Yurtiçi Turlar

Kayseri Ve Güzel Görüntüsü

Kayseri Ve Güzel Görüntüsü #Zuppet , #Türkiye , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Kayseri , #Karadeniz İç Anadolu Bölgesi’nin orta Kızılırmak bölümünde, Erciyes DağınErciyes Dağı, 3.917 m. yüksekliği, bulutları delen zirvesi, tepesinden eksik olmayan karı ve insana ilahî duygular veren azametiyle, Kayseri’nin sembolüdür.Tümünü oku (yeni pencerede açılırın eteklerinde modern bir il. Kuzey ve kuzeybatıda Yozgat, Kuzey ve kuzeydoğuda Sivas, doğuda Kahramanmaraş, ... Devamını Oku »

İran’ın Güzel Köyü

İran’ın Güzel Köyü İran’ın Güzel Köyü,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Köyde yaşayan insanlar Luriler. Konuştukları dil ise biraz Farsça biraz Kürtçe karışımı bir dil. Bu köyde yaşayan Lurileri Şii müslümanlar oluşturuyor. İran’da 2016 yılında yaklaşık 5 milyon civarında Luri bulunduğunu söyleniyor. İran’ın en eski yerleşimcilerinden biri olarak kabul ... Devamını Oku »

Kapadokya’nın Harika Büyüsü

Kapadokya'nın Harika Büyüsü

Kapadokya’nın Harika Büyüsü Kapadokya’nın Harika Büyüsü,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Yurt içi gezi rotaları arasında hem Türk hem de yabancı ziyaretçilerin en çok dikkatini geçen destinasyon tabii ki Kapadokya. Dünyada adını duymayan insanın olmadığı Kapadokya, Türkiye’de gezmeniz görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Güzel Atlar Ülkesi  anlamına gelen Kapadokya ... Devamını Oku »

Konya’nın Harika Havası

Konya'nın Harika Havası,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Konya’nın Harika Havası Konya’nın Harika Havası,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Konya’yı görmeye karar verirseniz Konya Şeb-i Arus turları ile bölgeyi gezerken aynı zamanda Mevlana’nın şehrinde onu yaşayabileceğiniz bir seyahat deneyimine tanıklık edebilirsiniz. “Ne olursan ol gel” anlayışının sahibi ve güzel sözleri ile tüm toplum tarafından beğenilen Mevlana, Konya ... Devamını Oku »

Artvin’in Harika Güzellikleri

Artvin’in Harika Güzellikleri Artvin’in Harika Güzellikleri,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Dolishane Kilisesi, şehrin tarihine ışık tutan önemli bir yapıdır. Kilisenin varlığı 10.yüzyıla dayandırılmaktadır. Kilise il merkezine 32 km uzaklıkta olan Hamamlı köyündedir. Kiliseye ulaşım oldukça kolaydır. Kolaylıkla ulaşacağınız bölgede gezinerek yeni yerler keşfedebilirsiniz. Son olarak Dolishane Kilisesi yakınında ... Devamını Oku »

Adana’nın Harika Güzelliği

Adana’nın Harika Güzelliği Adana’nın Harika Güzelliği,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Nehrin kenarında bulunan bu yeşil alan oldukça etkileyici bir görünüşe sahip. Doğanın kalbi diyebileceğimiz bu büyük alanda sevdiklerinizle kendinizi doğanın kollarına emanet edebilirsiniz. Gittiğimde saatlerce çimlerde oturdum ve çevremi seyre daldım. İnanın kafanızdaki tüm sorunları beş dakika içinde ... Devamını Oku »

Bursa’nın Görkemli Yapısı

Bursa’nın Görkemli Yapısı Bursa’nın Görkemli Yapısı,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Bursa gezisi için genellikle 2-3 günlük bir süre ayırıyor. Bu süre zarfında şehirde yer alan tüm önemli yerleri gezmek mümkün olmasa da en önemli 15-20 yeri gezip görmek mümkün. Sayfa boyunca Bursa’daki en önemli 15 gezi noktasını sıralı ... Devamını Oku »

Keşan Hakkında Özel Bilgiler

Keşan Hakkında Önemli Bilgiler

Keşan Hakkında Özel Bilgiler Keşan Hakkında Özel Bilgiler,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler   Nüfusunun tamamının ana dili konuştuğu Keşan’ın merkezi (2000 yılı nüfus sayımına göre) 46,734, belde ve köyleri 34.842 olmak üzere toplam 77,576’dır. Bu sayı, mevsim özelliklerine bağlı olarak değişkenlik göstermekte, özellikle yaz aylarında 250,000 kişiye ulaşmaktadır. ... Devamını Oku »

Safranbolu Hakkında Özel Bilgiler

Safranbolu Hakkında Önemli Bilgiler

Safranbolu Hakkında Özel Bilgiler Safranbolu Hakkında Özel Bilgiler,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Tarihte Paflagonya olarak adlandırılan bölgede bulunur ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Türkler tarafından kesin olarak alınışı 1196 yılındadır. Osmanlı zamanında 17. yüzyılda İstanbul-Sinop yolu üzerinde olması nedeniyle tarihteki en önemli dönemini yaşamıştır. 2002’de kurulan ... Devamını Oku »

Mersin Ve Güzel Gezi Yerleri

Mersin Ve Güzel Gezi Yerleri Mersin Ve Güzel Gezi Yerleri,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Konaklama tavsiyesi: Anamur; Sahil Martı Otel, Mersin; Wonasis Resort, Kargıpınarı , Ünlüselek Otel Türkiye’nin en uzun kıyı şeritlerinden birine sahip olan Mersin, aynı zamanda 25’ten fazla antik kentiyle tam bir kültürlerin kaynaştığı şehir konumunda. ... Devamını Oku »

Giresun Hakkında Bilmedikleriniz

Giresun Hakkında Bilmedikleriniz Giresun Hakkında Bilmedikleriniz,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Giresun fındığı ile tanınan Karadeniz Bölgesinde yer alan il. Kiraz ve fındığın bütün dünyaya buradan yayıldığı kabul edilen Giresun ili, Doğu Karadeniz bölgesinde Karadeniz, Trabzon, Gümüşhane, Erzincan, Sivas ve Ordu arasında yer alır. 40°07’ ve 41°08’ kuzey enlemleriyle, ... Devamını Oku »

Gaziantep Hakkında Önemli Bilgiler

Gaziantep Hakkında Önemli Bilgiler Gaziantep Hakkında Önemli Bilgiler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Gaziantep Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan il. 36°28’ ve 38°01’ doğu boylamları ile 36°38’ ve 37°32’ kuzey enlemleri arasında kalan il toprakları; doğuda Şanlıurfa, kuzeydoğuda Adıyaman, kuzeyde Kahramanmaraş, batıda Adana ve Hatay illeri, güneyde ise ... Devamını Oku »

Kaş’ı Gezelim

Kaş’ı Gezelim Kaş’ı Gezelim,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Yüzyıllar önce Akdeniz’in önde gelen uygarlıkları hep bu topraklarda kurulmuş, tiyatrolar, şehirler, su kanalları ile bu toprakları donatmış. Günümüze ise bu dönemlerden parça parça da olsa eşsiz eserler kalmış. Tatil yapmak herkes için farklı anlamlar taşıyor, kimine göre beş yıldızlı ... Devamını Oku »

Bursa Gezisinden Hatıralar

Bursa Gezisinden Hatıralar Bursa Gezisinden Hatıralar,Ülke ve önemli gezi yerleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #Zuppet , #Tatilşehirleri , #Tatilbilgileri , #Asya Bursa gezilecek yerler açısından; gerek tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olması gerekse de Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapması sebebiyle Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biridir. Tarihi yüzlerce yıl öncesine dayanan mekanlar, müzeler, doğal güzellikler, parklar ve tarihi eserler ... Devamını Oku »

Tarihi Güzellik Hattuşaş’a Gidelim

Tarihi Güzellik Hattuşaş’a Gidelim Tarihi Güzellik Hattuşaş’a Gidelim,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler MÖ 3,000 yılından bu yana yerleşimin görüldüğü Hattuşaş’ta 5 kültür katı keşfedilmiş. Gerçekleştirilen kazılarda büyük Hitit arşivine de ulaşılmış. Döneminde bin tanrılı şehir ismiyle anılan Hattuşaş, siyasi, dini ve kültürel bir merkez özelliğini taşıyormuş. Çorum’un Boğazkale ... Devamını Oku »

Tarihi Güzelliklerle Dolu Safranbolu

Tarihi Güzelliklerle Dolu Safranbolu Tarihi Güzelliklerle Dolu Safranbolu,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Müze kent görünümündeki Safranbolu, yaklaşık 3,000 yıllık tarihi geçmişi ile bölgenin en önemli kültürel, tarihi merkezlerinden biri. Çok sayıda tescilli tarihi çeşme, han, hamam, konak, köprü, cami ve türbenin bulunduğu Safranbolu, son yıllarda kültür turizminde öne ... Devamını Oku »

Amasya Turu Ve Gezilecek Yerleri

Amasya Turu Ve Gezilecek Yerleri

Amasya Turu Ve Gezilecek Yerleri Amasya Turu Ve Gezilecek Yerleri,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Amasya ismi, burada yaşamış olan bir Amazon kraliçesi olan Amasis‘den gelmektedir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde birçok padişah Amasya’da dünyaya gelmiş ve şehzadelik yapmıştır. Bu sebeple Amasya’nın Osmanlı tarihi açısından da önemi büyüktür. I. Mehmet, II. ... Devamını Oku »

İzmir’in Bilgi Köyü

İzmir'in Bilgi Köyü

İzmir’in Bilgi Köyü İzmir’in Bilgi Köyü,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Birgi’nin en önemli sembolleri arasında bulunan Aydınoğlu Mehmet Bey Camii (Ulu Cami), 1312 yılında yaptırılmış. Birçok caminin aksine minaresi ön sağ köşede bulunan caminin üzerinde bir de antik aslan heykeli yer alıyor. Mimarlık şaheseri olarak adlandırılan Çakırağa Konağı ... Devamını Oku »

İzmir’de Şirince Köyü

İzmir'de Şirince Köyü

İzmir’de Şirince Köyü Irak Hakkında Bilmediğiniz Bilgiler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Meyveli şarapları, Safranbolu evlerini andıran yapıları, taze meyveleri ve köy dokusu bozulmamış sokakları ile Şirince, şehir stresi ve koşturmasından kaçarak sığınılabilecek bir özellik taşıyor. Restorasyon çalışmaları sürdürülen 2 kilisenin bulunduğu köy, haftasonu kahvaltıları, akşam yemekleri ve konsept ... Devamını Oku »

Ankara’yı Gezelim

Ankara Gezisi

Ankara’yı Gezelim Ankara’yı Gezelim ,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Ankara gezilecek yerler bakımından sürekli fakir bir şehir olarak gösterilse de birkaç günlük bir gezi boyunca eğlenceli vakit geçirebileceğiniz birçok yeri içinde barındırıyor. Ülkemizin başkenti olan şehirde Cumhuriyet tarihimizle ilgili yapı ve müzeler başta olmak üzere birçok gezilecek yer ... Devamını Oku »

Bursa’yı Gezelim

Bursa Gezisi

Bursa’yı Gezelim Bursa’yı Gezelim,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Yaklaşık 3 milyonluk nüfusu ile ülkemizin en kalabalık 4. şehri olan Bursa sahip olduğu doğal ve tarihi zenginlikler kadar gelişmiş sanayisi ile de öne çıkıyor. Bursa gezilecek yerler konusunda ise ülkemizin en zengin eserlere sahip şehirlerinden biri. Osmanlı Devleti’nin ... Devamını Oku »

Kızılay Meydanı Hakkında Bilgiler

Kızılay Meydanı Hakkında Bilgiler Kızılay Meydanı Hakkında Bilgiler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Bir gezgin açısından Kızılay Meydanı dünyanın kalabalık ve yaşayan meydanlarından biridir. Burası onlarca alışveriş merkezi, birçok eğlence mekanı, sanat ve kültür merkezi, kafe ve barların ortasındaki müthiş meydanlardan birisidir. Güvenpark ve buradaki Atatürk Anıtı, meydandaki YKM, ... Devamını Oku »

Atatürk Orman Çifliği Hakkında Bilgiler

Atatürk Orman Çifliği Hakkında Bilgiler Atatürk Orman Çifliği Hakkında Bilgiler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Günümüze ulaşana kadar Atatürk Orman Çiftliği çok sayıda araziye bölünmüş, parçalı haliyle de birçok yere satılmış çok amaçlı kullanılmıştır. Bu gün Atatürk Orman Çiftliği bünyesinde olması gereken araziler Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali (AŞTİ), Makine ... Devamını Oku »

Akyaka Turu

Akyaka Turu

Akyaka Turu Akyaka Turu,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Merkez’deki en güzel restoranlar Karanfil Sokak’ta toplanmış. Pizzaları ve kokteylleri ile ünlü, her yaştan kite sörfçülerini görebileceğiniz İtalyanca “Rüzgar altı” demek olan Sottovento ile tam karşısında ev yemekleri yiyebileceğiniz, anne mutfağı tadına Mum’s Cook bulunuyor. Çeşit çeşit waffleları denemek için ... Devamını Oku »

Abant’ta Neler Yapılır?

Abant’ta Neler Yapılır? Abant’ta Neler Yapılır?,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Abant Dağları üzerinde oluşan, krater ve birikinti gölü olan Abant Gölü, 127 hektar genişliği ve yaklaşık 7 km’lik çevresi ile doğa severlerin tatil için tercih ettiği, zaman geçirdiği, yürüyüş yaptığı ve dinlendiği, bölgenin en çok ziyaret edilen yerlerinden. ... Devamını Oku »

Sarıkamış Milli Parkı

Sarıkamış Milli Parkı Sarıkamış Milli Parkı,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Ülkemizde deniz seviyesinden en yüksek rakımda sarıçam ormanına rastlanan bölge özelliğini taşıyan milli park alanı içerisinde; Allahuekber Tepe şehitliği, Dikenli Tepe Tabya Şehitliği, Çakırbaba şehitliği, Ağababa Şehitliği, Meçhul Asker Şehitliği, Sarıkamış Şehitliği, Soğanlı Şehitliği, Divik Köyü Şehitliği, Bardız ... Devamını Oku »

Santorini’de Gezi Turu

Santorini'de Gezilecek Yerler

Santorini’de Gezi Turu Santorini’de Gezilecek Yerler,ülkeler ve gerekli tüm bilgileri bu sitede istediğiniz gibi gezerek bulabilirsiniz #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Yeni Gezilecek Yerler: Fira’da yer alan Agiou Mina Kilisesi, Prehistoric Kilisesi, Oia’da yer alan Caldera Koyu ve güzelliği ile nefes kesen Kamari Plajı’dır. Oia: Santorini Adası’nın göz bebeği olan Oia neredeyse yerli – yabancı her tanıtımda gördüğümüz ... Devamını Oku »

Dalaman Gezisi

Dalaman Gezisi Dalaman Gezisi,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Tatilini arkeolojik keşifle taçlandırmak isteyenler için Dalaman’daki en iyi rotalardan biri olan Tlos Antik Kenti, Likya’nın en önemli yerleşim yerlerinden biri olarak kabul ediliyor. Yaka Köyü sınırlarındaki antik kent, eşsiz kral mezarlarıyla insanın başını döndürecek güzellikte. Türkiye’nin en bakir koylarından ... Devamını Oku »

Bitlis Gezisi

Bitlis Hakkında Önemli Bilgiler

Bitlis Gezisi Bitlis Hakkında Önemli Bilgiler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Bitlis 16. yüzyılda çevresindeki Tatvan, Ahlat, Muş, Bulanık ve Hınıs nahiyeleri kendisine bağlı olan bir Osmanlı Vilayeti iken daha sonraları Muş Sancağına bağlı bir kaza olarak 19. yüzyılın ortalarına kadar gelmiştir. 1879’da Siirt, Muş, Genç, Bitlis merkez sancaklarının ... Devamını Oku »

Yalova Hakkında Önemli Bilgiler

Yalova Hakkında Detaylı Bilgiler

Yalova Hakkında Önemli Bilgiler Yalova Hakkında Detaylı Bilgiler,ülkeler ile ilgili bilmediğiniz bilgileri öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. #zuppet , #gezi , #Ülkeler , #gezilecekyerler Yalova Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara Bölgesi’nin güneydoğu kesiminde yer almaktadır. İlin kuzeyinde ve batısında Marmara Denizi, doğusunda Kocaeli, güneyinde Bursa ve Gemlik körfezi yer almaktadır. Yalova doğu kıyılarındaki düzlükler dışında, dağlık bir araziye sahiptir. Yalova bölgesi, bölgenin güneyi, ... Devamını Oku »

This website is using the http://www.seowizard.org/ wordpress plugin.