Tatilde Çocukların Karşılaştığı Sağlık Problemi

Aileler ile birlikte yapılan tatilin yerini hiçbir şey tutmaz. Birlikte vakit geçirmek, eğlenmek, gezmek birçok paylaşımı yaşamak için en uygun zaman dilimlerinden biri tatildir. Fakat tatil yaparken aile bireylerinden birinin hasta olması çok sık karşılaşılan bir durumdur. Bu tür durumlarda seyahat etmek can sıkıcı bir sorun olur. Özellikle hasta olan birey çocuk ise bu sorunla daha çok karşılaşabilirsiniz.

Tatilde Çocukların En Sık Karşılaştıkları Hastalık

Güneş Çarpması

Çocukların ve bebeklerin cildi güneş ışınlarına karşı daha hassastır. Genellikle saat 11.00 ve 16.00 aralarında çocukların güneşe çıkarılmamaları gerekir. Tatil yaparken çocuğunuzun güneşin altında geçireceği zamana dikkat edip ona uygun hareket etmeli ve çocuğunuzun vücudunun kıyafetlerle korunduğundan emin olmalısınız. Çoğu kişi deniz kenarında vakit geçirmeyi çok severler. Fakat deniz kenarında vakit geçirmeyi düşünüyorsanız sudan koruma özelliği olan güneş kremini almalı ve iki saatte bir çocuğunuzun vücuduna kremi uygulamaya dikkat etmelisiniz.

İshal

Çocuklarla tatil yaparken unutulmaması gerekenlerden biri çocukların dayanıklılık noktalarının hassas olması ve ishal olmaları an meselesidir. Eğer çocuğunuz ishal olursa bol bol sıvı tüketmelidir.

Böcek Sokmaları

Çocuklarla tatil yaparken ya da piknik yaparken sık sık karşılaştıkları sorunlardan biri böcek sokmalarıdır. Böceğin ısırmış olduğu çocuk veya sokulan, kaşıntının olduğu kısımı kaşıyarak deri soyulur ve mikrop kapmasına sebep olur. Eğer çocuğunuzun hangi böcek tarafından ısırıldığını bilmiyorsanız eğer hemen doktora gitmeniz gerekir.

Kulak Enfeksiyonu

Sürekli denize girmek isteyen çocuklar ve su ile haşır neşir olan çocuklar kulak enfeksiyonuna yakalanırlar. Denizin içerisinde bulunan mikroplar, mantar gibi maddeler kulak iltihabının daha yoğun olduğu görülür.

 

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.