Asya Turları

Hindistan Hakkında İlginç Bilgiler

Nüfusu ile dünyanın en büyük 2 . nüfusuna sahiptir. Yüz ölçümü yönünden 7.  ülkesidir. En büyük demokrasi olarak bilinir. Tuvalette sol ellerini kullandıkları için asla sol elleri ile yemek yemezler. Hindistan dışına rupi çıkartmak yasaktır. Kürtajın en fazla olduğu ülkedir. Zerdüştler havaya zarar gelmesin diye ölülerini Sessiz Kuleler adı verilen yere atıyorlar. Ülkede kuduz sürekli görülen hastalıklarından biridir. Kocası ölen dul ... Devamını Oku »

Kayseri Ve Güzel Görüntüsü

Kayseri Ve Güzel Görüntüsü #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Kayseri , #Karadeniz İç Anadolu Bölgesi’nin orta Kızılırmak bölümünde, Erciyes DağınErciyes Dağı, 3.917 m. yüksekliği, bulutları delen zirvesi, tepesinden eksik olmayan karı ve insana ilahî duygular veren azametiyle, Kayseri’nin sembolüdür.Tümünü oku (yeni pencerede açılırın eteklerinde modern bir il. Kuzey ve kuzeybatıda Yozgat, Kuzey ve kuzeydoğuda Sivas, doğuda Kahramanmaraş, ... Devamını Oku »

Dubai’de Gezilecek En Güzel Yerler

Dubai'de Gezilecek Güzel Yerler

Dubai’de Gezilecek En Güzel Yerler Dubai’de Gezilecek Güzel Yerler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olan Abu Dhabi, Dubai’ye 2 saatlik bir uzaklıkta bulunuyor. Ülke topraklarının %80’ini kaplayan bu şehir bir sanat merkezi olma yolunda ilerliyor. Şehrin büyük bir kısmı çöl olsa da, burası dünyanın en ... Devamını Oku »

Safranbolu Hakkında Özel Bilgiler

Safranbolu Hakkında Önemli Bilgiler

Safranbolu Hakkında Özel Bilgiler Safranbolu Hakkında Özel Bilgiler,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Tarihte Paflagonya olarak adlandırılan bölgede bulunur ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Türkler tarafından kesin olarak alınışı 1196 yılındadır. Osmanlı zamanında 17. yüzyılda İstanbul-Sinop yolu üzerinde olması nedeniyle tarihteki en önemli dönemini yaşamıştır. 2002’de kurulan ... Devamını Oku »

Irak Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler

Irak Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler

Irak Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler Irak Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler   Dini ve etnik yapılarıyla bakıldığında ülkede hakim güç olan Sünniler aslında %25’lik bir nüfuz sahipken, %60’lık nüfusa sahip olan Şiiler ise yönetim dışındadır. Şiiler güney Irak’ta yaşarken Bağdat civarında Sünni Araplar, Kuzey Irak’ta ise Kürt ... Devamını Oku »

Çin Hakkında Bir Çok Önemli Bilgi

Çin Hakkında Önemli Bilgiler

Çin Hakkında Bir Çok Önemli Bilgi Çin Hakkında Önemli Bilgiler,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Çin Halk Cumhuriyeti, yüzölçümü itibariyle dünyanın üçüncü, nüfus itibariyle en büyük ülke. Güney Doğu Asya’da yer alır. Yüzölçüm ‘dir. Başkenti Pekin olan ülekenin resmi dili Çince, para birimi Yuan’dır. Ülkede pek çok dine inanan ... Devamını Oku »

Azerbaycan Gezisi

Azerbaycan Gezisi

Azerbaycan Gezisi Azerbaycan Gezisi,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Sürekli Türkiye televizyon kanalları izledikleri için bizim Türkçemizi çok iyi anlıyorlar, ancak eğer onlar dikkat etmez ve hızlı konuşurlarsa sizin onları anlama ihtimaliniz düşük. Benim adım “Sevil” orada da aynen isim olarak kullanılıyor, bu benim için avantaj oldu tabii. ... Devamını Oku »

Niğde Gezisi

Niğde'nin Gezilecek Yerleri

Niğde Gezisi Niğde’nin Gezilecek Yerleri,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Niğde Türkiye’nin elma bahçesi (ambarı) olarak tanınan il. Niğde ili, İç Anadolu’nun Orta Kızılırmak bölümünde; Nevşehir, Kayseri, Adana, İçel (Mersin), Konya ve Aksaray illeri arasında yer alır. Trafik numarası51’dir. Hititler devrinde Niğde bölgesi “Nakita” isimli bir yerleşme merkeziydi. Zayıf ... Devamını Oku »

Siirt’i Tanıyalım

Siirt’i Tanıyalım #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Siirt’i Gezelim.Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan il.Siirt İl toprakları; 38°15’ ve 37°45’ kuzey enlemleriyle 42°54’ ve 41°32’ doğu boylamları arasında yer alır.Siirt Doğudan Van, kuzeyden Bitlis, batıdan Batman güneyden Şırnak illeriyle çevrilidir.Siirt Trafik numarası 56’dır. Siirt adının Sami dilinden geldiği öne sürülmektedir.Siirt Bazı kaynaklarda bu adın Keldani dilinde ... Devamını Oku »

Eskişehir Hakkında Bilgiler

Eskişehir Hakkında Bilgiler #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Eskişehir’i Gezelim.Eskişehir Türkiye’nin en hızlı kalkınan illerinden biridir.Eskişehir 29°58’ ve 32°04’ doğu boylamları ile 39°06’ ve 40°09’ kuzey enlemleri arasında kalan il toprakları, Ankara, Afyonkarahisar, Kütahya, Bilecik ve Bolu illeri ile çevrilidir.Eskişehir Topraklarının büyük kısmı İç Anadolu bölgesinde kalmasına rağmen, Seyitgazi ilçesinde küçük bir alanı, Sarıcakaya ... Devamını Oku »

Hong Kong Gezisi

Hong Kong Gezisi

Hong Kong Gezisi Hong Kong Gezisi,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Hong Kong’da gezip görmeniz gereken tüm önemli yerler hakkında bilgileri Hong Kong Gezilecek Yerler sayfasında bulabilirsiniz. Siz de Uzak Doğu’nun bu gelişmiş şehrine gitmeyi düşünüyorsanız ihtiyacınız olan tek şey biraz araştırma. Hong Kong gezisi boyunca gerekli olabilecek ... Devamını Oku »

Bakü Gezisi

Bakü Gezisi

Bakü Gezisi Bakü Gezisi,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Bakü şu an çok büyük bir değişim geçiriyor. Türk mütahitlerin favori destinasyonlarından biri olmasının nedeni de bu. Petrol zenginleri ve petrol kaynaklı geliri olanların yaptırdığı ihtişamlı binalar şehrin yeni yüzünü oluşturuyor. Şehir merkezinde ciddi bir restorasyon çalışması var. Rus-Baltık mimarisinin ... Devamını Oku »

Kütahya’nın Önemli Güzellikleri

Kütahya'nın Güzellikleri

Kütahya’nın Güzellikleri #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Kütahya rengarenk çinileriyle, Türkiye’nin çini atölyesi olarak bilinen, şifalı kaplıcaları ile meşhur, milli tarihimizde müstesna bir yeri bulunan, Ege bölgesinin İçbatı Anadolu bölümünde yer alan il. 38o 70’ ve 39o 80’ kuzey enlemleri ile 29o 00’ ve 30o 30’ doğu boylamları arasında yer alır. Kuzey ve kuzeybatıdan Bursa, kuzeydoğudan Bilecik, doğudan ... Devamını Oku »

Şanlıurfa Hakkında Önemli Bilgi

Şanlıurfa Hakkında Bilgi

Şanlıurfa Hakkında Önemli Bilgi #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Güneydoğu Anadolu bölgesinin Orta Fırat bölümünde yer alan il. İl toprakları 36° 40’ ve 38° 02’ kuzey enlemleriyle 37° 50’ ve 40° 12’ doğu boylamları arasında kalır. İl; doğudan Mardin, kuzeydoğudan Diyarbakır, kuzeyden Adıyaman, doğudan Gaziantep illeri, güneyden ise Suriye sınırıyla çevrilidir. Trafik numarası 63’tür. Peygamberler şehri, peygamberler diyarı ... Devamını Oku »

Isparta’nın Genel Özellikleri

Isparta’nın Genel Özellikleri #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Isparta’yı Gezelim,Isparta güller ve göller diyarı, halısı ile ünlü il.Isparta’yı Gezelim, Isparta Akdeniz bölgesinin Antalya bölümünde ve Göller yöresinde Burdur, Afyonkarahisar, Konya, Antalya, Beyşehir ve Burdur gölleri arasında yer alan şirin bir ildir. Isparta’yı Gezelim,30°01’ ve 31°33’ doğu boylamları ile 37°18’ ve 38°30’ kuzey enlemleri arasında kalır. Isparta’ya Türkiye’nin halı ... Devamını Oku »

Erzincan Hakkında Önemli Bilgiler

Erzincan Hakkında Önemli Bilgiler

Erzincan Hakkında Önemli Bilgiler Erzincan Hakkında Önemli Bilgiler,diğer şehirleri öğrenmek ve o şehirler hakkında bilgi toplamak için web sitemizi tercih edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Erzincan hakkında Her çeşit meyvenin yetiştiği, tarih boyunca birçok büyük savaşların yapıldığı ve son bin senede on bir defa haritadan silinen, “etrafı dağlık ortası bağlık” bir il. İl toprakları 40° 46’ ve ... Devamını Oku »

Uludağ Hakkında Bilmedikleriniz

Uludağ Hakkında Bilmedikleriniz Uludağ Hakkında Bilmedikleriniz,ülkeler ve gezilecek yerler hakkında bilgilenmek ve bilgi sahibi olmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Uludağ’ı Gezelim,Uludağ, Olimpos Dağı olarak da bilinir.Uludağ Bursa ili sınırları içinde, 2543 m yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan dağ.Evliya Çelebi seyahatnamesinde bu dağdan ... Devamını Oku »

Bartın Hakkında Önemli Bilgiler

Bartın Hakkında Önemli Bilgiler #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Bartın Hakkında Bilgiler,Bartın, Batı Karadeniz Bölgesinde, Bartın iline bağlı bir ilçedir.Bartın Son yıllarda turizm potansiyelindeki artışla dikkat çekmektedir. Bartın,Denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koy ve ana karaya bağlı ve bağımsız Bartın adaları ile eşsiz bir görsel güzelliğe de sahip olan ... Devamını Oku »

Mısır Hakkında Önemli Bilgiler

Mısır Hakkında Önemli Bilgiler

Mısır Hakkında Önemli Bilgiler Mısır Hakkında Önemli Bilgiler,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Mısır ayrıca Mısır Arap Cumhuriyeti olarak da bilinir, Kuzey Afrika’nın Nijerya’dan sonra 2. kalabalık ülkesidir. Nüfusun büyük bir bölümü Nil Nehri boyunca yerleşmiştir. Kuzeyinde Akdeniz’e, doğusunda Kızıldeniz’e kıyısı bulunan Mısır’ın, batısında Libya, güneyinde Sudan yer almaktadır. ... Devamını Oku »

Kartalkaya Hakkında Önemli Bilgiler

kartalkaya

Kartalkaya Hakkında Önemli Bilgiler #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Kartalkaya: Kartalkaya, Bolu ilinin doğu tarafında Köroğlu Dağları`nda bir kayak ve rekreasyon merkezidir. Türkiye`nin sayılı kayak merkezlerindendir. Bir kaç tane otel ve kayak pistleri bulunur. Kayak, kızak ve snowboard kiralama hizmeti de vardır. Ulaşım kışın oldukça zorludur. Oteller tatil ve eğlence amacı için oldukça yeterli sayılır. Manzara dev çam ... Devamını Oku »

Macau Hakkında Bilgiler

Macau Hakkında Bilgiler #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Macau hakkında bilgilerSatın alma paritesi ile kişi başı 80 bin doların üstünde gelire sahip Makao’nun ekonomisi kumarhaneler, turizm ve sanayiye bağlıdır.Macau hakkında bilgiler Oldukça yüksek insani gelişmişlik endeksine (ve dolayısıyla uzun yaşam süresine) sahip Macau’da gezilecek yerler arasında Macau Kulesi, The St. Paul Katedrali, Mandarin Evi, tarihi meydan, Senado meydanı, ... Devamını Oku »

Rize Ve Güzel Dağları

Rize Ve Güzel Dağları #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist İl toprakları doğudan Artvin, güneyden Erzurum ve Artvin, batıdan Trabzon, güneybatıdan Bayburt illeri, kuzeyden ise Karadenizle çevrili olup, yüzölçümü bakımından Türkiye’nin ikinci en küçük ilidir. Trafik numarası 53’tür. Rize’nin tarihi ancak komşu illerin ve bölgelerin tarihleri ile bağlantılı olarak ele alınabilmiştir. Rize ilinin adı ile ilgili ... Devamını Oku »

Safranbolu’yu Gezelim

Safranbolu’yu Gezelim #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist Safranbolu coğrafi konumu nedeniyle tarih boyunca idari ve ticari bir merkez olmuştur. 2000 nüfus sayımına göre nüfusu 47.257’dir. Tarihte Paflagonya olarak adlandırılan bölgede bulunur ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Türkler tarafından kesin olarak alınışı 1196 yılındadır. Osmanlı zamanında 17. yüzyılda İstanbul-Sinop yolu üzerinde olması nedeniyle tarihteki en ... Devamını Oku »

Hakkında Bilgiler

İsrail Hakkında Bilgiler #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler İsrail Hakkında Bilgiler.İsrail,Asya ve Afrika kıtalarının kesiştiği alanda yer almaktadar. Asya bölgesinde bulunmaktadır.İsrail’in batısında Akdeniz, kuzeyinde Lübnan ve Suriye, doğusunda Ürdün,İsrail’in güneyinde ise Mısır ve Kızıldeniz ile çevrilidir.İsrail Ülkesi’nin başkenti Kudüs’tür ancak bu durum BM tarafından tanınmamakta ve pek çok ülkenin temsilcilikleri Tel Aviv kentinde bulunmaktadır.İsrail, Bazı ülkelerin ise Ramat ... Devamını Oku »

Ordu’yu Gezelim

Ordu’yu Gezelim #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Ordu, Karadeniz bölümünde, bulunan ildir.Ordu, Batıdan Samsun, güneyden Tokat ve Sivas, doğudan Giresun illeri ve kuzeyden Karadeniz’le çevrilidir.Ordu, Dünyaca ünlü fındık diyarıdır. Trafik plaka numarası 52’dir. Ordu’yu Gezelim.Ordu il merkezi 41° kuzey paraleli ve 37° ve 38° doğu meridyenleri arasında,Ordu Karadeniz Bölgesinin, Doğu Karadeniz bölümünde yer almaktadır.Ordu’yu Gezelim,Ordu, İlin kuzeyini Kuzey Anadolu dağlarının ... Devamını Oku »

Düzce Hakkında Bilgiler

Düzce Hakkında Bilgiler #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Düzce,Karadeniz’in kenarları içinde bulunduğundan  genel özellikleri ile Karadeniz ikliminin etkileri görülür.Düzce, Ancak Karadeniz ikliminin yanı sıra Akdeniz ve Karasal iklimleri arası geçiş özelliği gösterir.Düzce, İklimi çeşitli etkenlerin sonucunda şekillenir. Düzce,Türkiye’nin birçok illeri arasındaki bulunduğu yer, Bolu ili topraklarının kuzey ve batısında Sakarya ilinin doğusunda ve Zonguldak İlinin güneybatısında bulunur.Düzce’nin Kuzeyinde Karadeniz ile ... Devamını Oku »

Bursa Hakkında Bilgiler

Bursa Hakkında Bilgiler #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Bursa Hakkında Bilgiler,Bursa Osmanlı Devletinin bir ara başkentliğini yapan,Bursa evliyalar diyarı,Bursa tarihi abideler şehri,Bursa tabii güzellikleri ve binlerce senedir bilinen şifalı kaplıcaları ile dünyaca isim yapan il. Bursa,Marmara Bölgesinin güneyinde yer alan Bursa, Bilecik, Balıkesir, Kütahya, Kocaeli, İstanbul illeri ve Marmara Denizi ile çevrili, Marmara bölgesini, Ege Bölgesi ve İç ... Devamını Oku »

Divriği Gezelim

Divriği Gezelim #zuppet , #Haberler , #Gezilecekyerler , #Turizm , #Turlar , #Turist , #Turistlikyerler , #Divriği İlçe merkezi, Çaltı Suyunun güney kıyısında kurulmuştur. Sivas-Erzincan demiryolu ilçe merkezinden geçer. İl merkezine 169 km mesâfededir. İlçe belediyesi Cumhûriyetten önce kurulmuştur. Coğrafi Konum : Divriği ilçesi, Fırat nehrinin kolu olan Çaltı Çayı vadisi yakınında kurulmuştur. İlçenin doğusunda Erzincan, batıda Kangal, kuzeyde Zara-İmranlı, ... Devamını Oku »

Niğde’yi Gezelim

Niğde’yi Gezelim #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Niğde’yi Gezelim.Niğde Türkiye’nin elma bahçesi (ambarı) olarak tanınan il. Niğde ili, İç Anadolu’nun Orta Kızılırmak bölümünde; Nevşehir, Kayseri, Adana, İçel (Mersin), Konya ve Aksaray illeri arasında yer alır. Trafik numarası51’dir. Niğde, Hititler devrinde Niğde bölgesi “Nakita” isimli bir yerleşme merkeziydi. Zayıf bir rivayete göre de Niğde ismi, ilk çağ isimlerinden “Cadyna”dan ... Devamını Oku »

Tunceli’yi Gezelim

Tunceli’yi Gezelim #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Tunceli’yi Gezelim.Doğu Anadolu bölgesinin batısında, Yukarı Fırat bölümünde yer alan il. İl toprakları 38° 19’ ve 40° 26’ doğu boylamları ile 39° 36’ ve 38° 46’ kuzey enlemleri arasında kalır.Tunceli Kuzeyden ve batıdan Erzincan, güneyden Elazığ, doğudan Bingöl illeriyle çevrilidir. Geçit vermeyen dağlar diyarı olarak tanınır. Tunceli’yi Gezelim . Trafik numarası ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.