Şelale Deyince Akla Gelen İlk Yer Manavgat

Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesi

Antalyanın güzel ilçelerinden biri olan Manavgat, şelalesi ile meşhur olmakla beraber oldukça yeşil alanı, bol bol temiz hava alınabilecek yerleri ve rafting, yamaç paraşütü ve diğer adrenalin sporları seven yerli ve yabancı turistlerin beklemektedir. manavgat şelalesi dediğime bakmayın çünkü 2 adet şelale vardır  Büyük olan manavgat şelalesi şehir merkezine yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulunmakta ve küçük manavgat şelalesi ise şehir merkezine daha yakın ve diğer büyük manavgat şelalesi’ne göre daha sakindir .Genelde ziyaret edilen şelale olarak büyük şelale göze çarpmaktadır .Fakat siz gitmişken 2 ziyaret yerinide gezmeyi ihmal etmeyin .

Manavgat tam olarak nerede

Manavgat ,antalya şehir merkezinin yaklaşık 76 kilometre doğusunda kalmaktadır . Antalya havalimanı 68 ila 70 kilometre arasındaki mesafedir .  Araçla nasıl gideceğim derseniz eğer antalyadan geleceksiniz antalyadan Manavgat şelalesine çok sık otobüs seferleri bulunmaktadır. Antalya’dan manavgat ilçe merkezine otobüs ve minibüsler de ulaşmak oldukça kolaydır .

Manavgat şelalesinde ne yapılır ?

Eğer ki manavgat şelalesi’ne gittiyseniz güzel vakit geçirmek gerçekten imkansız çünkü orada bulunan  çay bahçelerinde oturup ağaçlarının altında esintiyle beraber çayınızı yudumlayarak veya soğuk bir ayran içerek manzarayı seyredebilirsiniz .Bu manzaranın tadını çıkarmak için yapmanız gereken tek şey kendinize bir boşluk yaratır bu güzel doğa harikası yeri gezmektir

Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp kendini dinlemek isteyen insanları ve macera seven insanları bir araya toplayan bu doğa harikası yerde daha önce yaşamadıysanız deve turuna katılmak veya Manavgat çayı biraz zorlu bir rafting parkuru olduğundan burada acemiliğinizi atıp güzel zaman geçirmekte mümkündür .

Eminimki suyun ve doğanın sesini dinlemek sizinde hoşunuza gidecektir .

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.