Londranın En Ünlü Pazarları

Londra bir çok bakımdan muhteşem şehirler arasında yer alır. Gerek eğitim , müzelere ,gerek gezilebilecek tarihi mekanlar açısından büyülü bir şehir halini almıştır . Fakat Londra’lıların da bizimle benzer bir yönleri var . “Pazarları”

 

Antikalar, dünya lezzetleri, vintage giysiler ve çantalar, çiçekler, el işi ürünler, takılar, kitaplar, müzik aletleri ve çok daha fazlası Londra’daki pazarlarda ziyaretçilerini beklemektedir.İşte en bilinen , Londranın en ümlü pazarları .

 

Portobello Road Market

1800’lerden beri pazar olan Portobello Road 1950’lerde antikaları ile ünlü olmaya başlamıştır. Bugün ise hem semtin yerlilerini hem de turistleri misafir eden oldukça popüler ve ilgi çekici bir pazardır. Bu pazarda antikalar, yiyecekler, posterler, giysiler, seramikler ve müzikle ilgili çeşitli ürünler satılmaktadır. Portobello Road Market’in ana günü cumartesi olup ikinci en yoğun gün de cuma günüdür. Bununla birlikte pazartesiden perşembeye de daha küçük bir pazar ziyaretçileri beklemektedir. Ayrıca perşembe günleri pazar sadece yarım gün olmakta ve öğlen 1’de kapanmaktadır. Portobello Road Market’e gelmek isteyenler Notting Hill Gate ya da Ladbroke Grove metro istasyonlarını tercih etmektedirler.

Columbia Road Flower Market

 

Çiçek severler için özel bir yere sahip bir pazardır . Bu pazar bir çok rengarenk çiçeklere ev sahipliği yapmaktadır . Columbia Road Çiçek Pazarı’na mümkün olduğunca erken gitmenizde fayda vardır, çünkü erken saatler genellikle pazarın en iyi zamanlarıdır. Ayrıca özellikle havanın güzel olduğu günlerde saatin ilerlemesiyle birlikte pazar kalabalık olabilmektedir.

 

Camden Market

 

Camden Town’a adım atar atmaz rengarenk mağazalar, binaların dış cephelerindeki ilgi çekici figürler ve dövmeli, piercingli gençler dikkatinizi çekecektir. Eğer yeterli vaktiniz varsa Londra’nın bu hareketli, renkli ve diğer yerlerden farklı bölgesini ziyaret edebilirsiniz. Gerek ana caddedeki gerekse pazarlarındaki yüzlerce mağazanın en azından bir kısmını gezebilir, dünya lezzetlerinden tadabilir, Regent’s Canal’ın çevresinde zaman geçirebilirsiniz.

Borough Market 

Farklı bir gün geçirmek, binlerce farklı lezzetin arasında kaybolmak, bir gurme misali çeşitli lezzetleri tatmak, böylesine dinamik ve orjinal bir atmosferi deneyimlemek isteyenler için Borough Market güzel bir seçim olabilir.

Covent Garden Market

 

Covent Garden, Londra’nın en çok turist çeken noktalarından bir tanesidir. Sokak sanatçıları, müzikallerin sahnelendiği salonları, restoran ve kafeleri, mağazaları ve pazarları ile dikkat çeken Covent Garden özellikle hafta sonları oldukça kalabalıklaşmaktadır. Covent Garden üç farklı pazara ev sahipliği yapmaktadır: Apple Market, East Colonnade Market ve Jubilee Market.

 

Old Spitalfields Market

 

Liverpool Street Station’a ortalama 5 dakika yürüyüş mesafesinde yer alan Old Spitalfields’te çok sayıda mağaza ve çeşitli ürünlerin satıldığı standlar yer almaktadır. Old Spitalfields’te giysiler, antikalar, aksesuarlar ve çok daha fazlası ziyaretçileri beklemektedir. Ayrıca çevrede bir şeyler yiyip içmek için de birçok yer bulunmaktadır.

 

Brick Lane Market

 

Brick Lane Market’i ziyaret etmek için en iyi gün pazar günleridir. Diğer günlerde de çevredeki mağazalar ve restoranlar açıktır, ancak pazar günleri oldukça hareketli bir atmosfer vardır. İkinci el eşyaların satıldığı onlarca tezgah, atmosferi daha da hareketlendiren sokak sanatçıları ve çok daha fazlası pazar günleri Brick Lane Market’e gelecekleri beklemektedir.

 

Kaynak : Makaleler

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.