağırlıyor.

Berrak suları ve mavi bayraklı sahili ile her kesimden tatilciye hitap eden Pamucak’ta deniz keyfinizin sonrasında nefes alabileceğiniz birçok kafe ve restoran da hizmet veriyor.

Kadınlar Plajı (Ladies Beach)

Adanın tartışmasız en tanınan plajı, geçmiş yıllarda zeytin toplamaya gelen kadınların uğradığı noktalardan biri olduğu için bu ismi almıştır. Şimdi hâlâ yoğun ilgi gören mekân da, hafta sonları yer bulmak oldukça zor.Civarda bulunan otel müşterileri ile yerli-yabancı turistler adeta buraya akın ediyorlar. Yol boyunca sıralanan palmiyeleri ile göz dolduran bu ücretsiz sahil, sadece geçmişteki zeytin toplayan kadınları ile değil çok daha eski zamanlara uzanan hikâyesi ile de konuklarını zaman yolculuğuna çıkarıyor.

Mitolojide Ulysses’in Troia’ya ulaşmaya çalıştığı anda, gemicilerinin kayalara sürüklendiği yer olarak kabul edilen Kadınlar Plajı’nda altın rengi kumlarda uzanabilir ve dalgaların sesini dinleme imkanı bulabilirsiniz.

Long Beach (Uzun Plaj)

kuşadası long beach

Kuşadası şehir merkezine beş kilometre uzaklıkta bulunan bu plaj şeridi, Yavansu’dan Güzelçamlı Milli Parkı’na kadar gidiyor. Merkezden minibüs ile kolayca ulaşabileceğiniz halk plajında isterseniz şemsiye ve şezlong kiralamadan sadece havlunuzu kumların üstüne atarak denizin tadını çıkarabilirsiniz. Sahil boyunca sıralanan birçok beach club da özellikle su sporları ile ilgilenenler için iyi bir alternatif olabilir.

Kuşadası Halk Plajı

Marina kısmında bulunan sahili, eski seneler de arıtma sistemlerinin kötü olmasından dolayı atıl durumdayken artık Kuşadası’nın en güzel sahillerinden birine dönüşmüştür. Adanın merkezinde bulunan bu plaj, mavi dalgaların tadını çıkarmak için birebirdir. Tekerlekli araçlar için sahil içine kadar yapılan giriş yolları ile engelli tatilcilere de hitap eden plajda, tuvalet ve duş yerleri ile soyunma kabinleri de bulunmaktadır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.