Amerikan Turları

Amerika ve En Güzel Şehirleri

Amerikayı merak edenler ya da görmek için can atanlar Amerika birleşik devletlerinin, hepsinin birbirinden güzel şehirlerini hemen görmek isteyeceksiniz. Farklı kültürlere sahip ihtişamlı ve modern olan şehirleri tatil sevenler için gidip görülmesi gereken yerlerdir. 1-) San Francisco Kaliforniya Eyaletinin kuzey kısmında bulunan merkezdir. San Francisco Altına hücum döneminin başlarında hemen yükselmiş ve büyümüştür. 1906 depreminde yıkıma uğramış fakat tekrar kurulmuştur. ... Devamını Oku »

İlk Defa Amerika’ya Gidecekleri Şaşırtacak Şeyler

PRİZ GİRİŞLERİNİN FARKLI OLMASI Elektronik aletlerinizi yanınızda götürmek istiyorsanız yanınızda priz dönüştürücü mutlaka bulundurun  Aksi takdirde, eşyalarınız bavulunuzda fazladan yük olarak kalır. BAHŞİŞ VERMENİN NEREDEYSE ZORUNLU OLMASI Amerika’da rüşvet vermeniz gerekiyor. Eğer rüşvet vermezseniz bu saygısızlık olarak sonuçlanır. Restoranlarda, taksilerde, otellerde kesinlikle bahşiş vermeye özen gösterin. BİLDİĞİMİZ BİRÇOK ÜRÜNÜN TADININ FARKLI OLMASI Amerika’da uzun zaman kalırsanız eğer yemek ve tütün alışkanlıklarınız ... Devamını Oku »

Guyana Gezisi

Guyana Hakkında Bilmedikleriniz

Guyana Gezisi Guyana Hakkında Bilmedikleriniz,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Guyana Hakkında Bilmedikleriniz,Guyana, Güney Amerika kıtasının kuzey kıyısında, yer alan bir devlet. Eskiden İngiliz Guyanası olarak bilinen ülkenin sınır komşuları doğuda Surinam (Hollanda Guyanası), Güneydoğu, Güney ve Güneybatıda Brezilya, doğuda ise Venezuella’dır. Guyana Hakkında Bilmedikleriniz,Fiziki bakımdan kıyı, orman ve ... Devamını Oku »

Arjantin Hakkında Önemli Bilgiler

Arjantin Hakkında Bilmedikleriniz

Arjantin Hakkında Önemli Bilgiler Arjantin Hakkında Bilmedikleriniz,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Amerika’nın güney yarısını oluşturan kıta. Pasifik Okyanusu’nun doğusunda, Atlantik Okyanusu’nun batısında, Kuzey Amerika’nın güneyinde ve Antarktika’nın kuzeyinde bulunur.Tümünü oku (yeni pencerede açılır) ‘nın ikinci büyük ülkesidir. Kıtanın incelen güney parçasının en büyük bölümünü işgal eder. Arjantin, topraklarının büyüklüğü ... Devamını Oku »

Hollywood Hakkında Önemli Bilgiler

Hollywood Hakkında Önemli Bilgiler #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Hollywood ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Los Angeles şehrinin bir bölgesidir. Kent ana bölümünün kuzeybatısında yer alır.Hollywood Sinema stüdyolarının ve film yıldızlarının oturduğu evlerin bu bölgede yoğunlaşmasından dolayı Hollywood sözcüğü Amerikan sinema endüstrisiyle özdeşmiştir. Hollywood ABD’de yapılan ilk filmler New York kenti civarında çekilmişti.Hollywood 1900 yıllarına doğru Kaliforniya’da ilk filmler ... Devamını Oku »

Paraguay Hakkında Önemli Bilgiler

Paraguay Hakkında Önemli Bilgiler Paraguay Önemli Bilgiler,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Paraguay Cumhuriyeti, Güney Amerika’da bir alan ülkelerden biridir. Nüfusu yaklaşık 6,4 milyon kişi olan ülkenin başkenti Asunción kentidir. Ülke 1811 yılında bağımsızlığına kavuşmuştur. Güney Amerika kıtasının ortasında bulunan ve kuzeybatıda Bolivya, kuzeydoğuda Brezilya, güneyde ve batıda Arjantin ... Devamını Oku »

Oklahoma’yı Gezelim

Oklahoma’yı Gezelim #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist , #Turistlikyerler , #Oklahoma   (ABD)’den biri. Güneybatı bölümünde bulunur. Yüzölçümü 181.447 kilometrekare, nüfusu 2.233. 000 dir. Nüfusunun önemli bir bölümünü Kızılderililer meydana getirir. Amerika Birleşik Devletlerinin geniş ölçüde petrol çıkarılan devletlerinden biridir.Petrol bakımından çok zengin bir yoprağa sahiptir. Amerika Birleşik Devletlerinin arasında yer alır. Yüz ölçümü ... Devamını Oku »

Amerika’dan Bilgiler

Amerika’dan Bilgiler #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Birçok ülkeden göç almış olan Amerika’dan Bilgiler Birleşik Devletleri dünyanın en çok kültürlü ülkelerin başında yer almaktadır. Yıllar boyu yurtdışında İngilizce eğitim almak isteyenleri göz alıcı coğrafi yapısı, dünyaca ünlü eğlence merkezleri ile kendine çekmeyi başarmıştır. Amerika’dan Bilgiler’da her bütçeye, her zevke uygun bir dil kursu ve ... Devamını Oku »

Hawai Hakkında Bilgiler

Hawai Hakkında Bilgiler #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Avrupa , #Hawai Hawai hakkında bilgi yüzden fazla adadan müteşekkil, ABD’nin ada halinde tek eyaleti. Pasifik Okyanusunun orta kısmında yer alır. Aralarında kayalıkların da bulunduğu adalar dizisi 2400 km2lik bir hat üzerinde uzanır. Bu adalar topluluğunun toplam yüz ölçümü 16.700 km2 ve nüfusu 800.000’dir. Kuzeybatıda Ocean (Küre) adı verilen adayla başlayan ... Devamını Oku »

Uruguay’ı Gezelim

Uruguay’ı Gezelim #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist , #Turistlikyerler Kuzeydeki yüksek araziler hariç, Uruguay toprakları dalgalı, yeşillik ovalar ve alçak tepelerle kaplıdır. Kuzey dağlık olmakla birlikte ülkenin en yüksek noktası olan Cerro Mirador (540 m) güneydedir. Uruguay’da mutedil (ılıman) bir iklim hüküm sürer. Sıcaklık ortalaması Ocak ve Şubat aylarında 22°C, Temmuz aylarında 10°C’dir. Yağmur ... Devamını Oku »

Amerika Birleşik Devletleri Tam Gezilecek Yer

Amerika Birleşik Devletleri Tam Gezilecek Yer #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist , #Turistlikyerler Alaska ve Hawai yi de içine alan ABD nin 9 milyon kilometrekareden fazla yüzölçümü vardır. Alaska, Kanada nın kuzeybatısındadır. Hawai ise, Büyük Okyanusda olup, kıta üzerindeki ABD nden 3.200 kilometre uzaklıktadır. Alaska 50 eyaletin içinde yüzölçümü en fazla olanıdır. Amerika Birleşik ... Devamını Oku »

Tek Cennet Venezuela

Tek Cennet Venezuela #Zuppet , #GüneyAmerika , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri Başkenti Caracas şehri, resmi dili İspanyolca, nüfusu 26.8 milyon (2009 yılı) ve 2009 yılı GSYH’si 349 milyar ABD dolarıdır. Venezuela 5 Temmuz 1811 tarihinde İspanyadan bağımsızlığını kazanmıştır. Venezuela Cumhuriyeti, Başkanlık Tipi Cumhuriyet ile yönetilir. Başkent Karakas olup; idari bölümler; 23 eyalet,1 federal bölge, ve 1 federal bağımlı; Amazonas, Anzoategui, Apure, ... Devamını Oku »

Şili

Şili #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Amerika , #Şili Şili Amerika kıtasının güneybatı kıyısında yer alan bağımsız bir devlet. Batıda ve güneyde Pasifik Okyanusu, doğuda Arjantin, kuzeydoğuda Bolivya ve kuzeyde Peru ile komşu olan Şili, 18° ve 56° güney enlemleriyle 67° ve 75° batı boylamları arasında yer alır. Pasifik kıyısı boyunca 4200 km uzanan Şili, batıda Okyanus ve doğuda ... Devamını Oku »

Monaco Gezi Bölgesi

Monaco Gezi Bölgesi #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Turist , #Turizm , #Monoko Monaco’dayız. Buranın iki farklı yüzü var. Küçücük bir yere sıkışmış bir hayat yaşayan çok sıkılmış zenginler ve zenginliği görmeye gelen turistler. Zengin derken aynı apartmanda oturan 10 dairenin sahiplerinin tamamının dolar milyarderi olduğu bir dünyadan bahsediyorum. Komşunun dünyanın en büyük sanayicisi veya fon yöneticisi olduğu sabah ... Devamını Oku »

Nikaragua

Nikaragua #ülkeler , #Nikaragua , #NikaraguaAdası , #ortaAmerika , #zuppet Nikaragua, Amerika bölgesi ülkelerinden biri. Kuzeyde Honduras, batıda Karayip Denizi, güneyde Kostarika ve doğuda Pasifik Okyanusu ile çevrili olan Nikaragua, 10° 43’ ve 15° kuzey enlemleriyle 83° 09’ ve 87° 41’ batı boylamları arasında yer alır. Nikaragua Orta Amerika’nın yüzölçümü en büyük, nüfus yoğunluğu en düşük olan ülkesidir. Orta Amerika ... Devamını Oku »

Güney Amerika’nın Venezuela’sı

Güney Amerika’nın Venezuela’sı #ülkeler, #Venezuela , #Amerika , #GüneyAmerika , #zuppet Güney Amerika’nın kuzeyinde yer alan bir ülke. Kuzey’de Karayib Denizi ve Atlas Okyanusu, doğuda Guyana, güneyde Brezilya ve batıda Kolombiya yakınlarıdır. Başkenti Caracas şehri, resmi dili İspanyolca, nüfusu 26.8 milyon (2009 yılı) ve 2009 yılı GSYH’si 349 milyar ABD dolarıdır. Venezuela 5 Temmuz 1811 tarihinde İspanyadan bağımsızlığını kazanmıştır. Venezuela ... Devamını Oku »

New York Hakkında Herşey

New York Hakkında Herşey #New York , #gezipgörelim , #yurtdışı , #Avrupa , #Turizm #New York City ABD’nin kuzeydoğusunda yer alan, bu kıtanın en büyük nüfuslu şehri. New York eyaletinin güneydoğu kesiminde, Hudson Nehrinin ağzında yer alır. Şehrin alanı 787 km2, nüfusu ise yaklaşık 10 milyon civarındadır. New York şehri, herbiri kendine has bir hayat tarzı ve biçimiyle ayrılan bir ... Devamını Oku »

Kaliforniya Eyaleti

Kaliforniya Eyaleti Amerika Birleşik Devletleri’nin 31. eyaleti. Kuzeyden Oregon, doğudan Nevada ve Arizona eyaletleri güneyden Meksika, batıdan büyük Okyanus ile çevrilidir. #Kaliforniya , #Eyalet , #Amerika , #ABD , #Zuppetcom Büyük Okyanus kıyısına koşut olarak uzanan Kıyı sıradağları ve doğuda Nevada Sıradağları arasındaki derin vadiyle ayrılır. Kıyı Sıradağları’nın en yüksek noktası Nount Linn (2.623 m), Nevada Dağları’nın en yüksek Mount ... Devamını Oku »

KANADA

KANADA Kuzey Amerika bölgesinin en kuzeyindeki ülkedir. Başkenti Ottawa’dır. Eski bir Fransız ve İngiliz kolonisi olan Kanada’da her iki kültürün etkilerini görmek mümkündür. Ülke alan bakımından dünyanın en geniş ikinci şehrindedir. fakat nüfusunun az olması nedeniyle kilometrekarede 3 kişi gibi çok düşük bir nüfus yoğunluğuna sahiptir. #Kanada , #Turist , #kanadaveturizm , #GezipGörelim Kanada çağdaş ve teknolojik olarak ilerlemiş bir ... Devamını Oku »

İngiltereyi Öğrenelim

İngiltereyi Öğrenelim #İngiltere , #Gezelim , #Turizm , #Turist , #Avrupa Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, İngiltere Avrupa’nın kuzeybatı kıyısında yer alan Britanya Adalar Topluluğu üzerinde, dört ülkeden oluşan bir devlet. Bu adalar topluluğu Büyük Britanya ve İrlanda Adalarıyla birlikte, 5000 küçük adadan meydana gelmiştir. Batısında İrlanda Denizi, doğusunda Kuzey Denizi, kuzeyi, güneybatısı ve kuzeybatısı Atlas Okyanusu ile ... Devamını Oku »

Amerika tatil cenneti

Amerika tatil cenneti Amerika gezmek ve meraklı insanlar için bir cennettir.Olağan üstü mekanları ve konutları insanların gözlerini büyülüyor.Amerika Birleşik Devletleri ormanları, çölleri, dağları, yüksek düzlükleri ve verimli ovaları ile çeşitli özellikleri bulunan dünyanın en büyük ülkelerinden biri. Kıta üzerinde bulunan Amerika Birleşik Devletleri; doğuda Atlas Okyanusundan batıda Büyük Okyanus a kadar 4.500 km genişliğindedir. Kuzey sınırını Kanada, güneyini ise Meksika ... Devamını Oku »

Dünya Turu

Dünya Turu

Bu Oteller çok güzel olmakla birlikte çok da pahalı olduğu bilinir. Özel tiyatrolarından kumsal tahsislerine kadar ve güvenliğiniz için kurşun geçirmez camlar ile zırhlı kapılara sahip bu otellerde her türlü lükse sahip olabileceksiniz. 1.The Royal Penthouse Suite, Hotel President Wilson-Cenevre, İsviçre 12 yatak odalı, 12 banyolu  bu garip suitte bir gece kalmak için $65.000’ı gözden çıkarmalısınız aslında cepten çıkarmalısınız. Üstelik ... Devamını Oku »

Maldivlerde Tatil Keyfi Hiçte Fena Olmaz

Maldivlerde Tatil Keyfi Hiçte Fena Olmaz

Balayı, hepimizin bildiği gibi de evliliğin ilk günlerinde gelinle damadın çıktığı tatile deniliyor. İngilizce’deki honeymoon kelimesinden dilimize direkt çevrilmiş. İngilizce’deki honeymoon kelimesinin balayı olarak tercümesi doğru olsa da, buradaki moon süre olarak bir ay değil gökyüzündeki Ay anlamına geliyor. Günümüzdeki karşılığıyla balayı terimine 16. yüzyıldan sonraki yazarların eserlerinde rastlanıyor. Balayının evliliğin ilk ayında yapılan tatil olarak nitelendirilmesi ise 18. yüzyıldan sonrayı buluyor. ... Devamını Oku »

Gidilecek En Güzel Oteller Hangileridir

Gidilecek En Güzel Oteller Hangileridir

Bu Oteller çok güzel olmakla birlikte çok da pahalı olduğu bilinir. Özel tiyatrolarından kumsal tahsislerine kadar ve güvenliğiniz için kurşun geçirmez camlar ile zırhlı kapılara sahip bu otellerde her türlü lükse sahip olabileceksiniz. 1.The Royal Penthouse Suite, Hotel President Wilson-Cenevre, İsviçre 12 yatak odalı, 12 banyolu  bu garip suitte bir gece kalmak için $65.000’ı gözden çıkarmalısınız aslında cepten çıkarmalısınız. Üstelik ... Devamını Oku »

Tatil Maldivler

Tatil Maldivler

Balayı, hepimizin bildiği gibi de evliliğin ilk günlerinde gelinle damadın çıktığı tatile deniliyor. İngilizce’deki honeymoon kelimesinden dilimize direkt çevrilmiş. İngilizce’deki honeymoon kelimesinin balayı olarak tercümesi doğru olsa da, buradaki moon süre olarak bir ay değil gökyüzündeki Ay anlamına geliyor. Günümüzdeki karşılığıyla balayı terimine 16. yüzyıldan sonraki yazarların eserlerinde rastlanıyor. Balayının evliliğin ilk ayında yapılan tatil olarak nitelendirilmesi ise 18. yüzyıldan sonrayı buluyor. ... Devamını Oku »

2015 GÖZDE TATİL YERLERİ

2015 GÖZDE TATİL YERLERİ

Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, 2015’in en gözde 10 seyahat destinasyonunu belirledi. Son üç yılın uçuş arama verileri ve Gelecek Bilimi Laboratuvarı’nın öngörüleriyle hazırlanan araştırmaya göre, 2015’te seyahatseverler egzotik yerlere yönelecek. İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve en hesaplı alternatifleri sunan ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.