Yurtdışı Turlar

İnterrail Nedir

İnterrail Avrupa demir yolları tarafından uygulanan ve her yaş insana ulaşım desteği sağlayan bir pass bilet türüdür. Ülkemizde bu bilet türüne göster geç bilet türü denebilir. Aynı bilet ile İstenilen yerden istenilen trene  binebilme özelliği taşır. İnterrail sadece turları yapılan veya sadece interrail yapmak isteyen kişilerin bindiği tren değildir. InterRail Global Pass bileti Avrupa’nın 30 ülkesini kapsar ve  5 gün ile 1 ... Devamını Oku »

Londranın En Ünlü Pazarları

Londra bir çok bakımdan muhteşem şehirler arasında yer alır. Gerek eğitim , müzelere ,gerek gezilebilecek tarihi mekanlar açısından büyülü bir şehir halini almıştır . Fakat Londra’lıların da bizimle benzer bir yönleri var . “Pazarları”   Antikalar, dünya lezzetleri, vintage giysiler ve çantalar, çiçekler, el işi ürünler, takılar, kitaplar, müzik aletleri ve çok daha fazlası Londra’daki pazarlarda ziyaretçilerini beklemektedir.İşte en bilinen ... Devamını Oku »

Sri Lanka Hakkında

 Sri Lanka tarihi ve doğası ile sizleri mest edecek Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti bir ada devletidir ve Hint okyanusun da bulunur.  Sri Lanka, pek çok özelliği ile bizi şaşırtan bir ülke. Öncelikle ülke, ulusal devlet yapısında yaşayanların pek de alışık olmadığı bir yönetime sahip; Sri Lanka’nın Kolombo ve Sri Jayawardenapura-Kotte olmak üzere iki başkenti bulunmaktadır. Ayrıca ülke de Seylanca, Tamilce, İngilizce dilleri ... Devamını Oku »

Floransa’da Gezilecek Yerler Rehberi

FLORANSA İtalyanın bir diğer çok turist çeken yerlerinden olan “Floransa” için sizlere ufak bir rehber hazırlamaya çalıştık . Rönesansın başlangıç kenti olarak bilinen bu kültür , bakımından muhteşem zenginlikere sahip şehir , İtalya’da gezip kesinlikle görülmesi gereken yerlerden birisi.   1-Piazza del Duomo Duomo Meydanı Floransanın en güzel meydanınlarından birisidir ve Floransa’da gezilebilecek yerlerin başında yer alır. Floransa Katedrali (Duomo), Giotto’nun ... Devamını Oku »

Roma İçin Gezilebilecek Yerler !

Roma tarihinde çok köklü bir şehir olarak günümüzde yer almaktadır . Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış bu kültür şehri tam bir gezilecek şehir.Gerek havası , gerek tarihi yerleri ile bir çok turisti kendi alanına çekmeyi başarmış nadide şehirlerden birisidir. İşte size aklınızda bulunabilecek ufak bir liste hazırladık . 1- Kolezyum  Romanın , nerdeyse simgesi haline gelmiş bir eserdir.MS 72  yılında, ... Devamını Oku »

Amerika ve En Güzel Şehirleri

Amerikayı merak edenler ya da görmek için can atanlar Amerika birleşik devletlerinin, hepsinin birbirinden güzel şehirlerini hemen görmek isteyeceksiniz. Farklı kültürlere sahip ihtişamlı ve modern olan şehirleri tatil sevenler için gidip görülmesi gereken yerlerdir. 1-) San Francisco Kaliforniya Eyaletinin kuzey kısmında bulunan merkezdir. San Francisco Altına hücum döneminin başlarında hemen yükselmiş ve büyümüştür. 1906 depreminde yıkıma uğramış fakat tekrar kurulmuştur. ... Devamını Oku »

Londra’nın Meşhur Parkları

Hyde Park Londra’da ki en ünlü parklardan biri Hyde park’tır. Hyde Park’ı Londra’da yer alır ve Londra’nın en büyük parklarından biridir. Eğer parkın her tarafını gezmek istiyorsanız, bütün gününüz burada bitebilir. Parkın içinde yapay göl bulunur bu gölün üzerinde bot gezileri yapılır. Bununla birlikte üzerinde bulunan kuğular sizi rahatlatır, size hoş bir manzara gösterir. Bu sayede bütün yorgunluğunuzu atmak size ... Devamını Oku »

Hostel Nedir? Avantajları – Dezavantajları

Yurt dışına seyahat etmeyi seviyorsanız ve seyahat etmeyi planlıyorsanız bir sürü konaklama türleri bulunur ve bunlardan biri de hostel’dir. Hosteller düşük bütçeli olarak bilinir. Eğer hostel de bir gecelik rezervasyon alıyorsanız o gecelik için size oda değil yatak sadece rezerve edilir. Bu durumda sizin yatağınız da diğer 4 veya 20 kişi ile aynı odada olabiliyor. Banyoları yurtta bulananların ki gibidir. Her katta ... Devamını Oku »

Hindistan Hakkında İlginç Bilgiler

Nüfusu ile dünyanın en büyük 2 . nüfusuna sahiptir. Yüz ölçümü yönünden 7.  ülkesidir. En büyük demokrasi olarak bilinir. Tuvalette sol ellerini kullandıkları için asla sol elleri ile yemek yemezler. Hindistan dışına rupi çıkartmak yasaktır. Kürtajın en fazla olduğu ülkedir. Zerdüştler havaya zarar gelmesin diye ölülerini Sessiz Kuleler adı verilen yere atıyorlar. Ülkede kuduz sürekli görülen hastalıklarından biridir. Kocası ölen dul ... Devamını Oku »

New York’ta Yaşamak Neden Güzel, Neden Zor?

New York’ta Yaşamak Neden Güzel? -Sizi hiç sorgulamazlar. Kıyafet, gelenek, eğitim, gelecek, geçmiş… -Herkesi olduğu gibi kabul ederler. -Başarılı olan herkes iş bulur. -Sizin başarılı olduğunuz işlerden başka bir şey istemezler. -Uzun süreden fazla çalıştıysanız paranızı alırsınız. -İnsanların eğlenmek için mazeretleri oldukça fazladır. İşçi Bayramlarını da konserle kutlarlar. -Cadde de arkanıza bakmadan gezebilirsiniz. Sabahın en erken saatlerinde bile metroda kimse kimseyi rahatsız ... Devamını Oku »

İlk Defa Amerika’ya Gidecekleri Şaşırtacak Şeyler

PRİZ GİRİŞLERİNİN FARKLI OLMASI Elektronik aletlerinizi yanınızda götürmek istiyorsanız yanınızda priz dönüştürücü mutlaka bulundurun  Aksi takdirde, eşyalarınız bavulunuzda fazladan yük olarak kalır. BAHŞİŞ VERMENİN NEREDEYSE ZORUNLU OLMASI Amerika’da rüşvet vermeniz gerekiyor. Eğer rüşvet vermezseniz bu saygısızlık olarak sonuçlanır. Restoranlarda, taksilerde, otellerde kesinlikle bahşiş vermeye özen gösterin. BİLDİĞİMİZ BİRÇOK ÜRÜNÜN TADININ FARKLI OLMASI Amerika’da uzun zaman kalırsanız eğer yemek ve tütün alışkanlıklarınız ... Devamını Oku »

Almanya’da ziyaret etmeniz gereken en iyi yerler

ALMANYA Almanya’da herkese ve her zevke uygun bir şeyler bulmak çok kolay. Eğer Almanya’ya gidiyorsanız size önereceğim yerleri de görmenizi tavsiye ederim. Almanya’nın harika köşelerini ziyaret ederek harika anılar edinebilirsiniz. 1-)  Quedlinburg Quedlinburg’a uğradığınızda kendinizi zamanda geriye doğru yolculuğa çıkmış gibi hissedebilirsiniz. Harz Dağları’nın kuzeyinde bulunan bu şirin Ortaçağ kenti, Rönesans döneminin en güzel sembollerinden biri olarak UNESCO Dünya Mirası listeleri arasında yer ... Devamını Oku »

Brighton’da Gezilecek Yerler

BRİGHTON Sahil kentlerinden bir tanesi olan Brighton her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen tatil yerlerinden biridir. Brighton çok sayıda dil okuluna da ev sahipliği yapmakta ve bu sayede dünyanın birçok yerinden öğrencileri ağırlamaktadır. Özellikle yaz aylarında şehrin sokakları, parkları ve plajları bu öğrencilerle şenlenir. Royal Pavilion Royal Pavilion çok sayıda turistin ziyaret ettiği bir yerdir. Brighton’ın ... Devamını Oku »

Kayseri Ve Güzel Görüntüsü

Kayseri Ve Güzel Görüntüsü #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Kayseri , #Karadeniz İç Anadolu Bölgesi’nin orta Kızılırmak bölümünde, Erciyes DağınErciyes Dağı, 3.917 m. yüksekliği, bulutları delen zirvesi, tepesinden eksik olmayan karı ve insana ilahî duygular veren azametiyle, Kayseri’nin sembolüdür.Tümünü oku (yeni pencerede açılırın eteklerinde modern bir il. Kuzey ve kuzeybatıda Yozgat, Kuzey ve kuzeydoğuda Sivas, doğuda Kahramanmaraş, ... Devamını Oku »

Avustralya Ve Güzel Görüntüsü

Avustralya Ve Güzel Görüntüsü #Zuppet , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Türkiye Pasifik Okyanusu arasında uzanır. Tüm bir kıtayı kaplayan tek ülkedir. Komşuları Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda’dır. En küçük kıtanın büyük bir bölümü üzerinde kurulan bir devlet. Asya’nın güneydoğusuna doğru, Güney Yarımküresinde uzanır ve dünya milletleri arasında arazi bakımından altıncı sırada ... Devamını Oku »

Kamboçya Hakkında Bilmedikleriniz?

Kamboçya Hakkında Bilmedikleriniz? Kamboçya Hakkında Bilmedikleriniz?,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Kamboçya krallıkla yönetiliyor, parlamentosu da bulunduğundan parlamenter monarşi diyebiliriz. Ülkenin yakın tarihi inanılmaz katliamlara sahne olmuş, yeni yeni kendine gelen Kamboçya’da eğitim ve sağlık konusunda ciddi sorunlar yaşanıyor. Ülkenin en büyük gelir kaynakları tarım, tekstil ve turizm. Ülkede ... Devamını Oku »

AMSTERDAM’ın Bir Birinden Güzel Yerleri

AMSTERDAM’ın Bir Birinden Güzel Yerleri AMSTERDAM’ın Bir Birinden Güzel Yerleri,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Amsterdam deyince akla ilk gelen yerlerden biride meşhur Red Light. Yolunuzun buraya düşmemesi mümkün değil. Herkes büyük bir merak içinde, camların arkasındaki bu hayatları görmek istiyor. Seks ticareti oldukça serbest, kadınlar kanal boyundaki evlerin ... Devamını Oku »

TROMSO ve Harika Kuzey Işıkları

TROMSO ve Harika Kuzey Işıkları TROMSO ve Harika KUzey Işıkları,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Kuzey ışıkları diğer bilinen adıyla aurora güneşte oluşan manyetik fırtınalar sonucu ortaya çıkan bir doğa olayıdır. Güneşteki manyetik patlamalar sonucunda saçılan parçalar atmosferimizdeki oksijen ile karşılaştığında etrafa bir ışık saçarlar. Bu ışıklar özelikle kuzey ... Devamını Oku »

Kanada Ve En Güzel Görüntüsü

Kanada Ve Güzel Görüntüsü

Kanada Ve En Güzel Görüntüsü Kanada Ve Güzel Görüntüsü,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Kanada çağdaş ve teknolojik olarak ilerlemiş bir ülkedir ve fosil yakıt kaynakları, nükleer enerji üretimi ve hidroelektrik güç üretim imkanları ile enerji bakımından genelde kendine yeterlidir. Ekonomisi geleneksel olarak yüksek miktarlardaki doğal kaynaklarına dayalıdır. Her ... Devamını Oku »

Dubai’de Gezilecek En Güzel Yerler

Dubai'de Gezilecek Güzel Yerler

Dubai’de Gezilecek En Güzel Yerler Dubai’de Gezilecek Güzel Yerler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olan Abu Dhabi, Dubai’ye 2 saatlik bir uzaklıkta bulunuyor. Ülke topraklarının %80’ini kaplayan bu şehir bir sanat merkezi olma yolunda ilerliyor. Şehrin büyük bir kısmı çöl olsa da, burası dünyanın en ... Devamını Oku »

Artvin’in Harika Güzellikleri

Artvin’in Harika Güzellikleri Artvin’in Harika Güzellikleri,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Dolishane Kilisesi, şehrin tarihine ışık tutan önemli bir yapıdır. Kilisenin varlığı 10.yüzyıla dayandırılmaktadır. Kilise il merkezine 32 km uzaklıkta olan Hamamlı köyündedir. Kiliseye ulaşım oldukça kolaydır. Kolaylıkla ulaşacağınız bölgede gezinerek yeni yerler keşfedebilirsiniz. Son olarak Dolishane Kilisesi yakınında ... Devamını Oku »

Münih’in Olağanüstü Gezi Yerleri

Münih’in Olağanüstü Gezi Yerleri Münih’in Olağanüstü Gezi Yerleri,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Marienplatz Meydanı’nın köşesinde yer alan Neues Rathaus yani Yeni Belediye Sarayı, 1867 ile 1909 yılları arasında inşa edilmiş. 19. yüzyıl Neo-Gotik mimarisinin tipik bir örneği olan yapıda yer alan 85 metre uzunluktaki kule, muhteşem Münih manzarasını ... Devamını Oku »

Santorini Gezisi

Santorini Gezisi Santorini Gezisi,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Volkanik patlamalar sonucu oluşan ada, her yıl dünyanın çeşitli yerlerinden pek çok turisti ve balayı çiftini ağırlıyor. Gece hayatı açısından oldukça hareketli olan ada, eğlence odaklı bir balayı destinasyonu arayışında olanları fazlasıyla memnun edecektir. Uçak ve feribot kombinasyonu ile adaya ... Devamını Oku »

Seyşeller Gezisi

Seyşeller Gezisi Seyşeller,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Mahé Adasında sıcaklık aşağı yukarı 24-29 °C arasında değişiyor. Balayı çiftlerinin ayrılmak istemeyeceği bir yer olan bu egzotik ada için de vize gerekmiyor. Son derece lüks ve egzotik balayı otelleri ile romantik balayı tatili düşleyenleri hayallerini süsleyen adalardan birisi. Haziran-Kasım arası ... Devamını Oku »

Dubrovnik Gezisi Hakkında Bilgiler

Dubrovnik Gezisi

Dubrovnik Gezisi Hakkında Bilgiler Dubrovnik Gezisi Hakkında Bilgiler,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Gezip görülmesi gereken en güzel binalar arasında ise Old Town’un hemen girişine yakın Minceta Kalesi, Old Town’un en önemli girişi Pile Kapısı, Old Town’un merkez caddesi Stradun, Dünyanın en eski eczanelerinden birine ev sahipliği yapan Franciscan ... Devamını Oku »

Saraybosna Gezisi Hakkında Bilgi

Saraybosna Gezisi

Saraybosna Gezisi Hakkında Bilgi Saraybosna Gezisi Hakkında Bilgi,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Bosna Hersek’in başkenti olan Saraybosna Avrupa’nın tarih ve kültür merkezlerinden biri olması nedeniyle yılın her döneminde ziyaretçisi olan bir şehirdir. Farklı dil, din ve kültürlerin bir arada yaşamış ve yaşıyor olması da Saraybosna’yı çekici hale getirmektedir. ... Devamını Oku »

Belize’den İlginç Yerler

Belize’den İlginç Yerler Belize’den İlginç Yerler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Belize, Orta Amerika’da yer alan bir ülkedir. Kuzeyinde Meksika, batı ve güneyinde Guatemala, doğusunda ise Karaib Denizi yer almaktadır. 1973’e kadar İngiliz Honduras’ı olarak bilinen ülke 1981 yılında bağımsızlığını ilân etmiştir. 300 metre çapında ve 124 metre derinliğindeki ... Devamını Oku »

Moritanya İlginç Gezi Yeri

Moritanya İlginç Gezi Yeri Moritanya İlginç Gezi Yeri,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Moritanya, resmi adıyla Moritanya İslam Cumhuriyeti, bir kuzeybatı Afrika ülkesidir. Batısında Atlas Okyanusu, güneybatısında Senegal, güneydoğu ve doğusunda Mali, kuzeydoğusunda Cezayir, kuzeyinde ise Batı Sahra yer alır. Sahra Çölü ya da Büyük Sahra Çölü, dünyanın en ... Devamını Oku »

Antarktika’nın Buz Kayaları

Antarktika’nın Buz Kayaları Antarktika’nın Buz Kayaları,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Antarktika, Güney Yarımküre’nin en güneyinde bulunan ve Güney Kutbu’nu içeren kıtadır. Afrika ve Okyanusya’nın güneyinde olan ve içinde ülke bulunmayan tek kıta. Dünyanın en kurak yeridir, kıtanın bazı yerlerine 2 milyon yıldan bu yana yağmur düşmemiştir. Zamanında buradan ... Devamını Oku »

Türkmenistan’dan Cehennem Kapısı

Türkmenistan’dan Cehennem Kapısı Türkmenistan’dan Cehennem Kapısı,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Rezerv o günden beri hiç durmadan yanmaya devam ediyor. Orta Asya ülkelerinden olan Türkmenistan güneyden İran, batıdan Hazar denizi, kuzeyden Kazakistan, kuzeydoğudan Özbekistan, güneydoğudan Afganistan’la çevrilidir. Jeologlar korkudan ekipmanlarını bile almadan bölgeyi terk etmişler. Bu yaşananlardan sonra, metan ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.