Santorini’de Gezi Turu

Santorini’de Gezi Turu

Santorini’de Gezilecek Yerler,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz

#zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler

Yeni Gezilecek Yerler: Fira’da yer alan Agiou Mina Kilisesi, Prehistoric Kilisesi, Oia’da yer alan Caldera Koyu ve güzelliği ile nefes kesen Kamari Plajı’dır.

Oia: Santorini Adası’nın göz bebeği olan Oia neredeyse yerli – yabancı her tanıtımda gördüğümüz mavi kubbeli, deniz manzaralı kiliselerin bulunduğu şirinlik muskası bir köydür. Bir tepe üzerinde kurulmuştur ve Santorini otellerinin en güzellerini bulabileceğiniz yerdir. Adanın her sokağı büyüleyici bir deniz manzarasına açılıyor neredeyse. Ayvalık Şeytan Sofrası gibi benzersiz bir manzaraya sahip olan Oia, mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor.

Amoudi: Oia’nın alt kısmında kalan doğa harikası bir koy ve balıkçı kasabasıdır Amoudi. Sahil kısmında yan yana dizilmiş birçok tavernaya rastlarsınız. Mutlaka bunlardan birinde mola verip, yöreye özgü yemeklerden, mezelerden deneyin. En yukarıya ulaşım eşeklerle ya da upuzun bir merdiveni tırmanarak sağlanıyor.

Fira’daki Üzüm Bağları: Eşeklerin sırtında ya da teleferikle yapacağınız keyifli bir yolculukla Fira merkeze ulaşabilirsiniz. Önce civar kısmı gezip, bol bol fotoğraf çekip, sonrada civardaki üzüm bağlarını ziyaret edebilirsiniz. Santorini’nin en hareketli, en renkli ve en büyük kasabası olan Fira, birbirinden şirin kafeler, restoranlar ve butiklerle çevrilidir.

Vlihada Plajı: ‘Kırmızı Plaj’ olarak da bilinen Vlihada Plajı, hiçbir yerde göremeyeceğiniz benzersiz doğası ve sakinliği ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Burası Perissa’da adanın en sessiz bölümüdür. Cam gibi denizi ve huzur kokan atmosferi ile Santorini’deki ilk duraklarınızdan biri olacağından hiç şüphemiz yok.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.