Uzun Tatili Seviyoruz !

Yapılan anketlere göre Türkler iyi bir tatilin 7 günden daha uzun olması gerektiğini düşünüyor.

 

Online uçak bileti satışı yapan enuygun.com Türklerin seyahat ve tatil alışkanlıklarını analiz etmek amacı ile bir anket düzenledi. Açıklanan sonuçlar şöyle.

Çıkan sonuçlara göre tatili çok seviyoruz ve uzun süre tatil süresi geçirmek istiyoruz.  Ankete katılanların yüzde 38,7’si iyi bir tatilin yedi günden daha fazla olması gerektiğini; yüzde 26,8’i en az yedi günlük, yüzde 20,6’sı ise en az 5 günlük bir tatilin yeterli olacağını düşünüyor.

ULAŞIMDA KONFOR VE ZAMAN ÖNEMİ 

Ankete katılan kişiler ulaşımda konfor ve zamana önem vermesi sebebiyle , uçak seyahatine daha fazla önem veriyor. Araştırma dâhilinde yöneltilen ‘‘Tatillerinizin kaçına hava yolu ile gittiniz?” sorusundan çıkan sonuçlara göre ise Türkler (yüzde 34,3) son 5 yılda tatillerinin en az birinde uçak ile seyahat etmeyi tercih etti.

 

Araştırmaya göre, katılımcıların yüzde 26,9’u son 5 yılda beş seferden fazla tatile gittiklerini ifade ederken, yüzde 19,6’sı ise son 5 yılda sadece bir kez tatile gittiklerini belirtiyor. Araştırmadan çıkan bir diğer sonuca göre de son 5 yılda hiç tatile gitmeyenlerin oranı ise yüzde 9,6.

 

YILDA ORTALAMA 14 GÜN TATİLE GİDİYORUZ

 

Araştırmaya göre katılımcılarının yüzde 28’i yılda ortalama 14 gün tatile gittiklerini ifade ediyor. Yılda 7 gün tatile gidenlerin oranı ise yüzde 16,6.

 

Kaynak : Posta

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.