Müthiş Güzellikteki Akyaka

Ege Denizi kıyılarının sunduğu güzellikleri gelen misafirleriyle paylaşır Akyaka Gökova. Sahip olduğu kıyılar adeta bir akvaryumu andırır. Denizin bu berraklığından ötürü içindeki canlılar görülebilmektedir.

Benzersiz Tatil Kasabası Akyaka

Benzersiz Tatil Kasabası Akyaka

Yaz aylarından tatil için sıkça tercih edilmesinden ötürü bölgede birçok otel bulunmaktadır. Akyaka Gökova otelleri, özellikle yaz aylarında yaptıkları fırsatlarla ekonomik bir tatil için güzel bir fırsat sunar.

Akyaka Gökova’nın doğal yapısı günümüze bozulmadan gelebilmiştir. Tabii doğanın bu derece sağlam kalmış; çünkü bölge 1988 yılında doğal SİT alanı olarak ilan edilmiştir.

Akyaka Gökova, tarihte de önemli bir yere sahiptir. Bir çok medeniyete ev sahipliğini yapan bu bölge, özellikle İdyma uygarlığının kalıntılarının barındırır. Buradaki Agora ve Akustik Tiyatro İdyma dönemiden günümüze gelen önemli kalıntılar arasında yer alır.

Muğla’nın yaz turizminde önemli bir noktası olan Akyaka Gökova, genellikle küçük otelleriyle ve pansiyonlarıyla konaklama imkanı sunar. Bölgenin 1983 yılından bu yana gelişmesi, yöre halkının geçim kaynakları arasına turizminde eklenmesini sağlamıştır. Gökova’da yer alan otellerin birçoğu küçük aile işletmesidir.

Yaz aylarının bunaltıcı havasından kurtulup, kendimizi tertemiz bir denizin içinde bulacağınız Akyaka Gökova’da; Azmak Nehri’nin güzelliğine kesinlikle şahit olmalısınız. Bu tatlı su nehri olan Azmak, sahip olduğu doğasıyla be lokantalarıyla beğeninizi kazanacak.

Akyaka Gökova otellerinde konaklayarak Küfre Koyu’nu, Sedir Adası’nı, Akbük Koyu’nu ve Değirmenbükü’nü de keşfetme imkanı bulacaksınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.