Yugoslavya Turu Hakkında Bilgi

Yugoslavya Turu Hakkında Bilgi

Yugoslavya Turu Hakkında Bilgi,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

#Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya

Yugoslavya’yı Gezelim’nın dağlık, yüksek yaylalık ve kıyı bölgelerinde farklı şekillerde iklim özellikleri görülür. Adriyatik kıyıları genellikle yazları sıcak ve kışları ılık geçen Akdeniz ikliminin etkisi altındadır.Kıyı bölgeler ve güney Yugoslavya’yı Gezelim bu yüzden bol yağış almaktadır. Yaz ayları oldukça sıcak geçerken, kış ayları soğuktur.

Ohrid-Sveti-Klementi-Pantelejmon-Kilises-5.yy-22-1024x768

Yugoslavya’yı Gezelim güneydoğu Avrupa’da Balkan Yarımadasında yer alan ve iki cumhuriyetten meydana gelen bir devlet. Doğusunda Romanya ve Bulgaristan, güneyde Makedonya, güneybatıda Arnavutluk, kuzeyde Macaristan, kuzeybatıda Bosna-Hersek, batıda Adriyatik Deniziyle çevrilidir. Başkenti Belgrad’dır. Nüfusu 10.394.000 olan ülkenin yüzölçümü 102.173 km2’dir. Resmi dili Sırpça, Para birimi Yeni Yugoslavya’yı Gezelim Dinarıdır.b.134489240192

Güneydoğu Avrupa’da Balkan Yarımadasının Adriyatik kıyısında yer alan Yugoslavya’yı Gezelim yaklaşık olarak 102.173 km2lik bir yüzölçüme sahiptir. Ülkenin beşte biri hariç hemen her tarafı dağlık, tepelik ve yüksek yaylalıktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.