Avrupa Turları

Roma İçin Gezilebilecek Yerler !

Roma tarihinde çok köklü bir şehir olarak günümüzde yer almaktadır . Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış bu kültür şehri tam bir gezilecek şehir.Gerek havası , gerek tarihi yerleri ile bir çok turisti kendi alanına çekmeyi başarmış nadide şehirlerden birisidir. İşte size aklınızda bulunabilecek ufak bir liste hazırladık . 1- Kolezyum  Romanın , nerdeyse simgesi haline gelmiş bir eserdir.MS 72  yılında, ... Devamını Oku »

Londra’nın Meşhur Parkları

Hyde Park Londra’da ki en ünlü parklardan biri Hyde park’tır. Hyde Park’ı Londra’da yer alır ve Londra’nın en büyük parklarından biridir. Eğer parkın her tarafını gezmek istiyorsanız, bütün gününüz burada bitebilir. Parkın içinde yapay göl bulunur bu gölün üzerinde bot gezileri yapılır. Bununla birlikte üzerinde bulunan kuğular sizi rahatlatır, size hoş bir manzara gösterir. Bu sayede bütün yorgunluğunuzu atmak size ... Devamını Oku »

Almanya’da ziyaret etmeniz gereken en iyi yerler

ALMANYA Almanya’da herkese ve her zevke uygun bir şeyler bulmak çok kolay. Eğer Almanya’ya gidiyorsanız size önereceğim yerleri de görmenizi tavsiye ederim. Almanya’nın harika köşelerini ziyaret ederek harika anılar edinebilirsiniz. 1-)  Quedlinburg Quedlinburg’a uğradığınızda kendinizi zamanda geriye doğru yolculuğa çıkmış gibi hissedebilirsiniz. Harz Dağları’nın kuzeyinde bulunan bu şirin Ortaçağ kenti, Rönesans döneminin en güzel sembollerinden biri olarak UNESCO Dünya Mirası listeleri arasında yer ... Devamını Oku »

Kamboçya Hakkında Bilmedikleriniz?

Kamboçya Hakkında Bilmedikleriniz? Kamboçya Hakkında Bilmedikleriniz?,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Kamboçya krallıkla yönetiliyor, parlamentosu da bulunduğundan parlamenter monarşi diyebiliriz. Ülkenin yakın tarihi inanılmaz katliamlara sahne olmuş, yeni yeni kendine gelen Kamboçya’da eğitim ve sağlık konusunda ciddi sorunlar yaşanıyor. Ülkenin en büyük gelir kaynakları tarım, tekstil ve turizm. Ülkede ... Devamını Oku »

AMSTERDAM’ın Bir Birinden Güzel Yerleri

AMSTERDAM’ın Bir Birinden Güzel Yerleri AMSTERDAM’ın Bir Birinden Güzel Yerleri,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Amsterdam deyince akla ilk gelen yerlerden biride meşhur Red Light. Yolunuzun buraya düşmemesi mümkün değil. Herkes büyük bir merak içinde, camların arkasındaki bu hayatları görmek istiyor. Seks ticareti oldukça serbest, kadınlar kanal boyundaki evlerin ... Devamını Oku »

Kanada Ve En Güzel Görüntüsü

Kanada Ve Güzel Görüntüsü

Kanada Ve En Güzel Görüntüsü Kanada Ve Güzel Görüntüsü,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Kanada çağdaş ve teknolojik olarak ilerlemiş bir ülkedir ve fosil yakıt kaynakları, nükleer enerji üretimi ve hidroelektrik güç üretim imkanları ile enerji bakımından genelde kendine yeterlidir. Ekonomisi geleneksel olarak yüksek miktarlardaki doğal kaynaklarına dayalıdır. Her ... Devamını Oku »

Münih’in Olağanüstü Gezi Yerleri

Münih’in Olağanüstü Gezi Yerleri Münih’in Olağanüstü Gezi Yerleri,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Marienplatz Meydanı’nın köşesinde yer alan Neues Rathaus yani Yeni Belediye Sarayı, 1867 ile 1909 yılları arasında inşa edilmiş. 19. yüzyıl Neo-Gotik mimarisinin tipik bir örneği olan yapıda yer alan 85 metre uzunluktaki kule, muhteşem Münih manzarasını ... Devamını Oku »

Dubrovnik Gezisi Hakkında Bilgiler

Dubrovnik Gezisi

Dubrovnik Gezisi Hakkında Bilgiler Dubrovnik Gezisi Hakkında Bilgiler,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Gezip görülmesi gereken en güzel binalar arasında ise Old Town’un hemen girişine yakın Minceta Kalesi, Old Town’un en önemli girişi Pile Kapısı, Old Town’un merkez caddesi Stradun, Dünyanın en eski eczanelerinden birine ev sahipliği yapan Franciscan ... Devamını Oku »

Belize’den İlginç Yerler

Belize’den İlginç Yerler Belize’den İlginç Yerler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Belize, Orta Amerika’da yer alan bir ülkedir. Kuzeyinde Meksika, batı ve güneyinde Guatemala, doğusunda ise Karaib Denizi yer almaktadır. 1973’e kadar İngiliz Honduras’ı olarak bilinen ülke 1981 yılında bağımsızlığını ilân etmiştir. 300 metre çapında ve 124 metre derinliğindeki ... Devamını Oku »

Tahiti’ye Gidelim

Tahiti'yi Gezelim

Tahiti’ye Gidelim Tahiti’ye Gidelim,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Fransız Polonezyası içindeki romantik adalarda yapılacak bir Tahiti balayı, cennete yolculuk olarak bilinir. Beyaz kumdan harika kumsalları, ılık tertemiz suları, zümrüt yeşili dağları ve muhteşem manzarasıyla, buranın güzelliğini, dinginliğini ve büyüsel havasını anlatmaya kelimeler yetmez. Tahiti, Fransız Polonezyasını oluşturan 118 ... Devamını Oku »

Alaska’ya Gidelim

Alaska'yı Gezelim

Alaska’ya Gidelim Alaska’ya Gidelim,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Alaska’daki pek çok farklı yerde, Alaska’yı büyük bir oyun alanı gibi hisettik: Yetişkinler kendi yaşantılarına net bir biçimde zaman ayırıyor; örneğin kafesini öğleden sonra saat 5’te kesinlikle kapatıyor. Ardından yukarda bahsettiğim ve bahsetmediğim pek çok aktiviteye zaman ayırarak, bu büyük ... Devamını Oku »

Kapadokya Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler

Kapadokya Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler Kapadokya Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Cave veya kaya mağara otel konseptiyle de benzersiz bir konaklama deneyimi sunuyor. Konaklama tavsiyesi Fresco Mansion, Queen’s Cave Cappadoccia. Kapadokya’nın sıradışı coğrafyası, birbirinden ilginç peri bacaları, benzersiz atmosferi ile ölmeden önce dünyada görülmesi gereken yerlerden biri. ... Devamını Oku »

Giresun Hakkında Bilmedikleriniz

Giresun Hakkında Bilmedikleriniz Giresun Hakkında Bilmedikleriniz,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Giresun fındığı ile tanınan Karadeniz Bölgesinde yer alan il. Kiraz ve fındığın bütün dünyaya buradan yayıldığı kabul edilen Giresun ili, Doğu Karadeniz bölgesinde Karadeniz, Trabzon, Gümüşhane, Erzincan, Sivas ve Ordu arasında yer alır. 40°07’ ve 41°08’ kuzey enlemleriyle, ... Devamını Oku »

Budva’da Gezilecek Güzel Yerler

Budva’da Gezilecek Güzel Yerler Budva’da Gezilecek Güzel Yerler,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Karadağ’ın en güzel şehirleri arasında yer alan Budva, şimdiye kadar gezip gördüğümüz şehirler arasında en beğendiğimiz yerlerden biri. Mini Dubrovnik olarak adlandırılan şehir sahip olduğu doğal güzellikleri ve denizi ile gezginleri kendine hayran bırakıyor. Bu yüzden ... Devamını Oku »

Paris Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler

Paris Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler

Paris Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler Paris Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Fransa’nın büyük bir kısmı Katoliktir ama çok azı ibadet eder. İbabet saatlerini kiliselerin kapılarında bulabilirsiniz. Göç sayesinde ülkedeki Müslüman ve Yahudi sayısı artmıştır. Eğer ilginizi çekerse Paris’te yer alan Büyük Camii’yi ziyaret edebilirsiniz. Paris’te hava genellikle ... Devamını Oku »

Letonya Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler

Letonya Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler

Letonya Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler Letonya Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Letonya Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler,1980’lerin sonunda SSCB’de başlayan demokratikleşme süreci Letonya’yı da etkiledi.Şubat 1990’da parlemento bağımsızlığını ilan etti.1991 yılı boyunca Sovyet ordusunun bu girişimleri bastırma gayretleri sonuç vermedi.Bağımsızlık halk oylamasıyla onaylandıktan sonra SSCB tarafından da kabul edidi.(eylül ... Devamını Oku »

Çiçekler Vadisi Milli Parkı Gezisi

Çiçekler Vadisi Milli Parkı Gezisi

Çiçekler Vadisi Milli Parkı Gezisi Çiçekler Vadisi Milli Parkı Gezisi,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Baharla birlikte çiçeklerin açması vadi boyunca rengarenk bir görüntü ile mis gibi çiçek kokularını ortaya çıkarıyor. Hindistan’ın Batı Himalayalar bölgesinde yer alan Çiçekler Vadisi Milli Parkı , endemik bitki çeşitleri ve nesli tükenmekte olan ... Devamını Oku »

Shibazakura Tepesi Gezi Mekanı

Shibazakura Tepesi Gezi Mekanı

Shibazakura Tepesi Gezi Mekanı Shibazakura Tepesi Gezi Mekanı,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Fuji Dağı’nın eteklerinde bulunan Shibazakura Tepesi, pembe tonlarını taşıyan binlerce çiçeğin açmasıyla birlikte muhteşem bir atmosfere sahip oluyor. sunduğu görsel şölenin yanında bahar kokuları ile de insanı büyüleyen bu bölge, dünyada görülebilecek en renkli yerlerden. Devamını Oku »

İrlanda Hakkında Bir Çok Önemli Bilgi

İrlanda Hakkında Önemli Bilgiler

İrlanda Hakkında Bir Çok Önemli Bilgi İrlanda Hakkında Bir Çok Önemli Bilgi,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya rlanda Avrupa Birliğine üye olduktan sonra gösterdiği büyüme performansı nedeniyle Kelt Kaplanı sıfatına layık görülmüştü. Ülke’nin resmi dili Galce yani irlandaca ve İngilizce olarak görünsede insanların büyük büyük bir çoğunluğu ingilizce konuşmakta, ... Devamını Oku »

Arjantin’de Vizesiz Seyehat

Arjantin’de Vizesiz Seyehat Arjantin’de Vizesiz Seyehat,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Vize almak için toplanması gereken evraklar, vize masrafı, randevu bedeli ve harcanan zaman birçok kişinin vize isteyen ülkeye seyahat etme fikrinin değişmesine neden olabiliyor. Böyle durumlarda vizesiz ülkeler bir adım öne geçiyor. Güney Amerika’da birçok ülkenin Türk vatandaşlarından ... Devamını Oku »

Berlin’de Gezmek Serbest

Berlin’de Gezmek Serbest Berlin’de Gezmek Serbest,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Berlin’de Gezmek Serbest,Benim severek konakladığım, beğendiğim otellerin başında geliyor. Mitte’de, ulaşımı kolay, pek çok yere yürüme mesafesinde. Üç yıldızlı olmasına rağmen beş yıldızlı bir konfor sağlıyor. Otelin tasarım oteli olduğunu söyleyebilirim. Odaları, dekorasyonu oldukça zevkli. Siyah rengin hakim ... Devamını Oku »

Avusturya’nın En Güzel Yeri

Avusturya’nın En Güzel Yeri Avusturya’nın En Güzel Yeri,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Kaplıcaları, kayak pistleri, tertemiz havası ve yemyeşil ormanlarıyla yılın her dönemi farklı aktiviteler için ziyaret edilebilecek bir şehir olan Bad Gastein, deniz seviyesinden 1,000 m yükseklikte. Avusturya’nın en güzel kaçış rotalarından olan bu şehre stres giremiyor. ... Devamını Oku »

Paris’den Güzel Yerler

Paris’den Güzel Yerler Paris’den Güzel Yerler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Dünya tarihinin en önemli şehirlerinden biri olmakla beraber moda ve lüks yaşamın da başkentidir. Aynı zamanda Işıklı Şehir (Ville de Lumiere) olarak da biliniyor. Ölmeden önce görmeniz gereken şehirlerden biri olduğunu söylememize gerek yok sanırım. Burayı farklı kılan ... Devamını Oku »

İtalya’nın En Sevilen Şehri

İtalya’nın En Sevilen Şehri İtalya’nın En Sevilen Şehri,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler İtalya, bugün dünyanın en gözde turistik ülkelerinden birisi. Hala ayakta duran binlerce yıllık tarihi mirası, muhteşem mimarisi, biribirinden güzel köy ve kasabaları, gösterişli sahilleri ve leziz mutfağıyla İtalya, birçok gezginin hayallerini süslüyor. İtalya’nın batısında, La Spezia ... Devamını Oku »

Sakız Adası Hakkında Bilgiler

Sakız Adası Hakkında Bilgiler Sakız Adası Hakkında Bilgiler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Orijinal adı Chios olan Sakız Adası’na feribotla geçişler İzmir’in Çeşme ilçesi üzerinden yapılıyor. Çeşme’ye Nasıl Gidilir yazısı için bu linki tıklayın. Çeşme’den Sakız yolculuğu feribotla 45 dakika, hızlı katamaranla ise 30 dakika sürüyor. Yunan Adaları son ... Devamını Oku »

Romanya Ve Tarihi Yapıları Hakkında Bilgiler

Romanya Ve Tarihi Yapıları Hakkında Bilgiler Romanya Ve Tarihi Yapıları Hakkında Bilgiler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Romanya’nın yüzölçümü yaklaşık 237.500 km2dir. Güneydoğu Avrupa’da Karadeniz kıyısında yer alır. Doğu bölgesi olan Dobruca, Karadeniz kıyısında bulunur. Romanya Türkiye’nin kuzeybatısında ve Balkan Yarımadasının kuzeydoğusunda 20°15’ – 29°42’ doğu boylamları ile 43° ... Devamını Oku »

Yugoslavya Turu Hakkında Bilgi

Yugoslavya Turu Hakkında Bilgi Yugoslavya Turu Hakkında Bilgi,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Yugoslavya’yı Gezelim’nın dağlık, yüksek yaylalık ve kıyı bölgelerinde farklı şekillerde iklim özellikleri görülür. Adriyatik kıyıları genellikle yazları sıcak ve kışları ılık geçen Akdeniz ikliminin etkisi altındadır.Kıyı bölgeler ve güney Yugoslavya’yı Gezelim bu yüzden bol yağış almaktadır. ... Devamını Oku »

Dubai’de Gezi Turu

Dubai'de Gezilecek Güzel Yerler

Dubai’de Gezi Turu Dubai’de Gezilecek Yerler,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler The Dubai Mall, dünyanın en büyük alışveriş merkezi. 2009 yılında çılan alışveriş merkezinde şu an 635 adet mağaza bulunuyor. Yani gezerken kaybolmanız garanti. Alışveriş merkezindeki fiyatlar konusunda yorum yapamam ama Türkiye’de bulunmayan birçok ünlü markanın mağazasını burada ... Devamını Oku »

Santorini’de Gezi Turu

Santorini'de Gezilecek Yerler

Santorini’de Gezi Turu Santorini’de Gezilecek Yerler,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Yeni Gezilecek Yerler: Fira’da yer alan Agiou Mina Kilisesi, Prehistoric Kilisesi, Oia’da yer alan Caldera Koyu ve güzelliği ile nefes kesen Kamari Plajı’dır. Oia: Santorini Adası’nın göz bebeği olan Oia neredeyse yerli – yabancı her tanıtımda gördüğümüz ... Devamını Oku »

Ukrayna’yı Gezelim Mi?

Ukrayna'yı Gezelim

Ukrayna’yı Gezelim Mi? Ukrayna’yı Gezelim Mi?,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Ukrayna’nın Karpat Dağları kayak, doğa yürüyüşü, tırmanış, balık avcılığı için uygun. Karadeniz kıyıları tatilciler için yaz mevsiminde gözde bir bölge. Ukrayna’da kendi şaraplarını üreten üzüm bağları, antik kalelerin kalıntıları, tarihi parklar, Ortodoks, Katolik ve Protestan kiliseler, camiler ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.