Marmara Bölgesi

Keşan Hakkında Özel Bilgiler

Keşan Hakkında Önemli Bilgiler

Keşan Hakkında Özel Bilgiler Keşan Hakkında Özel Bilgiler,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler   Nüfusunun tamamının ana dili konuştuğu Keşan’ın merkezi (2000 yılı nüfus sayımına göre) 46,734, belde ve köyleri 34.842 olmak üzere toplam 77,576’dır. Bu sayı, mevsim özelliklerine bağlı olarak değişkenlik göstermekte, özellikle yaz aylarında 250,000 kişiye ulaşmaktadır. ... Devamını Oku »

Eskişehir Hakkında Bilgiler

Eskişehir Hakkında Bilgiler #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Eskişehir’i Gezelim.Eskişehir Türkiye’nin en hızlı kalkınan illerinden biridir.Eskişehir 29°58’ ve 32°04’ doğu boylamları ile 39°06’ ve 40°09’ kuzey enlemleri arasında kalan il toprakları, Ankara, Afyonkarahisar, Kütahya, Bilecik ve Bolu illeri ile çevrilidir.Eskişehir Topraklarının büyük kısmı İç Anadolu bölgesinde kalmasına rağmen, Seyitgazi ilçesinde küçük bir alanı, Sarıcakaya ... Devamını Oku »

KADIKÖY Gezisi

Üsküdar Gezisi

KADIKÖY Gezisi KADIKÖY Gezisi,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler 19. yüzyılda çeşitli ulusların buraya yerleşmesi, görkemli köşklerin inşa edilmesi, kültür – sanat merkezlerinin artması ile Kadıköy, İstanbul gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazlarından olmuş. Kadıköy, mimari, sanatsal, kültürel, eğlence, tarih, gastronomi gibi birçok farklı kulvarda gezip görebileceğiniz bir İstanbul ... Devamını Oku »

Üsküdar Gezisi

Üsküdar Gezisi

Üsküdar Gezisi Üsküdar Gezisi,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Anadolu’dan gelenlerin son uğrak noktası olan Üsküdar, padişahların konaklama noktası olmasıyla da tanınır. Üsküdar, Bizans’ın Asya’ya giden ticari yollarının başlangıcıdır ve önemini yüzyıllar boyunca zenginleşen tarihi ve mimari unsurlar ile korumuştur. Özellikle Osmanlı döneminde burda inşa edilen ve günümüze ... Devamını Oku »

Marmara Bölgesinde Gezmeye Nerelere Gidilmeli?

Marmara Bölgesinde Gezmeye Nerelere Gidilmeli?Marmara Bölgesinde Gezmeye Nerelere Gidilmeli?

Marmara Bölgesinde Gezmeye Nerelere Gidilmeli? Marmara Bölgesinde Gezmeye Nerelere Gidilmeli?,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Ayrıca; Tekirdağ, Çanakkale, Bozcaada da Marmara Bölgesi’nde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında. Yurt içi gezi rotaları arasında İstanbul’a yakınlığı ile avantajlı olan Marmara Bölgesi’nde Edirne şehri, hem tarihi özellikleri hem turistik yerleri hem de ... Devamını Oku »

İstanbul’un Harikaları

İstanbul'un Güzellikleri

İstanbul’un Harikaları İstanbul’un Güzellikleri,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler İstanbul’un ruhunu en iyi yaşayabileceğiniz ve İstanbul’da gezilecek yerlerin başında Tarihi Yarımada geliyor. İstanbul gezinizin bir veya iki gününü Tarihi Yarımada’da dolu dolu geçirebilirsiniz. Gezinize Eminönü’nden başlayabilir, Yeni Camii ve Mısır Çarşısı’nı gezdikten sonra ister yürüyerek ister tramvayla Sultanahmet’e doğru ... Devamını Oku »

İstanbul Gezisi

İstanbul Gezisi

İstanbul Gezisi İstanbul Gezisi,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya İstanbul’un ruhunu en iyi yaşayabileceğiniz ve İstanbul’da gezilecek yerlerin başında Tarihi Yarımada geliyor. İstanbul gezinizin bir veya iki gününü Tarihi Yarımada’da dolu dolu geçirebilirsiniz. Gezinize Eminönü’nden başlayabilir, Yeni Camii ve Mısır Çarşısı’nı gezdikten sonra ister yürüyerek ister tramvayla Sultanahmet’e doğru ... Devamını Oku »

Galata Kulesi Hakkında Önemli Bilgiler

Galata Kulesi Hakkında Önemli Bilgiler

Galata Kulesi Hakkında Önemli Bilgiler Galata Kulesi geçmişten günümüze kadar gelmiş olan atalarımızla ilgili tüm anıları barındıran önemli bir başyapıttır. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Galata Kulesi,İstanbul’da, Galata semtinde bulunan tarihi kule. Kule 14. yüzyılda Galata’ya yerleşen Cenevizliler tarafından, 1348 yılında bölgelerini yabancılara karşı korumak amacıyla, Galata surlarına ek olarak yaptırılmıştır. Galata surlarının baş kulesidir.Galata Kulesi, 16. yüzyılda ... Devamını Oku »

Edirne Hakkında Önemli Bilgiler

Edirne

Edirne Hakkında Önemli Bilgiler #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Edirne: Edirne Hakkında Önemli Bilgiler. her Akdeniz ikliminin hem de Orta Avrupa’ya özgü kara ikliminin etkisi altında kalan bir geçiş bölgesidir.Edirne, Bölge Karadeniz, Ege ve Marmara denizlerin de etkileriyle zaman zaman ve yer yer farklı iklim özellikleri gösterir. Edirne,Kışları, Akdeniz iklimi etkisini gösterdiği zamanlarda ılık ve yağışlı, kara iklimi ... Devamını Oku »

İzmit’in Güzellikleri

İzmit’in Güzellikleri #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Kocaeli’nin baş bölgesi olan ve ayrı ismi bulunduran Izmit, Körfez’in doğu kenarına az mesafede olan bir kıyı şehirdir. Türkiye’nin Asya ile Avrupa’nın ortasındaki en büyük geçiş yoluna üzerinde kurulmuş, tarihi bir kenttir. Büyük sanayi kuruluşlarının ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu Izmit’in nüfusu köy ve bucaklarıyla birlikte toplam 342.178’e ulaşmıştır. Kocaeli sanayi kenti olarak ... Devamını Oku »

Yunanistan’ın Huzur Veren Sokakları

Yunanistan’ın Huzur Veren Sokakları #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist       Devamını Oku »

Ayasofya Hakkında Bilgiler

Ayasofya Hakkında Bilgiler #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Ayasofya, Bizans İmparatoru 1. Jüstinyen tarafından yaptırılmış daha sonra ise Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye dönüştürülmüş olan Ayasofya tarihi hissetmek, şahit olmak isteyen bir çok turisti ağırlamaktadır.Ayasofya,Sınırsızlığı ve görkemiyle yerli yabancı çoğu turisti şaşırtan ve görmek için mutlaka vakit ayrılması gereken mekanlardan biri de Ayasofya Müzesi’dir. Devamını Oku »

Topkapı Sarayı Hakkında Bilgiler

Topkapı Sarayı Hakkında Bilgiler #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Topkapı Sarayı,Abdülmecit döneminde ziyarete açılan Topkapı Sarayı günümüzde de ziyaretçilerini ağırlamakta, gizemi ve Osmanlı mimarisine ait taşıdığı izlerle turistlerin ilgi odağı olmaktadır.Topkapı Sarayı,İhtişamıyla ve mimarisiyle büyüleyen Topkapı Sarayı İstanbul’da görülmeden geçilmemesi gereken tarihi mekanların başında yer alır.Topkapı Sarayı, 1478 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan saray, 400 yıl boyunca ... Devamını Oku »

Gülhane Parkı Hakkında Bilgi

Gülhane Parkı Hakkında Bilgi #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Gülhane Parkı, Osmanlı döneminde Topkapı Sarayı’nın has bahçelerinden biri olarak kullanılmaktaydı. Döneminde, güllerle, lalelerle bir çok çiçekle bu bahçe süslenirken zamanla bakımı sekteye uğramış fakat günümüzde yeniden bakımı yapılıp, Türkiye’nin en büyük parklarından biri haline getirilmiştir. Hafta içi ya da haftasonu çiçekler içinde, temiz hava ve doğayla başbaşa kalmak, ... Devamını Oku »

Haseki Hürrem Hamamı

Haseki Hürrem Hamamı #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Kanuni Sultan Süleyman’ın eşi Hürrem Sultan tarafından istenmiş ve Mimar Sinan’a yaptırılmış hamamdır. Mimar Sinan’ın yaptığı en büyük hamam olma özelliği taşır. Son dönemde diziler sayesinde popülerliği artan ve merak uyandıran tarihi mekanlar arasında yerini almıştır. Devamını Oku »

Moldova’yı Gezelim

Moldova’yı Gezelim #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Amerika , #Moldova Aşağı Dinyester ve Prut ırmakları arasında kalan Moldova toprakları alçak tepeler ve alüvyonlu ovalarla kaplıdır. Ovalar kuzeye doğru yükselirken plato görünümünü alır. En önemli dağ silsilesi 300-400 m yüksekliğindeki Kadri Dağlarıdır. Ülke ekonomisi tarıma ve gıdâ sanâyiine bağlıdır. Çalışan nüfûsun % 35’i tarımda, % 28’i sanâyide, geri kalan kısmı ... Devamını Oku »

Rumeli Hisarı Hakkında Bilgiler

Rumeli Hisarı Hakkında Bilgiler #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Osmanlı döneminde, İstanbul Fethi sırasında Anadolu Hisarı’ndan halat çekmek için yapılmış olan etrafı kalelerle kaplı Rumeli Hisarı günümüzün vazgeçilmez mekanları arasında yer alır. Hem turistlerin hem İstanbul’da yaşayanların kesinlikle bir hafta sonu kahvaltısı için aynı zamanda da tarihi yapıyı görmek için gitmesi gereken mekanlardandır Kaynak:onedio Devamını Oku »

Makedonya Turizm Cenneti

Makedonya Turizm Cenneti #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Avrupa , #Makedonya Makedonya Cumhuriyeti Balkan Yarımadasında yer alan bir devlet. Güneyinde Yunanistan, doğusunda Bulgaristan, batısında Arnavutluk, kuzeyinde ise Sırbistan-Karadağ’ın yer alır. Başkenti Üsküp olan ülkenin Yüzölçümü 25.713 km2, nüfusu 4.760.000, resmi dili Makedonca ve para birimi Makedonya Dinarı’dır. Makedonya, fiziki olarak, tektonik yer değiştirmelerin gençleştirdiği çok yaşlı yükseltilerle kaplı dağlık ... Devamını Oku »

Yunanistan Önemli Bir Ülkedir

Yunanistan Önemli Bir Ülkedir #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Yunanistan Cumhuriyeti Balkan Yarımadasının güneyinde, kuzeyden Arnavutluk, Makedonya ve Bulgaristan, Doğudan Türkiye, güneydoğudan Ege Denizi, güneyden Akdeniz ve batıdan Adriyatik Denizi ile çevrili ülke. Başkenti Atina olan ülkenin nüfusu 10.665.989 kişidir. Resmi dili Yunanca, dini Hıristiyanlık (İslamiyet, Batı Trakya) ve para birimi Euro’dur. Tarihçiler Yunanistan ... Devamını Oku »

Dolanma

Dolanma #Dolanma ,#Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri Tunç Davut’un hem senaryosunu yazdığı, hem de yönetmenliğini üstlendiği ilk uzun metraj filmi “Dolanma”; 14-22 Ağustos 2015 tarihlerinde düzenlenen 21. Sarajevo Film Festivali’nin ana yarışma bölümünde, büyük ödül “Sarajevo’nun Kalbi” için yarışacak. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle geçtiğimiz yıl Bolu-Aladağlar bölgesinde çekilen “Dolanma”nın dünya prömiyeri; festival kapsamında 16 Ağustos 2015, Pazar günü, ... Devamını Oku »

Bursa Cenneti

Bursa Cenneti #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Bursa , #Uludağ Osmanlı Devletinin bir ara başkentliğini yapan, evliyalar diyarı, tarihî abideler şehri, tabiî güzellikleri ve binlerce senedir bilinen şifalı kaplıcaları ile dünyaca isim yapan il. Marmara Bölgesinin güneyinde yer alan Bursa, Bilecik, Balıkesir, Kütahya, Kocaeli, İstanbul illeri ve Marmara Denizi ile çevrili, Marmara bölgesini, Ege Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesine ... Devamını Oku »

Uludağ

Uludağ #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Uludağ , #Turizm , #Turist Uludağ, Olimpos Dağı olarak da bilinir. Bursa ili sınırları içinde, 2543 m yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan dağ.Evliya Çelebi seyahatnamesinde bu dağdan CEBELİ RUHBAN diye söz eder. Ayrıca halk arasında KEŞİŞ dağı olarakta bilinir. Homeros Uludağ’a Olympos Misios veya Bithynik ... Devamını Oku »

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Kahramanmaraş Kahramanmaraş Akdeniz Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunan ve bir kısmı bu bölgelere ait olan Kahramanmaraş’ın toprakları 27°11’ ve 38°36’ kuzey enlemleri ile 36°15’ ve 37°42’ doğu boylamları arasında yer alır. Doğudan Malatya, Adıyaman, Gaziantep; güneyden Adana; batıdan Kayseri; kuzeyden ise Sivas illeri ile çevrilidir. Trafik numarası ... Devamını Oku »

Yurdumuzun Turist Aşığı Antalya

Yurdumuzun Turist Aşığı Antalya #zuppetcom , #Antalya , #Turizm , #Turist , #Kumsal , #gezilcekyerler sahilinde #turizm bakımından çok gelişmiş bir il. Türkiye’nin muz ve portakal bahçesi olarak isimlendirilen Antalya; Akdeniz kıyısında, İçel (Mersin) Konya, Isparta, Burdur ve Muğla illeri ile çevrilidir. İl toprakları 36°06′ ve 37°27′ kuzey enlemleri ile 29°14′ ve 32°27′ doğu boylamları arasında yer alır. Üç tarafı ... Devamını Oku »

İstanbul

İstanbul #İstanbul, #gezelim , #zuppetcom , #istanbulhakkında Yüzölçümü 5.712 km2 olan İstanbul ili doğuda Kocaeli, güneyde Bursa ve Marmara Denizi, batıda Tekirdağ, kuzeyde de Karadeniz’le çevrilidir. Marmara Denizindeki Adalar yönetsel bakımdan İstanbul’a bağlı ilçedir. Kuzey-güney doğrultusunda uzanarak Karadeniz ile Marmara’yı birleştiren İstanbul Boğazı, hem il topraklarını, hem de şehri Asya yakası ve Avrupa yakası olmak üzere ikiye böler. Batıda il ... Devamını Oku »

Edirne Hakkında Herşey

Edirne Hakkında Herşey #Edirne , #edirnedenbilgi , #edirnehakkında , #Türkiye Marmara Bölgesinin Trakya kısmında yer alır. Sınır kapısı, ‘Bursa’nın oğlu, İstanbul’un babası’ olarak vasıflandırılan ve Osmanlı Devletinin ikinci başkenti ve ‘müze şehir’ Edirne’nin doğusunda Kırklareli ve Tekirdağ, güneydoğusundaÇanakkale, batısında Yunanistan, kuzeybatısında Bulgaristan, güneyinde ise Ege Denizi bulunmaktadır. İl toprakları 40°30 ve 42° 00 kuzey enlemleri ile, 26°00 ve 27°00 doğu ... Devamını Oku »

Kuşadası’nı tanıyalım

Kuşadası’nı tanıyalım Kuşadası, Aydın şehrine bağlı bir ilçemizdir. İl merkezine 71 kilometre ilerdesir, Ege Bölgesi’nin denizle buluştuğu kıyı şeridinde bulunmaktadır. Kuzeyde Selçuk ve Pamucak, güneyde Milli Park’ın bulunduğu Dilek Yarımadası ile sınırlanan ilçe merkezi, İzmir, Efes, Meryemana, Milet, Didim, Pamukkale, Marmaris, Bodrum gibi önemli turistik merkezlerin odağında bulunmaktadır. Kuşadası Limanı, Yunanistan’a ait Sisam adasına yakın olması nedeniyle, buraya gelen turistler ... Devamını Oku »

Kartalkaya kayak cenneti

Kartalkaya kayak cenneti Kışın tatilyapmaya fırsatı olan vatandaşlar için Bolu’da harika bir tatil mekanı olan kartalkaya yurt içi veya yurt dışından gelenler için bir kayak dünyasıdır. Kartalkaya, Bolu şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunan bir kayak cennetidir. Kartalkaya’da iki tane otel, otellerin içinde yüzme havuzu, restoran, bar, 2 tane teleseyij ve 6 adet teleksi ile bir kayak merkezinden bekleyebileceğiniz herşey ... Devamını Oku »

23 Nisan Tatili İçin Gezi Önerileri

23 Nisan Tatili İçin Gezi Önerileri

Dünyada çocuklara verilen tek bayram olan, Atamızın armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl Perşembe gününe denk geliyor. Dolayısıyla cuma günü ve hafta sonunu da sayarsak koskocaman 4 günlük bir bahar tatilimiz oluyor. O zaman plan yapmaya şimdiden başlayalım. 23 Nisan’da nereye gitmeli, ne yapmalı?       • Eğer İstanbul’un dışına çıkmak istemiyorsanız Belgrad Ormanı, Emirgan ... Devamını Oku »

Yok Olmadan Önce Ülkemizde Görmeniz Gereken Yerler Nerelerdir

Yok Olmadan Önce Ülkemizde Görmeniz Gereken Yerler Nerelerdir

Dünya’nın en eski yerleşimlerinin kurulduğu Anadolu, binlerce yıl pek çok farklı ve köklü medeniyete, kültüre ev sahipliği yapmış. Bu topraklar üzerinde kurulan her medeniyet o kadar kalıcı izler, kalıcı eserler bırakmış ki bugün bile ülkemizde çok sayıda tarihi eser var. Bunların yanında bulunduğu konum itibariyle Anadolu toprakları, dünya üzerindeki en güzel coğrafyalardan birine sahip. Ve doğa hiçbir güzelliğini esirgememiş bu ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.