Tatil ve Sağlık

Çoğu kişi seyahat etmek, eğlenmek ve heyecan için çok sabırsızlanır ve yaz tatilinde seyahat etmek için hazırlık yapar. Yolculuk yaparken, baş ağrısı, mide bulantısı, yorgunluk ve diğer ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşacağımızı tahmin edemeyiz. Plan yapma, esneklik, espri ve tutum sağlıklı tatil etmek için önemli unsurlarındandır.

Son zamanlarda acele etmekten kaçınmak sizin güvenli, sağlıklı ve eğlenceli bir tatil geçirmenizde büyük rolü vardır. Önceden planlama tatil yaparken size endişe verme olasılığını düşünmenize ve tedbir almanızı kolaylaştırır.

Kullandığınız İlaçlar İçin

Tatil yapmak için gideceğiniz yerin ve kalış sürenize bağlı olarak, aşılarınızın yeterli olması ve yeni olup olmadığı hakkında bilgi öğrenmek önemlidir. Hepatit A, Hepatit B veya diğer aşılar doktorunuza danışmanız gereken ve kendi kontrol etmeniz gereken şeylerden biridir. Düzenli kullandığınız ilaçlarınızın iki kat miktarını yanınızda götürmeniz sizin için en iyi tedbirlerden biridir.

Temiz Gıda ve Su

Çoğu gezginlerden 10’undan 6 sında ishal bulunur. En belirgin özelliğinin sebepleri gıda ve su kaynaklarıdır. Deniz ürünleri, sığır eti, domuz eti ve çiğ veya tuzlu ürünlerden kaçının.

Güneş Yanığı, Böcekler ve Yüzme Tehlikeleri

Güneş kremleri, böcek kovucu, koruyucu giysiler dünyada çok önemlidir. Çocuğunuz varsa ve seyahat etmek istiyorsanız mutlaka böcek kovucular hakkında doktorunuza danışmalısınız. Akarsular, göletler ve tatlı su göllerin de yüzmek ülkelere göre riski vardır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.